Sport – Page 1108 – Lajmi.net

Aktuale

Rooney-Van Persie, vetëm gjashtë pasime

Bashkëpunimi mes Robin van Persie dhe Wayne Rooney është vënë sërish nën ‘mikroskop’ pas barazimit mes Manchester Unitedit dhe Fulhamit me rezultat 2:2, pasi dyshja sulmuese kompletoi vetëm gjashtë pasime mes vete, brenda 90 minutave. Sipas statistikave të publikuara nga Opta, Van Persie dhe Rooney ishin sërish të huaj për njëri tjetrin në fushë, dhe […]...

10 February, 2014Lexo më shumë

Tifozi i Arsenalit vret rivalin e Liverpoolit

Policia në Keni është në kërkim të një personi të dyshuar për vrasje pasi një tifoz i Liverpoolit u ther për vdekje pas ndeshjes Arsenal-Liverpool të shtunën. Viktima thuhet se ngacmoi tifozin rival pas fitores së skuadrës së tij me rezultat 5:1, derisa ata e kishin shikuar së bashku ballafaqimin në një lokal në qytetin […]...

10 February, 2014Lexo më shumë

Rekord 81 harkimet e Man Utd

Manchester United vendosi një rekorde të ri sa i përket harkimeve në një ndeshje të Premierligës, gjatë barazimit dëshpërues 2:2 me Fulhamin në Old Trafford të dielën. Por, rekordi nuk ishte pozitiv. Të gjithë nga 81 harkimet e kampionit të Premierligës nuk sollën fryt dhe madje u lexuan lehtë nga skuadra e Fulhamit dhe menaxheri […]...

10 February, 2014Lexo më shumë

Barazim kriminal

Michael Carrick ka përkrahur deklaratën e David Moyes se Manchester United është i thyer në aspektin mendor, dhe insistoi se barazimi kundër Fulhamit ishte “kriminal”. Moyes akuzoi skuadrën e tij për shfaqjen e “butësisë mendore” që i lejoi sulmuesit Darren Bent të shënojë në minutën e 94’të duke ia nxjerr skuadrës së tij një barazim […]...

10 February, 2014Lexo më shumë

Milan ndahet nga Interi

Milan dhe Inter kanë vendosur: do të ndahen. San Siro nuk do të jetë më shtëpia e të dy gjigantëve nga Serie A. Më saktësisht, më 13 mars do të kuptojmë se cilat janë zgjedhjet e këtyre dy klubeve. Sipas Mediaset, Milan dëshiron të ndërtojë një stadium të ri në Portello. Kurse, Inter planifikon të […]...

10 February, 2014Lexo më shumë

Benzema mëson nga Ronaldo

Karim Benzema ka pranuar se shikon xhirime të ish yllit të Real Madridit dhe Brazilit, Ronaldo, para ndeshjeve. Francezi shënoi dy herë në fitoren 4:2 ndaj Villarrealit të shtunën duke barazuar bilancin e 37-vjeçarit, prej 104 golash për Los Blancos. Mirëpo, ish sulmuesi i Olympique Lyon ka thënë se do të vazhdojë të inspirohet nga […]...

10 February, 2014Lexo më shumë

Hazard ëndërron Premierligën

Eden Hazard ëndërron të fitojë Premierligën me Chelsean pasi udhëhoqi ekipin drejt kreut të tabelës në fundjavë. Jose Mourinho përjashtoi shanset e skuadrës së tij në garë për titull këtë sezon, por Hazard, me het-trikun e tij në fitoren 3:0 ndaj Newcastles të shtunën e ngjiti ekipin në pozitën e parë, pasi Manchester City barazoi […]...

10 February, 2014Lexo më shumë

Arsenali do të shfryhet ndaj Man Utd

Alex Oxlade-Chamberlain është zotuar të lë prapa humbjen e rëndë të Arsenalit nga Liverpool, në ballafaqim me Manchester Unitedin të mërkurën. Gjiganti londinez u turpërua 5:1 në Anfield – dhe e humbi pozitën e parë në tabelë nga Chelsea – por Oxlade-Chamberlain është i vendosur t’i kthejë gjërat në vendin e vet kur United të […]...

10 February, 2014Lexo më shumë

Barazim në derbin francez

Derbi i Ligue 1, mes kampionit në fuqi Paris Saint-Germain dhe rivalit të tij kryesor për titull, Monaco, përfundoi në barazim 1:1, ballafaqim ky i vlefshëm për xhiron e 24’të. Vendasit e hendikepuar në mungesë të sulmuesit kryesor, Radamel Falcaos së lënduar, arritën të ndalin PSG’n e Zlatan Ibrahimovicit që kaloi herët në epërsi në […]...

