Sport – Page 1435 – Lajmi.net

Aktuale

Interesim i madh për Ramosin

Sipas mediave spanjolle, Manchester City, Chelsea dhe Paris Saint-Germain janë të interesuara për mbrojtësin e Real Madridit, Sergio Ramos. Punto Pelota ka raportuar se tri skuadrat e lartpërmendura janë në kontakt me gjigantin spanjoll në lidhje me mbrojtësin, edhe pse Los Blancos kanë insistuar vazhdimisht se Ramos nuk është në shitje. Pavarësisht kësaj, dyshja nga […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Caballero sfidon Hartin?

Manchester City vazhdon të jetë i interesuar për portierin e Malagas, Willy Caballero. Sportsmail ka njoftuar për interesimin e Cityt për Caballeron gjatë afatit kalimtar të verës, mirëpo, 32-vjeçari vazhdon të monitorohet nga ish trajneri i tij nga Malaga, Manuel Pellegrini, nga ky edicion në krye të skuadrës nga Etihad. City  dëshiron të shërbejë konkurrencë […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Neymar i mësuar me faulla

Sulmuesi i Brazilit, Neymar ka mohuar sugjerimet se ishte cak i ndërhyrjeve të ashpra nga futbollistët e Koresë së Jugut gjatë fitores 2-0 të Brazilit në Seoul. Ylli i Barcelonës pësoi 12 faulla ndërsa është futbollisti që ka pësuar më së tepërmi ndërhyrje të palejueshme deri më tani gjatë këtij sezoni në La Ligë. Mirëpo, […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Derbi i Sigal Prishtinës

Sigal Prishtina mposhti Pejën me rezultat 73-67  në derbin e xhiros së tretë në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra nga kryeqyteti mundi kampionin në fuqi pas një dueli jashtëzakonisht interesant në Prishtinë, ku fituesi u përcaktua vetëm në minutën e fundit të takimit. Sigal Prishtina e nisi më mirë duelin me seri prej 9-0 […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Benatia, muri i Romës

Ka prej atyre që kanë filluar ta quajnë si muri i ri i Romës, pasardhës i Walter Samuelit, shtyllë e skuadrës që fitoi Scudetton e fundit për skuadrën nga kryeqyteti italian. Por, ka edhe të tjerë që insistojnë se 13.5 milionë eurot e shpenzuara për transferimin e tij gjatë afatit kalimtar të verës nuk janë […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Goli më i bukur nga Zidane

Zinedine Zidane nuk e përzgjodhi golin i cili Real Madridit ia solli trofeun e Ligës së Kampionëve 2002, ose ata në finale të Kampionatit botëror kundër Brazilit në Francë 1998, si më të bukurin të realizuar nga ai gjatë karriereës si futbollist. Ish futbollisti më i mirë në botë, sot asistent te Los Blancos, ka […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Ronaldo ‘shpëton’ tifozin shqiptar

Një letër nga Cristiano Ronaldo e shpëtoi tifozin shqiptar Roland Gjoka nga ndëshkimi nga Prokuroria e Floridës pas hyrjes së tij në fushë për të përqafuar yllin portugez gjatë duelit mes Real Madridit dhe Chelseas në turneut përgatitor në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Gjoka, tifoz i gjigantit spanjoll dhe Ronaldos ia arriti qëllimit. Ai […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Bale nuk duhet të operohet

Real Madrid ka mohuar frikën rreth gjendjes fizike të përforcimit të ri Gareth Bale duke mohuar njoftimet se mesfushori duhet t’i nënshtrohet një operacioni në diskun e hernisë. Sipas medieve spanjolle, Bale – i cili u bë futbollisti më i shtrenjtë në botë kur iu bashkua Realit nga Tottenham për 100 milionë euro në shtator […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Shaqiri, më i miri

Xherdan Shaqiri u vlerësua si futbollisti më i mirë i Zvicrës në fitoren 2-1 kundër Shqipërisë në Qemal Stafa të premten ku skuadra helvetike e siguroi kreun e Grupit E dhe kualifikimin për në Kampionatin botëror 2014. Shaqiri ishte në mesin e realizatorëve kur e kaloi Zvicrën në epërsi në minutat e para të pjesës […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Cana, ‘tifoz’ i Zvicrës

Kapiteni i Shqipërisë, Lorik Cana ka deklaruar se ai dhe anëtarët e tjerë të ekipit kuqezi do ta përkrahin Zvicrën në Kampionatin botëror 2014. Ekipi helvetik mposhti Shqipërinë 2-1 në Qemal Stafa të premten në kuadër të xhiros së parafundit të fazës eliminatore dhe siguroi pjesëmarrjen në ‘Brazil 2014’. Cana pranoi se i vjen keq […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Behrami: Krenar që jam zviceran

Valon Behrami ka deklaruar se krenohet që është futbollist i Zvicrës, pas fitores 2-1 ndaj Shqipërisë të premten mbrëma në Qemal Stafa ku skuadra helvetike siguroi kualifikimin për në Kampionatin botëror 2014. Ai pranoi se nuk ka qenë e lehtë paraqitja kundër kuqezinjve dhe u ankua në tretmanin e ashpër të tifozëve shqiptarë të cilët […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Futbollistët duhanpirës

Jack Wilshere nervozoi menaxherin e tij të Arsenalit, Arsene Wenger kur u fotografua duke tymosur një cigare jashtë një klubi të natës në Londër, pas ndeshjes kundër Napolit në Ligën e Kampionëve. Por, ylli anglez nuk është as i pari e me siguri as i fundit që zihet me cigare. Shumë ikona të kaluara të […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Zvicra pati fat

Selektori i Zvicrës, Ottmar Hitzfeld gëzohet që skuadra e tij e siguroi kualifikimin për në Kampionatin botëror 2014 pas fitores 2-1 ndaj Shqipërisë në Qemal Stafa të premten mbrëma. Por, strategu i mirënjohur gjerman ka pranuar se Zvicra ishte me fat që doli fituesi dhe lavdëroi portierin Diego Benaglio i cili bëri disa pritje vendimtare […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Kush tjetër u kualifikua?

Zvicra siguroi kualifikimin për në Kampionatin botëror 2014 pas fitores 2-1 ndaj Shqipërisë në Qemal Stafa në duelin e vlefshëm për Grupin E. Por, së bashku me skuadrën helvetike – Italia dhe Holandën që konfirmuan pjesëmarrjen si dy skuadrat e para nga kontinenti i Evropës – kalimin direkt për në garën e vitit të ardhshëm […]...

11 October, 2013Lexo më shumë

Shaqiri e Xhaka i gëzohen kualifikimit

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka janë shprehur të lumtur pas fitores 2-1 ndaj Shqipërisë në kuadër të Grupit E me çka Zvicra siguroi kualifikimin për në Kampionatin botëror 2014. Shaqiri ishte në mesin e golashënuesve – njësoj sikurse në duelin e parë – dhe ka thënë se ndihet i lumtur që do të luajë në […]...

11 October, 2013Lexo më shumë

Ora zvicerane

Zvicra, edhe në lojën e dytë kundër Shqipërisë, tregoi se është superiore dhe i mbajti asaj një orë futbolli. Shqipëria mund ta shohë Botërorin në televizor, ndërsa ne mund të bëjmë tifo për shqiptarët e Zvicrës....

11 October, 2013Lexo më shumë

Kurdisje në La Ligë

Presidenti i ligës spanjolle Javier Tebas ka thënë se së paku tetë ndeshje në dy ligat e para të Spanjës në futboll janë të kurdisura, çdo sezon. Në deklaratat e tij për BBC World Football Show, Tebas po ashtu bëri thirrje për dënime të përjetshme për ata që përfshihen në ndeshje të kurdisura. “Mes ligës […]...

11 October, 2013Lexo më shumë

Mirë se vini në një botë tjetër

E përditshmja zvicerane Le Matin ka vendosur të bëjë shaka me gjendjen e stadiumit Qemal Stafa dhe objektet rreth tij sa që ka publikuar një shkrim me titullin “Mirë se vini në një botë tjetër” duke pasqyruar gjendjen në arenën ku sonte në ora 20:30 do të zhvillohet përballja mes Shqipërisë dhe Zvicrës në kuadër […]...

11 October, 2013Lexo më shumë

Festimi Special

Festa e Jose Mourinhos si trajner i Interit pas eliminimit të Barcelonës në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve më 2010 është zgjedhur si më e mira, nga lexuesit e portalit të së përditshmes sportive spanjolle Marca.com. Mourinho, aso kohe në drejtim të Nerazzurrëve ishte mposhtur 1-0 në Nou Camp, por arriti të kualifikojë Interin për […]...

11 October, 2013Lexo më shumë

Prishtina Grand Prix

Në kuadër të publikimit voluminoz Lorem Ipsum, Partia e Fortë ka bërë publik planin e saj të radhës, Prishtina Grand Prix – Pista për Formula 1. E projektuar nga një grup i flaktë profesionistësh dhe tifozësh të këtij sporti, Prishtina Grand Prix shtrihet në një gjatësi 25.900km dhe përbën pistën më të gjatë të Formulës […]...

11 October, 2013Lexo më shumë

Super gola nga Ramos

Spanja është gati për duelin ndaj Bjellorusisë, ndeshje cila do të luhet sonte në ora 22.00 në Palma De Mallorca me synim të sigurimit të kualifikimit për në Kampionatin botëror 2014. Pas spektaklit që dhuruan ditë më parë Isco, Xavi Hernandez dhe Iker Casillas, gjatë stërvitjes së djeshme të kampionëve të botës dhe Evropës, kësaj […]...

11 October, 2013Lexo më shumë

Del Piero, magji në ‘pleqëri’

Alessandro Del Piero nuk e ka ndërmend të ndalet. Legjenda e Juventusit, ka nisur sezonin e tij të dytë me Sydney FC në mënyrën më të mirë të mundshme. 38-vjeçari inspiroi skuadrën e tij drejt fitores 2-0 ndaj Newcastle Jets në xhiron e parë të edicionit të ri në A-League. Del Piero realizoi një gol […]...

11 October, 2013Lexo më shumë

Januzaj në fanellën e Shqipërisë

Adnan Januzaj është aktualisht futbollisti më i përfolur në Evropë. Ylli kosovar është bërë temë e nxehtë pas dy golave në fitoren e Manchester Unitedit ndaj Sunderlandit 2-1 të shtunën në debutimin e tij si titullar në Premierligë. Januzaj, përveç se kërkohet nga klube të mëdha përfshirë Juventusin, Barcelonën dhe Manchester Cityn, është cak i […]...

11 October, 2013Lexo më shumë

Kosova kërkon Januzajn

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka ftuar mesfushorin e Manchester Unitedit, Adnan Januzaj të luajë për ekipin U-21 ose U-23. Januzaj, 18-vjeç, lindi në Bruksel por është fëmijë i prindërve nga Kosova-Shqipëria, derisa refuzoi ftesa të ndryshme nga Belgjika për nivelet e të rinjve. Mesfushori i ri ka të drejtë loje për skuadra të […]...

11 October, 2013Lexo më shumë

Simulimet? Mençuri

Sergio Busquets i doli në mbrojtje bashkëlojtarit të tij nga Barcelona, Neymar, por edhe vetvetes duke i përshkruar rastet e simulimeve si veprime të mençura në momente të caktuara. Busquets, e sidomos Neymar vazhdimisht akuzohen se simulojnë duke mashtruar gjyqtarin që të ndëshkojë futbollistët kundërshtarë. Por, mesfushori spanjoll ka arsyetuar veten dhe Neymarin duke thënë: […]...

11 October, 2013Lexo më shumë

Villota, e vdekur në dhomën e hotelit

Ish ngasësja testuese në Formula 1, Maria de Villota është gjetur e vdekur në moshën 33-vjeçe. Radio Cadena Ser raportoi se Villota vdiq në dhomën e një hoteli në Sevilla pavarësisht përpjekjeve të stafit mjekësor për ta këndellur atë. Deri më tani nuk ka detaje të tjera por në një komunikatë të publikuar në profilin […]...

11 October, 2013Lexo më shumë

Fanella e Balotellit, pizhame e Reinas

Portieri i Napolit, Pepe Reina hyri në histori si i pari që arriti të pret një penallti të sulmuesit Mario Balotelli kur ndali goditjen e yllit të Milanit në fitoren 2-1 në San Siro, muajin e kaluar. Reina, i huazuar në Napoli nga Liverpool gjatë afatit kalimtar të verës deri në fund të këtij sezoni […]...

