Sport – Page 1477 – Lajmi.net

Aktuale

Fabregas e pasuroi Chelsean

Cesc Fabregas e ka pasuruar ekipin e Chelseat dhe i ka dhënë dimension të ri këtij klubi. Ky është vlerësimi i Jose Mourinhos, i cili pret shumë nga ish futbollisti i Barcelonës....

15 June, 2014Lexo më shumë

Spanja do të eliminohet

Tifozët spanjollë mendojnë se Spanja do të eliminohet në fazën e grupeve të Botërorit. 60 për qind nga 25.000 votues janë skeptikë se “Stuhia e Kuqe” do të shkojë përpara....

15 June, 2014Lexo më shumë

42 penallti për një finale

Real Madridi dhe Deportivo La Coruna, në kategorinë e kadetëve, i kanë gjuajtur 42 penallti, për ta përcaktuar finalistin e Copa Coca-Cola. Në fund festoi La Coruna, që shkoi në finale....

15 June, 2014Lexo më shumë

Fluturimi i Van Persie, fiksim në Holandë

Goli me kokë i shënuar nga Robin van Persie është bërë fiksim tek holandezët. Në fakt, tifozët po mundohen ta imitojnë sulmuesin holandez, i cili ‘fluturoi’ kur shënoi ndaj Spanjës....

15 June, 2014Lexo më shumë

Të bashkuar mund të arrijmë diçka

Xherdan Shaqiri thotë se vetëm nëse qëndrojnë të bashkuar, lojtarët e Zvicrës mund të arrijnë diçka në Botërorin e Brazilit. Helvetikët do të debutojnë sonte ndaj Ekuadorit....

15 June, 2014Lexo më shumë

Barcelona, 50 milionë euro për Pogban

Barcelona është duke menduar të bëjë revolucion gjatë verës. Gjiganti katalunas ia ka vënë syrin mesfushorit të Juventusit, Paul Pogba, për të cilin ofron 50 milionë euro....

15 June, 2014Lexo më shumë

Mourinho e do Diego Costan

Jose Mourinho ka zbuluar se e do në ekipin e tij sulmuesin Diego Costa. Trajneri portugez ndër të tjera është i bindur se sulmuesi spanjoll do të përfundojë në Stamford Bridge këtë verë....

15 June, 2014Lexo më shumë

Benzema mund të bëhet kapiten i Realit

Zinedine Zidane është i bindur se Karim Benzema mund ta marrë shiritin e kapitenit tek Real Madridi në të ardhmen....

15 June, 2014Lexo më shumë

Robben e Schweini, objektiva të Man Utd

Manchester United pritet të bëjë revolucion gjatë verës, pas sezonit dështues. Trajneri i ri, Lous van Gaal kërkon që në Old Trafford të transferohen dy yjet e Bayernit, Robben e Schweinsteiger....

15 June, 2014Lexo më shumë

Man Utd e do Vermaelenin

Thomas Vermaelen pritet të largohet nga Arsenali gjatë kësaj vere. Dhe, për qendërmbrojtësin belg interesim ka shprehur Manchester United, me kërkesën e trajnerit Louis van Gaal....

15 June, 2014Lexo më shumë

Zvicra–Ekuadori, formacionet e mundshme

Zvicra do ta nis kampanjën e Botërorit të dielën, duke luajtur me Ekuadorin. Në ndeshjen e parë të Helvetikëve pritet që, nga minuta e parë, të luajnë tre gutbollistë shqiptarë: Behrami, Shaqiri e Xhaka....

15 June, 2014Lexo më shumë

Korneri më i keq në histori

Wayne Rooney ka qenë protagonist i njërit prej kornerëve më qesharakë në histori të futbollit. Sulmuesi anglez e huqi të tërën rivënien këndore, duke e gjuajtur topin tek publiku....

15 June, 2014Lexo më shumë

Hodgson beson në kualifikim

Përkundër humbjes së Anglisë nga Italia, selektori Roy Hodgson beson se ‘Tre Luanët’ do të kualifikohen në fazën eliminuese të Botërorit, duke fituar ndaj Uruguait e Kosta Rikës....

15 June, 2014Lexo më shumë

Messi legjendë, sikur Pele e Maradona

Diego Milito mendon se Lionel Messi është lojtar i madh, edhe pa e fituar Botërorin. Sulmuesi i deritashëm i Interit mendon se ylli i Barcelonës ka bërë mjaft, për t’u konsideruar legjendë e futbollit....

