Sport – Page 1368 – Lajmi.net

Aktuale

Reali nuk e harron Falcaon

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez ka njoftuar se klubi mund të ringjallë interesimin për transferimin e sulmuesit kolumbian, Radamel Falcao në vitin e ardhshëm. Në deklaratat e tij për Punto Pelota, Perez përjashtoi mundësinë e paraqitjes së një oferte për Falcaon, pas rihapjes së afatit kalimtar të janarit por sugjeroi se Reali mund të […]...

15 October, 2013Lexo më shumë

Lëndim i rëndë i Shaqirit

Është më i rëndë se që parashikoj lëndimi i mesfushorit kosovar të Bayern Munichut, Xherdan Shaqiri, të cilin e pësoi të premten e shkuar në fitoren 2-1 ndaj Shqipërisë në kuadër të ndeshjes kualifikuese për Kampionatin botëror 2014. Gjiganti bavarez nëpërmjet një komunikate të publikuar në uebfaqen zyrtare ka njoftuar se ylli i përfaqësueses së […]...

15 October, 2013Lexo më shumë

Balotelli, njësoj si Cassano

Sulmuesi i Parmës, Antonio Cassano ka pranuar se e sheh veten e tij në moshë më të re, tek ylli i Milanit, Mario Balotelli. Cassano, shpeshherë gjatë karrierës së tij ka shkaktuar incidente në fushë dhe jashtë saj kurse njësoj ka bërë edhe Balotelli, ish bashkëlojtari i tij nga San Siro. Ata të dy luajtën […]...

15 October, 2013Lexo më shumë

Bale, i siguruar

Një policë e sigurimit me vlerë prej 91 milionë eurosh. Përafërsisht aq sa pagoi Real Madrid për transferimin e tij. Sipas El Confidencial, gjiganti spanjoll është përkujdesur që të përfitojë shumën e lartpërmendur në rast se Gareth Bale detyrohet të pensionohet para kohe për shkak të lëndimeve të vazhdueshme. Bale u bë futbollisti më i […]...

15 October, 2013Lexo më shumë

‘Fuerte’ Tevez

Në futbollin modern jemi mësuar të lexojmë për lojtarë që përfitojnë miliona, kanë vetura luksoze, jetë dhe famë të cilën shumëkush do ta dëshironte. Mirëpo, jo të gjithë prej tyre kanë parë vetëm ‘lule’ me sytë e tyre në fëmijëri. Carlos Tevez është një prej atyre që u desh të zgjidhte nëse dëshiron të luajë […]...

15 October, 2013Lexo më shumë

Interi indonezian

Marrëveshja është arritur, kanë ardhur edhe nënshkrimet. Sot është një ditë historike për Interin. Klubi italian ka kaluar në duart e pronarit të ri indonezian, Erick Thohir. Zyrtarizimi i marrëveshjes ka ardhur nga ai që udhëhoqi Interin për shumë kohë, Massimo Moratti. “E kam të vështirë të them diqka, por u tregoj se është gjithçka […]...

15 October, 2013Lexo më shumë

Mourinho, fitues i vërtetë

Mbrojtësi i Real Madridit, Raphael Varane ka lavdëruar ish trajnerin e rij, Jose Mourinho, tani i rikthyer në drejtim të Chelseas, për mentalitetin e tij fitues. Francezi depërtoi si një ndër talentët e ndritur defanziv nën drejtimin e Mourinhos mes 2011 dhe 2013 dhe ka vetëm kujtime të mira nga puna me trajnerin portugez. “Jam […]...

15 October, 2013Lexo më shumë

Bye Bye Arsenal

Thomas Vermaelen mund të largohet nga Arsenali gjatë afatit kalimtar të janarit nëse deri atëherë nuk rikthehet në formacionin bazë të gjigantit londinez. Qendërmbrojtësi, i cili do të jetë titullar për Belgjikën kundër Uellsit sonte në Brukse, ka deklaruar se do të rishqyrtojë opsionet e tij nëse vazhdon të jetë rezervist në Emirates. Ekipi i […]...

15 October, 2013Lexo më shumë

Messi, bashkëlojtar i ëndrrave

Sulmuesi i Barcelonës, Neymar ka thënë se paraqitja përkrah Lionel Messit është realizim i ëndrre për të. Ylli brazilian u transferua në Nou Camp gjatë verës nga Santos, dhe ka realizuar dy gola në shtatë paraqitje në La Ligë. Edhe pse aventura e deritashme e tij në Kampionatin spanjoll ka mbetur nën hije nga shkëlqimi […]...

