Liga e Kampionëve – Page 90 – Lajmi.net

Aktuale

Ronaldo, rekordmen dhe kampion

Cristiano Ronaldo triumfoi në Ligën e Kampionëve me Real Madridin. Por, përveç titullit, ylli portugez hyri në histori me rekord 17 gola brenda një edicioni të garës kryesore kontinentale për klube....

25 May, 2014Lexo më shumë

Ancelotti: Reali e meritoi trofeun

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka thënë se ekipi i tij e meritoi trofeun e Ligës së Kampionëve. Ai pranon se Los Blancos u desh të luftonin, të vuanin, por në fund e morën shpërblimin e madh....

25 May, 2014Lexo më shumë

Simeone krenohet me Atleticon

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone thotë se ndihet krenar me futbollistët e tij. Ai insiston se mënyra e humbjes së finales së Ligës së Kampionëve nuk meriton lot....

25 May, 2014Lexo më shumë

Vlerësimet e futbollistëve: Real Madrid – Atletico Madrid

Real Madrid fitoi finalen e madhe të Ligës së Kampionëve kundër Atletico Madridit me rezultat 4:1, pas vazhdimeve. Por, kush luajti më mirë e kush më keq në dramën e Lisbonës? Lexoni vlerësimet....

25 May, 2014Lexo më shumë

Gabi: Urime Real Madrid

Kapiteni i Atletico Madridit, Gabi uroi Real Madridin për trofeun e Ligës së Kampionëve. Ai pranon se skuadra e tij ishte shumë pranë fitores, por thekson se titulli fitohet vetëm pas sinjalizimit të përfundimit të takimit....

25 May, 2014Lexo më shumë

Ramos: Goli i të gjithë Madrilenëve

Mbrojtësi i Real Madridit, Sergio Ramos tha se goli i tij në triumfin ndaj Atletico Madridit në finalen e Ligës së Kampionëve është i të gjithë atyre që ë mbështetën ekipin....

25 May, 2014Lexo më shumë

La Decima, ëndrra bëhet realitet

Real Madrid e realizoi ëndrrën e quajtur La Decima. Los Blancos fituan finalen e Ligës së Kampionëve kundër Atletico Madridit me rezultat 4:1, pas vazhdimeve. ...

25 May, 2014Lexo më shumë

Ramos shpëton Realin

Sergio Ramos shënoi me kokë në minutën e 93-të të ndeshjes dhe e barazoi rezultatin në 1:1 për Real Madridin kundër Atletico Madridit, duke e dërguar në vazhdime finalen e Ligës së Kampionëve....

24 May, 2014Lexo më shumë

Gabon Casillas, Atletico në epërsi

Atletico Madrid është në epërsi 1:0 ndaj Real Madridit pas përfundimit të pjesës së parë të ndeshjes finale të Ligës së Kampionëve në Lisbonë. Një dalje e gabuar e portierit Iker Casillas, i mundësoi Diego Godinit që të shënojë me kokë....

24 May, 2014Lexo më shumë

Dy tifozë të Atleticos i harruan biletat në shtëpi

Dy tifozë të Atletico Madridit i kanë harruar në shtëpi biletat e finales në Ligën e Kampionëve kundër Real Madridit, dhe nuk do të mund të përcjellin duelin e madh në Estadio da Luz të Lisbonës....

24 May, 2014Lexo më shumë

Luftë e re, Real Madrid – Barcelona

Real Madrid dhe Barcelona së shpejti mund të gjenden në një luftë të re. Dy gjigantët e La Ligës janë të interesuar për transferimin e talentit të madh të Veronës, Juan Manuel Iturbe....

24 May, 2014Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Atletico Madrid

Real Madrid dhe Atletico Madrid kanë publikuar formacionet zyrtare për finalen e madhe të Ligës së Kampionëve....

24 May, 2014Lexo më shumë

Ancelotti zgjedh Khediran

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka përzgjedhur Sami Khediran si titullar në mesfushë, për finalen e Ligës së Kampionëve kundër Atletico Madridit....

24 May, 2014Lexo më shumë

Ronaldo ka humbur një finale në Lisbonë

Cristiano Ronaldo nuk ka kujtime të mira nga Estadio da Luz. Një dekadë më parë, në stadiumin e finales në Ligën e Kampionëve, ylli i Real Madridit humbi titullin e kampionit të Evropës nga Greqia....

24 May, 2014Lexo më shumë

Falcao mendon për Atleticon

Golgeteri i Monacos, Radamel Falcao ka nostalgji për ish skuadrën e tij, Atletico Madrid, në mbrëmjen e finales në Ligën e Kampionëve kundër Real Madridit....

