Liga e Kampionëve – Page 96 – Lajmi.net

Aktuale

Mourinho e ka ilaçin për Atleticon

Andres Schurrle është i bindur se Jose Mourinho di se si ta eliminojë Atletico Madridin. Chelsea do ta zhvillojë ndeshjen e kthimit gjysmëfinale ndaj skuadrës spanjolle dhe futbollisti gjerman ka besim të madh në trajnerin portugez....

29 April, 2014Lexo më shumë

Ancelotti kërkon gol në Allianz Arena

Carlo Ancelotti e ka bërë të qartë se Real Madridi do të shkojë në Allianz Arena për të shënuar gol ndaj Bayern Munichut. Trajneri italian thotë se mentaliteti i fituesit do të jetë më i rëndësishëm sesa taktika, për ta ruajtur avantazhin nga ndeshja e parë....

28 April, 2014Lexo më shumë

Alaba e do finalen e Championsit

David Alaba thotë se ëndërr e tij dhe e bashkëlojtarëve është finalja e Ligës së Kampionëve. Mbrojtësi i Bayernit e di se kjo s’do të jetë e lehtë, por gjithsesi austriaku e do finalen....

28 April, 2014Lexo më shumë

Benzema: Me Bayernin me 120% të forcës

Karim Benzema thotë se Real Madridi duhet ta japë 120% për t’u kualifikuar në finale të Ligës së Kampionëve. Sulmuesi francez thotë se çelës për të shkuar përpara do të jetë loja kolektive....

28 April, 2014Lexo më shumë

Ramos e ëndërron trofeun e Championsit

Sergio Ramos ëndërron ta fitojë Ligën e Kampionëve, për ta kompletuar karrierën e suksesshme që pati. Mbrojtësi i Real Madridit mendon se ky është viti ideal për ta ngritur lartë këtë trofe....

28 April, 2014Lexo më shumë

Guardiola: Do të mundohemi ta rrënojmë festën e Realit

Pep Guardiola thotë se Real Madridi tashmë mendon se ka shkuar në finale të Ligës së Kampionëve. Por, trajneri i Bayern Munichut zotohet se gjiganti bavarez do të mundohet ta rrënojë festën madrilene....

28 April, 2014Lexo më shumë

Robben kërkon përmbysje ndaj Realit

Arjen Robben beson se, ai dhe bashkëlojtarët do ta përmbysin avantazhin e Real Madridit, në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Ylli holandez e kërkon finalen, për ta kompletuar një sezon fantastik....

28 April, 2014Lexo më shumë

Simeone lavdëron Chelsean

Diego Simeone thotë se Chelsea është një kundërshtar mjaft i fortë, që mund t’i shkaktojë probleme Atletico Madridit të mërkurën mbrëma, në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve....

28 April, 2014Lexo më shumë

Ramos e do finalen e Championsit

Sergio Ramos synon të kualifikohet në finale të Ligës së Kampionëve me Real Madridin. Mbrojtësi spanjoll thotë se ‘Los Blancos’ do të japin gjithçka ndaj Bayern Munichut, për ta arritur objektivin e tyre....

27 April, 2014Lexo më shumë

Real Madrid, favorit i bastoreve

Real Madrid është favorit sipas bastoreve për të triumfuar në Ligën e Kampionëve këtë sezon. Los Blancos janë në avantazh 1:0 pas ndeshjes së parë gjysmëfinale ndaj Bayern Munichut....

24 April, 2014Lexo më shumë

Realin e pret ferri në Munich

Drejtori i përgjithshëm i Bayern Munichut, Karl-Heinz Rummenigge ka paralajmëruar Real Madridin se do ta pres ferri në Allianz Arena, në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve....

24 April, 2014Lexo më shumë

Reali u mbrojt

Thomas Muller thotë se ishte i befasuar nga taktika negative e Real Madridit, duke insistuar se ‘Los Blancos’ u mbrojtën në shtëpi të tyre. Sidoqoftë, futbollisti i Bayern Munichut është i vendosur ta kthejë rezultatin në lojën e kthimit....

24 April, 2014Lexo më shumë

Reali do të shkojë në finale

Karim Benzema është i bindur se Reali do të shkojë në finale të Ligës së Kampionëve, pas fitores 1:0 ndaj Bayernit. Ylli francez mendon se gjiganti spanjoll mund të fitojë edhe në ndeshjen e kthimit në Allianz Arena....

