Sport – Page 1333 – Lajmi.net

Aktuale

Ferguson refuzoi Chelsean

Sir Alex Ferguson ka bërë të ditur se refuzoi interesimin nga Roman Abramovich për tu bërë menaxher i Chelseas. Ferguson, në deklaratat e bëra për Charlie Rose në PBS, theksoi se ishte kontaktuar nga një ndërmjetësues që përfaqësonte pronarin e Chelseas. “Ata angazhuan një menaxher për të më kontaktuar kur Abramovich së pari mori klubin”, […]...

2 October, 2013Lexo më shumë

Fiton Barcelona, barazon Milani

Pavarësisht mungesës së Lionel Messit, Barcelona arriti të shënojë fitore minimale 1-0 në udhëtim te Celtic, në duelin e vlefshëm për Grupin H të Ligës së Kampionëve. Punët për gjigantin katalan u lehtësuan vetëm pas pjesës së dytë kur Scott Broën u përjashtua me karton të kuq. Avantazhin numerik e shfrytëzoi Barcelona duke kaluar në […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Chelsea shkatërroi Steauan

Chelsea u këndell pas disfatës së befasishme nga Basel dhe dominoi duelin kundër Steaua Bukureshsit duke i mposhtur në udhëtim me rezultat të thellë 4-0, në kuadër të Grupit E në Ligën e Kampionëve. Në fakt, ballafaqimi nisi keq për mysafirët që pas pak më tepër se dhjetë minutash lojë humbën sulmuesin Fernando Torres për […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Atletico ‘fundos’ Porton

Edhe pse ishin në disavantazh, Atletico Madrid arriti të fitojë kundër Portos në duelin e xhiros së dytë në Grupin G në Ligën e Kampionëve. Jackson Martines kaloi vendasit në epërsi në minutën e 16-të, por Diego Godin barazoi për mysafirët në minutën e 58-të. Kurse, golin e triumfit të madh të skuadrës së Diego […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Arsenali dominon Napolin

Arsenali mposhti Napolin me rezultat 2-0 në kryendeshjen e Grupit F në Ligën e Kampionëve. Gjiganti londinez dominoi kundër italianëve duke kaluar herët në epërsi në minutën e tetë kur përforcimi i ri Mesut Ozil realizoi golin e tij të parë me fanellën e Arsenalit pas asistimit nga krahu i djathtë nga Aaron Ramsey. Ylli […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Onazi hero, e zë hajdutin

Nuk është vetëm një nga futbollistët e Lazios që ka dhënë shenja më të mira të zhvillimit në muajt e fundit, Ogenyi Onazi është protagonist edhe jashtë fushës, me një gjest të shkëlqyeshëm. Talenti nigerian të hënën mbrëma, i shoqëruar nga vëllai i tij ishte duke shëtitur në sheshin Termini në Romë, por kishte vërejtur […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Bale mungon kundër Copenhagenit

Gareth Bale nuk do të luajë në duelin kundër Copenhagenit të mërkurën, që pritej të ishte debutimi i tij për Real Madridin në Santiago Bernabeu, në një ndeshje të Ligës së Kampionëve. Ylli uellsian – përforcim i ardhur gjatë afatit kalimtar të verës për rekord 100 milionë euro – nuk mori pjesë në stërvitjen e […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Wiland sfidon Ronaldon

Portieri i Copenhagenit, Johan Wiland ka lavdëruar sulmuesin e Real Madridit, Cristiano Ronaldo, por insistoi se nuk ka frikë prej tij para përballjes së tyre të mërkurën. Reali e pret skuadrën daneze në Santiago Bernabeu në kuadër të duelit të xhiros së dytë në Grupin B të Ligës së Kampionëve. Los Blancos e filluan edicionin […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Shpëton Torres

Fernando Torres i shpëtoi suspendimit pas “gërvishtjes” së mbrojtësit të Tottenhamit, Jan Vertonghen në fundjavë. Sulmuesi i Chelseas rrezikoi të dënohej për deri katër ndeshje nëse do të konsiderohej ndëshkimi në bazë të xhirimeve televizive. Sulmuesi spanjoll u përjashtua në barazimin 1-1 me Tottenhamin të shtunën, por pasi pranoi dy kartonë të verdhë, dhe tani […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Kagawa kërkon shpëtim