9 February, 2014Lexo më shumë

Barcelona sërish e para

Barcelona e riktheu kreun e La Ligës, në ‘rikthimin’ e Lionel Messit në top-formë. Ylli argjentinas inspiroi gjigantin katalan drejt fitores 4:1 në udhëtim te Sevilla, në kuadër të xhiros së 23’të. Si shpeshherë në periudhën e fundit, Barcelona ishte në disavantazh pas golit nga Alberto Moreno pas 15 minutash lojë. Mirëpo, Alexis Sanchez e […]...

9 February, 2014Lexo më shumë

Fitorja e parë e Interit

Inter e gjeti fitoren. Nerazzurrët triumfuan për herë të parë në vitin 2014 duke mposhtur Sassuolon me rezultat minimal 1:0 në duelin e zhvilluar në Giuseppe Meazza, në kuadër të xhiros së 23’të në Serie A. Skuadra e walter Mazzarrit e dominoi ballafaqimin por arriti të shënojë vetëm një herë. Pjesa e parë u mbyll […]...

9 February, 2014Lexo më shumë

Man Utd përgjum Fergusonin

Manchester United është duke luajtur aq dobët sa që ish menaxherin Sir Alex Ferguson po e merr gjumi duke i shikuar. Kampioni në fuqi i Premierligës nuk fitoi as kundër skuadrës së fundit në renditje, Fulham, duke barazuar 2:2 në Old Trafford. Darren Bent shënoi në minutën e 94’të duke ia mohuar fitoren vendasve që […]...

9 February, 2014Lexo më shumë

PSG ‘ilaçi’ i Bayernit

Drejtori sportiv i Bayer Leverkusenit, Rudi Voller beson se favoriti më i madh për të fituar Ligën e Kampionëve është kundërshtari i tyre, Paris Saint-Germain. Kampioni i Ligue 1, në edicionin e kaluar u eliminua nga Barcelona në çerekfinale të garës kontinentale për klube vetëm për shkak të golaverazhit. Por, ata janë kualifikuar tutje për […]...

9 February, 2014Lexo më shumë

Man Utd nuk fiton as me Fulhamin

Manchester United është në krizë. Kampioni në fuqi i Premierligës nuk fitoi as kundër skuadrës së fundit në tabelë, Fulhamit. Në ballafaqimin e zhvilluar në Old Trafford në kuadër të xhiros së 25’të, United ishte pranë fitores, por pësoi barazim në fund. Steve Sidwell kaloi Fulhamin në epërsi pas 19 minutash lojë, rezultat me të […]...

9 February, 2014Lexo më shumë

Lazio fle rehat me Berishën

Me rikthimin e trajnerit Edy Reja në postin e trajnerit, Lazio ka përmirësuar dukshëm rezultatet në Serie A. Por, një pjesë e madhe e meritës i takon edhe portierit kosovar Etrit Berisha i cili u paraqit në secilin ballafaqim të deritashëm, prej kur Reja zëvendësoi Vladimir Petkovicin në postin e trajnerit tek skuadra romake. Lazio […]...

9 February, 2014Lexo më shumë

Barazojnë Juve dhe Roma

Juventus u ndal në barazim 2:2 në udhëtim te Verona edhe pse kishte avantazhin e dy golave në pjesën e parë. Juventus e nisi furishëm ndeshjen dhe kaloi menjëherë në epërsi me golin e sulmuesit argjentinas, Carlos Tevez në minutën e katërt. Ylli argjentinas e dyfishoi avantazhin e mysafirëve kur realizoi sërish pas një asistimi […]...

9 February, 2014Lexo më shumë

Tre Ronaldot e Realit

Pa Cristiano Ronaldon e suspenduar, pa problem për Real Madridin. Los Blancos zhvilluan ndeshjen e parë në mungesë të yllit portugez i suspenduar për tri ndeshje të La Ligës pas përjashtimit me karton të kuq në ballafaqimin kundër Athletic Bilbaos fundjavën e shkuar, dhe fituan 4:2 ndaj Villarrealit në Santiago Bernabeu. Pa Ronaldon në ekip, […]...

9 February, 2014Lexo më shumë

Toure në rrezik

Yaya Toure rrezikon të suspendohet për tri ndeshje derisa Federata e Futbollit të Anglisë përgatitet të marrë masa kundër mesfushorit të Manchester Cityt që goditi sulmuesin e Norwichit, Ricky van Wolfswinkel. Toure shprehi dëshpërimin e tij pas barazimit 0:0 në Carrow Road të shtunën, dhe FA do të vendosë brenda 42 orëve të ardhshme nëse […]...

9 February, 2014Lexo më shumë

Tiketa e kryendeshjeve

E diela si zakonisht sjell ndeshje interesante nga ligat kryesore evropian. Dhe, njësoj si e shtuna që shkoi nën hijen e derbit mes Liverpoolit dhe Arsenalit edhe dita e sotme sjell një përballje të nxehtë mes rivalëve të qytetit, Lazio dhe Roma, në Serie A. Por, zhvillohen edhe një numër i takimeve interesante në liga […]...

9 February, 2014Lexo më shumë

Rrahje në Arsenal

Arsenali ka konfirmuar se Per Mertesacker dhe sulmuesi i ri Yaya Sanogo janë përfshirë në një kacafytje në stërvitje. Mbrojtësi gjerman luajti me një sy të nxirë në humbjen 5:1 nga Liverpool në Anfield të shtunën. Mirëpo, ai kishte theksuar se ai ishte shkak i një lëndimi, të pësuar pas një goditje ta paqëllimshme nga […]...

9 February, 2014Lexo më shumë

Hazard për Topin e Artë

Portieri i Chelseas, Petr Cech ka përkrahur bashkëlojtarin Eden Hazard si fitues i ardhshëm i Topit të Artë. Reprezentuesi belg udhëhoqi gjigantin londinez drejt kreut të Premierligës të shtunën duke shënuar het-trik në fitoren 3:0 ndaj Newcastles. Hazard ka arritur në kuotën e 14 golave këtë sezon, vetëm një më pak se sa shënoi në […]...

9 February, 2014Lexo më shumë

‘Veterani’ Wilfried Zaha

Wilfried Zaha me siguri është ndjerë se qëndroi në bankinën e Manchester Unitedit për një dekadë të tërë, para transferimit të tij në Cardiff gjatë afatit kalimtar të janarit, në formë huazimi deri në fund të sezonit. Kjo, pasi Sky Sports e ka paraqitur atë në moshën 31-vjeç. Për herë të fundit kur e shikuam, […]...

9 February, 2014Lexo më shumë

Duart larg Agueros

Manchester City ka insistuar se Sergio Aguero nuk është në shitje për qfarëdo çmimi. 25-vjeçari do të kushtonte shtrenjtë nëse Citizens do të vendosnin për shitjen e tij, pas spekulimeve se ylli argjentinas kërkohet nga Real Madrid. Mirëpo, drejtori i Cityt, Ferran Soriano i është përgjigjur presidentit të Los Blancos, Florentino Perez se Aguero: “Nuk […]...

9 February, 2014Lexo më shumë

Almeria befason Atletico Madridin

Ishte pritur të jetë një udhëtim i lehtë, por doli e kundërta. Atletico Madrid humbi në udhëtim te Almeria me rezultat 2:0. Lideri i La Ligës u gjunjëzua nga skuadra që lufton për mbijetesë, dhe disfata mund t’i kushtojë me humbjen e kryesimit, edhe pse vetëm me golaverazh inferior. Pjesa e parë nuk soli gola, […]...

8 February, 2014Lexo më shumë

Napoli rrëzon Milanin

Napoli mposhti Milanin 3:1 në San Paolo, duke i dhënë një goditje të fuqishme shpresave të Rossëonerëve për t’i zënë në pozitën e tretë në Serie A. Përforcimi i ri Adel Taarabt kaloi mysafirët në epërsi pas një depërtimi të bukur në minutën e 8’të, mirëpo Napoli u përgjigj shpejt nëpërmjet Gokhan Inler i cili […]...

8 February, 2014Lexo më shumë

Reali gjunjëzon Villarrealin

Real Madrid mposhti Villarrealin 4:2 në një ndeshje jashtëzakonisht interesante në Santiago Bernabeu. Los Blancos, pavarësisht mungesës së Cristiano Ronaldos për shkak të suspendimit, tregoi se nuk e ka problem shënimin e golave, por kësaj radhe i pranoi dy nga kundërshtari që e kërcënoi mjaft seriozisht. Gareth Bale e shënoi rikthimin nga lëndimi me gol […]...

