Liga e Kampionëve – Page 97 – Lajmi.net

Aktuale

Ndalet rryma, ndërpritet ndeshja në Ligën e Kampionëve (Video)

Ndeshja e Ligës së Kampionëve ndërmjet Sporting Lisbonës dhe Mariborit është ndërprerë, për shkak se është ndalur rryma në stadiumin e skuadrës portugeze....

25 November, 2014Lexo më shumë

Celina shënon dy gola ndaj Bayernit

Lojtari i Kombëtares së Kosovës, i cili luan për të rinjët e Manchester Cityt, Bersant Celina ka shënuar dy gola në ndeshjen e sotme kundër të rinjve të Bayernit....

25 November, 2014Lexo më shumë

Messi hyn në histori, e thyen rekordin e Raulit (Video)

Përpos se u bë golashënuesi më i mirë në historinë e La Ligas, Messi tashmë ka arritur të bëhet gjithashtu dhe golashënuesi më i mirë në historinë e Ligës së Kampionëve....

25 November, 2014Lexo më shumë

Suarez shënon golin e parë (Video)

Luis Suarez ka arritur të shënojë golin e tij të parë zyrtar me fanellën e skuadrës së Barcelonës, gol ky që ishte mjaft  i bukur....

25 November, 2014Lexo më shumë

Xhaka mungon ndaj Real Madridit

Taulant Xhaka do të jetë mungesa e Baselit për ndeshjen ndaj Real Madridit, duke gëzuar kështu skuadrën e Los Blancos, pasi Taulanti është njëri ndër lojtarët kryesor të skuadrës zvicerane....

25 November, 2014Lexo më shumë

Roma dështon në fund, Porto sigurt ndaj Bates (Video)

Roma nuk ka arritur të mbajë epërsinë prej një goli, pasi në fund ka barazuar me CSKA-në 1-1. Porto në anën tjetër ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në udhëtim te BATE me rezultat 3-0....

25 November, 2014Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Schalke – Chelsea

Chelsea dhe Schalke do të luftojnë për të shënuar fitore në këtë takim. Më poshtë i keni formacionet zyrtare të kësaj përballjeje, që pritet të jetë mjaft interesante....

25 November, 2014Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Man.City – Bayern Munich

Kryendeshja e kësaj mbrëmjeje në Ligën e Kampionëve, padyshim që është kjo, ndërmjet Manchester Cityt dhe Bayern Munich. Më poshtë i keni formacionet zyrtare të këtij takimi....

25 November, 2014Lexo më shumë

Khedira dhe Pepe mungojnë ndaj Baselit

Sami Khedira dhe Pepe nuk do të jenë pjesë e skuadrës së Real Madridit për ndeshjen e ardhshme në kuadër të Ligës së Kampionëve kundër Baselit....

25 November, 2014Lexo më shumë

Blanc paralajmëron Barcelonën

Trajneri i PSG-së, Laurent Blanc ka thënë se synimi kryesor i skuadrës së tij, është që të përfundojë grupin e Ligës së Kampionëve, para Barcelonës....

24 November, 2014Lexo më shumë

Ndodh edhe kjo!

Olivier Giroud nuk do të jetë pjesë e skuadrës së Arsenalit për ndeshjen ndaj Dortmundit, pasi skuadra ka harruar ta regjistrojë në listën e plotë të lojtarëve për këtë takim....

24 November, 2014Lexo më shumë

‘Reali do ta fitojë Ligën e Kampionëve’

Trajneri aktual i Spanjës, Vicente del Bosque ka thënë se ish-skuadra e tij, Real Madrid, do të jetë vështirë për tu ndalur edhe këtë vit në Ligën e Kampionëve....

17 November, 2014Lexo më shumë

Rrahja e tifozëve në ndeshjen Maribor – Chelsea (Video)

Tifozët e Mariborit i sulmuan ata të Chelseas para ballafaqimit të skuadrave në kuadër të Ligës së Kampionëve të mërkurën....

7 November, 2014Lexo më shumë

UEFA: Ja formacioni i javës në Champions (Foto)

UEFA ka publikuar formacionin e javës pas xhiros së katërt të ndeshjeve në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve....

6 November, 2014Lexo më shumë

Flamuri shqiptar në ndeshjen Bayern – Roma (Foto)

Flamuri shqiptar u paraqit edhe në stadiumin Allianz Arena gjatë ndeshjes mes Bayern Munichut dhe Romës në Ligën e Kampionëve. ...

6 November, 2014Lexo më shumë

Neuer, a je normal? (Video)

Portieri i Bayern Munichut, Manuel Neuer konfirmoi formën e tij të jashtëzakonshme edhe në fitoren ndaj Romës në Allianz Arena, në kuadër të Ligës së Kampionëve....

6 November, 2014Lexo më shumë

Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve (Foto)

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi gjendet në formacionin e javës të ndeshjeve të xhiros së katërt në Ligën e Kampionëve të publikuar nga “Goal.com”....

6 November, 2014Lexo më shumë

Ja pse Messi është më i mirë se Raul dhe Ronaldo

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, e barazoi rekordin e Raulit prej 71 golash në Ligën e Kampionëve. Por, bilanci i tij është më i mirë se i Raulit dhe i Cristiano Ronaldos, që ka shënuar 70 herë/...

6 November, 2014Lexo më shumë

Vlerësimet e lojtarëve: Ajax 0-2 Barcelona

Barcelona ka shënuar fitore kundër Ajaxit me rezultat 2-0, në një nedshje ku Messi e barazoi rekordin e Raulit. Më poshtë i keni vlerësimet e lojtarëve të këtij takimi....

5 November, 2014Lexo më shumë

Vlerësimet e lojtarëve: Bayern 2-0 Roma

Bayerni ka shënaur fitore solide kundër skuadrës së Romës, me rezultat 2-0. Ja dhe vlerësimet e lojtarëve të këtij takimi....

5 November, 2014Lexo më shumë

Vlerësimet e lojtarëve: Maribor 1-1 Chelsea

Maribori ka ndalur skuadrën e Chelseas në barazim 1-1, duke e bërë mjaft interesante gjendjen në grupin G. Më poshtë i keni vlerësimet e lojtarëve të këtij takimi....

5 November, 2014Lexo më shumë

Neueri përsëri në mesin e fushës

Si duket portiere Manuel Neuer nuk është i kënaqur me pozitën e tij, pasi dëshiron të shijojë paksa më shumë edhe ndjenjën e të qenit lojtar....

5 November, 2014Lexo më shumë

Maribori ndal Chelsean (Video)

Skuadra e Mariborit ka ndalur në shtëpi Chelsean me rezultat 1-1, duke e bërë kështu gjendjen në Grupin G mjaft interesante....

5 November, 2014Lexo më shumë

Bayerni siguron kualifikimin, CSKA shokon Cityn (Video)

Me fitoren e arritur në Allianz Arena kundër Romës, Bayerni ka arritur të sigurojë kualifikimin për në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve....

5 November, 2014Lexo më shumë

Messi shkruan historinë në fitoren e Barcelonës (Video)

Me dy golat e shënuar në ndeshjen ndaj Ajaxit, Lionel Messi është futur në historinë e Ligës së Kampionëve, pasi barazoi rekordin e Raulit. Barcelona shënoi fitore në këtë takim me rezultat 2-0....

5 November, 2014Lexo më shumë

Messi e kalon Ronaldon, barazon Raulin (Video)

Lionel Messi ka barazuar rekordin e Raulit si golashënuesi më i mirë në historinë e Ligës së Kampionëve, duke arritur numrin e 71 golave në këtë garë....

5 November, 2014Lexo më shumë

Ibraimi, supergol ndaj Chelseas (Video)

Lojtari maqedonas, Agim Ibraimi ka shënuar një supergol për skuadrën e Mariborit në ndeshjen kundër suadrës së Jose Mourinhos, Chelseas....

5 November, 2014Lexo më shumë

E rrallë: Messi shënon me kokë (Video)

Lionel Messi ka kaluar Barcelonën në epërsi në ndeshjen ndaj Ajaxit, duke shënuar gol me kokë në minutën e 36’ të takimit....

5 November, 2014Lexo më shumë

Supergoli i Yaya Toures (Video)

Yaya Toure ka shënuar një gol të bukur në ndeshjen ndaj CSKA-së e cila është duke u zhvilluar në stadiumin Etihad të Manchester Cityt....