Mesfushori i Manchester Unitedit, Shinji Kagawa ka pranuar se duhet të përmirësohet nëse dëshiron të mbetet në Old Trafford. Reprezentuesi japonez pritej të shkëlqente pas transferimit në United gjatë verës së vitit të kaluar nga Borussia Dortmund, nën drejtimin e Sir Alex Fergusonit dhe pasardhësit të tij David Moyes. Kagawa u zëvendësua pas përfundimit të […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

50 milionë për Moyesin

Manchester United është i gatshëm ta përkrahë David Moyesin në tregun e futbollistëve, të vetëdijshëm se ekipi ka nevojë për përforcime. United do të takohet me Shakhtar Donetskun në Ligën e Kampionëve të mërkurën, pas humbjes së befasishme nga WBA në Premierligë, e treta në gjashtë xhirot e para në Premierligës. Skuadra ka bërë nismën […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Roma, het-trik i përforcimeve?

Roma mund të bëjë tri përforcime gjatë afatit kalimtar të janarit. Giallorossët kanë bërë nismë të shkëlqyeshme të sezonit në Serie A duke fituar gjashtë ndeshjet e para, dhe aktualisht kryesojnë me dy pikë më tepër se Napoli dhe Juventus. Por, e përditshmja sportive italiane Corriere dello Sport ka raportuar se tre futbollist do të […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Barcelona e Neymarit

Neymar do të jetë në qendër të vëmendjes sonte në duelin mes Barcelonës dhe Celticut në kuadër të Grupit H në Ligën e Kampionëve. Në mungesë të Lionel Messit të lënduar, braziliani do të marrë përgjegjësinë e udhëheqjes së repartit sulmues në përballje me Celticun, skuadër që befasoi gjigantin katalan në po të njëjtën fazë […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Dita kur ‘mbreti’ braktisi futbollin

Në datën e sotme, para saktësisht 36 vjetësh, në pension shkoi një prej futbollistëve më të mirë i të gjitha kohërave, Edson Arantes do Nascimenti, i njohur shkurt si Pele. Braziliani të cilin e quanin mbret i futbollit, minutat e fundit të karrierës i kaloi në duelin miqësor mes dy klubeve ku u paraqit, Santos […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Hamburgeri Zlatan

Një restorant në Francë ka përgatitur një hamburger të ri me emrin ‘Le Zlatan’ në nder të sulmuesit të Paris Saint-Germain, Zlatan Ibrahimovic dhe i ka bërë thirrje yllit suedez ta vizitojë restorantin për ta ngrënë atë. Jean-Philippe Grandin, menaxher i Doddy’s Cafe në Boulogne-Billancourt, ka thënë se dëshiroi të krijojë një “hamburger të shkëlqyeshëm, […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

‘Viktima’ Balotelli

Nënkryetari i Milanit, Adriano Galliani ka thënë se Mario Balotelli është duke pësuar tepër ndërhyrje të palejueshme nga futbollistët kundërshtar, dhe kjo ndikon që ai të humb kontrollin. 23-vjeçari u suspendua për tri ndeshje pas tentim sulmit ndaj gjyqtarit në humbjen e skuadrës së tij nga Napoli në San Siro. Galliani ka theksuar se Balotelli […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Ronaldo, 100 ndeshje në Evropë

Dueli kundër Copenhagenit të mërkurën, do të jetë i 100-ti i Cristiano Ronaldos në gara evropiane për klube. Ylli portugez deri më tani ka bërë 93 paraqitje në Ligën e Kampionëve, katër në fazën kualifikuese dhe dy në Kupën UEFA. Përveç kësaj, bilanci i tij i golave në 99 paraqitjet e deritashme në gara evropiane […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Frika nga largimi i Suarezit

Kapiteni i Liverpoolit, Steven Gerrard ka pranuar se u frikësua se Luis Suarez do të largohet nga klubi gjatë afatit kalimtar të verës. Uruguaiani u rikthye nga suspendimi prej dhjetë ndeshjes pas kafshimit të mbrojtësit të Chelseas, Branislav Ivanovic duke realizuar dy gola kundër Sunderlandit të dielën. Suarez spekulohej me transferim në Real Madrid gjatë […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Porta e Realit, derë e hapur

