Liga e Kombeve – Lajmi.net

Aktuale

“Do të bëjmë gjithçka që të kualifikohemi në EURO 2020”

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka thënë se ‘Dardanët’ do të bëjnë gjithçka për të siguruar plasmanin në EURO 2020....

27 November, 2018 Lexo më shumë

Arbër Zeneli me tjetër rekord gjigant në Ligën e Kombeve

Arbër Zeneli ishte spektakolar në fitoren historike të Kosovës në Ligën e Kombeve....

26 November, 2018 Lexo më shumë

Ish kapiteni i Serbisë: Nëse nuk ndodhë kjo, do të luajë për Kosovën

Arton Zekaj është i gatshëm që të luajë për Kosovën....

26 November, 2018 Lexo më shumë

Kosova shënon rekord në renditjen e FIFA-s

Muaji nëntor mund të llogaritet një nga muajt më të mirë në histori të Përfaqësueses së Kosovës....

24 November, 2018 Lexo më shumë

Cili është ylli i Kosovës që asnjëherë nuk flet për media?

Sa herë do ta kujtojmë suksesin e Kosovës në Ligën e Kombeve, nuk mund të harrojmë paraqitjet mbresëlënëse të Benjamin Kolollit....

23 November, 2018 Lexo më shumë

Mediet në Azerbajxhan: Kosova na turpëroi

Tifozët, populli dhe mediet e Azerbajxhanit janë befasuar nga rezultati i thellë i humbjes së kombëtares së tyre ndaj Kosovës në Ligën e Kombeve....

22 November, 2018 Lexo më shumë

Pas turpërimit në Prishtinë, lojtari i Azerbajxhanit thotë se shteti i tij bën mirë që se njeh Kosovën

Kombëtarja e Azerbajxhanit është kthyer e turpëruar në shtëpi pas humbjes 4:0 nga Kosova në stadiumin ‘Fadil Vokrri’....

22 November, 2018 Lexo më shumë

Emocionet e ndeshjes Kosovë – Azerbajxhan përmes fotografive të FFK-së

Tifozët e Kosovës në futboll po përjetojnë emocione të mëdha pas suksesit të ‘Dardanëve’ në Ligën e Kombeve në sezonin e parë të kësaj gare....

22 November, 2018 Lexo më shumë

Golat e Arbër Zenelit dhe komentimi i ‘çmendur’ i Andin Lokajt

Tifozët e futbollit në Kosovë kanë përjetuar emocione të papërshkrueshme gjatë ndeshjes që ‘Dardanët’ në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ mposhtën Azerbajxhanin....

21 November, 2018 Lexo më shumë

Dy tifozët e veçantë të Kosovës

Stadiumi ‘Fadil Vokrri’ ishte i vogël për të përmbushur kërkesat e mëdha të tifozëve të Kosovës për të ndjekur nga afër sfidën finale në grupin 3 në Ligën D të Ligës së Kombeve kundër Azerbajxhanit....

21 November, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO