Liga e Kampionëve – Page 74 – Lajmi.net

Aktuale

Dzeko ngacmon Realin: Çfarë ndeshje nga Schalke

Sulmuesi i Manchester Cityt, Edin Dzeko ka gjetur kohë për të folur rreth ndeshjes së sotme në Bernabeu, duke thënë se ajo ishte spektakulare nga ana e Schalkes....

10 March, 2015Lexo më shumë

Porto eliminon Xhakën e Gashin (Video)

Porto ka arritur të shënojë fitore me rezultat bindës prej 4-0 në takimin kundër Baselit të Shkëlzen Gashit dhe Taulant Xhakës....

10 March, 2015Lexo më shumë

Reali vuan, por kualifikohet (Video)

Real Madridi është kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, mirëpo me një mund të madh, pasi është mposhtur në shtëpi nga Schalke me rezultat 3-4, mirëpo u kualifikua falë fitores së arritur në Gjermani me rezultat 2-0....

10 March, 2015Lexo më shumë

Lëndim i rëndë i ‘përforcimit të Realit’ (Video)

Mbrojtësi i Portos, Danilo, i cili sipas të gjitha gjasave do të jetë lojtar i Realit gjatë kësaj vere, ka pësuar një lëndim në takimin kundër Baselit....

10 March, 2015Lexo më shumë

Vazhdon spektakli, barazon Schalke (Video)

Se ndeshja ndërmjet Realit dhe Schalkes nuk ka fund, e vërteton më së miri goli i shënuar nga Sane, që është goli i gjashtë në këtë takim, nga tre për secilën skuadër....

10 March, 2015Lexo më shumë

Ronaldo barazon rekordin madhështor të Messit

Me dy golat e shënuar në pjesën e parë kundër Schalkes, Ronaldo ka arritur të barazojë rekordin e Messit si golashënuesi më i mirë në historinë e Ligës së Kampionëve, ndërsa e ka kaluar atë sa i përket golave të shënuara në të gjitha garat, pasi portugezi ka 78 gola teksa Messi 76....

10 March, 2015Lexo më shumë

Vjen goli i dytë nga Schalke (Video)

Schalke është duke i befasuar të gjithëve dhe është duke e shokuar Bernabeun, pasi ka shënuar dhe golin e dytë në udhëtim te skuadra e Real Madridt, me anë të Huntelaarit në minuëtn e 40’....

10 March, 2015Lexo më shumë

Shënon Schalke, përgjigjet Ronaldo (Video)

Schalke arriti të kalojë në epërsi kundër Real Madridit falë golit të shënuar nga Fuchs në minutën e 20. Sidoqoftë, Ronaldo u kundërpërgjigj menjëherë, me golin e shënuar vetëm pesë minuta më vonë....

10 March, 2015Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Porto – Basel

Porto e pret në shtëpi Baselin për të zhvilluar ndeshjen e dytë të Ligës së Kampionëve. Më poshtë i keni formacionet zyrtare të këtij takimi....

10 March, 2015Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Schalke

Real Madridi e pret në Bernabeu skuadrën e Schalkes për të zhvilluar ndeshjen kthyese të Ligës së Kampionëve. Më poshtë i keni formacionet zyrtare të këtij takimi....

10 March, 2015Lexo më shumë

Tifozët e Schalkes okupojnë Madridin (Video)

Tifozët e skuadrës së Schalkes kanë vendosur të okupojnë rrugët e Madridit, pasi janë paraqitur me një numër të madh para takimit të Ligës së Kampionëve që do të luhet në Bernabeu kundër Realit....

10 March, 2015Lexo më shumë

Luiz: Mourinho mund ta çojë Chelsean në telashe

Mbrojtësi i PSG-s, David Luiz ka lansuar një tjetër sulm në drejtim të Jose Mourinhos, për të cilin ka thënë se mund ta çojë skuadrën e Bluve në telashe të mëdha gjatë ditës së nesërme. ...

10 March, 2015Lexo më shumë

Reali do ta thyejë rekordin

Real Madrid me fitore në duelin e sotëm kundër Schalkes, do ta thyejë rekordin e fitoreve të njëpasnjëshme në kuadër të Ligës së Kampionëve....