15 June, 2014Lexo më shumë

Balotelli: Të gjithë duhet t’i frikësohen Italisë

Mario Balotelli po e shijon në maksimum fitoren e Italisë ndaj Anglisë. Sulmuesi italian, i cili e realizoi golin e fitores, thotë se të gjitha ekipet e Botërorit kanë arsye t’i frikësohen ekipit Azzurri....

15 June, 2014Lexo më shumë

Feston Bregu i Fildishtë

Bregu i Fildishtë ka festuar të dielën, pasi e mposhti Japoninë me rezultat 2:1. Honda i kaloi në epërsi japonezët, kurse Bony e Gervinho e përmbysën rezultatin....

15 June, 2014Lexo më shumë

Vlerësimet e futbollistëve: Angli – Itali

Italia triumfoi ndaj Anglisë me rezultat 2:1 në super ndeshjen e Grupit D të Kampionatit botëror. Lexoni si u vlerësuan futbollistët e të dyja skuadrave....

15 June, 2014Lexo më shumë

Grande Italia

Italia tregoi se është ende e madhe duke mposhtur Anglinë në kryendeshjen e Grupit D në Kampionatin botëror në Brazil. Azzurrët fituan me rezultat 2:1....

15 June, 2014Lexo më shumë

Vlerësimet e futbollistëve: Uruguai – Kosta Rika

Kosta Rika shkaktoi befasi të madhe duke mposhtur Uruguain me rezultat 3:1 në duelin e tyre të parë në Grupin D të Kampionatit botëror. Si u vlerësuan futbollistët?...

15 June, 2014Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Angli – Itali

Anglia dhe Italia kanë publikuar formacionet zyrtare për ballafaqimin e tyre të parë në kuadër të Grupit D në Kampionatin botëror në Brazil....

15 June, 2014Lexo më shumë

Kosta Rika ia terron Uruguait

Kosta Rika shkaktoi befasinë më të madhe deri më tani gjatë këtij Kampionati botëror duke mposhtur Uruguaian me rezultat 3:1, në ballafaqimin e tyre të parë në Grupin D....

14 June, 2014Lexo më shumë

Statistika: Angli – Itali

Anglia dhe Italia do të ndeshen në mesnatë në duelin e tyre në kuadër të Grupit D në Kampionatin botëror. Pikërisht para fillimit të ballafaqimit, ia vlen t’i shikojmë statistikat e ndeshjeve direkte të tyre....

14 June, 2014Lexo më shumë

Januzaj me Rivaldon

Ylli i ri i Përfaqësueses së Belgjikës, Adnan Januzaj është duke u përgatitur për debutimin e tij në Kampionatin botëror. Ai takoi dhe bëri një fotografi me legjendën e Brazilit, Rivaldo....

14 June, 2014Lexo më shumë

Vlerësimet e futbollistëve: Kolumbia – Greqia

Kolumbia shkeli Greqinë duke e mposhtur me rezultat 3:0 në duelin e tyre në kuadër të Grupit C në Kampionatin botëror. Si u vlerësuan futbollistët?...

14 June, 2014Lexo më shumë

Behrami injoron Interin

Valon Behrami ka thënë se nuk e sheh vetën si futbollist të Interit. Mesfushori kosovar insiston se tani është i përqendruar vetëm tek Kampionati botëror dhe nuk mendon për të ardhmen e tij....

14 June, 2014Lexo më shumë

Ramires ‘flirton’ me Realin

Real Madrid kërkon transferimin e mesfushorit të Chelseas, Ramires. Ndërsa, ylli brazilian ka ndezur spekulimet duke shprehur admirimin e tij për trajnerin Carlo Ancelotti....

14 June, 2014Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Uruguai – Kosta Rika

Uruguai dhe Kosta Rika kanë publikuar formacionet zyrtare për ballafaqimin e tyre të parë në kuadër të Grupit D në Kampionatin botëror në Brazil....

14 June, 2014Lexo më shumë

Kolumbia shkel Greqinë

Pa shumë telashe, Kolumbia mposhti Greqinë me rezultat 3:0 në ballafaqimin e tyre në kuadër të Grupit C në Kampionatin botëror. Pablo Armero, Teofilio Gutierrez dhe James Rodriguez i shënuan golat....

14 June, 2014Lexo më shumë

Del Bosque: Ja ku kemi gabuar

Selektori i Spanjës, Vicente del Bosque pranoi se skuadra e tij bëri gabime kundër Holandës dhe mori ndëshkim të ashpër. Por, ai mbron kapitenin Iker Casillas....

14 June, 2014Lexo më shumë

Bombë në stadiumin e ndeshjes Itali – Angli

Një veturë e parkuar afër stadiumit në Manaus ku sonte në mesnatë do të ndeshen Italia dhe Anglia në kuadër të Grupit D të Kampionatit botëror, është larguar nën dyshime se përmbante një mjet shpërthyes....

14 June, 2014Lexo më shumë

Mos e shani Spanjën

Sergio Ramos thotë se është çmenduri të mendohet se epoka e dominimit të Spanjës ka përfunduar pas humbjes së thellë nga Holanda në ndeshjen e parë të Kampionatit botëror në Brazil. Ai thekson se ekipi do të kundërpërgjigjet....

14 June, 2014Lexo më shumë

Maradona kundër Casillasit

Diego Maradona thotë se Jose Mourinho bëri mirë që kritikoi Iker Casillasin në kohën sa ishte në Real Madrid, dhe dëshmi për këtë është paraqitja e portierit në humbjen e Spanjës nga Holanda....

14 June, 2014Lexo më shumë

Futbollistët e Francës, 0 gola në Botëror

Asnjë nga reprezentuesit e Francës nuk kanë shënuar gol në një Kampionat botëror. Trekolorët duhet të gjejnë zgjidhje për shterpësinë e fazës ofanzivë, në duelin me Hondurasin, të dielën....

14 June, 2014Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Kolumbia – Greqia

Kolumbia dhe Greqia kanë publikuar formacionet zyrtare për ballafaqimin e tyre të parë në kuadër të Grupit C në Kampionatin botëror në Brazil....

14 June, 2014Lexo më shumë

Buburrecat sulmojnë Uruguain

Skuadra e Uruguait nuk fjeti rehat para ndeshjes së sotme me Kosta Rikën. Një numër i madh buburrecash depërtuan në dhomat e futbollistëve, e përfunduan edhe në shtretërit e tyre....

14 June, 2014Lexo më shumë

Penallti e pastër për Brazilin

Presidenti i FIFA-së, Sepp Blatter mbron gjyqtarin Yuichi Nishimura dhe thotë se japonezi mori vendimin e drejtë kur akordoi penallti për Brazilin në ndeshjen kundër Kroacisë në Grupin A të Kampionatit botëror....

14 June, 2014Lexo më shumë

Italia humb Buffonin

Italia do të jetë pa portierin Gianluigi Buffon për ndeshjen kundër Anglisë, në Grupin D të Kampionatit botëror. Kapiteni i Azzurrëve do të mungojë për shkak të një lëndimi....

14 June, 2014Lexo më shumë

Koke-Tello, shkëmbimi i mundshëm

Barcelona dhe Atletico Madrid janë duke menduar për një shkëmbim të mundshëm ndërmjet Kokes dhe Tellos....

14 June, 2014Lexo më shumë

Interi e do Osvaldon

Interi tashmë ka vendosur: Pablo Daniel Osvaldo është objektivi kryesor i sulmit për ekipin Nerazzurri. Italianët e duan si huazim sulmuesin e rrezikshëm italo-argjentinas....

14 June, 2014Lexo më shumë

Napoli kërkon 11 milionë euro për Behamin

Napoli e ka vendosur çmimin për Valon Behramin. Presidenti Aurelio De Laurentiis kërkon 11 milionë euro për mesfushorin kosovar....

14 June, 2014Lexo më shumë

Garay afër Bayernit

Bayern Munichu mund ta zyrtarizojë shumë shpejtë përforcimin më të ri. Ezequiel Garay mund të transferohet tek gjiganti bavarez nga Benfica....

14 June, 2014Lexo më shumë

Suarez nuk shkon në Real Madrid

Diego Forlan ka siguruar se bashkëlojtari i tij tek Përfaqësuesja e Uruguait, Luis Suarez, nuk do të shkojë në Real Madrid, pasi është i lumtur në Liverpool....

14 June, 2014Lexo më shumë

Brazili me refer, i ka 12 lojtarë në fushë

Shkodran Mustafi mendon se Brazili luan me 12 lojtarë në Botëror, duke menduar këtu për ndihmën që e mori ekipi i Scolarit në ndeshje me Kroacinë....

14 June, 2014Lexo më shumë

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

 • Play Bow Master
 • Play World Soccer Champion
 • Play Stealth Sniper
 • Play 8 Ball Pool
 • Play Turbo Racing 3
 • Play Pro Kicker Frenzy
 • Play Berry Rush
 • Play Supercar Showdown
 • Play Zombie Big Trouble
 • Play iStunt 2
 • Play Bow Master Japan
 • Play Bubble Trouble