8 February, 2014Lexo më shumë

Szczesny kërkon falje

Portieri Wojciech Szczesny e ka përshkruar humbjen e Arsenalit nga Liverpool me rezultat 5:1 në Anfield si “turpërim”, dhe kërkoi falje për rezultatin. Gjiganti londinez pranoi golin e parë pas vetëm 52 sekondash lojë kurse ishte në disavantazh 4:0 në minutën e 20’të të takimit pas shënimeve nga Martin Skrtel (dy) dhe Raheem Sterling e […]...

8 February, 2014Lexo më shumë

Tifozi i Man Cityt bëhet me Chelsean

Një tifoz i Manchester Cityt u nda aq i pakënaqur me strategjinë e Manuel Pellegrinit në javët e fundit sa që ka vendosur të mbështetë Chelsean. City mund të jetë skuadra me numrin më të madh të golave të realizuar në Premierligë, por ata humbën pikë kundër Norwichit duke barazuar 0:0, dhe humbën rastin të […]...

8 February, 2014Lexo më shumë

Majlinda e artë në Paris

Majlinda Kelmendi fitoi medaljen e artë në Grand Slam turneun e xhudos ‘Paris 2014’ duke mposhtur në finale finlandezen Jaana Sundberg, në kategorinë deri në 52 kilogramë. Xhudistja pejane regjistroi një sukses të jashtëzakonshëm duke treguar fuqinë e saj, në rrugëtimin e suksesshëm drejt triumfit në turneun e rëndësishëm. Ajo e mposhti shumë shpejt finlandezen […]...

8 February, 2014Lexo më shumë

Chelsea lider me magji nga Haz-art

Chelsea mori kryesimin në Premierligë pas fitores ndaj Newcastle Unitedit 3:0 në Stamford Bridge, e realizuar falë paraqitjes fantastike ekipore, e në veçanti mesfushorit Eden Hazard. Ylli belg realizoi het-trik për skuadrën e Jose Mourinhos që iu hakmor kundërshtarit për humbjen 2:0 në duelin e tyre të parë këtë edicion, dhe ndihmoi ekipin të marr […]...

8 February, 2014Lexo më shumë

Bavaria e Bayern Munichut

Bayern Munich fitoi derbin e Bavarisë duke mposhtur në udhëtim Nurnbergun me rezultat 2:0 në kuadër të xhiros së 20’të në Bundesligë. Kampioni në fuqi realizoi nga një gol në secilën pjesë të lojës duke shënuar një tjetër fitore që i ndihmoi të ruajë avantazhin e madh prej 13 pikësh në krye të tabelës ndaj […]...

8 February, 2014Lexo më shumë

Talenti i Chelseas ngacmon Ozilin

Tifozët e Arsenalit u gëzuan shumë kur klubi transferoi Mesut Ozilin nga Real Madrid gjatë verës, pasi mesfushori erdhi në Emirates në marrëveshje me vlerë prej 42.5 milionë funtesh. Ylli gjerman realizoi gola dhe bëri asistime në fillim të karrierës për gjigantin londinez. Mirëpo, ai është kritikuar së fundmi për paraqitje të zbehta, përfshirë atë […]...

8 February, 2014Lexo më shumë

Wenger kritikon futbollistët

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger ka thënë se futbollistët e tij duhet të japin përgjigje pas humbjes 5:1 nga Liverpool në Anfield. Gjiganti londinez u dominua nga kundërshtari, dhe ishte në disavantazh prej 4:0 pas vetëm 20 minutash lojë, rezultat që ka lënë skuadrën e Wengerit në rrezik serioz për të humbur pozitën e parë […]...

8 February, 2014Lexo më shumë

Liverpool ‘dhunon’ Arsenalin

Liverpool i dha leksion Arsenalit duke e mposhtur me rezultat të thellë 5:1 në Anfield. Reds e dominuan liderin e Premierligës duke e dominuar nga fillimi e deri në fund. Martin Skrtel kaloi vendasit në epërsi ende pa kaluar një minutë lojë. I njëjti futbollist shënoi sërish me kokë pas një rivënie nga këndi në […]...

8 February, 2014Lexo më shumë

Eksod në Man Utd

David Moyes do të ndryshojë në tërësi skuadrën e ndërtuar nga Sir Alex Ferguson me angazhimin e së paku pesë përforcimeve. Kapiteni Nemanja Vidic ka konfirmuar largimin dhe serbi do të nisë një eksod të emrave të mëdhenj në Old Trafford, derisa kampioni synon të bëjë ndryshime të mëdha. Sipas Daily Star, në mesin e […]...

