Sport – Page 1515 – Lajmi.net

Aktuale

Robben vazhdon me gola

Arjen Robben shënoi golin e tij të pestë të njëpasnjëshëm në Ligën e Kampionëve derisa kampioni i Evropës, Bayern Munich e shkatërroi Manchester Cityn duke e mposhtur me rezultat 3-1 në duelin e xhiros së dytë në Grupin D. Derisa ia shkaktuan Cityt humbjen më të thellë ndonjëherë në shtëpi në një garë evropiane, Bayerni […]...

3 October, 2013Lexo më shumë

Mourinho, kampion absolut

Jose Mourinho është kundërpërgjigjur pas akuzave se skuadrat e tij janë defanzive, dhe theksoi se ka “vend në histori” falë rekordeve që ka arritur. Menaxheri i Chelseas shpeshherë është kritikuar për taktikat e tij, por portugezi insiston se rekordet flasin për të. “Ekipet e mija janë ekipe të mëdha. Ekipet e mija janë ato me […]...

3 October, 2013Lexo më shumë

Super aksioni i Realit

Edhe pse mysafirët e Copenhagen u mbajtën mjaft mirë në duelin kundër Real Madridit, gjiganti spanjoll në fund realizoi fitore të thellë 4-0 në duelin e xhiros së dytë në Grupin B të Ligës së Kampionëve. Të mërkurën mbrëma në Santiago Bernabeu, ekipi i Carlo Ancelottit shënoi fitoren e dytë të njëpasnjëshme duke u shkëputur […]...

3 October, 2013Lexo më shumë

I bukuri dhe bisha

Mesut Ozil ka thënë se zhveshtorja e Arsenalit është një vend “cool” pas përvojës së tij në Real Madrid. Në Emirates nuk ekzistojnë ego, dhe nuk ka futbollistë me statusin e superyjeve. Ky është Arsenali i ri, me futbollistë që formojnë një grup të shkëlqyeshëm dhe që deri më tani ka shfaqur paraqitje pozitive në […]...

3 October, 2013Lexo më shumë

Kloppit i dyfishohet suspendimi

Trajneri i Borussia Dortmundit, Jurgen Klopp do të qëndrojë në tribuna edhe për ndeshjen kundër Arsenalit në Ligën e Kampionëve pasi është suspenduar edhe për një duel tjetër. UEFA fillimisht kishte ndëshkuar 46-vjeçarin për një ndeshje pas reagimit të ashpër të tij në drejtim të gjyqtarit të katërt në humbjen 2-1 nga rivali i Grupit […]...

3 October, 2013Lexo më shumë

Shtëpia e re e Messit

Lionel Messi planifikon të ndërtojë një shtëpi të jashtëzakonshme që tashmë ka filluar të përshkruhet si “shtëpia e futbollit”. Sipas ciudad.com.ar, sulmuesi i Barcelonës dëshiron të zgjerojë shtëpinë e tij ku gjendet aktualisht së bashku me birin e tij Thiago, dhe gruan Antonella Roccuzzo. Messi dëshiron që të qëndrojë pëherë me familjen e tij në […]...

3 October, 2013Lexo më shumë

Bayern, gati perfekt

Presidenti i Bayern Munichut, Uli Hoeness lavdëroi ekipin që shfaqi “futboll gati perfekt për 80 minuta” në fitoren 3-1 ndaj Manchester Cityt në Grupin G në Ligën e Kampionëve të mërkurën mbrëma. Ekipi i Pep Guardiolës kaloi herët në epërsi në Etihad nëpërmjet Franck Riberys kurse pas një ore lojë kishte avantazh 3-0, pas shënimeve […]...

3 October, 2013Lexo më shumë

Rekordi i Giggsit

Mesfushori i Manchester Unitedit, Ryan Giggs, me inkuadrimin në lojë gjatë pjesës së dytë të ndeshjes kundër Shakhtar Donetskut të mërkurën mbrëma, shënoi rekord të ri sa i përket numrit të paraqitjeve në Ligën e Kampionëve. Giggs, në duelin në Donetsk u inkuadrua në minutën e 66-të duke e zëvendësuar përforcimin e ri Marouane Fellaini […]...

3 October, 2013Lexo më shumë

Bayerni ‘sakaton’ Man Cityn

Bayern Munich dominoi Manchester Cityn duke e mposhtur si mysafir me rezultat 3-1 në duelin e Grupit D në Ligën e Kampionëve. Kampioni i Evropës shfaqi një paraqitje fantastike duke shkelur gjigantin anglez dhe mori pikë të plota falë golave nga Franck Ribery, Thomas Muller dhe Arjen Robben. Golin e ngushëllimit për vendasit e realizoi […]...

2 October, 2013Lexo më shumë

Trajneri 60-vjeç, bëhet futbollist

Trajneri i Dorchester Town, Phil Simkin mund të jetë një prej rezervistëve në ndeshjen kundër Dover të shtunën, për shkak të problemeve financiare të klubit. Skuadra nga The Conference South fitoi më tepër se 50 mijë funte duke arritur në rrethin e dytë të FA Cup sezonin e kaluar, por tani ka borxhe prej mbi […]...

2 October, 2013Lexo më shumë

Mata pranon sfidën e Mourinhos

Juan Mata ka thënë se nuk ka shans që ai të dorëzohet në Chelsea, pavarësisht se e nisi sezonin mes shumë dyshimeve rreth statusit në skuadër. Mata e humbi vendin e tij në formacionin bazë të Jose Mourinhos, pasi portugezi preferoi të angazhojë Oscarin në rolin e ‘numrit 10’. Mourinho paralajmëroi reprezentuesin spanjoll të adaptohet […]...

2 October, 2013Lexo më shumë

Napoli rinovon San Paolon

Presidenti Aurelio De Laurentiis ka konfirmuar se Napoli do të qëndrojë në Stadio San Paolo dhe do ta rinovojë atë në bashkëpunim me komunën. Disa ditë më parë, ai kishte kërcënuar se do të largohet nga stadiumi për ta nderuar një të ri afër zonës Caserta. Por, tani ka njoftuar për arritjen e marrëveshjes. “Mund […]...

2 October, 2013Lexo më shumë

Celtic Park, në këmbë për Iniestan

Tifozët e Celticut njihen për krijimin e atmosferëve të jashtëzakonshme gjatë përballjeve në Celtic Park. Njësoj ndodhi edhe mbrëmë në duelin kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve. Përkrahja e tyre e jashtëzakonshme nuk mjaftoi që skuadra e tyre të dalë e pamposhtur nga gjiganti katalan që në fund fitoi 1-0 falë golit nga mesfushori Cesc […]...

2 October, 2013Lexo më shumë

Bale, tri javë ‘out’

Gareth Bale pritet të mungojë në tri javët e ardhshme dhe përballet në garë me kohën për të qenë në dispozicion për El Clasico. Ylli uellsian bëri vetëm një paraqitje si titullar në pesë ndeshjet e Real Madridit pas ardhjes së tij në klub nga Tottenham, në total 132 minuta lojë. Ai ende pret të […]...

2 October, 2013Lexo më shumë

Eto’o i ‘sëmurë’ pas veturave

Samuel Eto’o e shfrytëzon mirë pagën e tij të lartë duke blerë vetura luksoze që bashkërisht e kapitën shumën prej 4 milionë funtesh. Sulmuesi i Chelseas ka në dispozicion një Bugatti Veyron me vlerë prej 1.55 milionë funtesh, me të cilin paraqitet në qendrën stërvitore të ekipit në Londër, pas transferimit në klub gjatë afatit […]...

2 October, 2013Lexo më shumë

Zaha s’ka fjetur me vajzën e Moyesit

Pas transferimit në Manchester United gjatë verës, mesfushori Wilfried Zaha ende nuk ka bërë një paraqitje në Premierligë këtë edicion. Kjo zgjoi spekulime se Zaha ka përfunduar jashtë ekipit pasi u zu në shtrat me vajzën e menaxherit David Moyes. Por, 20-vjeçari nëpërmjet një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social Twitter i […]...

2 October, 2013Lexo më shumë

Torres ‘pushon’ dy javë

Chelsea mund të buzëqesh. Lëndimi i Fernando Torresit nuk është serioz siç frikësohej pasi sulmuesi spanjoll do të mungojë për vetëm dy javë pas dëmtimit që pësoi kundër Steaua Bukureshtit të martën. Reprezentuesi spanjoll, u zëvendësua pas vetëm 11 minutash lojë në fitoren 4-0 ndaj Steauas. Jose Mourinho deklaroi se është optimist se lëndimi i […]...

2 October, 2013Lexo më shumë

E dua Ozilin

Arsene Wenger lavdëroi paraqitjen fantastike të Mesut Ozilit në fitoren 2-0 ndaj Napolit në Ligën e Kampionëve dhe deklaroi: “E dua”. Përforcimi i ri që kushtoi gati 50 milionë euro kur erdhi në klub nga Real Madrid në ditën e fundit të afatit kalimtar të verës, shënoi golin e tij të parë për skuadrën e […]...

2 October, 2013Lexo më shumë

Largimi i Fergusonit, ‘bllokoi’ Januzajn

Negociatat mes talentit të ri kosovar, Adnan Januzaj dhe Manchester Unitedit për vazhdimin e kontratës së tij në Old Trafford, ngecën prej kur Sir Alex Ferguson u tërhoq nga detyra e menaxherit gjatë verës. Dirk De Veiese, përfaqësuesi i 18-vjeçarit ka njoftuar se një numër i klubeve të mëdha evropiane janë të interesuara për Januzajn. […]...

2 October, 2013Lexo më shumë

Do të kualifikohemi

Jose Mourinho lavdëroi ekipin e tij të Chelseas dhe parashikoi se ata do të kualifikohen për në fazën eliminatore të Ligës së Kampionëve pas fitores 4-0 ndaj Steaua Bukureshtit në udhëtim të martën. Mourinho kishte pranuar para duelit se skuadra e tij duhet të fitojë për të kompensuar humbjen e befasishme në shtëpi nga Basel […]...

2 October, 2013Lexo më shumë

Mesazhi i Celtic Park për Messin

Në Celtic Park nuk ndodhi befasia. Të martën mbrëma, Barcelona mposhti Celticun me rezultat minimal 1-0 në duelin e vlefshëm H në Ligën e Kampionëve, kurse në tribuna mbretëroi atmosferë fantastike. Tifozët e gjigantit skocez përkrahën idhujt e tyre, por kjo nuk mjaftoi. Barcelona në minutën e 76-të realizoi nëpërmjet Cesc Fabregasit, kurse vlen të […]...

2 October, 2013Lexo më shumë

Penallti qesharake

Trajneri i Ajaxit, Frank De Boer akuzoi Mario Balotellit se “krijoi teatër” duke fituar penallti në çastet e fundit të barazimit 1-1 të martën mbrëma në duelin e Grupit H. Balotelli u rrëzua pas një dueli me Va nder Hoorn, edhe pse në shikim të parë dukej se ishte italiani ai që shkaktoi ndërhyrje të […]...

2 October, 2013Lexo më shumë

Ferguson refuzoi Chelsean

Sir Alex Ferguson ka bërë të ditur se refuzoi interesimin nga Roman Abramovich për tu bërë menaxher i Chelseas. Ferguson, në deklaratat e bëra për Charlie Rose në PBS, theksoi se ishte kontaktuar nga një ndërmjetësues që përfaqësonte pronarin e Chelseas. “Ata angazhuan një menaxher për të më kontaktuar kur Abramovich së pari mori klubin”, […]...

2 October, 2013Lexo më shumë

Fiton Barcelona, barazon Milani

Pavarësisht mungesës së Lionel Messit, Barcelona arriti të shënojë fitore minimale 1-0 në udhëtim te Celtic, në duelin e vlefshëm për Grupin H të Ligës së Kampionëve. Punët për gjigantin katalan u lehtësuan vetëm pas pjesës së dytë kur Scott Broën u përjashtua me karton të kuq. Avantazhin numerik e shfrytëzoi Barcelona duke kaluar në […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Chelsea shkatërroi Steauan

Chelsea u këndell pas disfatës së befasishme nga Basel dhe dominoi duelin kundër Steaua Bukureshsit duke i mposhtur në udhëtim me rezultat të thellë 4-0, në kuadër të Grupit E në Ligën e Kampionëve. Në fakt, ballafaqimi nisi keq për mysafirët që pas pak më tepër se dhjetë minutash lojë humbën sulmuesin Fernando Torres për […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Atletico ‘fundos’ Porton

Edhe pse ishin në disavantazh, Atletico Madrid arriti të fitojë kundër Portos në duelin e xhiros së dytë në Grupin G në Ligën e Kampionëve. Jackson Martines kaloi vendasit në epërsi në minutën e 16-të, por Diego Godin barazoi për mysafirët në minutën e 58-të. Kurse, golin e triumfit të madh të skuadrës së Diego […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Arsenali dominon Napolin

Arsenali mposhti Napolin me rezultat 2-0 në kryendeshjen e Grupit F në Ligën e Kampionëve. Gjiganti londinez dominoi kundër italianëve duke kaluar herët në epërsi në minutën e tetë kur përforcimi i ri Mesut Ozil realizoi golin e tij të parë me fanellën e Arsenalit pas asistimit nga krahu i djathtë nga Aaron Ramsey. Ylli […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Onazi hero, e zë hajdutin

Nuk është vetëm një nga futbollistët e Lazios që ka dhënë shenja më të mira të zhvillimit në muajt e fundit, Ogenyi Onazi është protagonist edhe jashtë fushës, me një gjest të shkëlqyeshëm. Talenti nigerian të hënën mbrëma, i shoqëruar nga vëllai i tij ishte duke shëtitur në sheshin Termini në Romë, por kishte vërejtur […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Bale mungon kundër Copenhagenit

Gareth Bale nuk do të luajë në duelin kundër Copenhagenit të mërkurën, që pritej të ishte debutimi i tij për Real Madridin në Santiago Bernabeu, në një ndeshje të Ligës së Kampionëve. Ylli uellsian – përforcim i ardhur gjatë afatit kalimtar të verës për rekord 100 milionë euro – nuk mori pjesë në stërvitjen e […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Wiland sfidon Ronaldon

Portieri i Copenhagenit, Johan Wiland ka lavdëruar sulmuesin e Real Madridit, Cristiano Ronaldo, por insistoi se nuk ka frikë prej tij para përballjes së tyre të mërkurën. Reali e pret skuadrën daneze në Santiago Bernabeu në kuadër të duelit të xhiros së dytë në Grupin B të Ligës së Kampionëve. Los Blancos e filluan edicionin […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Shpëton Torres

Fernando Torres i shpëtoi suspendimit pas “gërvishtjes” së mbrojtësit të Tottenhamit, Jan Vertonghen në fundjavë. Sulmuesi i Chelseas rrezikoi të dënohej për deri katër ndeshje nëse do të konsiderohej ndëshkimi në bazë të xhirimeve televizive. Sulmuesi spanjoll u përjashtua në barazimin 1-1 me Tottenhamin të shtunën, por pasi pranoi dy kartonë të verdhë, dhe tani […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Kagawa kërkon shpëtim

Mesfushori i Manchester Unitedit, Shinji Kagawa ka pranuar se duhet të përmirësohet nëse dëshiron të mbetet në Old Trafford. Reprezentuesi japonez pritej të shkëlqente pas transferimit në United gjatë verës së vitit të kaluar nga Borussia Dortmund, nën drejtimin e Sir Alex Fergusonit dhe pasardhësit të tij David Moyes. Kagawa u zëvendësua pas përfundimit të […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

50 milionë për Moyesin

Manchester United është i gatshëm ta përkrahë David Moyesin në tregun e futbollistëve, të vetëdijshëm se ekipi ka nevojë për përforcime. United do të takohet me Shakhtar Donetskun në Ligën e Kampionëve të mërkurën, pas humbjes së befasishme nga WBA në Premierligë, e treta në gjashtë xhirot e para në Premierligës. Skuadra ka bërë nismën […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Roma, het-trik i përforcimeve?

Roma mund të bëjë tri përforcime gjatë afatit kalimtar të janarit. Giallorossët kanë bërë nismë të shkëlqyeshme të sezonit në Serie A duke fituar gjashtë ndeshjet e para, dhe aktualisht kryesojnë me dy pikë më tepër se Napoli dhe Juventus. Por, e përditshmja sportive italiane Corriere dello Sport ka raportuar se tre futbollist do të […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Barcelona e Neymarit

Neymar do të jetë në qendër të vëmendjes sonte në duelin mes Barcelonës dhe Celticut në kuadër të Grupit H në Ligën e Kampionëve. Në mungesë të Lionel Messit të lënduar, braziliani do të marrë përgjegjësinë e udhëheqjes së repartit sulmues në përballje me Celticun, skuadër që befasoi gjigantin katalan në po të njëjtën fazë […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Dita kur ‘mbreti’ braktisi futbollin

Në datën e sotme, para saktësisht 36 vjetësh, në pension shkoi një prej futbollistëve më të mirë i të gjitha kohërave, Edson Arantes do Nascimenti, i njohur shkurt si Pele. Braziliani të cilin e quanin mbret i futbollit, minutat e fundit të karrierës i kaloi në duelin miqësor mes dy klubeve ku u paraqit, Santos […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Hamburgeri Zlatan

Një restorant në Francë ka përgatitur një hamburger të ri me emrin ‘Le Zlatan’ në nder të sulmuesit të Paris Saint-Germain, Zlatan Ibrahimovic dhe i ka bërë thirrje yllit suedez ta vizitojë restorantin për ta ngrënë atë. Jean-Philippe Grandin, menaxher i Doddy’s Cafe në Boulogne-Billancourt, ka thënë se dëshiroi të krijojë një “hamburger të shkëlqyeshëm, […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

‘Viktima’ Balotelli

Nënkryetari i Milanit, Adriano Galliani ka thënë se Mario Balotelli është duke pësuar tepër ndërhyrje të palejueshme nga futbollistët kundërshtar, dhe kjo ndikon që ai të humb kontrollin. 23-vjeçari u suspendua për tri ndeshje pas tentim sulmit ndaj gjyqtarit në humbjen e skuadrës së tij nga Napoli në San Siro. Galliani ka theksuar se Balotelli […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Ronaldo, 100 ndeshje në Evropë

Dueli kundër Copenhagenit të mërkurën, do të jetë i 100-ti i Cristiano Ronaldos në gara evropiane për klube. Ylli portugez deri më tani ka bërë 93 paraqitje në Ligën e Kampionëve, katër në fazën kualifikuese dhe dy në Kupën UEFA. Përveç kësaj, bilanci i tij i golave në 99 paraqitjet e deritashme në gara evropiane […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Frika nga largimi i Suarezit

Kapiteni i Liverpoolit, Steven Gerrard ka pranuar se u frikësua se Luis Suarez do të largohet nga klubi gjatë afatit kalimtar të verës. Uruguaiani u rikthye nga suspendimi prej dhjetë ndeshjes pas kafshimit të mbrojtësit të Chelseas, Branislav Ivanovic duke realizuar dy gola kundër Sunderlandit të dielën. Suarez spekulohej me transferim në Real Madrid gjatë […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Porta e Realit, derë e hapur

Real Madrid është në vështirësi. Santiago Bernabeu nuk është më kështjell e pamposhtshme. Disfata nga Atletico Madrid të shtunën e dëshmoi këtë. Ekipet kundërshtare të Realit arrijnë të shënojnë në vazhdimësi në udhëtim te Los Blancos. Real Madrid ka pranuar nga së paku një gol në secilën prej 11 ndeshjeve të fundit të zhvilluara në […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Eurogol nga Januzaj, Man Utd në finale

Një përbërje e fortë e ekipit të dytë të Manchester Unitedit siguroi kualifikimin për në finalen e Manchester Senior Cup pas fitores 4-0 në udhëtim te Bolton Wanderers. Ylli kosovar Adnan Januzaj realizoi një gol të jashtëzakonshëm, të dytin për skuadrën e tij në këtë takim kur me një goditje të saktë nga distanca qëlloi […]...

30 September, 2013Lexo më shumë

Nervozohet Mourinho, braktis konferencën

Jose Mourinho u largua para kohe nga konferenca e shtyp e Chelseas i hidhëruar nga pyetjet rreth Kevin de Bruyne. Strategu portugez tha se Juan Mata do të jetë titullar në duelin e Ligës së Kampionëve kundër Steaua Bukureshtit por De Bruyne ka përfunduar në shtëpi pasi dështoi të dëshmohet. “Në tri javët e fundit […]...

30 September, 2013Lexo më shumë

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

 • Play Bow Master
 • Play Turbo Racing 3
 • Play Supercar Showdown
 • Play Urban Basketball
 • Play iStunt 2
 • Play 8 Ball Pool
 • Play Stealth Sniper
 • Play World Soccer Champion
 • Play Bubble Trouble
 • Play Berry Rush
 • Play Bow Master Japan
 • Play Rock Wheels