Liga e Kampionëve – Lajmi.net

Aktuale

Tevez, 1988 ditë pa gol në Champions

Carlos Tevez është në kërkim të golit të parë në Ligën e Kampionëve nga 7 prilli i vitit 2009, ose saktësisht 1988 ditë. Ai do të mundohet të thyejë mallkimin sonte në duelin e Juventusit kundër Malmos....

16 September, 2014 Lexo më shumë

Xhelozia e Gerrardit

Kapiteni i Liverpoolit, Steven Gerrard, ka pranuar se ndjeu xhelozi derisa shikonte skuadra pjesëmarrëse në Ligën e Kampionëve, kurse ekipi i tij ishte jashtë garës. Por, ai është optimist për shanset e skuadrës së tij, pas rikthimit në elitë....

16 September, 2014 Lexo më shumë

‘Ligës së Kampionëve i nevojitet Liverpooli’

Trajneri i Liverpoolit, Brendan Rodgers ka thënë se rikthimi i Liverpoolit në Ligën e Kampionëve, është një gjë pozitive për këtë garë, duke insistuar se asaj i nevojiten klubet e mëdha....

15 September, 2014 Lexo më shumë

Konfirmohet: Vidal dhe Pirlo mungojnë ndaj Malmos

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka konfirmuar se mesfushorët e skuadrës së tij, Arturo Vidal dhe Andrea Pirlo do të mungojnë në takimin kundër Malmos....

15 September, 2014 Lexo më shumë

Njihuni me Shkëlzen Gashin

Mesfushori i Baselit, Shkëlzen Gashi është njëri ndër lojtarët që duhet të shikohet në sezonin e ri të Ligës së Kampionëve, pasi për një gjë të tillë kanë shkruar edhe mediat botërore....

15 September, 2014 Lexo më shumë

‘Barcelona do ta fitojë Ligën e Kampionëve’

Barcelona do të jetë skuadra që do të triumfojë në Ligën e Kampionëve gjatë këtij sezoni, gjithnjë sipas një sondazhi të bërë nga Goal.com...

15 September, 2014 Lexo më shumë

‘Malmo është në formë më të mirë se Juventusi’

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, ka thënë se skuadra suedeze, Malmo, është duke kaluar një formë më të mirë se Biankonerët....

15 September, 2014 Lexo më shumë

Shqiptarët që do luajnë në Ligën e Kampionëve

Nesër do të fillojë sezoni i ri i Ligës së Kampionëve, ndërsa më poshtë keni një listë me emrat e lojtarëve që kanë origjinë shqiptarë dhe që do të paraqiten në këtë garë....

15 September, 2014 Lexo më shumë

Yjet që nuk do luajnë në javën e parë të Ligës së Kampionëve

Nesër do zhvillohen ndeshjet e para të Ligës së Kampionëve për sezonin e ri 2014-15, ndërsa më poshtë i keni yjet që nuk do luajnë në këto ndeshje për shkak të lëndimeve....

15 September, 2014 Lexo më shumë

Ancelotti: Reali mund ta shkruaj historinë

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka thënë se skuadra e tij mund ta shkruajë historinë në Ligën e Kampionëve, duke e fituar këtë garë për të dytën herë radhazi....

15 September, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO