Sport – Page 1408 – Lajmi.net

Aktuale

De Gea në vend të Casillasit

Real Madridi e ka veçuar pasardhësin e Iker Casillasit. Los Blancos janë të interesuar për portierin e Manchester Unitedit, David De Gea, në rast se Iker vendos të largohet nga Santiago Bernabeu....

3 June, 2014Lexo më shumë

Diego Costa e do Chelsean

Diego Costa ka vendosur për të ardhmen e tij. Sulmuesi spanjoll dëshiron të transferohet në Chelsea gjatë verës....

3 June, 2014Lexo më shumë

PSG vendos për Marquinhos

E ardhmja e mbrojtësit Marquinhos do të vendoset nga Barcelona. Futbollisti brazilian nuk e ka fshehur dëshirën për t’u transferuar tek gjiganti katalunas, por thotë se topi është tek kampioni francez....

3 June, 2014Lexo më shumë

Scolari: Mund ta fitojmë Botërorin

Përzgjedhësi i Brazilit, Luiz Felipe Scolari beson se ekipi i tij mund ta fitojë Brazilin, për t’i bërë të lumtur tifozët brazilianë, që e presin në shtëpi këtë eveniment....

3 June, 2014Lexo më shumë

City e do Lampardin

Manchester City po mendon për një transferim të pabesueshëm. Në fakt, Citizens ia kanë vënë syrin veteranit Frank Lampard, i cili një ditë më parë bëri të ditur se do të largohet nga Chelsea....

3 June, 2014Lexo më shumë

Mourinho: Italia mund ta fitojë Botërorin

Jose Mourinho beson se Italia mund të shkojë deri në finale ose ta fitojë Botërorin e Brazilit. Trajneri portugez mendon se Azzurri do ta kenë të vështirë vetëm fazën e grupeve....

3 June, 2014Lexo më shumë

Yjet që mbetën jashtë Botërorit

Botërori i Brazilit nuk do t’i shohë disa prej yjeve të futbollit botëror, të cilët do të mungojnë për arsye të ndryshme, si mungesa e ftesës dhe lëndimet. Njihuni me yjet që do t’i mungojnë Botërorit....

3 June, 2014Lexo më shumë

Argjentina e Messit

Lionel Messi thotë se gjithmonë ka dashur të luajë për Argjentinën dhe e pranon se e lënduan ata që e akuzuan se nuk e jep maksimumin për Albiceleste. Ylli i Barcelonës thotë se do t’i ndërronte krejt rekordet dhe trofetë personalë, vetëm për t’i bërë të lumtur njerëzit e vendit të tij....

3 June, 2014Lexo më shumë

Manchester City i ka gati 37 milionë për Fabregas

Manchester City e ka bërë gati një ofertë prej 37 milionë eurosh për Cesc Fabregas. Mesfushori spanjoll do të largohet nga Barcelona dhe mund të rikthehet në Premierligë....

3 June, 2014Lexo më shumë

Në kërkim të Superligës

Ferronikeli, Gjilani, Trepça dhe Llapi do ta kërkojnë Superligën këtë mesjavë, pas përballjes së tyre në ndeshjet e barazhit. Të martën do të luajnë Ferronikeli-Gjilani, kurse të mërkurën, Trepça-Llapi....

3 June, 2014Lexo më shumë

Shaqiri ndez motorët për Botëror

Xherdan Shaqiri do të jetë i gatshëm kur të fillojë Kampionati Botëror. Mesfushori kosovar po ushtron fort, që të rikthehet në formën më të mirë, të cilën thotë se nuk e ka arritur ende. Ai synon ta ketë një Botëror të suksesshëm....

3 June, 2014Lexo më shumë

Kasami drejt Olympiacosit

Tashmë është e sigurt se Pajtim Kasami do të largohet nga Fulhami gjatë verës. Dhe, mesfushori shqiptar mund ta vazhdojë karrierën në Greqi, ku e pret Olympiacosi....

3 June, 2014Lexo më shumë

Juventusi i kthehet interesimit për Drogban

Juventusi e ka rikthyer interesimin për Didier Drogban. Sulmuesi nga Bregu i Fildishtë mund të arrijë në Torino pa para, pasi kontrata me Galatasarayn i skadon gjatë kësaj vere....

3 June, 2014Lexo më shumë

Franca ka nevojë për Riberyn

Blaise Matuidi thotë se Franca ka nevojë për Franck Ribery për Botërorin e Brazilit. Mesfushori i Bayernit ka pësuar lëndim në shpinë dhe është në dyshim pjesëmarrja e tij në Brazil, edhe pse u ftua nga selektori Didier Deschamps....