14 October, 2013Lexo më shumë

Play-offi nuk vjen në shprehje

Kapiteni i Anglisë, Steven Gerrard ka bërë të ditur se ekipi nuk e merr në shprehje pjesëmarrjen në play-off për kualifikim në Kampionatin botëror 2014. Skuadra e Roy Hodgsonit do të ndeshet me Poloninë në Wembley të martën, në kuadër të Grupit H, e vetëdijshme se fitorja do t’i dërgojë në Kampionatin botëror 2014 në […]...

14 October, 2013Lexo më shumë

Ibrahimovic me shokë, në kurs të frëngjishtes

Ka të atillë që e kanë mësuar shpejt, por disa të tjerë ende vuajnë. Paris Saint-Germain në edicionet e fundit ka sjellë përforcime të shumta në mesin e të cilëve edhe futbollistë të cilët nuk janë të njohur me gjuhën franceze. Në mesin e tyre sulmuesi Zlatan Ibrahimovic, i cili erdhi në klub në verën […]...

14 October, 2013Lexo më shumë

Rikthimi i Bryantit

Kobe Bryant, një prej basketbollistëve më të mirë i të gjitha kohërave, ka filluar të hënën stërvitjet e para pas më tepër se gjysmë viti, kur pësoi lëndim të rëndë në nyjën e këmbës. Los Angeles Lakers gjenden në Kinë, më saktësisht në Pekin, ku do të zhvillojnë një ndeshje përgatitore kundër rivalit nga Konferenca […]...

14 October, 2013Lexo më shumë

Bale, gati për Juventusin

Pasi pushoi gjatë gjithë fundjavës, Gareth Bale është rikthyer në stërvitje. Ylli uellsian i cili është duke u rikuperuar nga një problem muskulor i cili është duke e mbajtur larg fushës nga 30 shtatori, shpreson të jetë në dispozicion të Real Madridit për El Clasico kundër Barcelonës më 26 tetor. Por, Bale pritet që në […]...

14 October, 2013Lexo më shumë

Përforcimi ‘anonim’ i Man Utd’it

Pas një fillimi të ngadalshëm si menaxher i Manchester Unitedit, David Moyes shfrytëzoi kohën e lirë gjatë pushimit ndërkombëtar për të shikuar një duel nga League Two, mes Fleetwood dhe Chesterfield. Por, ish trajneri i Evertonit nuk kishte ardhur vetëm për të shikuar takimin. Sipas SportsMail, Moyes ishte në mision të monitorimit të objektivit tanimë […]...

14 October, 2013Lexo më shumë

Reali: 10 ndeshje, 10 formacione

Real Madrid ka shfaqur probleme të ndryshme në fazën fillestare të këtij sezoni. Trajneri Carlo Ancelotti ende nuk ka qenë në gjendje të aktivizojë një formacion bazë, të njëjtë në duele të njëpasnjëshme. Në dhjetë ndeshjet e zhvilluara deri më tani këtë stinor, tetë në La Ligë dhe dy në Ligën e Kampionëve, Reali është […]...

14 October, 2013Lexo më shumë

Top 20 driblimet e Messit

Lionel Messi njihet për golat e tij dhe paraqitjet fantastike me çka ka inspiruar Barcelonën drejt titujve më të rëndësishëm në nivelin e klubeve. Për më tepër, ylli argjentinas falë lojërave fantastike me gjigantin katalan i ka sjell vetes katër Topa të Artë, çmim që i ndahet futbollistit më të mirë të vitit në botë. […]...

14 October, 2013Lexo më shumë

Rruga Sir Alex Ferguson

Sir Alex Ferguson ka pranuar çmimin Honorary Freedon of the Borough of Trafford gjatë një ceremonie të hënën. Autoritetet lokale po ashtu kanë njoftuar do ta emërojnë një rrugë që dërgon në Old Trafford nga Water’s Reach në Sir Alex Ferguson Way. Ish menaxheri i Manchester Unitedit pranoi mirënjohjen për arritjet e tij të jashtëzakonshme […]...

14 October, 2013Lexo më shumë

Nëntë huazimet e Townsendit

Para se të depërtojë në ekipin e parë të Tottenhamit këtë sezon, Andros Townsend kaloi një rrugëtim të gjatë prej huazimeve të njëpasnjëshme në nëntë skuadra të ndryshme, gjatë periudhës katërvjeçare. Tani, me një paraqitje për Kombëtaren e Anglisë dhe gol të realizuar me ekipin e Roy Hodgsonit, mesfushori pritet të fitojë kontratë të re […]...

14 October, 2013Lexo më shumë

Adane, ‘binjaku’ i Chiellinit

Giorgio Chiellini mund të konsiderohet si mjaft i rrallë për karakteristikat e tij si mbrojtës. Reprezentuesi italian është shtyllë në repartin defanziv të Juventusit, dhe ka fare pak rivalë sa i përket fuqisë dhe statusit të ‘murit’ në detyrën e tij. Mirëpo, ai ka gjetur një ‘binjak’. Girma Adane, kapiteni i Etiopisë ngjan jashtëzakonisht shumë […]...

14 October, 2013Lexo më shumë

Januzaj, perfekt për Barcelonën

Ylli i ri i Manchester Unitedit, Adnan Januzaj kërkohet nga shumë klube të mëdha evropiane pasi ka hyrë në muajt e fundit të kontratës së tij në Old Trafford që është e paraparë të skadojë në fund të këtij sezoni. Dy gola në debutimin e tij si titullar në Premierligë ia sollën Unitedit fitoren e […]...

14 October, 2013Lexo më shumë

Momenti i së vërtetës

Kur nënshkroi për Juventusin, në fillim të vitit 2013, Fernando Llorente kishte pritur një ndikim tjetër te skuadra e tij e re, me çka synonte të rikthehej në ekipin e Spanjës. Mirëpo, në muajt e parë të tij me fanellën e Bianconerëve, nuk është ende një prej atyre që mund të konsiderohen futbollistë të rëndësishëm […]...

14 October, 2013Lexo më shumë

Balotelli, problem me kameraman

Temperamenti i famshëm i Mario Balotellit doli përsëri në skenë pasi ai qëlloi një kameraman derisa ekipi i Italisë mbërriti në Napoli të dielën. Azzurrët udhëtuan me tren nga Firenca për në Napoli, ku do të zhvillojnë ndeshjen e fundit në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin botëror 2014 kundër Armenisë të martën mbrëma. Qindra tifozë […]...

13 October, 2013Lexo më shumë

Bale, përforcim i gabuar

Real Madrid mund të ketë bërë gabim me transferimin e Gareth Bale për rekord 100 milionë euro nga Tottenham Hotspur, sipas doktorit të famshëm spanjoll, Avelino Parajon. Derisa gjiganti spanjoll ka mohuar se ylli uellsian ka nevojë për tu operuar ndaj problemit në shpinë, klubi pranoi se Bale “ka një problem të vogël kronik në […]...

13 October, 2013Lexo më shumë

Milan, zi e terr

Milan u turpërua nga ekipi francez Caen duke pësuar humbje 3-0 në miqësoren e zhvilluar në Francë. E vetmja gjë pozitive ishte paraqitja e portierit Gabriel i cili e ruajti disavantazhin – edhe ashtu të thellë – me një seri pritjesh. Në mungesë të futbollistëve të angazhuar në detyra ndërkombëtare, trajneri Massimiliano Allegri pati në […]...

13 October, 2013Lexo më shumë

Alonso, rekord i pikëve në F1

Fernando Alonso pothuajse humbi një tjetër garë me Sebastian Vettelin për titull të kampionit në Formula 1. Ngasësi i Red Bullit shënoi fitoren e pestë me radhë duke triumfuar në Japoni, në shtegun e Suzukas dhe është shumë pranë të rrëmbejë titullin e katërt të njëpasnjëshëm në Formula 1. Por, ka ngushëllim për spanjollin në […]...

13 October, 2013Lexo më shumë

Davids, i ashpër edhe në ‘pleqëri’

Futbollisti-trajneri i Barnet, Edgar Davids vazhdon të grumbullojë kartonë të kuq edhe në ‘pleqëri’. Ish ylli i Ajaxit, Juventusit dhe Barcelonës, tani 40-vjeç gjatë aventurave të mëparshme te skuadrat më të mëdha kontinentale shpeshherë ishte përjashtuar pas ndërhyrjeve të ashpra dhe incidenteve të shkaktuara në fushë. Një të tillë e mori edhe sot në duelin […]...