24 May, 2014Lexo më shumë

Formacioni i Real Madridit

Karim Benzema është deklaruar i gatshëm për lojë mirëpo sipas njoftimeve të fundit ai nuk do të jetë titullar në finalen e Ligës së Kampionëve kundër Atletico Madridit. Në vend të tij është Angel Di Maria....

24 May, 2014Lexo më shumë

Formacioni i Atletico Madridit

Arda Turan nuk do të jetë titullar për Atletico Madridin në finalen e Ligës së Kampionëve kundër Real Madridit. Por, Diego Costa do të luajë nga minuta e parë në sulm....

24 May, 2014Lexo më shumë

Reali pa Pepen, me Benzeman

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema ndihet shëndosh e mirë dhe ka kërkuar nga trajneri Carlo Ancelotti që ta aktivizojë në formacionin bazë kundër Atletico Madridit. Ndërsa, në mbrojtje pritet të mungojë Pepe....

24 May, 2014Lexo më shumë

Real Madrid – Atletico Madrid 1:3

Presidenti i Atletico Madridit, Enrique Cerezo ka bërë parashikimin e tij për finalen e Ligës së Kampionëve. Ai beson se skuadra e tij do të fitojë kundër Real Madridit me rezultat 3:1....

24 May, 2014Lexo më shumë

Turan nuk është gati

Arda Turan vështirë se do të jetë në formacionin bazë të Atletico Madridit për finalen e Ligës së Kampionëve kundër Real Madridit. Ylli turk nuk duket plotësisht i rikuperuar nga lëndimi....

24 May, 2014Lexo më shumë

40 mijë tifozë shikojnë finalen jashtë stadiumit

UEFA ka vendosur të transmetojë ndeshjen finale të Ligës së Kampionëve mes Real Madridit dhe Atletico Madridit edhe jashtë stadiumit Estadio da Luz në Lisbonë. Priten rreth 40 mijë spektatorë....

24 May, 2014Lexo më shumë

Ronaldo i gatshëm edhe për penallti

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është 100 përqind i gatshëm për finalen e Ligës së Kampionëve kundër Atletico Madridit. Ai po ashtu është në gjendje të luajë deri në penallti....

24 May, 2014Lexo më shumë

Real – Atletico, dallimi si nata me ditë

Real Madrid ka shpenzuar gjashtë herë më tepër se rivali i tyre i qytetit, Atletico Madrid, për krijimin e skuadrës së tanishme, derisa përgatiten të ballafaqohen mes vete në finalen e Ligës së Kampionëve....

24 May, 2014Lexo më shumë

Formacionet e mundshme: Real Madrid – Atletico Madrid

Real Madrid kërkon La Deciman kurse Atletico Madrid të realizojë mrekullinë e dytë këtë sezon pas triumfit në La Ligë. Finalja e madhe e Ligës së Kampionëve po afron. Cilat janë formacionet e mundshme të skuadrave?...

24 May, 2014Lexo më shumë

BBC më të fortë se Atletico Madrid

Treshja sulmuese e Real Madridit, Gareth Bale, Karim Benzema dhe Cristiano Ronaldo, të njohur si BBC, kanë shënuar më tepër gola në edicionin e sivjetmë të Ligës së Kampionëve se komplet Atletico Madrid....

23 May, 2014Lexo më shumë

Drogba e do Ligën e Kampionëve

Sulmuesi Didier Drogba konfirmoi largimin nga Galatasaray, dhe tregoi se kërkon një skuadër konkurrente, që i mundëson të luajë sërish në Ligën e Kampionëve....

23 May, 2014Lexo më shumë

Costa vrapon drejt Realit

Sulmuesi i Atletico Madridit, Diego Costa bëri disa vrapime të shpejta në seancën e fundit stërvitore të ekipit në Estadio da Luz të Lisbonës, duke bërë me dije se është i gatshëm për lojë në finalen e Ligës së Kampionëve kundër Real Madridit....

23 May, 2014Lexo më shumë

Raul, tifozi special i Realit

Legjenda e Real Madridit, Raul thotë se futbollistët e dinë se çka duhet të bëjnë, në kërkim të trofeut të Ligës së Kampionëve. Ai kërkon prej tyre që të përsërisin paraqitjen e fitores në Munich....

23 May, 2014Lexo më shumë

Atletico Madrid mbërrin në Lisbonë

Skuadra e Atletico Madridit, me sulmuesin kryesor Diego Costa, ka mbërritur në Lisbonë, ku të shtunën mbrëma do të zhvillojë ndeshjen finale të Ligës së Kampionëve kundër rivalit të qytetit, Real Madrid....

