Liga e Kampionëve – Lajmi.net

Aktuale

Atletico Madrid mbërrin në Lisbonë

Skuadra e Atletico Madridit, me sulmuesin kryesor Diego Costa, ka mbërritur në Lisbonë, ku të shtunën mbrëma do të zhvillojë ndeshjen finale të Ligës së Kampionëve kundër rivalit të qytetit, Real Madrid....

23 May, 2014 Lexo më shumë

Reali arrin në Lisbonë, pritet nga 300 tifozë

Real Madrid me Cristiano Ronaldon dhe bashkëlojtarët e tij, mbërri në Lisbonë, ku të shtunën do të zhvillojë finalen e Ligës së Kampionëve kundër Atletico Madridit. Para hotelit, ata u pritën nga 300 tifozë....

22 May, 2014 Lexo më shumë

Mourinho, komentator i finales

Jose Mourinho në një rol të ri. Menaxheri i Chelseas do të komentojë finalen e Ligës së Kampionëve mes Real Madridit dhe Atletico Madridit në Lisbonë, të shtunën....

22 May, 2014 Lexo më shumë

Costa dhe Turan në stërvitje

Sulmuesi i Atletico Madridit, Diego Costa dhe mesfushori Arda Turan janë rikthyer në stërvitje me pjesën tjetër të ekipit, para finales së madhe të Ligës së Kampionëve, kundër Real Madridit....

22 May, 2014 Lexo më shumë

Diego Costa po ushtron

Diego Costa u është kthyer stërvitjeve të enjten, vetëm dy ditë para finales së Ligës së Kampionëve. Trajneri Diego Simeone, por edhe të gjithë tifozët e Atletico Madridit, shpresojnë ta kenë yllin e tyre në dispozicion në duel me Real Madridin....

22 May, 2014 Lexo më shumë

Atletico e ka çelësin e suksesit

Diego Simeone beson në aftësinë e futbollistëve të tij, për ta fituar trofeun e Ligës së Kampionëve, pas finales me Real Madridin. Ai insiston se ekipi i tij e ka çelësin e suksesit, pasi triumfoi në Europa League, Copa del Rey dhe La Liga....

22 May, 2014 Lexo më shumë

Reali duhet ta fitojë Championsin

Mesfushori Isco kërkon nga tifozët të jenë lojtari i 12-të i Real Madridit, në finalen e Ligës së Kampionëve. Spanjolli mendon se madrilenët nuk duhet të qëndrojnë aq gjatë pa e fituar këtë kompeticion....

22 May, 2014 Lexo më shumë

Reali, favorit në finale

Real Madrid dhe Atletico Madrid janë duke bërë përgatitjet e fundit për finalen e madhe të Ligës së Kampionëve në Lisbonë të shtunën. Los Blancos kanë dalë favoritë në një sondazh nga e përditshmja sportive madrilene Marca....

22 May, 2014 Lexo më shumë

Bale e Ronaldo e gëzojnë Realin

Gareth Bale është stërvitur rregullisht, kurse ylli më i madh i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka dhënë shenja pozitive para finales së madhe të Ligës së Kampionëve kundër Atletico Madridit....

21 May, 2014 Lexo më shumë

Casillas: Ta fitojmë Championsin për tifozë

Iker Casillas shpreson që Real Madridi ta fitojë Ligën e Kampionëve këtë sezon për tifozët. Portieri spanjoll është i vendosur më shumë se kurrë që t’u japë fund vuajtjeve të tifozëve madrilenë....

21 May, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO