Liga e Kampionëve – Lajmi.net

Aktuale

Robben kërkon përmbysje ndaj Realit

Arjen Robben beson se, ai dhe bashkëlojtarët do ta përmbysin avantazhin e Real Madridit, në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Ylli holandez e kërkon finalen, për ta kompletuar një sezon fantastik....

28 April, 2014 Lexo më shumë

Simeone lavdëron Chelsean

Diego Simeone thotë se Chelsea është një kundërshtar mjaft i fortë, që mund t’i shkaktojë probleme Atletico Madridit të mërkurën mbrëma, në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve....

28 April, 2014 Lexo më shumë

Ramos e do finalen e Championsit

Sergio Ramos synon të kualifikohet në finale të Ligës së Kampionëve me Real Madridin. Mbrojtësi spanjoll thotë se ‘Los Blancos’ do të japin gjithçka ndaj Bayern Munichut, për ta arritur objektivin e tyre....

27 April, 2014 Lexo më shumë

Real Madrid, favorit i bastoreve

Real Madrid është favorit sipas bastoreve për të triumfuar në Ligën e Kampionëve këtë sezon. Los Blancos janë në avantazh 1:0 pas ndeshjes së parë gjysmëfinale ndaj Bayern Munichut....

24 April, 2014 Lexo më shumë

Realin e pret ferri në Munich

Drejtori i përgjithshëm i Bayern Munichut, Karl-Heinz Rummenigge ka paralajmëruar Real Madridin se do ta pres ferri në Allianz Arena, në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve....

24 April, 2014 Lexo më shumë

Reali u mbrojt

Thomas Muller thotë se ishte i befasuar nga taktika negative e Real Madridit, duke insistuar se ‘Los Blancos’ u mbrojtën në shtëpi të tyre. Sidoqoftë, futbollisti i Bayern Munichut është i vendosur ta kthejë rezultatin në lojën e kthimit....

24 April, 2014 Lexo më shumë

Reali do të shkojë në finale

Karim Benzema është i bindur se Reali do të shkojë në finale të Ligës së Kampionëve, pas fitores 1:0 ndaj Bayernit. Ylli francez mendon se gjiganti spanjoll mund të fitojë edhe në ndeshjen e kthimit në Allianz Arena....

24 April, 2014 Lexo më shumë

Ronaldo u frikësua nga lëndimi

Cristiano Ronaldo thotë se u frikësua se mos i rikthehej lëndimi, në fitoren e Real Madridit ndaj Bayern Munichut, në gjysmëfinale te Ligës së Kampionëve. Megjithatë, portugezi insiston se është i gatshëm për ndeshjet e radhës....

24 April, 2014 Lexo më shumë

Ancelotti: Ronaldo luajti në 50 përqind

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti u nda i kënaqur me fitoren 1:0 ndaj Bayern Munichut, dhe tregon se Cristiano Ronaldo luajti në 50 përqind të formës fizike....

24 April, 2014 Lexo më shumë

Guardiola lavdëron Realin

Trajneri i Bayern Munichut, Pep Guardiola thotë se skuadra e tij bëri gjithçka që mundi, por humbi nga Real Madrid, “një prej ekipeve më të mira dhe më të shtrenjta në botë”....

24 April, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO