Liga e Kampionëve – Page 84 – Lajmi.net

Aktuale

Basel bën shaka me Liverpoolin (Foto)

Basel e eliminoi Liverpoolin nga Liga e Kampionëve duke barazuar 1:1 në Anfield, në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve. Kurse, më pas ka bërë shaka me Reds në Instagram. ...

10 December, 2014Lexo më shumë

Bale nuk ndalet as nga tre kundërshtarë (Video)

Ylli i Real Madridit, Gareth Bale, bëri një driblim të jashtëzakonshëm duke iu shmangur tre futbollistëve kundërshtarë të Ludogorets Razgrad. ...

10 December, 2014Lexo më shumë

Vlerësimet e lojtarëve: Liverpool 1-1 Basel

Me barazimin e arritur në Anfield kundër skuadrës së Liverpoolit, Baseli është kualifikuar për në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Më poshtë i keni vlerësimet e lojtarëve të këtij takimi....

9 December, 2014Lexo më shumë

Vlerësimet e lojtarëve: Galatasaray 1-4 Arsenal

Arsenali ka shënuar fitore bindëse në udhëtim te Galatasaray me rezultat 4-1. Më poshtë i keni vlerësimet e lojtarëve të këtij takimi....

9 December, 2014Lexo më shumë

Vlerësimet e lojtarëve: Real Madrid 4-0 Ludogorets

Reali ka shënuar dhe fitoren e 19 radhazi duke e thyer kështu rekordin e Barcelonës. Më poshtë i keni vlerësimet e lojtarëve të këtij takimi....

9 December, 2014Lexo më shumë

Arsenali, leksione futbolli Galatasarayt (Video)

Arsenali ka shënuar fitore bindëse me rezultat 4-1 në udhëtim te skuadra turke, Galatasaray, e cila këtë sezon kishte një formë katastrofale në Ligën e Kampionëve....

9 December, 2014Lexo më shumë

Juventusi dhe Atletico ndahen në paqe

Juventusi dhe Atletico Madridi kanë luajtur pa gola në takimin e zhvilluar në Juventus Stadium, duke bërë kështu që skuadra spanjolle të kualifikohet si lidere e grupit A....

9 December, 2014Lexo më shumë

Reali nuk di të ndalet (Video)

Real Madridi ka shënuar fitore bindëse në shtëpi me rezultat 4-0 kundër skuadrës së Ludogoretsit, duke shënuar kështu dhe fitoren e 19 radhazi....

9 December, 2014Lexo më shumë

Baseli i shqiptarëve eliminon Liverpoolin (Video)

Baseli ka arritur një barazim 1-1 në Anfield, që ka qenë i mjaftueshëm për tu kualifikuar në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve....

9 December, 2014Lexo më shumë

Luiz ka frikë nga Messi dhe Neymar

Mbrojtësi i PSG-s, David Luiz ka pranuar se ka frikë nga super-dyshja e Barcelonës, Lionel Messi dhe Neymar, duke shtuar se mbrojtja e skuadrës franceze mund të dështojë në përballje me ta....

9 December, 2014Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Juventus – Atletico Madrid

Juventusi dhe Atletico Madridi luftojnë për të siguruar vendin e parë në grupin e tyre. Më poshtë i keni formacionet zyrtare të këtij takimi....

9 December, 2014Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Galatasaray – Arsenal

Arsenali do të kërkojë të shënojë fitoren kundër Galatasarayt, e cila tashmë nuk ka gjasa për të kaluar grupet. Më poshtë i keni formacionet zyrtare të këtij takimi....

9 December, 2014Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Liverpool – Basel

Kryendeshja e natës së sotme, padyshim që është kjo, ndërmjet Liverpoolit dhe Baselit që zhvillohet në Anfield. Më poshtë i keni formacionet zyrtare të këtij takimi....

9 December, 2014Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Ludogorets

Reali dëshiron të shënojë fitoren e 19-të radhazi në të gjitha garat, teksa pret në shtëpi skuadrën e Ludogoretsit. Më poshtë i keni vlerësimet  e lojtarëve të këtij takimi....

9 December, 2014Lexo më shumë

Garcia: Opsioni i vetëm i Romës është fitorja

Skuadra e Romës, është duke shikuar të kalojë fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, teksa përballet me Manchester Cityn. Garcia ka thënë se opsioni i vetëm i skuadrës së tij për këtë takim është fitorja....