13 October, 2013Lexo më shumë

Januzaj shënoi 17-18 gola në një ndeshje

Ylli i ri i Manchester Unitedit, Adnan Januzaj ka mahnitur skautët e futbollit nga mosha e re dhe kishte shkatërruar ekipet kundërshtare edhe si 6-vjeç. Alex Silva, ish skaut dhe trajner në skuadrën e parë të Januzajt, FC Brussels, tha për Sun on Sunday se e kishte parë Januzajn në një ndeshje ku ishte i […]...

13 October, 2013Lexo më shumë

Hasta La Vista, Messi

Arnold Schwarzenegger ka pranuar se është adhurues i Cristiano Ronaldon dhe deklaroi se sulmuesi i Real Madridit është në “formë të jashtëzakonshme”. Ronaldo ka shkëlqyer deri më tani këtë sezon duke shënuar 12 gola në dhjetë ndeshje për Los Blancos në të gjitha garat, edhe pse ekipi gjendet në pozitën e tretë në La Ligë, […]...

13 October, 2013Lexo më shumë

‘Pacienti’ Bale

Tifozët e Real Madridit ende nuk kanë pasur rastin të shikojnë futbollistin më të shtrenjtë në botë, Gareth Bale, duke luajtur në formën e tij më të mirë fizike për gjigantin madrilen, ku erdhi gjatë verës nga Tottenham për rreth 100 milionë euro. Arsyeja është e thjeshtë. Ylli uellsian ka pësuar lëndime të njëpasnjëshme dhe […]...

13 October, 2013Lexo më shumë

Jordan kundër Bryant dhe James

Vështirë është të flitet për basketboll dhe të mos e lidhim këtë sport të mrekullueshëm me emrin e Michael Jordan. Më i madh i të gjitha kohërave vazhdon të jetë në mendjen e atyre të pasionuar me basketbollin. Sot 50-vjeç, ish ylli i Chicago Bulls nga shumëkush dëshiron të ishte ende në parket për të […]...

13 October, 2013Lexo më shumë

Suarez në shitje

Është në shitje, nuk është në shitje. Këto kanë qenë njoftimet e vazhdueshme rreth të ardhmes së Luis Suarezit në Liverpool. Mirëpo, sipas Sunday Mirror klubi nga Anfield Road ka vendosur që përfundimisht të vlerësojë ofertat për yllin uruguaian gjatë afatit kalimtar të janarit. Suarez gjatë verës mori ofertë nga Arsenali derisa u kërkua edhe […]...

13 October, 2013Lexo më shumë

Federer ndahet nga trajneri

Me një komunikatë të shkurtër në publikuar në uebfaqen e tij zyrtare, Roger Federer ka bërë të ditur se ka përmbyllur raportin me trajnerin e tij Paul Annacone. “Pas tri vjetësh e gjysmë të punës fantastike, Paul dhe unë kemi vendosur të hapim një kapitull të ri në jetën tonë profesionale”, shkruan në www.rogerfederer.com. Vendimi […]...

13 October, 2013Lexo më shumë

Vettel triumfon në Japoni

Ngasësi i Red Bullit, Sebastian Vettel fitoi garën për Çmimin e Madh të Japonisë në Formula 1, para kolegu të tij Mark Webber por duhet të pres ende para se ta sigurojë titullin e tij të katërt të njëpasnjëshëm. Vettel tani ka 90 pikë epërsi ndaj rivalit kryesor, Fernando Alonso në Ferrari, 100 pikë në […]...

13 October, 2013Lexo më shumë

Interesim i madh për Ramosin

Sipas mediave spanjolle, Manchester City, Chelsea dhe Paris Saint-Germain janë të interesuara për mbrojtësin e Real Madridit, Sergio Ramos. Punto Pelota ka raportuar se tri skuadrat e lartpërmendura janë në kontakt me gjigantin spanjoll në lidhje me mbrojtësin, edhe pse Los Blancos kanë insistuar vazhdimisht se Ramos nuk është në shitje. Pavarësisht kësaj, dyshja nga […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Caballero sfidon Hartin?