3 June, 2014Lexo më shumë

Falcao humb Botërorin

Radamel Falcao do të mungojë në Kampionatin botëror. Sulmuesi kryesor i Kolumbisë nuk është përfshirë në listën përfundimtare të selektorit Jose Pekerman, për garën në Brazil....

3 June, 2014Lexo më shumë

Lista e Argjentinës, mungon Banega

Ever Banega është mungesa surprizë e Argjentinës, pasi selektori Alejandro Sabella e publikoi sonte listën përfundimtare të ekipit për Botërorin e Brazilit....

3 June, 2014Lexo më shumë

Të ftuarit e Bosnjës për Botëror

Selektori i Bosnje e Hercegovinës, Safer Susic e ka publikuar listën përfundimtare të të ftuarve për Botërorin e Brazilit, ku shihet prezenca e Pjanic e Lulic....

3 June, 2014Lexo më shumë

Të ftuarit e Nigerisë për Botëror

Nigeria e ka publikuar listën përfundimtare prej 23 futbollistëve, të cilët do të luajnë në Botëror. Më poshtë mund të njiheni me nigerianët e Botërorit....

3 June, 2014Lexo më shumë

Lista e Francës, me Riberyn

Franck Ribery do të jetë pjesë e Kampionatit Botëror. Mesfushori i Bayern Munichut gjendet në listën përfundimtare të publikuar sonte nga selektori i Francës, Didier Deschamps....

2 June, 2014Lexo më shumë

Penallti kryevepër nga Neymar

Ylli brazilian, Neymar ka impresionuar në njërën nga stërvitjet e Përfaqësueses së Brazilit. Futbollisti i Barcelonës e gjuajti një penallti mahnitëse, të paparë ndonjëherë....

2 June, 2014Lexo më shumë

Ekipi ideal i vitit i UEFA-s

UEFA e ka publikuar ekipin ideal prej 18 futbollistësh, të Ligës së Kampionëve për sezonin që shkoi. Real Madridi është ekipi më i përfaqësuar me shtatë futbollistë....

2 June, 2014Lexo më shumë

Fanellat e reja të Realit

Real Madridi do t’i prezantojë fanellat e reja oër sezonin 2014/15 në stadiumin Santiago Bernabeu. Do të jenë tri lloje fanellash, e bardhë, e zezë dhe ngjyrë trëndafili....

2 June, 2014Lexo më shumë

Një ‘Selfie’ nga Kombëtarja shqiptare

Kombëtarja shqiptare po bëhet gati për zhvillimin e ndeshjes miqësore ndaj Hungarinë, të cilën do ta zhvillojë të mërkurën. Ndërkohë, futbollistët kuqezi kanë gjetur kohë për një ‘Selfie’....

2 June, 2014Lexo më shumë

Immobile nënshkruan me Dortmundin

Ciro Immobile është përforcimi më i ri i Borussia Dortmundit. Sulmuei italian do ta zëvendësojë të larguarin Robert Lewandowski. 24 vjeçari ka realizuar 22 gola sezonin e kaluar dhe shihet si përforcim ideal për verdh e zinjtë....

2 June, 2014Lexo më shumë

Ndeshja Istogu-Liria ishte e kurdisur?

Ndeshja ndërmjet Istogut dhe Lirisë, në Ligën e Parë të Kosovës, dyshohet të jetë kurdisur. Në bazë të xhirimeve shihet që lojtarët prizrenas porositen nga drejtuesit e klubit për ta lëshuar lojën....

2 June, 2014Lexo më shumë

Fundi i një legjende

Frank Lampard është larguar edhe zyrtarisht nga Chelsea. Mesfushori anglez ndihet krenar me karrierën e tij, pasi nuk e kishte menduar se do të luante aq shumë në Stamford Bridge dhe që do të kishte karrierë aq të suksesshme....

2 June, 2014Lexo më shumë

Hulk i frikësohet Belgjikës së Januzajt

Braziliani Hulk ka kërkuar kujdes nga Belgjika e Adnan Januzajt dhe Uruguai, për të cilat mendon se mund të befasojnë gjatë Botërorit. Ndërkohë, sulmuesi i rrezikshëm i ka treguar edhe favoritët e tij për këtë eveniment....

2 June, 2014Lexo më shumë

Shqiptarët e Botërorit

Kosova dhe Shqipëria nuk do të marrin pjesë në Botëror, por shqiptarët do t’i kenë ambasadorët e tyre në Brazil. Do të jenë gjashtë futbollistë shqiptarë që do të luajnë në Botëror....

2 June, 2014Lexo më shumë

Hoeness futet në burg

Uli Hoeness ka nisur ta vuajë dënimin prej tri vjetësh e gjysmë burg. Ish presidenti i Bayern Munichut u është shmangur taksave të shtetit prej 28,5 milionë eurosh....