Real Madrid është në vështirësi. Santiago Bernabeu nuk është më kështjell e pamposhtshme. Disfata nga Atletico Madrid të shtunën e dëshmoi këtë. Ekipet kundërshtare të Realit arrijnë të shënojnë në vazhdimësi në udhëtim te Los Blancos. Real Madrid ka pranuar nga së paku një gol në secilën prej 11 ndeshjeve të fundit të zhvilluara në […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Eurogol nga Januzaj, Man Utd në finale

Një përbërje e fortë e ekipit të dytë të Manchester Unitedit siguroi kualifikimin për në finalen e Manchester Senior Cup pas fitores 4-0 në udhëtim te Bolton Wanderers. Ylli kosovar Adnan Januzaj realizoi një gol të jashtëzakonshëm, të dytin për skuadrën e tij në këtë takim kur me një goditje të saktë nga distanca qëlloi […]...

30 September, 2013Lexo më shumë

Nervozohet Mourinho, braktis konferencën

Jose Mourinho u largua para kohe nga konferenca e shtyp e Chelseas i hidhëruar nga pyetjet rreth Kevin de Bruyne. Strategu portugez tha se Juan Mata do të jetë titullar në duelin e Ligës së Kampionëve kundër Steaua Bukureshtit por De Bruyne ka përfunduar në shtëpi pasi dështoi të dëshmohet. “Në tri javët e fundit […]...

30 September, 2013Lexo më shumë

Tottenham, konkurrent për titull

Mesfushori i Chelseas, Frank Lampard beson se Tottenham mund të paraqet kandidaturë për titull në Premierligë, por vetëm nëse mund të tejkalojnë presionin. Chelsea barazoi 1-1 në ‘White Hart Lane’ të shtunën, dhe Lampard – i cili e ka fituar Premierligën tri herë – beson se Tottenham me përforcimet e reja që ka bërë gjatë […]...

30 September, 2013Lexo më shumë

‘Pato budalla’

Corinthians pësoi disfatë të thellë nga Portuguesa 4-0, dhe tifozët e gjigantit brazilian kanë shprehur hidhërimin e tyre për paraqitjen e skuadrës, e sidomos sulmuesin Alexandre Pato. Ylli brazilian, i cili iu bashkua klubit gjatë afatit kalimtar të janarit nga Milan është një prej yjeve kryesor të ekipit por nuk arriti t’i ndihmojë Corinthiansit t’i […]...

30 September, 2013Lexo më shumë

Të kritikuarit e Realit

Real Madrid ka zhgënjyer me rezultatet e deritashme këtë stinor në La Ligë, nën drejtimin e trajnerit të ri Carlo Ancelotti. Përkrahësit e gjigantit madrilen e kanë bërë të qartë se nuk janë të kënaqur me paraqitjet e ekipit, pas humbjes 1-0 në derbin e qytetit nga Atletico Madrid të shtunën mbrëma në ‘Santiago Bernabeu’. […]...

30 September, 2013Lexo më shumë

Chelsea ‘shpërblen’ Terryn

Jose Mourinho beson se John Terry është duke treguar formë e cila do t’i sjell kontratë të re në Chelsea. Ish kapiteni i Anglisë shënoi golin e tij të parë këtë stinor duke ia siguruar skuadrës së tij një pikë në udhëtim te Tottenham Hotspur të shtunën. Qendërmbrojtësi kishte vuajtur të siguronte statusin e titullarit […]...

30 September, 2013Lexo më shumë

Pasioni napolitan

Trajneri i Napolit, Rafael Benitez është i lumtur pas rikthimit në Itali dhe beson se me ekipin e tij të ri do të luftojë për tituj të rëndësishëm. Benitez fitoi Superkupën e Italisë dhe Kampionatin botëror për klube me Interin më 2010, në aventurën e tij të parë në Itali, por u shkarkua pas vetëm […]...

30 September, 2013Lexo më shumë

100 ditët e Ancelottit

100 ditë është periudha që i jepet një qeverie të re për të bërë punët fillestare. Është periudhë e mjaftueshme për t’i dhënë përshtypjet e para. Të enjten, Carlo Ancelotti do t’i bëjë 100 ditë si trajner i Real Madridit. Ai erdhi në ditën e parë në klub me mesazhin: “Reali duhet të fitojë duke […]...