8 February, 2014Lexo më shumë

Tiketa e kryendeshjeve

E shtuna rikthen në aksion gjigantët e futbollit evropian në ligat kryesore kontinentale. Premierliga sjell derbi të nxehtë mes Liverpoolit dhe Arsenalit kurse në Serie A në mbrëmje do t’i masin forcat, Napoli dhe Milan. Lexoni parashikimet tona të kryendeshjeve të sotme. Premierliga 13:45 Liverpool – Arsenal Test i madh për të dyja skuadrat. Forma […]...

8 February, 2014Lexo më shumë

Ronaldo nuk e meritoi të kuqin

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique i ka dalë në mbrojtje Cristiano Ronaldos pas përjashtimit të tij me karton të kuq në fundjavën e shkuar në barazimin e Real Madridit në udhëtim te Athletic Bilbao. Ylli portugez u skuq 15 minuta para përfundimit në barazimin 1:1 dhe u suspendua me tri ndeshje moslojë për veprimin e […]...

8 February, 2014Lexo më shumë

Lamtumirë Maicon

Sulmuesi i Shakhtar Donetskut, Maicon Pereira de Oliveira ka vdekur në një aksident me veturë. Klubi konfirmoi lajmin nëpërmjet një komunikate të shtunën në mëngjes. “Shakhtar me pikëllim njofton se më 8 shkurt 2014, jeta e futbollistit Maicon Pereira de Oliveira përfundoi tragjikisht. Ai vdiq në një aksident me veturë në Donetsk”, thuhej në komunikatë. […]...

8 February, 2014Lexo më shumë

Tetë autogola për dhjetë minuta

Federata italiane është duke hetuar një ndeshje të grupit të tretë të Kupës së Sicilisë, në të cilën u shënuan tetë gola në 10 minuta. Bagheria, skuadër nga liga e tetë e futbollit italian, dështoi të kualifikohet nga grupi i tretë i kupës rajonale, pas humbjes 14:3 nga Borgata Terrenove. Terrenove udhëhoqi duelin e zhvilluar […]...

8 February, 2014Lexo më shumë

Januzaj, top futbollist

Juan Mata ka thënë se është duke ndërtuar bashkëpunimin e tij me Wayne Rooneyn dhe Robin van Persien duke insistuar se top futbollistët janë në gjendje të luajnë së bashku me këdo. Ai po ashtu nuk harron pa lavdëruar edhe yllin kosovar Adnan Januzaj. Reprezentuesi spanjoll thotë se ndihet rehat në United pas transferimit në […]...

8 February, 2014Lexo më shumë

Pasardhësi i Lewandowskit

Borussia Dortmund ka gjetur pasardhësin e Robert Lewandowskit. Gjatë afatit kalimtar të verës në klub do të vjen Adrian Ramos nga Hertha Berlin. Sky ka njoftuar se klubet kanë arritur marrëveshje me vlerë prej 10 milionë eurosh që Ramos t’i bashkohet Dortmundit, pas përfundimit të këtij sezoni. Kështu, trajneri Jurgen Klopp ka siguruar shërbimet e […]...

7 February, 2014Lexo më shumë

Rooney mund të largohet nga Man Utd

Wayne Rooney mund të largohet nga Manchester United në fund të këtij sezoni, nëse ekipi dështon të kualifikohet për në Ligën e Kampionëve, sipas ish sulmuesit Dwight Yorke. E ardhmja e reprezentuesit anglez në Old Trafford është vënë në dyshim disa herë gjatë këtij sezoni, pas interesimit të Chelseas gjatë verës. Por, Rooney vendosi të […]...

7 February, 2014Lexo më shumë

Arsenali e priste Suarezin

Per Mertesacker ka thënë se ekipi i Arsenalit shpresonte se Luis Suarez do t’i bashkohej klubit në verën e shkuar. Suarez ishte objektiv i gjigantit londinez gjatë afatit kalimtar të verës pasi Arsene Wenger i bëri ofertë prej mbi 40 milionë funtesh, por Reds vendosën të mos e lejojnë largimin e tij. Por, mbrojtësi Mertesacker […]...

7 February, 2014Lexo më shumë

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

 • Play iStunt 2
 • Play 8 Ball Pool
 • Play Stealth Sniper
 • Play Berry Rush
 • Play Urban Basketball
 • Play Bow Master Japan
 • Play World Soccer Champion
 • Play Zombie Big Trouble
 • Play Rock Wheels
 • Play Bike Rivals
 • Play Urban Basketball
 • Play Bubble Trouble