5 November, 2014Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Maribor – Chelsea

Chelsea është afër kualifikimit për në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve, mirëpo për të bërë një gjë të tillë, ata duhet të shënojnë fitore në këtë takim. Më poshtëi keni formacionet zyrtare të këtij takimi....

5 November, 2014Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Bayern – Roma

Roma pësoi humbje skandaloze në Itali, mirëpo atë dëshiron që të fshijë nga kujtesa, duke shpresuar për një rezultat pozitiv në Allianz Arena. Ja dhe formacionet zyrtare të takimit....

5 November, 2014Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Ajax – Barcelona

Pas fitores në Camp Nou, Barcelona do të kërkojë sukses të njëjtin edhe në Holandë. Më poshtë i keni formacionet zyrtare të këtij takimi....

5 November, 2014Lexo më shumë

Besnik Hasi nuk ndihet i lënduar nga arroganca e Wengerit

Trajneri i Anderlechtit, Besnik Hasi ka thënë se nuk ndihet i lënduar nga arroganca e Arsene Wenger, i cili nuk deshi t’ia shtrijë dorën në takimin e mbrëmshëm në Ligën e Kampionëve....

5 November, 2014Lexo më shumë

Benzema në krye të listës

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema është në krye të listës, sa i përket lojtarëve të cilët kanë krijuar më shumë raste për shënim në këtë sezon të Ligës së Kampionëve....

5 November, 2014Lexo më shumë

Tifozët e Juventusit me flamurin shqiptar kundër grekëve (Video)

Një grup i tifozëve shqiptarë të Juventusit e shfaqën flamurin kuqezi në ndeshjen kundër Olympiakosit në Ligën e Kampionëve. ...

5 November, 2014Lexo më shumë

Bale i befasuar nga Liverpool

Ylli i Real Madridit, Gareth Bale ka pranuar se mbeti i befasuar nga ndryshimet e mëdha në formacionin e Liverpoolit për ballafaqimin e tyre në Santiago Bernabeu....

5 November, 2014Lexo më shumë

Dje shënoi gol në Champions, sot në mëngjes shkoi në shkollë (Video)

Në moshën 17-vjeç e 263 ditë, sulmuesi i Baselit, Breel Embolo u bë një prej futbollistëve më të ri që shënoi gol në kuadër të Ligës së Kampionëve. Por, ai sot në mëngjes u zgjua për të shkuar në shkollë....

5 November, 2014Lexo më shumë

Toure trullos Benzeman dhe Jamesin (Video)

Mbrojtësi i Liverpoolit, Kolo Toure befasoi duke dribluar dyshen e Real Madridit, Karim Benzema dhe James Rodriguez, në ballafaqimin e skuadrave në Santiago Bernabeu. ...

5 November, 2014Lexo më shumë

Hasi ia ngriu buzëqeshjen Platinit (Foto)

Trajneri i Anderlechtit, Besnik Hasi me rikthimin sensacional të skuadrës së tij në duel me Arsenalin ia ngriu buzëqeshjen presidentit të UEFA-s, Michel Platini, që ishte në tribuna. ...

5 November, 2014Lexo më shumë

Ja si janë pritur tifozët e Liverpoolit në Bernabeu

Tifozët e Liverpoolit kanë marrë një mikëpritje perfekte në Santiago Bernabeu, nga grupi i tifozëve të Real Madridit....

4 November, 2014Lexo më shumë

Vlerësimet e lojtarëve: Arsenal 3-3 Anderlecht

Anderlechti ka arritur të rikthehet nga disavantazhi prej tre golave, që në fund të barazojë rezultatin në ndeshjen ndaj Arsenalit. Më poshtë i keni vlerësimet e lojtarëve të këtij takimi....

4 November, 2014Lexo më shumë

Vlerësimet e lojtarëve: Juventus 3-2 Olympiakos

Juventusi ka shënuar fitore dramatike kundër skuadrës greke, Olympiakos me rezultat 3-2. Më poshtë i keni vlerësimet e lojtarëve të këtij takimi....

4 November, 2014Lexo më shumë

Vlerësimet e lojtarëve: Real Madrid 1-0 Liverpool

Real Madridi ka shënuar fitore minimale me rezultat 1-0 kundër Liverpoolit duke siguruar kualifikimin për në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Më poshtë i keni vlerësimet e lojtarëve të këtij takimi....

4 November, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bike Rivals
  • Play Bubble Trouble
  • Play Bow Master Japan