Liga e Kampionëve – Page 101 – Lajmi.net

Aktuale

Formacionet e mundshme: Chelsea – Atletico Madrid

Chelsea dhe Atletico Madrid takohen sonte në ndeshjen e kthimit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Këto janë formacionet e mundshme të skuadrave për ballafaqimin në Stamford Bridge....

30 April, 2014Lexo më shumë

Gjermanët akuzojnë Guardiolën

Strategia e lojës së trajnerit Pep Guardiola është kritikuar ashpër nga mediet gjermane, pas eliminimit të turpshëm të Bayern Munichut nga Real Madrid, në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve....

30 April, 2014Lexo më shumë

Chelsea – Atletico në 10 numra

Sonte në Stamford Bridge, Chelsea pret Atletico Madridin në betejën që do të kompletojë finalen e Ligës së Kampionëve. Lexoni numrat me kuriozitetet më interesante të skuadrave....

30 April, 2014Lexo më shumë

Ancelotti, trajneri i finaleve

Carlo Ancelotti turpëroi Bayern Munichun dhe siuroi finalen e tij të katërt si trajner, në Ligën e Kampionëve. Strategu i Real Madridit iu bashkua edhe atyre që arritën në aktin final të garës kontinentale, me dy skuadra të ndryshme....

30 April, 2014Lexo më shumë

Chelsea – Atletico, nuk është futboll

Mesfushori i Bayern Munichut, Arjen Robben kritikon Atletico Madridin dhe Chelsean për kualitetin e lojës që shfaqën në barazimin pa gola në duelin e parë gjysmëfinal të Ligës së Kampionëve në Vicente Calderon....

30 April, 2014Lexo më shumë

Hakmarrja e Ramosit dhe Ronaldos

Sergio Ramos ishte ngacmuar keq kur humbi penalltinë ndaj Bayern Munichut në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Njësoj edhe Cristiano Ronaldo. Por, ata iu hakmorën gjigantit bavarez....

30 April, 2014Lexo më shumë

Reali do ta tregojë fuqinë

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo thotë se skuadra e tij duhet ta dëshmojë se është më e mira në Evropë. Atij nuk i intereson se kundër kujt do të luajnë në finale, por thekson se e dëshiron trofeun e Ligës së Kampionëve....

30 April, 2014Lexo më shumë

Ky ishte një debakël

Karlheinz Rummenigge thotë se Bayern Munichu pësoi debakël nga Real Madridi, duke insistuar se pas kësaj humbjeje të thellë, është më mirë të mos flasë fare. Megjithatë, kreu i gjigantit bavarez beson në projektin e Pep Guardiolas....

30 April, 2014Lexo më shumë

Reali bëri lojë perfekte

Carlo Ancelotti është krenar me paraqitjen e djelmoshave të tij ndaj Bayern Munichut. Ai thotë se Real Madridi bëri lojë perfekte ndaj gjigantit bavarez dhe ndihet mirë që i dërgoi ‘Los Blancos’ në finale pas 12 vjetësh....

30 April, 2014Lexo më shumë

Ribery, një shpullë për Carvajal

Franck Ribery nuk ka mundur ta kontrollojë veten në ndeshje me Real Madridin. Ylli francez i Bayern Munichut ia ka dhënë një shpullë mbrojtësit spanjoll, Daniel Carvajal, në humbjen 4:0 të gjigantit bavarez në shtëpi....

30 April, 2014Lexo më shumë

Cannavaro ‘ndal’ flakën e Allianz Arenas

Fabio Cannavaro, ish futbollist i Real Madridit, i është gëzuar fitores së Real Madridit ndaj Bayern Munichut. Italiani e ka postuar një fotografi, ku shihet një aeroplan duke e ndalur flakën e Allianz Arenas....

30 April, 2014Lexo më shumë

Bayern – Real, vlerësimet e lojtarëve

Real Madridi u kualifikua në finale të Ligës së Kampionëve, duke e shkatërruar Bayern Munichun në gjysmëfinale. Më poshtë mund t’i shihni vlerësimet e lojtarëve të të dyja ekipeve....

29 April, 2014Lexo më shumë

Xabi Alonso mungon në finale

Xabi Alonso kishte ndjenja të përziera, në fitoren e thellë të Real Madridit ndaj Bayern Munichut. Gjiganti madrilen e siguroi finalen e Ligës së Kampionëve, por në Lisbonë do të mungojë mesfushori spanjoll, për shkak të kartonëve....

29 April, 2014Lexo më shumë

Reali i madh, shkon në finalen e Lisbonës

Real Madridi është finalisti i parë i Ligës së Kampionëve për këtë sezon. Gjiganti madrilen ka shënuar fitore të thellë ndaj Bayern Munichut 4:0, në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale, për të shkuar në finale pas 12 vjetësh....