30 September, 2013Lexo më shumë

Barcelona mundet edhe pa Messin

Drejtori sportiv i Barcelonës, Andoni Zubizarreta pranon se mungesa e Lionel Messit për duelin e së martës mbrëma kundër Celticut në Ligën e Kampionëve është goditje e rëndë për ekipin, por insistoi se skuadra nuk varet nga një futbollist. Messi do të mungojë për dy-tri javë pas dëmtimit në kofshën e këmbës së djathtë gjatë […]...

30 September, 2013Lexo më shumë

Moyes refuzoi këshillat e Fergusonit

David Moyes refuzoi këshillat e Sir Alex Fergusonit se si të mbajë stafin e tij teknik në Manchester United, ka njoftuar ish trajneri i portierëve, Eric Steele. Steele u nga Moyes para fillimit të këtij sezoni, së bashku me asistentin Mike Phelan dhe Rene Meulensteen dhe në vend të tyre skocezi angazhoi Chris Woods, Steve […]...

30 September, 2013Lexo më shumë

Pasurohet Vidal

Të mërkurën, Juventus nuk do të takohet vetëm me Galatasarayn në Ligën e Kampionëve, por edhe me Fernando Felicevich, menaxherin e Arturo Vidalit. Mesfushori kilian pritet të nënshkruajë kontratë të re trevjeçare me Bianconerët deri më 2018. Sipas të përditshmes sportive italiane Tuttosport, me marrëveshjen e re Vidal do të përfitojë pagë më të lartë […]...

30 September, 2013Lexo më shumë

Simulimi i Courtois

Atletico Madrid pas 14 vjetësh arriti të fitojë një ndeshje kundër rivalit të qytetit Real Madrid në Santiago Bernabeu, por edhe pse nuk pati nevojë të bënte shumë intervenime, në këtë sukses u ‘shqua’ portieri, Thibaut Courtois. Në minutën e fundit shtesë, Courtois u përcaktua të simulojë me qëllim që të vjedh kohë dhe ndihmojë […]...

30 September, 2013Lexo më shumë

Torres në rrezik

Fernando Torres mund të suspendohet për katër ndeshje dhe të mungojë deri në nëntor, kanë njoftuar mediet angleze të hënën. Sulmuesi i Chelseas do të shërbejë ndëshkimin prej një ndeshje moslojë pas dy kartonëve të verdhë që mori në derbin londinez kundër Tottenhamit të shtunën. Mirëpo, ai mund të suspendohet edhe për tri duele tjera […]...

30 September, 2013Lexo më shumë

Zlatan, mjaft më

Presidenti i Bayern Munichut, Uli Hoeness ka kritikuar sulmuesin e Paris Saint-Germain, Zlatan Ibrahimovic pas kritikave të vazhdueshme të suedezit për trajnerin Pep Guardiola. 31-vjeçari punoi me strategun katalan gjatë aventurës së tij njëvjeçare te Barcelona më 2009-10, por dështoi në Nou Camp. Dhe, prej asaj kohe trajneri i ri i Bayernit ka marrëdhënie të […]...

30 September, 2013Lexo më shumë

Suarez-Sturridge, s’ka më mirë

Nuk ka dyshe sulmuese më të mirë në Premierligë se çifti i Liverpoolit, Luis Suarez dhe Daniel Sturridge, ka thënë menaxheri i ekipit, Brendan Rodgers. Sturridge shënoi dhe krijoi dy golat e Suarezit, i cili bëri paraqitjen e parë në ligë pas suspendimit prej dhjetë ndeshjes, në fitoren 3-1 në udhëtim te Sunderland të dielën. […]...

30 September, 2013Lexo më shumë

Sfida e Ronaldos

Cristiano Ronaldo, nga dita në ditë është duke i thyer të gjitha rekordet. Në 206 paraqitje për Real Madridin ka shënuar 210 gola dhe është interesant fakti se në mesin e skuadrave më të cilat u takua si futbollist i Los Blancos, ylli portugez nuk shënoi vetëm kundër Dinamos së Zagrebit në Ligën e Kampionëve. […]...