23 May, 2014Lexo më shumë

Reali arrin në Lisbonë, pritet nga 300 tifozë

Real Madrid me Cristiano Ronaldon dhe bashkëlojtarët e tij, mbërri në Lisbonë, ku të shtunën do të zhvillojë finalen e Ligës së Kampionëve kundër Atletico Madridit. Para hotelit, ata u pritën nga 300 tifozë....

22 May, 2014Lexo më shumë

Mourinho, komentator i finales

Jose Mourinho në një rol të ri. Menaxheri i Chelseas do të komentojë finalen e Ligës së Kampionëve mes Real Madridit dhe Atletico Madridit në Lisbonë, të shtunën....

22 May, 2014Lexo më shumë

Costa dhe Turan në stërvitje

Sulmuesi i Atletico Madridit, Diego Costa dhe mesfushori Arda Turan janë rikthyer në stërvitje me pjesën tjetër të ekipit, para finales së madhe të Ligës së Kampionëve, kundër Real Madridit....

22 May, 2014Lexo më shumë

Diego Costa po ushtron

Diego Costa u është kthyer stërvitjeve të enjten, vetëm dy ditë para finales së Ligës së Kampionëve. Trajneri Diego Simeone, por edhe të gjithë tifozët e Atletico Madridit, shpresojnë ta kenë yllin e tyre në dispozicion në duel me Real Madridin....

22 May, 2014Lexo më shumë

Atletico e ka çelësin e suksesit

Diego Simeone beson në aftësinë e futbollistëve të tij, për ta fituar trofeun e Ligës së Kampionëve, pas finales me Real Madridin. Ai insiston se ekipi i tij e ka çelësin e suksesit, pasi triumfoi në Europa League, Copa del Rey dhe La Liga....

22 May, 2014Lexo më shumë

Reali duhet ta fitojë Championsin

Mesfushori Isco kërkon nga tifozët të jenë lojtari i 12-të i Real Madridit, në finalen e Ligës së Kampionëve. Spanjolli mendon se madrilenët nuk duhet të qëndrojnë aq gjatë pa e fituar këtë kompeticion....

22 May, 2014Lexo më shumë

Reali, favorit në finale

Real Madrid dhe Atletico Madrid janë duke bërë përgatitjet e fundit për finalen e madhe të Ligës së Kampionëve në Lisbonë të shtunën. Los Blancos kanë dalë favoritë në një sondazh nga e përditshmja sportive madrilene Marca....

22 May, 2014Lexo më shumë

Bale e Ronaldo e gëzojnë Realin

Gareth Bale është stërvitur rregullisht, kurse ylli më i madh i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka dhënë shenja pozitive para finales së madhe të Ligës së Kampionëve kundër Atletico Madridit....

21 May, 2014Lexo më shumë

Casillas: Ta fitojmë Championsin për tifozë

Iker Casillas shpreson që Real Madridi ta fitojë Ligën e Kampionëve këtë sezon për tifozët. Portieri spanjoll është i vendosur më shumë se kurrë që t’u japë fund vuajtjeve të tifozëve madrilenë....

21 May, 2014Lexo më shumë

Xabi Alonso, mungesë e madhe e Realit

Fernando Morientes insiston se mungesa e Xavi Alonsos do të jetë mjaft e madhe për Real Madridit, para finales së Ligës së Kampionëve ndaj Atletico Madridit....

21 May, 2014Lexo më shumë

Finalja e Ligës së Kampionëve në Santiago Bernabeu

Real Madrid do t’i hapë dyert e stadiumit Santiago Bernabeu për 80 mijë tifozë, duke e transmetuar ndeshjen finale të Ligës së Kampionëve kundër Atletico Madridit nëpërmjet monitorëve gjigantë....

20 May, 2014Lexo më shumë

Ronaldo ndihet mirë

Cristiano Ronaldo ndihet mirë dhe mund të jetë i gatshëm për finalen e Ligës së Kampionëve ndaj Atletico Madridit. Portugezi ka ushtruar me ekipin dhe gjendja e tij po përmirësohet....

20 May, 2014Lexo më shumë

Lisbona ‘pushtohet’ nga spanjollët

Lisbona do të jetë e mbushur me spanjollë të shtunën. Tifozët e Real Madridit dhe Atletico Madridit do ta ‘pushtojnë’ qytetin portugez, në ditën kur aty do të zhvillohet finalja e Ligës së Kampionëve....

20 May, 2014Lexo më shumë

Simeone e pret ende Diego Costan

Diego Simeone shpreson ende që ta ketë në dispozicion Diego Costan për finalen e Ligës së Kampionëve ndaj Real Madridit. Trajneri i Atletico Madridit do të presë deri të shtunën, para se të kërkojë alternativa....

20 May, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master
  • Play World Soccer Champion