9 December, 2014Lexo më shumë

Ter Stegen: Barça duhet të ketë kujdes nga Ibra

Portieri i Barcelonës, Marc-Andre ter Stegen ka thënë se skuadra e tij duhet të ketë një kujdes të lartë nga sulmuesi i PSG-s, Zlatan Ibrahimovic, i cili është duke kaluar në një formë fantastike me skuadrën franceze....

9 December, 2014Lexo më shumë

Barça paralajmëron PSG-n: Paratë nuk e blejnë Ligën e Kampionëve

Zëvendës-presidenti i ekonomisë së Barcelonës, Javier Faus ka paralajmëruar PSG-n, duke i thënë se të jesh i pasur nuk do të thotë se mund ta fitosh Ligën e Kampionëve....

9 December, 2014Lexo më shumë

Zanetti: Ja ekipi im i vitit

Ish kapiteni i Interit, Javier Zanetti ka përzgjedhur ekipin e tij më të mirë të vitit, gjatë një interviste me faqen zyrtare të UEFA-s....

9 December, 2014Lexo më shumë

Turan, ‘egjel’ i italianëve

Mesfushori i Atletico Madridit, Arda Turan ka bilanc fantastik në përballje me ekipet italiane. Ai e eliminoi Lazion dhe Udinesen në Europa League si dhe Milanin nga edicioni i shkuar i Ligës së Kampionëve....

9 December, 2014Lexo më shumë

Casillas: Barcelona s’ka shans në Ligën e Kampionëve

Portieri dhe njëkohësisht kapiteni i Real Madridit, Iker Casilla ka lëshuar një deklaratë ngacmuese në drejtim të Barcelonës, duke thënë se ata nuk janë rivalë të denjë për të fituar Ligën e Kampionëve këtë sezon....

8 December, 2014Lexo më shumë

Rodgers: Duhet të qëndrojmë të qetë

Trajneri i Liverpoolit, Brendan Rodgers ka thënë se skuadra e tij duhet të qëndrojë e qetë, para ndeshjes së madhe kundër Baselit që zhvillohet të martën në Anfield....

8 December, 2014Lexo më shumë

Ibrahimovic mendon vetëm për Barcelonën

Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Zlatan Ibrahimovic, ka kthyer plotësisht vëmendjen tek ballafaqimi me Barcelonën të mërkurën e ardhshme në kuadër të xhiros së fundit të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve....

4 December, 2014Lexo më shumë

Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve (Foto)

UEFA ka publikuar formacionin e javës nga xhiroja e pestë e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Në sulm gjendet treshja e het-trikave, Mario Mandzukic, Sergio Aguero dhe Lionel Messi....

27 November, 2014Lexo më shumë

Messi, futbollisti i javës

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, është shpallur futbollisti më i mirë i xhiros së pestë të ndeshjeve në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve nga portali “Who Scored”....

27 November, 2014Lexo më shumë

‘Çartet’ Allegri (Video)

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri shfaqi një nervozizëm të paparë në ballafaqimin kundër Malmos të mërkurën mbrëma në kuadër të xhiros së pestë të ndeshjeve të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. ...

27 November, 2014Lexo më shumë

Tevez, goli i parë si mysafir nga viti 2008 (Video)

Juventus mposhti Malmon dhe shënoi fitoren e parë si mysafir në Ligën e Kampionëve pas 21 muajsh. Kurse, sulmuesi Carlos Tevez, realizoi për herë të parë në udhëtim gjatë garës, nga viti 2008. ...

27 November, 2014Lexo më shumë

Ronaldo, më i mirë se Messi e Raul

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, është futbollisti me numrin më të madh të golave të realizuar, 37, në ndeshjet si mysafir në Ligën e Kampionëve....

27 November, 2014Lexo më shumë

Gjesti i mrekullueshëm i Dortmundit (Foto)

Futbollistët e Borussia Dortmundit bënë një gjest të mrekullueshëm duke shkuar të rreshtuar për t’i falënderuar tifozët që kishin ardhur për t’i përkrahur në udhëtim te Arsenali në Ligën e Kampionëve....

