Sport – Page 1227 – Lajmi.net

Aktuale

Casillas: Dortmund na zgjoi nga gjumi

Portieri i Real Madridit, Iker Casillas tha se humbja 2:0 në ndeshjen e kthimit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve mund t’i bëjë mirë ekipit. Los Blancos u mposhtën në ndeshjen e kthimit, por u kualifikuan në gjysmëfinale falë fitores 3:0 në takimin e parë në Santiago Bernabeu. “Ndoshta është mirë për ne që kohë […]...

8 April, 2014Lexo më shumë

Chelsea e meritoi gjysmëfinalen

Menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho thotë se skuadra e tij e meritoi kualifikimin për në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve pas fitores 2:0 ndaj Paris Saint-Germain në Stamford Bridge. Gjiganti londinez humbi duelin e parë me rezultat 3:1, mirëpo e përmbysi disfatën dhe siguroi kualifikimin tutje falë golave nga Andre Schurrle dhe Demba Bas. “Kemi […]...

8 April, 2014Lexo më shumë

Demba Ba: E shfrytëzova rastin

Sulmuesi i Chelseas, Demba Ba është shprehur shumë i lumtur që goli i tij e udhëhoqi ekipin drejt fitores 2:0 ndaj Paris Saint-Germain dhe kualifikimit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Gjiganti londinez humbi duelin e parë me rezultat 3:1, por arriti që të gjej fitoren me rezultatin e nevojshëm duke vazhduar garën. “Gjithçka ndodhi […]...

8 April, 2014Lexo më shumë

Chelsea realizon përmbysjen Speciale

Chelsea fitoi ndaj Paris Saint-Germain me rezultat 2:0 dhe u kualifikua në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Gjiganti londinez e përmbysi disavantazhin 3:1 nga ndeshja e parë, falë golave nga Andre Schurrle dhe Demba Ba....

8 April, 2014Lexo më shumë

Shpëton Reali, kualifikohet në gjysmëfinale

Real Madrid u kualifikua për në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, por me shumë frikë. Los Blancos që fituan duelin e parë me Borussia Dortmundin  me rezultat bindës 3:0, rrezikuan shumë në ndeshjen e kthimit duke humbur 2:0. Pa Cristiano Ronaldon, Reali humbi një penallti në minutën e 14-të të cilën në gol nuk e […]...

8 April, 2014Lexo më shumë

Dortmund pranë mrekullisë, Chelsea ka shënuar

Borussia Dortmund është në avantazh 2:0 pas pjesës së parë kundër Real Madridit dhe i nevojitet vetëm edhe një gol për të barazuar rezultatin e përgjithshëm. Kurse, Andre Schurrle ka kthyer Chelsean në lojë kundër Paris Saint-Germain....

8 April, 2014Lexo më shumë

Barcelona duhet të shënojë e para

Trajneri i Barcelonës, Gerardo Martino ka theksuar se skuadra e tij duhet të shënojë e para në duelin e kthimit me Atletico Madridin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Skuadrat janë takuar katër herë këtë sezon në tri gara të ndryshme dhe secilën herë ndeshjet kanë përfunduar në barazim. Barcelona në asnjërin duel nuk ka […]...

8 April, 2014Lexo më shumë

Gotze kërcënon Man Utd-in

Mesfushori i Bayern Munichut, Mario Gotze ka paralajmëruar Manchester Unitedin se skuadra e tij do të mundohet t’i sulmojë menjëherë nga fillimi i duelit të kthimit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve në Allianz Arena të mërkurën. Takimi i parë ka përfunduar me rezultat 1:1, epilog që e dërgon gjigantin bavarez në gjysmëfinale, në rast […]...

8 April, 2014Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Real – Dortmund

Real Madrid: Casillas, Pepe, Ramos, Coentrão, Carvajal, Bale, Alonso, Modrić, Di María, Illarramendi, Benzema. Rezervistët: Diego López, Varane, Nacho, Casemiro, Isco, Ronaldo, Morata. Borussia Dortmund: Weidenfeller, Friedrich, Hummels, Kirch, Piszczek, Durm, Reus, Jojić, Grosskreutz, Lewandowski, Mkhitaryan. Rezervistët: Langerak, Papastathopoulos, Hofmann, Nuri Şahin, Aubameyang, Schieber, Ducksch....

