Liga e Kampionëve – Lajmi.net

Aktuale

Courtois ‘falënderon’ VAR-in

Thibaut Courtois ka thënë se ka qenë pak me fat që VAR ishte në anën e tij, në ndeshjen që Real Madrid e fitoi 1:2 ndaj Ajax....

14 February, 2019 Lexo më shumë

Solari: Loja e këtij lojtari të Realit më ka kënaqur

Trajneri i Real Madrid, Santiago Solari, është deklaruar shumë i lumtur me paraqitjen e Marco Asensios në fitoren 1:2 në udhëtim te Ajax, në 1/8 e finales....

14 February, 2019 Lexo më shumë

UEFA me sqarim për golin e anuluar të Ajaxit

Goli i anuluar i Ajaxit në humbjen 1:2 nga Real Madrid në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve ka ngjallë shumë reagime....

14 February, 2019 Lexo më shumë

Ish gjyqtari spanjoll thotë se goli i anuluar i Ajaxit ishte i rregullt

Goli i anuluar i Ajaxit kundër Real Madridit vazhdon të diskutohet shumë në mediet sportive nga profesionist të këtij sporti....

13 February, 2019 Lexo më shumë

Ramos për Ajaxin: Një skuadër që luan futboll shumë të mirë

Sergio Ramos është deklaruar pas fitores së Real Madridit në udhëtim te Ajax....

13 February, 2019 Lexo më shumë

Tottenham 3:0 Dortmund, notat e lojtarëve

Tottenhami e ka shkatërruar 3:0 Borussia Dortmundin në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, të mërkurën në Londër....

13 February, 2019 Lexo më shumë

Ajax 1:2 Real Madrid, notat e lojtarëve

Real Madridi e ka mundur 2:1 Ajaxin në ndeshjen e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve të mërkurën në Amsterdam, duke bërë një hap të madh drejt një çerekfinaleje tjetër në këtë garë....

13 February, 2019 Lexo më shumë

Fitore e përvuajtur e Real Madridit ndaj Ajaxit në ‘Johan Cruyff Arena’

Real Madrid ka arritur të marrë një fitore të vuajtur por shumë të rëndësishëm me rezultat 1:2 ndaj Ajaxit në ndeshjen e parë të 1/8 së finales ë Ligës së Kampionëve, e zhvilluar të mërkurën në mbrëmje....

13 February, 2019 Lexo më shumë

Tottenham deklason Dortmundin në ‘Wembley’

Tottenham Hotspur ka shënuar fitore të rëndësishme me rezultat 3:0 ndaj Borussia Dortmund të mërkurën mbrëma në ‘Wembley’, në ndeshjen e parë të 1/8 të finales së Ligës së Kampionëve....

13 February, 2019 Lexo më shumë

Vjen goli i parë në ndeshjen Ajax – Real Madrid

Është zhbllokuar ndeshja mes Ajax  dhe Real Madridit....

13 February, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO