Liga e Kampionëve – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

ZYRTARE: Lëndimi i Khediras, zbulohet nëse do të luajë në finale (FOTO)

Sami Khedira do të jetë gati për ndeshjen ndaj Real Madridit për finalen e Ligës së Kampionëve. Ai ishte lënduar në duelin e fundit ndaj Monacos. ...

11 May, 2017Lexo më shumë

Atletico Madrid – Real Madrid, e çuditshme çfarë ndodhi pas ndeshjes (FOTO)

Tifozët e Atletico Maridit kanë marrë një numër të ulëseve nga Vicente Calderon pas duelit me Real Madridin në Ligën e Kampionëve. Skuadra do të luajë në një stadium të ri pas përfundimit të këtij sezoni. ...

11 May, 2017Lexo më shumë

Juventus ‘mposht’ Real Madridin para finales në Cardiff (FOTO)

Juventus gjendet para Real Madridit në renditjen aktuale të UEFA-së për klube, para duelit të tyre në finalen e Ligës së Kampionëve. ...

11 May, 2017Lexo më shumë

Bonucci: Nëse e mposhtim Real Madridin, trofeu do t’i dedikohet këtij futbollisti (FOTO)

Leonardo Bonucci i ka idetë e qarta për finalen e Ligës së Kampionëve....

11 May, 2017Lexo më shumë

Juventus – Real Madrid, bastoret zbulojnë favoritin e finales (FOTO)

Juventus dhe Real Madrid do të takohen me 3 qershor në finalen e Ligës së Kampionëve në Cardiff. Këto janë kuota e bastoreve për duelin e madh. ...

11 May, 2017Lexo më shumë

Magjia e Benzemas kundër Atletico Madridit (VIDEO)

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema, ka qenë në qendër të vëmendjes ndaj Atletico Madridit, pasi depërtimit fantastik te goli i Iscos. ...

11 May, 2017Lexo më shumë

Torres: Ky ekip do ta fitojë Ligën e Kampionëve (FOTO)

Fernando Torres është optimist për të ardhmen e Atletico Madridit. ...

11 May, 2017Lexo më shumë

Messi me shokë duke festuar golat e Atleticos kundër Real Madridit (FOTO)

Lionel Messi ka qenë pjesë e shakave të publikuara në rrjetet sociale gjatë neshjes mes Atletico Madridit dhe Real Madridit në Ligën e Kampionëve. Ai është paraqitur i shoqëruar nga disa bashkëlojtarë të Barcelonës duke festuar me fanellën e Atleticos. ...

11 May, 2017Lexo më shumë

Ronaldo kërkon diçka tjetër para finales kundër Juventusit

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo kërkon një tjetër titull para finales në Ligën e Kampionëve kundër Juventusit. ...

11 May, 2017Lexo më shumë

Goli i Griezmann ishte i parregullt, shikojeni pse … (VIDEO)

Goli nga penalltia i Antoine Griezmann është dashur të anulohej pasi sulmuesi i Atletico Madridit bëri dy kontakte me topin në momentin e ekzekutimit të saj....

11 May, 2017Lexo më shumë

Ronaldo takohet prapë me Chiellinin, shikojeni çfarë ndodhi në ndeshjen e fundit (VIDEO)

Cristiano Ronaldo do të takohet prapë me Giorgio Chiellinin në finalen e Ligës së Kampionëve mes Real Madridit dhe Juventusit. Mbrojtësi italian e kishte ndalur në mënyrë të ashpër në duelin e fundit të skuadrave në Torino....

11 May, 2017Lexo më shumë

“Mundo Deportivo” zbulon fjalët e Ronaldos për Torresin (VIDEO)

Cristiano Ronaldo i tha "palaço" dhe e këshilloi "shko në shtëpi" gjatë përplasjes mes tyre në ndeshjen mes Atletico Madridit e Real Madridit në Ligën e Kampionëve. ...