8 April, 2014Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Chelsea – PSG

Chelsea: Čech, Ivanović, David Luiz, Cahill, Terry, Azpilicueta, Lampard, Oscar, Hazard, Willian, Eto’o. Rezervistët: Schwarzer, A. Cole, Kalas, Mikel, Torres, Schürrle, Ba. Paris: Sirigu, Thiago Silva, Alex, Maxwell, Jallet, Thiago Motta, Matuidi, Verratti, Lucas, Cavani, Lavezzi. Rezervistët: Douchez, Marquinhos, Digne, Van der Wiel, Cabaye, Ménez, Pastore....

8 April, 2014Lexo më shumë

Thohir shikon ndeshjen Chelsea-PSG

Presidenti i ri i Interit, Erick Thohir ka udhëtuar drejt Londrës për të ndjekur ndeshjen mes Chelseas dhe Paris Saint-Germain në Stamford Bridge, duel i kthimit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Sipas Mediaset, biznesmeni nga Indonezia ka udhëtuar drejt Anglisë për të ‘ndezur’ kontaktet me drejtuesit e Chelseas për një numër futbollistësh të gjigantit […]...

8 April, 2014Lexo më shumë

Shaqiri në rrezik kundër Ekuadorit

Mesfushori i Xherdan Shaqirit mund të mos rikuperohet as për ndeshjen e parë të Zvicrës në Kampionatin botëror 2014 kundër Ekuadorit. Kështu mendon fizioterapeuti Ralf Peter Schnoor i cili ka thënë se fiziku i yllit kosovar dhe trupi muskuloz ia vështirëson atij procesin e rikuperimit nga dëmtimi në kofshën e këmbës së djathtë. “Në lëndimet […]...

8 April, 2014Lexo më shumë

Rrahje masive, tetë kartonë të kuq

Rrahjet mes futbollistëve mund të jenë të rralla në ligat kryesore evropiane,  mirëpo ato vazhdojnë të ndodhin në garat tjera, e sidomos ato të niveleve inferiore. Një derbi mes skuadrave braziliane Potiguar dhe Baraunas duket se nuk ishte interesant me lojën e futbollit, por u ndez me një rrahje masive. Goditje të ngjashme me sportin […]...

8 April, 2014Lexo më shumë

Rooney në ekipin e javës, pa luajtur asnjë minutë

Wayne Rooney nuk luajti në fitoren e Manchester Unitedit në udhëtim te Newcastle të shtunën. Por, ai – gabimisht – u inkuadrua në ekipin e javës nga tabloidi britanik The Sun. United në mungesë të sulmuesit anglez fitoi me rezultat 4:0 në St James Park, por i inspiruar nga Juan Mata i cili shënoi dy […]...

8 April, 2014Lexo më shumë

Pinto: ‘Adios’ Barcelona

E ardhmja e Jose Manuel Pintos është gjithnjë e më larg nga Barcelona, ka njoftuar e përditshmja sportive katalane Mundo Deportivo. Pavarësisht lëndimit të rëndë të Victor Valdesit dhe dënimit të shqiptuar nga FIFA që i pamundëson gjigantit katalan që të realizojë shitblerje të futbollistëve në dy afatet e ardhshme kalimtare deri në verën e […]...

8 April, 2014Lexo më shumë

Costa, Messi i Atleticos

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone ka lavdëruar sulmuesin Diego Costa duke thënë se ai është i rëndësishëm për ekipin, njësoj sikurse Lionel Messi për Barcelonën. Atletico pret rivalin nga La Liga të mërkurën mbrëma në ndeshjen e kthimit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, me rezultatin e favorshëm 1:1 nga ballafaqimi i parë në […]...

8 April, 2014Lexo më shumë

Ministri Krasniqi propozon dekoratë për Blatterin

Ministri Memli Krasniqi ka propozuar Presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga që të dekorojë kreun e FIFA-së, Sepp Blatter si dhe ish zyrtarin e lartë të organizatës botërore, Jerome Champagne për kontribut të veçantë për sportin e Kosovës. ...

8 April, 2014Lexo më shumë

Roma humb Destron

Lajm shumë i keq për Romën. Komisioni Disiplinor i Federatës Italiane të Futbollit ka dënuar sulmuesin Mattia Destro me katër ndeshje moslojë pas goditjes që ia dhuroi mbrojtësit të Cagliarit, Davide Astori në fitoren 3:1 të dielën. Destro e qëlloi me grusht nga prapa Astorin, por gjyqtari nuk e vërejti veprimin e tij. Mirëpo, sulmuesi […]...