2 June, 2014Lexo më shumë

Neymar do të jetë ylli i Botërorit

Thiago Silva mendon se Neymar do të jetë ylli i Botërorit, edhe pse nuk e kaloi një sezon pozitiv me Barcelonën. Futbollisti i PSG-së beson se Brazili mund ta fitojë këtë kompeticion në shtëpi....

2 June, 2014Lexo më shumë

Rusia e Botërorit

Fabio Capello e ka publikuar listën definitive të Botërorit të Brazilit, duke i ftuar 23 futbollistë rusë....

2 June, 2014Lexo më shumë

Villa, zyrtarisht në New York City

David Villa është edhe zyrtarisht futbollist i ri i New York City FC. Lajmin e ka konfirmuar klubi amerikan. Sulmuesi spanjoll zotohet se do ta japë më të mirën nga vetja dhe mezi pret ta nis sfidën e re....

2 June, 2014Lexo më shumë

Maliqi largohet nga Partizani

Behar Maliqi nuk është më pjesë e Partizanit. Mesfushori kosovar ka vendosur të largohet nga klubi shqiptar, ndërsa shumë shpejtë pritet ta gjejë ekipin e ri....

2 June, 2014Lexo më shumë

Partizani transferon Zhdrellën

Mentor Zhdrella është futbollist i ri i Partizanit. Klubi shqiptar e ka zyrtarizuar futbollistin kosovar përmes grupit në rrjetin social, Facebook....

2 June, 2014Lexo më shumë

Rakitic, objektiv i Barcelonës e Realit

Barcelona dhe Real Madridi janë në garë për Ivan Rakitic. Mesfushori i Sevillas mund t’i bashkohet njërit prej gjigantëve spanjollë gjatë kësaj vere....

2 June, 2014Lexo më shumë

Kameruni i Botërorit

Kameruni është skuadra e radhës e cila e ka publikuar listën përfundimtare për Botërorin e Brazilit. Ekipit afrikan do t’i prijë super ylli Samuel Eto’o....

2 June, 2014Lexo më shumë

Vëllaznimi ha dajak në Therandë

Vëllaznimi është përcjell me dajak nga Theranda. Skuadra gjakovare e siguroi rikthimin në elitën e futbollit kosovar, por nuk kaloi aspak mirë në ndeshjen e fundit në Ligën e Parë....

2 June, 2014Lexo më shumë

Fabregas, më afër Chelseat

Cesc Fabregas pritet të largohet nga Barcelona gjatë verës. Mesfushori spanjoll mund të përfundojë në Chelsea, në vend të veteranit Frank Lampard....

2 June, 2014Lexo më shumë

Mustafi mbetet jashtë Botërorit

Shkodran Mustafi nuk do të marrë pjesë në Botërorin e Brazilit. Qendërmbrojtësi shqiptar nuk u përfshi në listën prej 23 futbollistëve, të cilën e zgjodhi selektori Joachim Loew....

2 June, 2014Lexo më shumë

Liverpooli e transferon Lambertin

Liverpooli i ka siguruar shërbimet e futbollistit të Southamptonit, Rickie Lambert. Sulmuesi anglez rikthehet tek Reds pas 17 vjetësh....

2 June, 2014Lexo më shumë

Ribery, i uritur dhe i brengosur

Franck Ribery është i uritur për të luajtur në Botëror, por njëkohësisht i brengosur se mund ta humb atë, pas lëndimit të fundit që e pësoi në shpinë, 10 ditë para fillimit të kompeticionit që mbahet në Brazil....

2 June, 2014Lexo më shumë

Juventusi kërkon mbrojtës krahu në Spanjë

Juventusi është në kërkim të një mbrojtësi të krahut të majtë dhe Bianconeri po ‘peshkojnë’ në Spanjë. Adriano, Coentrao e Marcelo, janë tre objektivat e gjigantit italian....

2 June, 2014Lexo më shumë

Galatasaray e do Shaqirin

Xherdan Shaqiri është objektiv i vjetër i Galatasarayt. Gjiganti turk dëshiron ta shfrytëzojë pavendosmërinë e mesfushorit kosovar për të qëndruar në Bayern Munich, për ta sjell atë në Stamboll....

2 June, 2014Lexo më shumë

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

 • Play Bow Master
 • Play Urban Basketball
 • Play iStunt 2
 • Play Zombie Big Trouble
 • Play Bike Rivals
 • Play Bubble Trouble
 • Play 8 Ball Pool
 • Play Supercar Showdown
 • Play Urban Basketball
 • Play Bow Master Japan
 • Play World Soccer Champion
 • Play Rock Wheels