29 April, 2014Lexo më shumë

Ronaldo bëhet legjendë

Cristiano Ronaldo është bërë legjendë e Ligës së Kampionëve. Ylli portugez i ka shënuar 16 gola brenda një sezoni në këtë kompeticion, duke e kaluar rekordin e Messit dhe Altafinit....

29 April, 2014Lexo më shumë

Reali e hesht Allianz Arenan

Real Madridi e ka heshtur stadiumin Allianz Arena, duke shënuar tre gola vetëm në pjesën e parë ndaj Bayern Munichut. Sergio Ramos realizoi dy gola me kokë, ndërsa Cristiano Ronaldo e shtoi nëj tjetër, për t’iu afruar finales së Ligës së Kampionëve....

29 April, 2014Lexo më shumë

Ancelotti, ‘Macja e Zezë’ e Bayernit

Carlo Ancelotti është një ‘Mace e Zezë’ për Bayern Munichun. Trajneri italian nuk ka humbur kurrë nga gjiganti bavarez në garat evropiane, ndërsa synim i tij është që këtë seri ta vazhdojë edhe sonte në Allianz Arena....

29 April, 2014Lexo më shumë

Bayern – Real, formacionet zyrtare

Bayern Munich dhe Real Madrid do të luajnë pas pak minutash në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Më poshtë mund t’i shihni edhe formacionet zyrtare me të cilat do ta nisin ndeshjen të dyja ekipet....

29 April, 2014Lexo më shumë

Modric, 100-shi i Realit

Për Luka Modric, përballja me Bayern Munichun do të jetë e veçantë. Në fakt, në Allianz Arena, mesfushori kroat do ta zhvillojë ndeshjen e 100-të në fanellën e Real Madridin....

29 April, 2014Lexo më shumë

Robben-Ribery, dyshja e frikshme ndaj Realit

Arjen Robben dhe Franck Ribery janë rreziku më i madh i Real Madridit sonte, në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Dyshja e frikshme është ‘vrastare’ në krahë dhe Carvajal e Coentrao duhet të kenë kujdes....

29 April, 2014Lexo më shumë

Ronaldo i rekordeve

Cristiano Ronaldo do të shkojë në Gjermani për të thyer rekorde. Ylli portugez synon të shënojë gol në Allianz Arena, për t’u bërë golashënuesi më i mirë i Championsit brenda një sezoni....

29 April, 2014Lexo më shumë

Kuriozitete nga dueli Bayern – Real

Bayern Munichu dhe Real Madridi do të përballen të martën mbrëma në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Më poshtë mund t’i ndiqni disa statistika nga përballja e dy gjigantëve evropianë, që do të luajnë në Allianz Arena....

29 April, 2014Lexo më shumë

Arda beson në finale

Arda Turan është i bindur se Atletico Madridi mund të shkojë në finale të Ligës së Kampionëve. Mesfushori turk ka respekt për Chelsean, por insiston se klubi spanjoll do të japë gjithçka për ta eliminuar ekipin e Jose Mourinhos....

29 April, 2014Lexo më shumë

Neuer beson në finale

Portieri i Bayern Munichut, Manuel Neuer beson se skuadra e tij do të përmbysë disavantazhin ndaj Real Madridit dhe do të kualifikohet në finalen e Ligës së Kampionëve....

29 April, 2014Lexo më shumë

Reali do të mbrohet në Munich

Legjenda e Bayern Munichut, Lothar Matthaus është i bindur se Real Madrid do të mbrohet në Allianz Arena, në ndeshjen e kthimit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve....

29 April, 2014Lexo më shumë

Chelsea nuk do ta parkojë autobusin

Ylli i Atletico Madridit, Diego Costa pret që Chelsea të luajë më hapur në ndeshjen e kthimit në Stamford Bridge, në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve të mërkurën....

29 April, 2014Lexo më shumë

Ronaldo synon rekordin

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, sonte kundër Bayern Munichut në Allianz Arena, ka një tjetër rast të thyejë rekordin e golave brenga një edicioni të Ligës së Kampionëve....

29 April, 2014Lexo më shumë

Formacionet e mundshme: Bayern – Real

Bayern Munich pret Real Madridin në ndeshjen e kthimit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Gjiganti bavarez synon të përmbys disavantazhin 1:0, por Los Blancos ia kanë mësyrë finales. Cilat mund të jenë formacionet?...

29 April, 2014Lexo më shumë

Mourinho e ka ilaçin për Atleticon

Andres Schurrle është i bindur se Jose Mourinho di se si ta eliminojë Atletico Madridin. Chelsea do ta zhvillojë ndeshjen e kthimit gjysmëfinale ndaj skuadrës spanjolle dhe futbollisti gjerman ka besim të madh në trajnerin portugez....

29 April, 2014Lexo më shumë

Ancelotti kërkon gol në Allianz Arena

Carlo Ancelotti e ka bërë të qartë se Real Madridi do të shkojë në Allianz Arena për të shënuar gol ndaj Bayern Munichut. Trajneri italian thotë se mentaliteti i fituesit do të jetë më i rëndësishëm sesa taktika, për ta ruajtur avantazhin nga ndeshja e parë....

28 April, 2014Lexo më shumë

Alaba e do finalen e Championsit

David Alaba thotë se ëndërr e tij dhe e bashkëlojtarëve është finalja e Ligës së Kampionëve. Mbrojtësi i Bayernit e di se kjo s’do të jetë e lehtë, por gjithsesi austriaku e do finalen....

28 April, 2014Lexo më shumë

Benzema: Me Bayernin me 120% të forcës

Karim Benzema thotë se Real Madridi duhet ta japë 120% për t’u kualifikuar në finale të Ligës së Kampionëve. Sulmuesi francez thotë se çelës për të shkuar përpara do të jetë loja kolektive....

28 April, 2014Lexo më shumë

Ramos e ëndërron trofeun e Championsit

Sergio Ramos ëndërron ta fitojë Ligën e Kampionëve, për ta kompletuar karrierën e suksesshme që pati. Mbrojtësi i Real Madridit mendon se ky është viti ideal për ta ngritur lartë këtë trofe....

28 April, 2014Lexo më shumë

Guardiola: Do të mundohemi ta rrënojmë festën e Realit

Pep Guardiola thotë se Real Madridi tashmë mendon se ka shkuar në finale të Ligës së Kampionëve. Por, trajneri i Bayern Munichut zotohet se gjiganti bavarez do të mundohet ta rrënojë festën madrilene....

28 April, 2014Lexo më shumë

Robben kërkon përmbysje ndaj Realit

Arjen Robben beson se, ai dhe bashkëlojtarët do ta përmbysin avantazhin e Real Madridit, në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Ylli holandez e kërkon finalen, për ta kompletuar një sezon fantastik....

28 April, 2014Lexo më shumë

Simeone lavdëron Chelsean

Diego Simeone thotë se Chelsea është një kundërshtar mjaft i fortë, që mund t’i shkaktojë probleme Atletico Madridit të mërkurën mbrëma, në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve....

28 April, 2014Lexo më shumë

Ramos e do finalen e Championsit

Sergio Ramos synon të kualifikohet në finale të Ligës së Kampionëve me Real Madridin. Mbrojtësi spanjoll thotë se ‘Los Blancos’ do të japin gjithçka ndaj Bayern Munichut, për ta arritur objektivin e tyre....

27 April, 2014Lexo më shumë

Real Madrid, favorit i bastoreve

Real Madrid është favorit sipas bastoreve për të triumfuar në Ligën e Kampionëve këtë sezon. Los Blancos janë në avantazh 1:0 pas ndeshjes së parë gjysmëfinale ndaj Bayern Munichut....

24 April, 2014Lexo më shumë

Realin e pret ferri në Munich

Drejtori i përgjithshëm i Bayern Munichut, Karl-Heinz Rummenigge ka paralajmëruar Real Madridin se do ta pres ferri në Allianz Arena, në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve....

24 April, 2014Lexo më shumë

Reali u mbrojt

Thomas Muller thotë se ishte i befasuar nga taktika negative e Real Madridit, duke insistuar se ‘Los Blancos’ u mbrojtën në shtëpi të tyre. Sidoqoftë, futbollisti i Bayern Munichut është i vendosur ta kthejë rezultatin në lojën e kthimit....

24 April, 2014Lexo më shumë

Reali do të shkojë në finale

Karim Benzema është i bindur se Reali do të shkojë në finale të Ligës së Kampionëve, pas fitores 1:0 ndaj Bayernit. Ylli francez mendon se gjiganti spanjoll mund të fitojë edhe në ndeshjen e kthimit në Allianz Arena....

24 April, 2014Lexo më shumë

Ronaldo u frikësua nga lëndimi

Cristiano Ronaldo thotë se u frikësua se mos i rikthehej lëndimi, në fitoren e Real Madridit ndaj Bayern Munichut, në gjysmëfinale te Ligës së Kampionëve. Megjithatë, portugezi insiston se është i gatshëm për ndeshjet e radhës....

24 April, 2014Lexo më shumë

Ancelotti: Ronaldo luajti në 50 përqind

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti u nda i kënaqur me fitoren 1:0 ndaj Bayern Munichut, dhe tregon se Cristiano Ronaldo luajti në 50 përqind të formës fizike....

24 April, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bow Master Japan
  • Play Bike Rivals