Liga e Kampionëve – Page 91 – Lajmi.net

Aktuale

Formacionet zyrtare: Maribor – Chelsea

Chelsea është afër kualifikimit për në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve, mirëpo për të bërë një gjë të tillë, ata duhet të shënojnë fitore në këtë takim. Më poshtëi keni formacionet zyrtare të këtij takimi....

5 November, 2014Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Bayern – Roma

Roma pësoi humbje skandaloze në Itali, mirëpo atë dëshiron që të fshijë nga kujtesa, duke shpresuar për një rezultat pozitiv në Allianz Arena. Ja dhe formacionet zyrtare të takimit....

5 November, 2014Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Ajax – Barcelona

Pas fitores në Camp Nou, Barcelona do të kërkojë sukses të njëjtin edhe në Holandë. Më poshtë i keni formacionet zyrtare të këtij takimi....

5 November, 2014Lexo më shumë

Besnik Hasi nuk ndihet i lënduar nga arroganca e Wengerit

Trajneri i Anderlechtit, Besnik Hasi ka thënë se nuk ndihet i lënduar nga arroganca e Arsene Wenger, i cili nuk deshi t’ia shtrijë dorën në takimin e mbrëmshëm në Ligën e Kampionëve....

5 November, 2014Lexo më shumë

Benzema në krye të listës

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema është në krye të listës, sa i përket lojtarëve të cilët kanë krijuar më shumë raste për shënim në këtë sezon të Ligës së Kampionëve....

5 November, 2014Lexo më shumë

Tifozët e Juventusit me flamurin shqiptar kundër grekëve (Video)

Një grup i tifozëve shqiptarë të Juventusit e shfaqën flamurin kuqezi në ndeshjen kundër Olympiakosit në Ligën e Kampionëve. ...

5 November, 2014Lexo më shumë

Bale i befasuar nga Liverpool

Ylli i Real Madridit, Gareth Bale ka pranuar se mbeti i befasuar nga ndryshimet e mëdha në formacionin e Liverpoolit për ballafaqimin e tyre në Santiago Bernabeu....

5 November, 2014Lexo më shumë

Dje shënoi gol në Champions, sot në mëngjes shkoi në shkollë (Video)

Në moshën 17-vjeç e 263 ditë, sulmuesi i Baselit, Breel Embolo u bë një prej futbollistëve më të ri që shënoi gol në kuadër të Ligës së Kampionëve. Por, ai sot në mëngjes u zgjua për të shkuar në shkollë....

5 November, 2014Lexo më shumë

Toure trullos Benzeman dhe Jamesin (Video)

Mbrojtësi i Liverpoolit, Kolo Toure befasoi duke dribluar dyshen e Real Madridit, Karim Benzema dhe James Rodriguez, në ballafaqimin e skuadrave në Santiago Bernabeu. ...

5 November, 2014Lexo më shumë

Hasi ia ngriu buzëqeshjen Platinit (Foto)

Trajneri i Anderlechtit, Besnik Hasi me rikthimin sensacional të skuadrës së tij në duel me Arsenalin ia ngriu buzëqeshjen presidentit të UEFA-s, Michel Platini, që ishte në tribuna. ...

5 November, 2014Lexo më shumë

Ja si janë pritur tifozët e Liverpoolit në Bernabeu

Tifozët e Liverpoolit kanë marrë një mikëpritje perfekte në Santiago Bernabeu, nga grupi i tifozëve të Real Madridit....

4 November, 2014Lexo më shumë

Vlerësimet e lojtarëve: Arsenal 3-3 Anderlecht

Anderlechti ka arritur të rikthehet nga disavantazhi prej tre golave, që në fund të barazojë rezultatin në ndeshjen ndaj Arsenalit. Më poshtë i keni vlerësimet e lojtarëve të këtij takimi....

4 November, 2014Lexo më shumë

Vlerësimet e lojtarëve: Juventus 3-2 Olympiakos

Juventusi ka shënuar fitore dramatike kundër skuadrës greke, Olympiakos me rezultat 3-2. Më poshtë i keni vlerësimet e lojtarëve të këtij takimi....

4 November, 2014Lexo më shumë

Vlerësimet e lojtarëve: Real Madrid 1-0 Liverpool

Real Madridi ka shënuar fitore minimale me rezultat 1-0 kundër Liverpoolit duke siguruar kualifikimin për në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Më poshtë i keni vlerësimet e lojtarëve të këtij takimi....