11 May, 2017Lexo më shumë

Ramos zbulon çfarë do t’i bëjë Higuainit në finalen kundër Juventusit (FOTO)

Sergio Ramos ka plan të qartë për finalen e Ligës së Kampionëve kundër Juventusit. ...

11 May, 2017Lexo më shumë

Simeone me deklaratë sensacionale pas eliminimit

Diego Simeone ka dhënë një deklaratë shumë domethënëse pas ndeshjes. ...

10 May, 2017Lexo më shumë

Zidane: Në finale me meritë, përgëzime Benzemas

Zinedine Zidane e konsideron të merituar kualifikimin e Real Madridit në finale. ...

10 May, 2017Lexo më shumë

Ronaldo publikon një super-foto pas kualifikimit në finale (FOTO)

Cristiano Ronaldo ka publikuar një foto në Twitter, pas kualifikimit të skuadrës në finale....

10 May, 2017Lexo më shumë

Atletico Madrid-Real Madrid, notat e futbollistëve (FOTO)

Më poshtë i keni notat e futbollistëve për ndeshjen Atletico Madrid-Real Madrid, që u mbyll 2:1. ...

10 May, 2017Lexo më shumë

Juventus – Real Madrid, orari i finales së madhe

Tashmë dihen dy skuadrat finaliste të Ligës së Kampionëve. ...

10 May, 2017Lexo më shumë

Reali kalon mes frikës, në finale e pret Juventus (VIDEO)

Juventus-Real Madrid është finalja e madhe e Ligës së Kampionëve këtë edicion. ...

10 May, 2017Lexo më shumë

Navas sapo bëri dy pritjet e vitit (VIDEO)

Keylor Navas ka bërë dy pritje të jashtëzakonshme ndaj Atletico Madridit. Mbetet 2:1. ...

10 May, 2017Lexo më shumë

Ronaldo provokon Torresin, gjyqtari parandalon përleshjen (VIDEO)

Cristiano Ronaldo e ka provokuar keq Fernando Torresin, i cili ka tentuar të kapet fizikisht me portugezin, por është ndalur nga gjyqtari. ...

10 May, 2017Lexo më shumë

Atletico Madrid-Real Madrid, vjen goli vendimtar (VIDEO)

Isco shënon një gol jashtëzakonisht të rëndësishëm për Realin. ...

10 May, 2017Lexo më shumë

Penallti për Atleticon, çfarë bëri Griezmann? (VIDEO)

Antoine Griezmann dyfishon epërsinë e Atletico Madridit ndaj Real Madridit. ...

10 May, 2017Lexo më shumë

Gol në Atletico-Real, “shembet” stadiumi (VIDEO)

Saul Niguez ka kaluar Atletico Madridin në epërsi ndaj Real Madridit. ...

10 May, 2017Lexo më shumë

Atletico-Real, portieri bën “çmendurinë” (VIDEO)

Casemiro ka humbur një mundësi ideale me kokë. Super-pritje nga Oblak. ...

10 May, 2017Lexo më shumë

Super-link për gjysmëfinalen Atletico Madrid-Real Madrid

Më poshtë e keni një super-link me kualitet HD për ndeshjen Atletico Madrid-Real Madrid. ...

10 May, 2017Lexo më shumë

Atletico Madrid-Real Madrid, incident i madh para ndeshjes (FOTO)

Shënohet incidenti i parë para derbit Atletico Madrid-Real Madrid....

10 May, 2017Lexo më shumë

Atletico Madrid-Real Madrid, formacionet zyrtare

Atletico Madrid dhe Real Madrid kanë publikuar formacionet zyrtare....

10 May, 2017Lexo më shumë

Videoja që po bën xhiron e botës: Presidenti i Juventusit rrëzohet keq (VIDEO)

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli, është rrëzuar gjatë festimit të golit të Dani Alves....