24 April, 2014Lexo më shumë

Ronaldo u frikësua nga lëndimi

Cristiano Ronaldo thotë se u frikësua se mos i rikthehej lëndimi, në fitoren e Real Madridit ndaj Bayern Munichut, në gjysmëfinale te Ligës së Kampionëve. Megjithatë, portugezi insiston se është i gatshëm për ndeshjet e radhës....

24 April, 2014Lexo më shumë

Ancelotti: Ronaldo luajti në 50 përqind

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti u nda i kënaqur me fitoren 1:0 ndaj Bayern Munichut, dhe tregon se Cristiano Ronaldo luajti në 50 përqind të formës fizike....

24 April, 2014Lexo më shumë

Guardiola lavdëron Realin

Trajneri i Bayern Munichut, Pep Guardiola thotë se skuadra e tij bëri gjithçka që mundi, por humbi nga Real Madrid, “një prej ekipeve më të mira dhe më të shtrenjta në botë”....

24 April, 2014Lexo më shumë

Vlerësimet e futbollistëve: Real – Bayern

Real Madrid mposhti Bayern Munichun me rezultat 1:0, falë golit nga Karim Benzema. Dhe, pikërisht sulmuesi francez u zgjodh futbollisti i ndeshjes. Por, kush ishin futbollistët e tjerë më të vlerësuar të ballafaqimit në Santiago Bernabeu?...

24 April, 2014Lexo më shumë

Reali e befasoi Robbenin

Ylli i Bayern Munichut, Arjen Robben është befasuar nga taktika e Real Madridit në duelin e tyre në Santiago Bernabeu. Ai kishte pritur lojë më sulmuese nga Los Blancos....

24 April, 2014Lexo më shumë

Neuer beson në rikthim

Portieri i Bayern Munichut, Manuel Neuer thotë se ende është gjithçka e hapur në duelin e tyre me Real Madridin. Por, ai kërkon nga bashkëlojtarët e tij që t’i shfrytëzojnë rastet në ndeshjen e kthimit....

24 April, 2014Lexo më shumë

Ramos: 1:0 nuk mjafton

Sergio Ramos thotë se Real Madrid zhvilloi një ndeshje të mirë por e pati shumë vështirë kundër Bayern Munichut. Ai insiston se avantazhi 1:0 nuk është i mjaftueshëm....

24 April, 2014Lexo më shumë

Epërsia e Real Madridit

Real Madrid fitoi ndaj Bayern Munichut me rezultat 1:0 në ndeshjen e tyre të parë gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve. Sulmuesi Karim Benzema shënoi golin që e krijon avantazhin e Los Blancos....

23 April, 2014Lexo më shumë

Reali në epërsi me golin e Benzemas

Real Madrid udhëheq pas pjesës së parë ndaj Bayern Munichut me rezultat 1:0. Sulmuesi Karim Benzema shënoi në minutën e 19-të pas një kundërsulmi efikas të Los Blancos....

23 April, 2014Lexo më shumë

Reali në epërsi me golin e Benzemas

Real Madrid udhëheq pas pjesës së parë ndaj Bayern Munichut me rezultat 1:0. Sulmuesi Karim Benzema shënoi në minutën e 19-të pas një kundërsulmi efikas të Los Blancos....

23 April, 2014Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Bayern Munich

Real Madrid dhe Bayern Munich kanë paraqitur formacionet zyrtare për ndeshjen e tyre të parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve në Santiago Bernabeu....

23 April, 2014Lexo më shumë

Bale dhe Ronaldo, ende në dyshim

Gareth Bale dhe Cristiano Ronaldo janë ende në dyshim për t’u aktivizuar në formacionin bazë të Real Madridit kundër Bayern Munichut, në ndeshjen e parë gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve....

23 April, 2014Lexo më shumë

Autobusi i Mourinhos

Jose Mourinho e ‘parkoi autobusin’ në portën e Chelseas gjatë barazimit 0:0 me Atletico Madridin në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve në Vicente Calderon. Taktika e Special One përfundoi në punimin e piktorit Omar Momani....

23 April, 2014Lexo më shumë

Statistika dhe kuriozitete: Real – Bayern

Real Madrid dhe Bayern Munich zhvillojnë sonte ndeshjen e tyre të parë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Dy gjigantët evropianë ndajnë shumë statistika dhe kuriozitete interesante....

23 April, 2014Lexo më shumë

Real – Bayern, futbollistët që rrezikojnë suspendimin

Real Madrid ka tre futbollistë që rrezikojnë të suspendohen për ndeshjen e kthimit kundër Bayern Munichut. Kurse, gjiganti bavarez ka vetëm një lojtar që nuk ‘guxon’ të ndëshkohet sonte me karton të verdhë....

23 April, 2014Lexo më shumë

Chelsea në epërsi

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone thotë se Chelsea është në epërsi pas barazimit pa gola në Vicente Calderon në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve....

23 April, 2014Lexo më shumë

Vlerësimet e futbollistëve: Atletico – Chelsea

Atletico Madrid nuk gjeti rrugëdalje për mbrojtjen e ngjeshur të Chelseas në barazimin pa gola në Vicente Calderon në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Lexoni vlerësimet e futbollistëve....

23 April, 2014Lexo më shumë

Mourinho nuk luajti për 0:0

Menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho thotë se erdhi në Vicente Calderon në kërkim të fitores ndaj Atletico Madridit dhe rezultati 0:0 nuk është epilogu që kërkoi. Ai zbulon se portieri Petr Cech e ka përfunduar sezonin....

23 April, 2014Lexo më shumë

Chelsea luajti mirë

Portieri i Chelseas, Mark Schwarzer thotë se skuadra luajti shumë mirë në barazimin pa gola në udhëtim te Atletico Madrid në ndeshjen e parë gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve....

23 April, 2014Lexo më shumë

Atleticos nuk i pëlqen barazimi

Kapiteni i Atletico Madridit, Gabi insistoi se skuadra e tij ishte në kërkim të fitores nga fillimi e deri në fund të barazimit pa gola 0:0 me Chelsean në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve në Vicente Calderon....

23 April, 2014Lexo më shumë

Chelsea i reziston Atleticos

Atletico Madrid barazoi pa gola me Chelsean në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve në Vicente Calderon. Vendasit patën më shumë nga iniciativa e lojës por nuk arritën të thyejnë mbrojtjen e ngjeshur të Blues....

22 April, 2014Lexo më shumë

Atletico në sulm, mbrohet Chelsea

Pjesa e parë mes Atletico Madridit dhe Chelseas në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve nuk ka sjell gola. Vendasit sulmojnë më tepër, por londinezët janë duke u mbrojtur me sukses....

22 April, 2014Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Chelsea

Atletico Madrid dhe Chelsea kanë publikuar formacionet zyrtare për duelin e tyre të parë në Vicente Calderon në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve....

22 April, 2014Lexo më shumë

Tifozët e Atleticos nuk e harrojnë Torresin

Sulmuesi i Chelseas, Fernando Torres nuk ka arritur të shkëlqejë për gjigantin londinez. Mirëpo, ylli spanjoll ende konsiderohet idhull i tifozëve të Atletico Madridit, që kanë pritur në radhë për t’u fotografuar me të....

22 April, 2014Lexo më shumë

Guardiola nuk i frikësohet Ronaldos

Trajneri i Bayern Munichut, Pep Guardiola uron që ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo të jetë në gjendje të luajë në duelin e tyre të parë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve të mërkurën mbrëma....

22 April, 2014Lexo më shumë

Bayerni s’është favorit

Arjen Robben insiston se Bayerni nuk është favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve sivjet. Mesfushori holandez mendon se gjiganti bavarez do të ketë punë mjaft të vështirë ndaj Realit në gjysmëfinale....

22 April, 2014Lexo më shumë

Një Real perfekt, për ta mposhtur Bayernin

Xabi Alonso mendon se nuk ka favorit në duelin ndërmjet Realit dhe Bayernit. Mesfushori spanjoll insiston se ekipi i tij duhet të bëjë lojë perfekte, për të shkuar në finale....

22 April, 2014Lexo më shumë

S’e donte Realin për kundërshtar

Real Madridi nuk ishte preferenca e Javi Martinez për gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Mesfushori i Bayern Munichut e konsideron si përballje mjaft të vështirë atë ndaj ‘Los Blancos’....

22 April, 2014Lexo më shumë

Mourinho, rekordmen i Championsit

Jose Mourinho do ta shkruajë emrin e tij në histori të Ligës së Kampionëve të martën mbrëma. Portugezi do të bëhet trajneri i parë që i shijon tetë gjysmëfinale të këtij kompeticioni....

22 April, 2014Lexo më shumë

Ancelotti e Guardiola, dy ‘macet e zeza’

Carlo Ancelotti dhe Pep Guardiola janë dy ‘mace të zeza’ për Real Madridin dhe Bayern Munichun. Trajneri italian nuk ka humbur kurrë nga gjiganti bavarez, kurse trajneri spanjoll ishte ‘penicilin’ i gjigantit madrilen....

22 April, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Supercar Showdown
  • Play Bow Master Japan