10 March, 2015Lexo më shumë

Ibrahimovic, asnjë gol kundër Mourinhos

Zlatan Ibrahimovic konsiderohet si një prej  sulmuesve më të mirë në botë. Por, ai kurrë nuk i ka realizuar gol një skuadre të drejtuar nga Jose Mourinho....

10 March, 2015Lexo më shumë

Premia të pabesueshme për të eliminuar Chelsean

Pronarët e skuadrës franceze, PSG, kanë premtuar një premi të madhe për secilin lojtar, nëse arrijnë ta eliminojnë Chelsean gjatë mbrëmjes së të mërkurës në kuadër të Ligës së Kampionëve. ...

9 March, 2015Lexo më shumë

Lahm: Ja tre favoritët për Ligën e Kampionëve

Ylli i Bayern Munichut, Philipp Lahm ka bërë të ditur emrat e tri skuadrave që ai i konsideron si favorit për titull në Ligën e Kampionëve....

4 March, 2015Lexo më shumë

Reali lanson Odegaardin

Përforcimi i ri i Real Madridit, Martin Odegaard mund të debutojë për gjigantin spanjoll në ndeshjen e kthimit kundër Schalkes, në Ligën e Kampionëve....

4 March, 2015Lexo më shumë

UEFA gjobit Leverkusenin

Bayer Leverkusen është gjobitur nga UEFA më 10 mijë euro për shkak të një pankarte të shfaqur nga tifozët gjatë ndeshjes kundër Atletico Madridit në Ligën e Kampionëve....

27 February, 2015Lexo më shumë

Top 10 klubet më të suksesshme në Evropë

Milan është aktualisht në krizë, por skuadra italiane së bashku me Real Madridin është më e suksesshmja në Evropë, sa i përket numrit të titujve të fituar....

27 February, 2015Lexo më shumë

Wenger beson në kualifikim

Arsene Wenger beson se Arsenali mund të kualifikohet në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, pavarësisht humbjes 3:1 në shtëpi nga Monaco....

27 February, 2015Lexo më shumë

UEFA shpall formacionin më të mirë nga Liga e Kampionëve (Foto)

UEFA ka shpallur formacionin më të mirë të ndeshjeve të para të fazës eliminatore në Ligën e Kampionëve....

26 February, 2015Lexo më shumë

Berbatov ngacmon Arsenalin

Sulmuesi i Monacos, Dimitar Berbatov i ka bërë me dije Arsenalit se nuk guxon ta nënqmojë ekipin francez, pas asaj që ndodhi në Emirates....

26 February, 2015Lexo më shumë

Formacioni më i mirë i Ligës së Kampionëve

Portali “Goal”, ka publikuar formacionin më të mirë të xhiros së parë të ndeshjeve të fazës eliminatore nga Liga e Kampionëve....

26 February, 2015Lexo më shumë

Kjo shpjegon debaklin e Arsenalit (Foto)

Arsenali kapitulloi ndaj Monacos në Emirates duke u mposhtur me rezultat 3:1. Dhe, kjo fotografi shërben si shpjegim se çka shkoi keq për londinezët. ...

26 February, 2015Lexo më shumë

Suarez nuk e kafshoi Demichelisin (Video)

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez, nuk e kafshoi mbrojtësin e Manchester Cityt, Martin Demichelis në ballafaqimin e skuadrave në Ligën e Kampionëve....

26 February, 2015Lexo më shumë

Tiago, përjashtimi i parë i Atleticos në Champions

Humbja nga Bayer Leverkusen me rezultat 1:0, solli edhe fundin e një bilanci të jashtëzakonshëm për Atletico Madridin. Skuadra spanjolle pësëoi një përjashtim, për herë të parë në histori të klubit, në kuadër të Ligës së Kampionëve....

26 February, 2015Lexo më shumë

Simeone flet pas humbje nga Leverkusen

Diego Simeone ka thënë se përballja e sotme ishte shumë e fortë, me një Leverkusen që e shfrytëzoi rastin që e kishte në pjesën e dytë....

25 February, 2015Lexo më shumë

Deklarata e Wengerit pas debaklit ndaj Monacos

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger ka thënë se skuadra e tij e dominoi në fillim takimin, mirëpo pas golit të parë lëshoi tempon e lojës....

25 February, 2015Lexo më shumë

Vlerësimet e lojtarëve: Leverkusen 1-0 Atletico Madrid

Leverkusen ka mposhtur në shtëpi skuadrën e Atletico Madridit me rezultat minimal 1-0. Më poshtë i keni vlerësimet e lojtarëve të këtij takimi....