8 April, 2014Lexo më shumë

Guardiola: United do ta parkojë autobusin prapë

Trajneri i Bayern Munichut, Pep Guardiola, pret që Manchester Unitdi të mbrohet, në ndeshjen e kthimit çerekfinale të Ligës së Kampionëve, që do të zhvillohet të mërkurën mbrëma në Allianz Arena. Kampioni anglez barazoi 1:1 me gjigantin bavarez në ndeshjen e parë në Old Trafford javën e kaluar, falë një strategjie defanzive të aplikuar nga […]...

8 April, 2014Lexo më shumë

Serbia do ta pengojë Kosovën, që po shkon drejt FIFA-s

Federata Serbe e Futbollit (FSS) nuk do të rri duarkryq karshi hapave që po i ndërmerr Federata e Futbollit të Kosovës, drejt ndërkombëtarizimit të futbollit kosovar. Kosova e zhvilloi ndeshjen e parë ndërkombëtare muajin e kaluar, duke barazuar pa gola, 0:0 ndaj Haitit, në stadiumin ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë. Me gjithë kufizimet që FIFA ia […]...

8 April, 2014Lexo më shumë

Costa e Turan, në dyshim ndaj Barcelonës

Atletico Madrid mund të jetë mjaft e hendikepuar të mërkurën mbrëma, në ndeshjen e kthimit çerekfinale të Ligës së Kampionëve. ‘Los Colchoneros’ me gjasë nuk do të mund të llogarisin në dy prej futbollistëve kryesorë të tyre. Bëhet fjalë për Diego Costan dhe Arda Turan, të cilët janë në dyshim tek skuadra e Diego Simeones. […]...

8 April, 2014Lexo më shumë

Scolari: Në Botëror lejohet seksi

Selektori i Brazilit, Felipe Scolari, ua ka lejuar seksin futbollistëve të tij, gjatë Botërorit ‘Brazil 2014, që do të mbahet gjatë kësaj vere. Por, ai është përgjigjur me shaka, i pyetur nëse do t’u lejohet futbollistëve brazilianë të bëjnë çka të duan në dhomat e tyre të hotelit. “Seksi të bën mirë, por pa bërë […]...

8 April, 2014Lexo më shumë

500 herë Iniesta

Për Andres Iniestan, ndeshja ndaj Atletico Madridit do të jetë e veçantë. Jo vetëm rëndësia që ka kjo ndeshje për të dhe Barcelonën, që do të jetë jetë a vdekje në Ligën e Kampionëve, por mesfushori spanjoll do ta festojë një numër jubilar në karrierën e tij. Në fakt, kampioni i botës dhe Evropës me […]...

8 April, 2014Lexo më shumë

Januzaj, kandidat për futbollistin e vitit

Adnan Januzaj është kandidat për ta fituar çmimin ‘Futbollisti i Vitit’ në Manchester United. Uebfaqja zyrtare e klubi ua ka mundësuar të gjithë tifozëve t’i votojnë më të mirët e vitit përmes uebfaqes zyrtare të klubit, ndërsa në mesin e tre favoritëve për ta fituar këtë çmim prestigjioz është edhe vetë futbollisti kosovar, i cili […]...

8 April, 2014Lexo më shumë

Falcao s’e di a do të jetë në Botëror

Vazhdon të përmirësohet gjendja e Radamel Falcaos. Sulmuesi kolumbian ka bërë progres, pas lëndimit të pësuar muaj më parë, i cili fillimisht u mendua se do ta linte jashtë Botërorit të Brazilit. Mirëpo, sulmuesi i Monacos po bën gjithçka që mos ta lëshojë këtë eveniment, pasi një mundësi e tillë nuk vjen çdo ditë. “Ndihem […]...

8 April, 2014Lexo më shumë

Schurrle llogarit në përkrahje të tifozëve

Andre Schurrle kërkon nga tifozët që ta mbështesin Chelsean sa të munden, në misionin e (pa)mundur për ta përmbysur avantazhin e Paris Saint Germainit prej dy golash. Gjiganti francez fitoi 3;1 në ndeshjen e parë çerekfinale, ndërsa ekipit të Jose Mourinhos i duhet një rezultat prej dy golash avantazh, për të shkuar në gjysmëfinale. “E […]...

8 April, 2014Lexo më shumë

Bale kërkon fitore në Dortmund

Gareth Bale ka folur për sfidën e së martës mbrëma ndërmjet Real Madridit dhe Borussia Dortmundit, e vlefshme për çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Ylli uellsian kërkon fitore në Gjermani, pasi një gjë të tillë madrilenët e bënë edhe në Santiago Bernabeu javën e kaluar, me rezultat 3:0. “E kemi bërë një lojë të madhe […]...