11 October, 2013Lexo më shumë

Franca s’ka kulturë të futbollit

Ish ylli i Manchester Unitedit, Eric Cantona beson se Franca është duke vuajtur nga mungesa e kulturës së futbollit. Ligue 1 ka bërë rritje së fundmi me investimet e mëdha të bëra nga Paris Saint-Germain dhe Monaco. Mirëpo, derisa këto dy skuadra ende nuk e kanë përforcuar statusin e fuqive në Evropë, pak skuadra të […]...

10 October, 2013Lexo më shumë

Euro Super League

Presidenti i Galatasarayt, Unal Aysal ka bërë thirrje për krijimin e një Superlige të Evropës me 20 skuadra duke thënë se: “Është e ardhmja e futbollit”. Aysal ka theksuar se dëshira për t’i parë skuadrat më të mëdha të kontinentit në ndeshje më të shpeshta mes vete, mund të zëvendësojë Ligën e Kampionëve. “Mendoj se […]...

10 October, 2013Lexo më shumë

Iniestas nuk i interesojnë paratë

Andres Iniesta thotë se ngecja e bisedimeve për vazhdimin e kontratës së tij në Barcelonë nuk ka ndodhur për shkak të arsyeve financiare. 29-vjeçari refuzoi ofertën e parë të gjigantit katalan për vazhdimin e qëndrimit në Nou Camp, edhe pse vazhdimisht ka theksuar se është i lumtur në klub dhe planifikon të pensionohet në Barcelonë. […]...

10 October, 2013Lexo më shumë

De Biasi beson në play-off

Selektori i Shqipërisë, Gianni De Biasi ka refuzuar të dorëzohet në shpresë për sigurimin e play-offit për kualifikim në Kampionatin botëror 2014. Kuqezinjtë të premten mbrëma ndeshen ne Zvicrën në Qemal Stafa ndërsa gjenden në kuotën e 10 pikëve, dy xhiro para fundit. “Në çdo ndeshje hyjmë për të marrë maksimumin. Këtë gjë do të […]...

10 October, 2013Lexo më shumë

Rami i Milanit

13 gola të pranuar në Serie A (reparti defanziv i tretë më i dobëti pas Bolognës dhe Sassuolos), 14, nëse llogaritim edhe golin e pranuar në Ligën e Kampionëve kundër Ajaxit. Nuk nevojitet një analizë e thellë për të mësuar se mbrojtja e Milanit është pika e dobët e ekipit. Për këtë arsye, drejtuesit e […]...

10 October, 2013Lexo më shumë

Bale do të jetë ‘Ok’

Zinedine Zidane ka përkrahur Real Madridin për mënyrën e angazhimit të futbollistit të të shtrenjtë në botë, përforcimit të ri Gareth Bale. Ylli uellsian – i transferuar në klub më 1 shtator – bëri vetëm tri paraqitje për gjigantin spanjoll, para se të pësojë lëndim. Bale u tërhoq nga skuadra e Uellsit për ndeshjet e […]...

10 October, 2013Lexo më shumë

Lewis kërkon 100 milionë $

Ish kampioni i botës në kategorinë e rëndë, Lennox Lewis ka deklaruar se do të rikthehej në ring për tu ndeshur me kampionin e versioneve IBF, WBA dhe WBO, Wladimir Klitschko, vetëm nëse merr pagesën më të madhe në histori të boksit. 48-vjeçari Lewis nuk ka zhvilluar meç për më tepër se një dekadë, por […]...

10 October, 2013Lexo më shumë

Eto’o dhe 400 celularët e tij

Prej kur zbarkoi në Angli nën urdhrat e Jose Mourinhos, Samuel Eto’o ka përfunduar në ballinat e të përditshmeve vetëm për shkak të ngjarjeve jashtë fushës, dhe jo për atë që ka dëshmuar me fanellën e Chelseas. Disa ditë më parë doli lajmi se ylli kamerunas është i pasionuar pas veturave luksoze dhe posedon disa […]...

10 October, 2013Lexo më shumë

Ftesë e fortë për Januzajn

Partia e Fortë ka ndërhyrë në debatin e gjerë rreth Adnan Januzajt. Ylli kosovar i Manchester Unitedit është temë e nxehtë dhe kërkohet nga Kombëtare të ndryshme përfshirë Shqipërinë, Anglinë, Belgjikën, Kroacinë e Turqinë – derisa ka të drejtë të luajë edhe për Kosovën – por Partia e Fortë ka një mendim tjetër. Ajo i […]...

10 October, 2013Lexo më shumë

Mos i vërshëlleni shqiptarët

Selektori i Zvicrës Ottmar Hitzfeld ka thënë se skuadra e tij synon të mbyllë çështjen e kualifikimit për në Kampionatin botëror 2014, menjëherë pas duelit me Shqipërinë të premten. Strategu gjerman ka premtuar se skuadra e tij nuk do të “fshihet” pas ndonjë barazimi, edhe pse një rezultat i tillë do t’i bënte po ashtu […]...

10 October, 2013Lexo më shumë

Guardiola nuk e do Lewandowskin

Bayern Munich e kërkon tash e një vit, por trajneri i ri Pep Guardiola nuk e do. Sipas të përditshmes sportive spanjolle AS, Guardiola është kundër transferimit të sulmuesit të Borussia Dortmundit,Robert Lewandowski, i cili pritet t’i bashkohet Bayernit në fund të këtij sezoni, pas skadimit të kontratës me skuadrën rivale të Bundesligës. Një burim […]...

10 October, 2013Lexo më shumë

Januzaj si Pogba

Drejtori i përgjithshëm i Juventusit, Giuseppe Marotta ka konfirmuar interesimin për mesfushorin e talentuar kosovar të Manchester Unitedit, Adnan Januzaj, që mahniti të gjithë me dy golat e tij në fitoren 2-1 ndaj Sunderlandit të shtunën, në debutimin e tij si titullar në Premierligë. Bianconerët në verën e vitit të shkuar transferuan nga Manchester United […]...

10 October, 2013Lexo më shumë

Ata janë shqiptarë

Qendërmbrojtësi Mërgim Mavraj ka insistuar se Shqipëria nuk i frikësohet Zvicrës para duelit të tyre të premten në Tiranë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin botëror 2014. Mavraj, i rikthyer nga lëndimi i cili e pamundësoi të luajë në dy duelet e shkuara kundër Sllovenisë dhe Islandës, ka theksuar se ekipi kuqezi nuk duhet t’i […]...

10 October, 2013Lexo më shumë

Special One vs Happy One

Jose Mourinho u rikthye në drejtim të Chelseas gjatë verës, pas largimit nga Real Madrid. Ai e ka nisur aventurën e dytë në postin e menaxherit të gjigantit londinez, por qka ka ndryshuar në skuadër nga koha kur erdhi së pari më 2004 e qëndroi deri më 2007? Aso kohe klubi ishte në zhvillim e […]...

10 October, 2013Lexo më shumë

Wenger kundër Januzajt

Arsene Wenger i ka dalë në mbrojtje mesfushorit Jack WIlshere i cili u shpreh kundër natyralizimit të futbollistëve të huaj në anglez në mënyrë që të luajnë në ekipin Kombëtar, siç është rasti me yllin kosovar Adnan Januzaj i cili kërkohet nga selektori Roy Hodgson. Mesfushori i talentuar i Manchester United është bërë temë e […]...

10 October, 2013Lexo më shumë

Frikë nga Reali? Zero

Sulmuesi i Juventusit, Carlos Tevez ka insistuar se nuk i frikësohet aspak Real Madridit para dy përballjeve të njëpasnjëshme me gjigantin spanjoll në kuadër të Grupit B në Ligën e Kampionëve. Ylli argjentinas ka theksuar se dëshiron të triumfojë në garën kontinentale. “Më frikëson lagjja ime e jo Bernabeu. Liga e Kampionëve? Dua ta fitoj. […]...

10 October, 2013Lexo më shumë

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

 • Play Bow Master Japan
 • Play Stealth Sniper
 • Play Berry Rush
 • Play 8 Ball Pool
 • Play Rock Wheels
 • Play Bubble Trouble
 • Play Bike Rivals
 • Play Supercar Showdown
 • Play Turbo Racing 3
 • Play Zombie Big Trouble
 • Play Urban Basketball
 • Play Urban Basketball