27 November, 2014Lexo më shumë

Dortmund nuk e njeh Sanogon (Foto)

Borussia Dortmund shfrytëzoi profilin zyrtar në rrjetin social Twitter për të treguar se as që e njeh fare sulmuesin e Arsenalit, Yaya Sanogo, që shënoi kundër tyre në Ligën e Kampionëve. ...

27 November, 2014Lexo më shumë

Ja sa i madh është Ronaldo (Foto)

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ia plotësoi dëshirën një vajze që kishte hyrë në fushë për ta takuar atë, dhe madje i bëri me shenjë stafit të sigurimit që mos të ndërhynte ndaj saj....

27 November, 2014Lexo më shumë

Ancelotti: Baseli, më i mirë se Liverpooli

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka thënë se skuadra e Baselit është më e mirë se ajo e Liverpoolit, duke marrë parasysh formën që kanë treguar skuadrat në Ligën e Kampionëve....

26 November, 2014Lexo më shumë

Vlerësimet e lojtarëve: Ludogorets 2-2 Liverpool

Liverpooli ka dështuar të fitojë në ndeshjen kundër Ludogoretsin, pasi ka barazuar me rezultat 2-2. Më poshtë i keni vlerësimet e lojtarëve të këtij takimi....

26 November, 2014Lexo më shumë

Vlerësimet e lojtarëve: Malmo 0-2 Juventus

Juventusi ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në udhëtim te Malmo me rezultat 2-0. Më poshtë i keni vlerësimet e lojtarëve të këtij takimi. ...

26 November, 2014Lexo më shumë

Vlerësimet e lojtarëve: Basel 0-1 Real Madrid

Real Madridi ka shënuar fitore minimale kundër Baselit me rezultat 1-0. Më poshtë i keni vlerësimet e lojtarëve të këtij takimi....

26 November, 2014Lexo më shumë

Vlerësimet e lojtarëve: Arsenal 2-0 Dortmund

Arsenali ka shënuar fitore solide me rezultat 2-0 kundër skuadrës së Dortmundit. Më poshtë i keni vlerësimet e lojtarëve të këtij takimi....

26 November, 2014Lexo më shumë

Liverpooli, kërkah hiq (Video)

Liverpooli nuk ka arritur më shumë se një barazim në udhëtim te skuadra e Ludogoretsit me rezultat 2-2, duke rrezikuar kështu kualifikimin për në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve....

26 November, 2014Lexo më shumë

Fitore për Arsenalin dhe skuadrën e Besnik Hasit (Video)

Arsenali ka shënuar fitore solide me rezultat 2-0 kundër skuadrës së Dortmundit, ndërsa të besuarit e Besnik Hasit te skuadra e Anderlechtit, kanë arritur të shënojnë fitore minimale 5-0 kundër Galatasarayt....

26 November, 2014Lexo më shumë

Kualifikohet Atletico, Juventusi mposht Malmon (Video)

Juventusi ka arritur të shënojë fitore shumë të rëndësishme në takimin kundër Malmos me rezultat 2-0, ndërsa Atletico Madridi është kualifikuar për në fazën tjetër, pasi ka shënuar fitore të lartë me rezultat 4-0 kundër Olympiakosit....

26 November, 2014Lexo më shumë

Reali fiton falë Ronaldos (Video)

Madridi Real ka shënuar fitore minimale në ndeshjen kundër Baselit, me golin e vetëm të shënuar nga Ronaldo....

26 November, 2014Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Arsenal – Dortmund

Arsenali dhe Dortmundi takohen në Emirates për të zhvilluar derbin e natës së sotme në Ligën e Kampionëve. Më poshtë i keni formacionet zyrtare të këtij takimi....

26 November, 2014Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Malmo – Juventus

Nëse dëshiron që të kalojë gazën e grupeve, atëherë Juventusi duhet ta fitojë me patjetër këtë takim. Ja dhe emrat e lojtarëve që do të startojnë në këtë përballje....

26 November, 2014Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Ludogorets – Liverpool

Të dy skuadra do të luftojnë për të shënuar fitore në këtë takim, pasi është shumë e rëndësishme. Ja dhe formacionet zyrtare të përballjes....

26 November, 2014Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Basel –Real Madrid

Real Madridi do të kërkojë të shënojë fitore në këtë takim, edhe pse e ka siguruar kualifikimin për në fazën tjetër. Më poshtë i keni formacionet zyrtare....

26 November, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bow Master
  • Play Rock Wheels