8 April, 2014Lexo më shumë

Hajni i Behramit dënohet me gjashtë vjet burg

Gjashtë vjet burg për Raffaele Guerriero, i cili është konsideruar përgjegjës për vjedhjen e futbollistit kosovar, Valon Behrami. Ky ishte vendimi i sesionit të nëntë penal në Tribunalin e Napolin, i cili vendosi më në fund për dënimin që ia dha hajdutit, i cili në vitin 2012 e kishte vjedhur futbollistin e Napolit. Në fakt, […]...

8 April, 2014Lexo më shumë

Cana mbetet në Lazio

Në javët e fundit ishte vënë në dilemë qëndrimi i Lorik Canës në Lazio. Por, për t’i hequr të gjitha dyshimet është përkujdesur babai i tij, Agimi. Ky i fundit, ish futbollist kosovar, ka siguruar se përfaqësuesi shqiptar do t’i mbetet besnik ekipit Biancocelesti, deri në fund të kontratës, e cila skadon në vitin 2016. […]...

8 April, 2014Lexo më shumë

Januzaj mund të shkëmbehet me Kroos

Adnan Januzaj mund të largohet nga Manchester Unitedi gjatë verës. Ylli kosovar po kërkohet nga Bayern Munichu, e në anën tjetër, trajneri Pep Guardiola është i brengosur me largimin e Toni Kroos, i cili mund të transferohet pikërisht tek ‘Djajtë e Kuq’. Për këtë, sipas mediave të huaja, trajneri spanjoll e ka ndërmend ta shkëmbejë […]...

8 April, 2014Lexo më shumë

Krasniqi e do titullin e botës

Haxhi Krasniqi është më i vendosur se kurrë për ta fituar titullin e kampionit të botës në boksin profesionist, versioni WBO. Boksieri kosovar e lëshoi një mundësi të tillë vjet, kur u mund nga britaniku Nathan Cleverly. Ndërkaq, ai nuk e ka ndërmend ta lëshojë lehtë rastin e dytë. “Tash jam më i fortë, kam […]...

8 April, 2014Lexo më shumë

Cissokho mund të transferohet në Milan

Mbrojtësi i Liverpoolit, Aly Cissokho pritet të largohet nga Merseyside në fund të këtij sezoni, për t’iu bashkuar Milanit, transmeton Talksport. Futbollisti francez nuk ka impresionuar që kur iu bashkua ekipit nga Anfield Road, si huazim nga Valencia, ndërsa ish futbollisti i Olympique Lyonit është i vendosur t’i lë Reds këtë verë. 26 vjeçari i […]...

8 April, 2014Lexo më shumë

Mourinho: Do ta mposhtim PSG-në

Jose Mourinho beson se Chelsea mund ta shkrijë deficitin prej dy golash në Ligën e Kampionëve, për të shkuar në gjysmëfinale të këtij kompeticioni, pas ndeshjes që do ta zhvillojë të martën mbrëma ndaj Paris Saint-Germainit. Kampioni francez e krijoi një kapital nga ndeshja e parë e zhvilluar në Paris, kur fitonte 3:1, por ‘Special […]...

8 April, 2014Lexo më shumë

Reali e do dyshen Hazard-Oscar

Sipas të së përditshmes spanjolle AS, Carlo Ancelotti ia ka vënë syrin dy futbollistëve të rëndësishëm, për afatin kalimtar të verës. Për këtë, Real Madridi po mendon t’i transferojë në Santiago Bernabeu dy yjet e Chelseat, Eden Hazard dhe Oscar. Blues planifikojnë t’i shesin disa lojtarë, për të bërë parë, që më pas Jose Mourinho […]...

8 April, 2014Lexo më shumë

City s’luan për barazim ndaj Liverpoolit

Pablo Zabaleta kërkon nga bashkëlojtarët e Manchester Cityt që ta mposhtin Liverpoolin të dielën në Anfield Roard, për t’iu afruar titullit të kampionit në Premierligë. Mbrojtësi i djathtë nuk beson se djelmoshat e Manuel Pellegrinit, që gjenden aktualisht katër pikë prapa Reds, por me dy ndeshje më pak të zhvilluara, do ta kenë idenë që […]...