30 September, 2013Lexo më shumë

Roma e madhe

Roma vazhdon me fitore. Skuadra nga kryeqyteti italian ruajti bilancin e qindpërqindtë pas gjashtë xhirosh në Serie A duke mposhtur në ‘Olimpico’ Bolognën me rezultat të thellë 5-0. Në një ndeshje të dominuar nga vendasit nga fillimi e deri në fund, skuadra e trajnerit Rudi Garcia vazhdoi serinë e fitoreve duke ruajtur kreun e tabelës […]...

29 September, 2013Lexo më shumë

Mancini, trajner i ri i Galatasarayt

Roberto Mancini është shumë pranë përmbylljes së negociatave para nënshkrimit të kontratës trevjeçare në postin e trajnerit të Galatasarayt, kanë njoftuar mediat turke. Mancini, i cili është pa angazhim prej kur u shkarkua nga Manchester City gjatë verës, pritet të prezantohet si pasardhës i Fatih Terimit të martën, një ditë para duelit kundër Juventusit në […]...

29 September, 2013Lexo më shumë

Suarez ‘kafshon’ Sunderlandin

Luis Suarez shënoi dy gola në fitoren e Liverpoolit në udhëtim te Sunderland me rezultat 3-1, në duelin e vlefshëm për xhiron e gjashtë në Premierligë. Sulmuesi uruguaian bëri paraqitjen e tij të parë në ligë pas shërbimit të suspendimit prej dhjetë ndeshjes pas kafshimit të mbrojtësit të Chelseas, Branislav Ivanovic. Dhe, prezenca e tij […]...

29 September, 2013Lexo më shumë

Ndalet Interi

Inter nuk arriti më tepër se një barazim 1-1 në udhëtim te Cagliari, në kuadër të xhiros së gjashtë në Serie A. Nerazzurrët kaluan në epërsi në minutën e 75-të kur sulmuesi Mauro Icardi realizoi për ekipin e Walter Mazzarrit. Por, mesfushori belg Radja Nainggolan – futbollist i kërkuar edhe nga Inter gjatë afatit kalimtar […]...

29 September, 2013Lexo më shumë

Messi mungon dy-tri javë

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi do të mungojë deri në tri javë pas dëmtimit në kofshën e këmbës së djathtë në fitoren 2-0 ndaj Almerias të shtunën. Lëndimi i futbollistit më të mirë në botë e pamundëson atë të luajë kundër Celticut në kuadër të Ligës së Kampionëve të martën. Messi, 26-vjeç, shënoi njërin prej […]...

29 September, 2013Lexo më shumë

Torino e Juventusit

Juventus fitoi derbin e qytetit kundër Torinos, me rezultat minimal 1-0, në kuadër të xhiros së gjashtë në Serie A. Kampioni në fuqi e dominoi përballjen por kishte vështirësi t’i konkretizonte ato pak raste që iu ofruan deri në minutën e 55-të kur Paul Pogba realizoi me kokë. Më herët, Sebastian Giovinco pati një mundësi […]...

29 September, 2013Lexo më shumë

Rikthimi? Nuk e di

Ylli i Los Angeles Lakers, Kobe Bryant ka thënë se nuk ka ide se kur do të rikthehet në parket pas dëmtimit të rëndë në nyjën e shputës që pësoi edicionin e kaluar. 35-vjeçari ishte optimist se do të rikuperohet para kohës së caktuar, por është shprehur më pak i bindur, i pyetur rreth kësaj […]...

29 September, 2013Lexo më shumë

Ramsey, fantastik

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger ka lavdëruar mesfushorin Aaron Ramsey i cili vazhdoi me paraqitje të shkëlqyeshme këtë sezon duke realizuar gol në fitoren 2-1 në udhëtim te Swansea City të shtunën me çka skuadra londineze u shkëput në krye të Premierligës. Uellsiani ka shpërthyer me paraqitjet e deritashme këtë stinor duke realizuar tetë gola […]...

29 September, 2013Lexo më shumë

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

 • Play Pro Kicker Frenzy
 • Play Supercar Showdown
 • Play World Soccer Champion
 • Play Rock Wheels
 • Play Bow Master
 • Play Urban Basketball
 • Play Berry Rush
 • Play Turbo Racing 3
 • Play Stealth Sniper
 • Play iStunt 2
 • Play Zombie Big Trouble
 • Play Bike Rivals