4 November, 2014Lexo më shumë

Skuadra e Besnik Hasit shokon Arsenalin, Dortmundi siguron kualifikimin

Me fitoren ndaj Galatasarayt, Borussia Dortmundit ka siguruar kualifikimin për në fazën tjetër, teksa Arsenali është shokuar në shtëpi, pasi nga epërsia 3-0 nuk arriti që ta mposht Anderlechtin....

4 November, 2014Lexo më shumë

Fitore dramatike e Juventusit, fiton Atletico

Juventusi ka arritur të shënojë fitore tejet dramatike në ndeshjen e zhvilluar kundër Olympiakosit me rezultat të ngushtë prej 3-2,teksa Atletico ka mposhtur Malmon me rezulat solid prej 2-0....

4 November, 2014Lexo më shumë

Reali mposht Liverpoolin, siguron kualifikimin (Video)

Real Madridi ka shënuar fitore solide ndaj Liveroolit, duke siguruar kështu kualifikimin për në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve....

4 November, 2014Lexo më shumë

Ja goli i Shkëlzen Gashit (Video)

Mesfushori me tipare sulmuese i Kombëtares Shqiptare, Shkëlzen Gashi është duke vazhduar me formën e tij fantastike me Baselin, duke shënuar golin e tretë në ndeshjen ndaj Ludogoretsit....

4 November, 2014Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Basel – Ludogorets

Baseli e pret në shtëpi skuadrën e Ludogoretsin, ndërsa nga minuta e parë për skuadrën zvicerane do të jenë Taulant Xhaka dhe Shkëlzen Gashi. Ky është një lajm shumë i mirë për Kombëtaren Shqqiptare të Futbollit....

4 November, 2014Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Juventus – Olympiacos

Juventusi do të kërkojë të shënojë fitore në ndeshjen e sotme, pasi në të kundërtën rrezikon seriozisht kualifikimin për në fazën tjetër. Më poshtë i keni formacionet zyrtare të këtij takimi....

4 November, 2014Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Arsenal – Anderlecht

Pas fitores dramatike në ndeshjen që u zhvillua në Belgjikë, Arsenali do të kërkojë të mposht edhe në Emirates skuadrën e Anderlechtit. Më poshtë i keni formacionet zyrtare të këtij takimi....

4 November, 2014Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Liverpool

Kryendeshja e mbrëmjes së sotme të Ligës së Kampionëve padyshim që ëshgtë ajo ndërmjet Real Madridit dhe Liverpoolit. Më poshtë i keni formacionet zyrtare të këtij takimi....

4 November, 2014Lexo më shumë

Statistikë e pabesueshme e Ronaldos

Teksa ka mbetur vetëm edhe pak kohë para fillimit të ndeshjes ndërmjet Real Madridit dhe Liverpoolit, ne po ju tregojmë një statistikë mjaft perfekte të Cristiano Ronaldos në Ligën e Kampionëve. Nga 54 ndeshje të luajtura me fanellën e Los Blancos, ai ka arritur që në këtë garë të shënojë 55 gola....

4 November, 2014Lexo më shumë

‘Nuk kemi frikë nga Messi, Neymar dhe Suarez’

Trajneri i Ajaxit, Frank de Boyer ka thënë se skuadra e tij nuk ka frikë nga super-sulmi i Barcelonës, i cili është i përbërë nga Messi, Neymar dhe Suarez....

4 November, 2014Lexo më shumë

Ronaldo apo Messi, kush i pari?

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo dhe sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, janë në garë për të thyer rekordin e golave të Raul Gonzalezit në Ligën e Kampionëve. Por, kush do t’ia dalë i pari?...

4 November, 2014Lexo më shumë

Befason Rodgers, Gerrard e Sterling pushojnë kundër Realit

Menaxheri i Liverpoolit, Brendan Rodgers është i gatshëm të befasojë duke pushuar kapitenin Steven Gerrard për ndeshjen e sotme kundër Real Madridit në Ligën e Kampionëve....

4 November, 2014Lexo më shumë

Rodgers tregon arsyen e udhëtimit të Sturridges në Madrid

Trajneri i Liverpoolit, Brendan Rodgers ka treguar arsyen e udhëtimit të Daniel Sturridges në Madrid, duke thënë se ai dëshiron që lojtarët e tij të jenë të bashkuar....

3 November, 2014Lexo më shumë

Ronaldo vjen me golin e javës (Video)

Goli i shënuar nga Ronaldo kundër Liverpoolit në Anfield është shpallur si goli i javës në Ligën e Kampionëve, i prezantuar nga Nissan....

3 November, 2014Lexo më shumë

Ja kërkesa e Shkëlzen Gashit

Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë i cili luan për skuadrën e Baselit, Shkëlzen Gashi ka kërkuar që të startojë në ndeshjen e Ligës së Kampionëve, të cilën skuadra e tij e luan kundër Ludogoretsit....