7 April, 2014Lexo më shumë

Blanc: PSG s’do të mbrohet

Laurent Blanc thotë se Paris Saint-Germain nuk e ka ndërmend të ulet dhe të mundohet ta mbrojë rezultatin nga ndeshja e parë, në duel me Chelsean. Klubi francez fitoi 3:1 në ndeshjen e parë çerekfinale dhe do të shkojë në Londër për ta kërkuar gjysmëfinalen e këtij evenimenti të martën mbrëma. “Ne nuk do të […]...

7 April, 2014Lexo më shumë

Milani i afrohet zonës së Evropës

Milani e ka regjistruar një fitore të rëndësishme ndaj Genoas me rezultat 2:1, duke iu afruar zonës që çon në kupat e Evropës. Vendësit kanë luajtur më mirë dhe e kanë merituar së paku një barazim, por nuk kishin fat t’i konkretizonin golat. Në anën tjetër, Rossoneri kaluan në avantazh në minutën e 20-të me […]...

7 April, 2014Lexo më shumë

Klopp kërcënon Realin

Jurgen Klopp insiston se shpresat e Borussia Dortmundit për ta eliminuar Real Madridin nga Liga e Kampionëve nuk janë shuar ende. Sezonin e kaluar, klubi gjerman dominoi ndaj atij spanjoll, duke e eliminuar në gjysmëfinale, ndërsa tash do të ketë punë mjaft të vështirë, pasi humbi 3:0 në ndeshjen e parë çerekfinale në Santiago Bernabeu. […]...

7 April, 2014Lexo më shumë

Ancelotti: Jemi afër gjysmëfinales

Carlo Ancelotti thotë se Real Madridi është afër gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, por insiston se asgjë nuk është e garantuar, para ndeshjes çerekfinales ndaj Borussia Dortmundit. Madrilenët fituan 3:0 në ndeshjen e parë, ndërsa do ta zhvillojnë lojën e kthimit të martën mbrëma, në kërkim të gjysmëfinales. “Ne jemi afër ta arrijmë gjysmëfinalen. Ky […]...

7 April, 2014Lexo më shumë

Ronaldo, në dyshim ndaj Dortmundit

Cristiano Ronaldo është në dyshim serioz për ndeshjen e kthimit çerekfinale të Ligës së Kamoionëve ndaj Borussia Dortmundit. Ylli portugez e ka lënë qendrën stërvitore të hënën pas vetëm 20 orësh, për shkak të problemeve me gjurin e majtë, të njëjtin lëndim që e kishte pësuar në ndeshjen e parë ndaj Dortmundit, 3:0 në Santiago […]...

7 April, 2014Lexo më shumë

Juventusi kthehet në +8

Juventusi e ka kthyer avantazhin prej tetë pikësh ndaj përcjellësit kryesor për titull, Romës. Gjiganti italian ia doli ta mposht pa problem Livornon me rezultat 2:0, në kuadër të xhiros së 32-të të Serie A. Fernando Llorente ka qenë hero i Bianconeri, duke realizuar dy gola të shpejtë në minutat 32 e 35, ndërsa vendësit […]...

7 April, 2014Lexo më shumë

Falcao ndez motorët, do të jetë gati për Botëror

Radamel Falcao mund të luajë në Kampionatin Botëror ‘Brazil 2014’. Për këtë është i bindur trajneri i Monacos, Claudio Ranieri, i cili e ka përshkruar yllin kolumbian të ekipit të tij si të jashtëzakonshëm. Trajneri italian e njeh mirë kapacitetin e ish futbollistit të Atletico Madridit, prandaj beson se ai do të kthehet edhe më […]...

7 April, 2014Lexo më shumë

Sigal Prishtina s’e bën hesap Trepçën

Sigal Prishtina s’e ka bërë hesap Trepçën, të cilën e mposhti me rezultat bindës, 102:56, në derbin e dikurshëm të ETC Superligës së Kosovës në basketboll, pasi këtë sezon, forcat nuk janë aspak të barabarta në mes të këtyre dy skuadrave. Bardh e kaltrit e patën luksin t’i provonin të gjithë lojtarët, ndërsa ylli Dardan […]...

7 April, 2014Lexo më shumë

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

 • Play Bubble Trouble
 • Play Bow Master
 • Play Supercar Showdown
 • Play Turbo Racing 3
 • Play Zombie Big Trouble
 • Play Urban Basketball
 • Play 8 Ball Pool
 • Play Stealth Sniper
 • Play World Soccer Champion
 • Play iStunt 2
 • Play Pro Kicker Frenzy
 • Play Berry Rush