Manchester City vazhdon të jetë i interesuar për portierin e Malagas, Willy Caballero. Sportsmail ka njoftuar për interesimin e Cityt për Caballeron gjatë afatit kalimtar të verës, mirëpo, 32-vjeçari vazhdon të monitorohet nga ish trajneri i tij nga Malaga, Manuel Pellegrini, nga ky edicion në krye të skuadrës nga Etihad. City  dëshiron të shërbejë konkurrencë […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Neymar i mësuar me faulla

Sulmuesi i Brazilit, Neymar ka mohuar sugjerimet se ishte cak i ndërhyrjeve të ashpra nga futbollistët e Koresë së Jugut gjatë fitores 2-0 të Brazilit në Seoul. Ylli i Barcelonës pësoi 12 faulla ndërsa është futbollisti që ka pësuar më së tepërmi ndërhyrje të palejueshme deri më tani gjatë këtij sezoni në La Ligë. Mirëpo, […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Derbi i Sigal Prishtinës

Sigal Prishtina mposhti Pejën me rezultat 73-67  në derbin e xhiros së tretë në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra nga kryeqyteti mundi kampionin në fuqi pas një dueli jashtëzakonisht interesant në Prishtinë, ku fituesi u përcaktua vetëm në minutën e fundit të takimit. Sigal Prishtina e nisi më mirë duelin me seri prej 9-0 […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Benatia, muri i Romës

Ka prej atyre që kanë filluar ta quajnë si muri i ri i Romës, pasardhës i Walter Samuelit, shtyllë e skuadrës që fitoi Scudetton e fundit për skuadrën nga kryeqyteti italian. Por, ka edhe të tjerë që insistojnë se 13.5 milionë eurot e shpenzuara për transferimin e tij gjatë afatit kalimtar të verës nuk janë […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Goli më i bukur nga Zidane

Zinedine Zidane nuk e përzgjodhi golin i cili Real Madridit ia solli trofeun e Ligës së Kampionëve 2002, ose ata në finale të Kampionatit botëror kundër Brazilit në Francë 1998, si më të bukurin të realizuar nga ai gjatë karriereës si futbollist. Ish futbollisti më i mirë në botë, sot asistent te Los Blancos, ka […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Ronaldo ‘shpëton’ tifozin shqiptar

Një letër nga Cristiano Ronaldo e shpëtoi tifozin shqiptar Roland Gjoka nga ndëshkimi nga Prokuroria e Floridës pas hyrjes së tij në fushë për të përqafuar yllin portugez gjatë duelit mes Real Madridit dhe Chelseas në turneut përgatitor në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Gjoka, tifoz i gjigantit spanjoll dhe Ronaldos ia arriti qëllimit. Ai […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Bale nuk duhet të operohet

Real Madrid ka mohuar frikën rreth gjendjes fizike të përforcimit të ri Gareth Bale duke mohuar njoftimet se mesfushori duhet t’i nënshtrohet një operacioni në diskun e hernisë. Sipas medieve spanjolle, Bale – i cili u bë futbollisti më i shtrenjtë në botë kur iu bashkua Realit nga Tottenham për 100 milionë euro në shtator […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Shaqiri, më i miri

Xherdan Shaqiri u vlerësua si futbollisti më i mirë i Zvicrës në fitoren 2-1 kundër Shqipërisë në Qemal Stafa të premten ku skuadra helvetike e siguroi kreun e Grupit E dhe kualifikimin për në Kampionatin botëror 2014. Shaqiri ishte në mesin e realizatorëve kur e kaloi Zvicrën në epërsi në minutat e para të pjesës […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Cana, ‘tifoz’ i Zvicrës

Kapiteni i Shqipërisë, Lorik Cana ka deklaruar se ai dhe anëtarët e tjerë të ekipit kuqezi do ta përkrahin Zvicrën në Kampionatin botëror 2014. Ekipi helvetik mposhti Shqipërinë 2-1 në Qemal Stafa të premten në kuadër të xhiros së parafundit të fazës eliminatore dhe siguroi pjesëmarrjen në ‘Brazil 2014’. Cana pranoi se i vjen keq […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

 • Play Berry Rush
 • Play Rock Wheels
 • Play Zombie Big Trouble
 • Play Bike Rivals
 • Play iStunt 2
 • Play Supercar Showdown
 • Play Urban Basketball
 • Play 8 Ball Pool
 • Play Urban Basketball
 • Play Bow Master Japan
 • Play Turbo Racing 3
 • Play Pro Kicker Frenzy