3 November, 2014Lexo më shumë

Formacionet e mundshme: Real Madrid – Liverpool

Liverpooli udhëton në Santiago Bernabeu për të zhvilluar ndeshjen kundër Real Madridit, teksa mediat kanë filluar të publikojnë formacionet e mundshme për këtë takim....

3 November, 2014Lexo më shumë

Ronaldo favorit për të thyer rekordin e Raulit

Dy lojtarët më të mirë të botës, Ronaldo dhe Messi janë afër ta thyejnë rekordin e Raulit sa i përket golashënuesit më të mirë në Ligën e Kampionëve. Sidoqoftë, ekspertët e futbollit janë të bindur se portugezi do ta thyejë i pari këtë rekord....

3 November, 2014Lexo më shumë

LK: 20 asistuesit më të mirë në 10 vitet e fundit

Lajmi.net ju sjell lojtarët që kanë numrin më të madh të asistimeve në Ligën e Kampionëve në 10 vitet e fundit....

3 November, 2014Lexo më shumë

LK: Skuadrat që kanë gjasa të kalojnë fazën e grupeve këtë javë

Gjatë mesjavës do të zhvillohen dhe ndeshjet e fazës grupore të Ligës së Kampionëve, ndërsa disa skuadra kanë mundësi që të kalojnë në fazën tjetër të kësaj gare....

2 November, 2014Lexo më shumë

UEFA zvogëlon dënimin

Apeli i CSKA-së Moskës është pranuar nga UEFA, për të zvogëluar dënimin që kanë marrë ata disa javë më parë, për shkak të trazirave të krijuara në Itali në ndeshjen ndaj Romës....

28 October, 2014Lexo më shumë

Kasami: Ja pse festova me shqiponjë

Mesfushori i Olympiacosit, Pajtim Kasami, ka bërë të ditur pse festoi golin kundër Juventusit duke formuar shqiponjën me duar.  ...

23 October, 2014Lexo më shumë

Olympiacos me Serbinë (Video)

Tifozët e Olympiacosit shfaqën mbështetjen e tyre për Serbinë, gjatë ndeshjes kundër Juventusit në Grupin A të Ligës së Kampionëve në Athinë, të mërkurën....

23 October, 2014Lexo më shumë

Schalke – Sporting, e kurdisur?

Dueli mes Schalkes dhe Sportingut në kuadër të Grupit G në Ligën e Kampionëve dyshohet se është kurdisur me kërkesë nga mafia ruse....

23 October, 2014Lexo më shumë

Kasami: Ja si e mposhtëm Juventusin

Heroi i Olympiacosit në fitoren ndaj Juventusit, Pajtim Kasami, ka zbuluar planin e skuadrës së tij që funksionoi për mrekulli në ndeshjen e Ligës së Kampionëve në Athinë....

23 October, 2014Lexo më shumë

“Balotelli? Idiot”

Sulmuesi i Liverpoolit, Mario Balotelli është kritikuar ashpër pas paraqitjes dhe veprimeve të tij në humbjen nga Real Madrid në Ligën e Kampionëve....

23 October, 2014Lexo më shumë

Flamuri shqiptar në ndeshjen Olympiacos – Juventus, policia e largon (Foto)

Një grup i tifozëve shqiptarë të Juventusit e vendosën një flamur shqiptar në duelin kundër Olympiacosit në Athinë. Mirëpo, policia greke urdhëroi largimin e tij....

23 October, 2014Lexo më shumë

CR7: Do ta mposht Messin për rekordin e LK-së

Superylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është i bindur se do të thyejë rekordin e Raulit sa i përket golashënuesit më të mirë në Ligën e Kampionëve. Ronaldo është i bindur se këtë gjë do ta bëj para Messit....

23 October, 2014Lexo më shumë

Ancelotti flet për El Clasicon, ngacmon Luis Enriquen

Menjëherë pas takimit ndaj Liverpoolit, trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka thënë se ndeshja ndaj Barcelonës do të jetë spektakulare. Ai gjithashtu ka ngacmuar Luis Enriquen, pasi ka thënë se e nxori Ronaldo nga takimi i sotëm ndaj Liverpoolin pa e pyetur fare....

23 October, 2014Lexo më shumë

Rodgers: Reali është skuadër fantastike

Trajneri i Liverpoolit, Brendan Rodgers ka folur për media pas takimit ndaj Realit, duke thënë se ata janë një skuadër fantastike me lojtarë të shkëlqyer....

23 October, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Urban Basketball
  • Play iStunt 2
  • Play Bow Master