25 February, 2015Lexo më shumë

Vlerësimet e lojtarëve: Arsenal 1-3 Monaco

Monaco ka shokuar Arsenalin midis Londrës duke e mposhtur me rezultat 3-1. Më poshtë i keni formacionet zyrtare të këtij takimi....

25 February, 2015Lexo më shumë

Leverkusen mposht Atletico Madridin (Video)

Bayer Leverkusen ka arritur të shënojë fitore minimale por shumë të rëndësishme në shtëpi kundër Atletico Madridit, në ndeshjen e parë të fazës 1/16 e finales së Ligës së Kampionëve....

25 February, 2015Lexo më shumë

Monaco mposht Arsenalin midis Londrës (Video)

Monaco ka arritur të shokojë Arsenalin duke e mposhtur midis Londrës me rezultat 3-1 në kuadër të takimit të parë të Ligës së Kampionëve....

25 February, 2015Lexo më shumë

E pabesueshme ajo çfarë humbi Giroudi (Video)

Olivier Giroud ka humbur një rast të pabesueshëm për të ngushtuar epërsinë e Monacos, që momentalisht është epërsi e dyfishtë....

25 February, 2015Lexo më shumë

Berbatov hesht tifozët e Arsenalit (Video)

Dimitar Berbatov ka heshtur në mënyrë speciale tifozët e Arsenalit, duke shënuar golin e dytë për Monacon në minutën e 53’....

25 February, 2015Lexo më shumë

Kondogbia bombardon Arsenalin (Video)

Lojtari i Monacos, Kondogbia ka bombarduar Arsenalin duke e futur topin në rrjetë falë një devijimi nga mbrojtësi, Per Mertesacker....

25 February, 2015Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Arsenal – Monaco

Arsenali e pret në shtëpi skuadrën e Monacos për të zhvilluar ndeshjen në kuadër të Ligës së Kampionëve. Më poshtë i keni formacionet zyrtare të këtij takimi....

25 February, 2015Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Bayer Leverkusen – Atl. Madrid

Bayer Leverkusen dhe Atletico Madridi do të përballen sonte në kuadër të Ligës së Kampionëve. Më poshtë i keni formacionet zyrtare të këtij takimi....

25 February, 2015Lexo më shumë

Uefa konfirmon: Suarez nuk do dënohet për kafshimin

Uefa sapo ka konfirmuar në mënyrë zyrtare se nuk do të merr ndonjë aksion për të dënuar sulmuesin e Barcelonës, Luis Suarez i cili ka tentuar ta kafshojë dorën e Demichelisit gjatë takimit të djeshëm kundër Manchester Cityt....

25 February, 2015Lexo më shumë

Tifozët e Realit bëjnë shaka me Messin (Foto)

Tifozët e Real Madridit kanë bërë shaka me sulmuesin e Barcelonës, Lionel Messi, për penalltinë e humbur në ballafaqimin kundër Manchester Cityt....

25 February, 2015Lexo më shumë

Messi, futbollist total (Foto)

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, ka bërë diqka të jashtëzakonshme në ballafaqimin kundër Manchester Cityt në Ligën e Kampionëve. ...

25 February, 2015Lexo më shumë

Barcelona vëzhgoi Reusin e Pogban

Drejtori i ri i Barcelonës, Ariedo Braida vëzhgoi Marco Reusin dhe Paul Pogban, gjatë ndeshjes mes Juventusit dhe Borussia Dortmundit në Ligën e Kampionëve të martën....

25 February, 2015Lexo më shumë

Aguero kërcënon Barcelonën

Sulmuesi i Manchester Cityt, Sergio Aguero nuk dorëzohet dhe thotë se skuadra do të luftojë deri në fund në ndeshjen e kthimit kundër Barcelonës në Camp Nou....

25 February, 2015Lexo më shumë

Iniesta: Penalltia e Messit, gabimi i vetëm

Mesfushori i Barcelonës, Andres Iniesta ka thënë se penalltia e humbur nga Lionel Messi, ishte gabimi i vetëm i skuadrës në ballafaqim me Manchester Cityn....

25 February, 2015Lexo më shumë
 

Fotolajm

Kim Jung, bëhet pjesë e batutave
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master Japan
  • Play Bubble Trouble