10 May, 2017Lexo më shumë

“Ronaldo në Juventus do të ishte rezervist”

Mario Sconcerti ka lavdëruar futbollistët e Juventusit....

10 May, 2017Lexo më shumë

Lajm i keq për Ronaldon, ky mund të jetë fituesi i “Topit të Artë” (FOTO)

E përditshmja sportive franceze "L'Equipe" favorizon portierin e Juventusit, Gianluigi Buffon. ...

10 May, 2017Lexo më shumë

Finalja e Ligës së Kampionëve, caktohet numri i biletave për tifozët e Juventusit (FOTO)

Edhe pse stadiumi në Cardiff ka kapacitet prej 65 mijë ulësesh, tifozët e Juventusit do t'i kenë në dispozicion vetëm 18 mijë bileta për finalen e Ligës së Kampionëve. ...

10 May, 2017Lexo më shumë

Atletico Madrid – Real Madrid, ‘befasi’ në bastore!

Atletico Madrid është favorit në bastore për të fituar sonte ndaj Real Madridit. ...

10 May, 2017Lexo më shumë

Ndërhyrja “killer” e Glik ndaj Higuain (VIDEO)

Mbrojtësi i Monacos, Kamil Glik ka nërë ndërhyrje të tmerrshme ndaj sulmuesit të Juventusit, Gonzalo Higuain. Por, ai shpëtoi pa u ndëshkuar duke mos u parë nga gjyqtari kryesor i ndeshjes, Bjorn Kuipers. ...

10 May, 2017Lexo më shumë

Shikojeni çfarë ka bërë Buffon pas ndeshjes Juventus – Monaco (VIDEO)

Kur të gjithë u larguan nga fusha, kapiteni i Juventusit, Gianluigi Buffon vazhdoi festën me tifozët pas fitores ndaj Monacos me rezukltat 2:1 që e kualifikoi ekipin e tij në finalen e Ligës së Kampionëve. ...

10 May, 2017Lexo më shumë

Atletico Madrid – Real Madrid, formacionet e skuadrave (FOTO)

Atletico Madrid do ta tentojë të pamundurën ndaj Real Madridit. Ekipi i Zinedine Zidane ka fituar duelin e parë me rezultat 3:0 dhe është favorit absolut për t'ju bashkuar Juventusit në finale. "Mundo Deportivo" ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave. ...

10 May, 2017Lexo më shumë

Buffon – Mbappe, shikojeni gjënë e mrekullueshme që ndodhi pas ndeshjes (FOTO)

Gianluigi Buffon ka bërë një gjest të mrekullueshëm pas ndeshjes Juventus – Monaco....

9 May, 2017Lexo më shumë

Falcao: Luftuam shumë për Monacon dhe futbollin francez

Radamel Falcao është deklaruar pas eliminimit të Monacos nga Liga e Kampionëve....

9 May, 2017Lexo më shumë

Mbappe hyn në histori me golin që ia shënoi Buffonit

Talenti i Monacos, Kylian Mbappe, ka hyrë në histori të Ligës së Kampionëve....

9 May, 2017Lexo më shumë

Juventus 2:1 Monaco, vlerësimet e lojtarëve (FOTO)

Juventusi ka kaluar në finale të Ligës së Kampionëve, duke e mposhtur edhe në ndeshjen e dytë gjysmëfinale skuadrën franceze, Monaco....

9 May, 2017Lexo më shumë

Juventusi, skuadra e parë finaliste e Ligës së Kampionëve (VIDEO)

Juventusi është skuadra e parë finaliste e Ligës së Kampionëve....

9 May, 2017Lexo më shumë

ZYRTARE: Interi shkarkon trajnerin Stefano Pioli (FOTO)

Skuadra italiane, Inter, ka vendosur të ndërpresë bashkëpunimin me trajnerin Stefano Pioli....

9 May, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Kim Jung, bëhet pjesë e batutave
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Berry Rush
  • Play Bow Master Japan