Lajme futbolli – Page 630 – Lajmi.net

Aktuale

Suarez ‘kafshon’ Sunderlandin

Luis Suarez shënoi dy gola në fitoren e Liverpoolit në udhëtim te Sunderland me rezultat 3-1, në duelin e vlefshëm për xhiron e gjashtë në Premierligë. Sulmuesi uruguaian bëri paraqitjen e tij të parë në ligë pas shërbimit të suspendimit prej dhjetë ndeshjes pas kafshimit të mbrojtësit të Chelseas, Branislav Ivanovic. Dhe, prezenca e tij […]...

29 September, 2013Lexo më shumë

Ndalet Interi

Inter nuk arriti më tepër se një barazim 1-1 në udhëtim te Cagliari, në kuadër të xhiros së gjashtë në Serie A. Nerazzurrët kaluan në epërsi në minutën e 75-të kur sulmuesi Mauro Icardi realizoi për ekipin e Walter Mazzarrit. Por, mesfushori belg Radja Nainggolan – futbollist i kërkuar edhe nga Inter gjatë afatit kalimtar […]...

29 September, 2013Lexo më shumë

Messi mungon dy-tri javë

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi do të mungojë deri në tri javë pas dëmtimit në kofshën e këmbës së djathtë në fitoren 2-0 ndaj Almerias të shtunën. Lëndimi i futbollistit më të mirë në botë e pamundëson atë të luajë kundër Celticut në kuadër të Ligës së Kampionëve të martën. Messi, 26-vjeç, shënoi njërin prej […]...

29 September, 2013Lexo më shumë

Torino e Juventusit

Juventus fitoi derbin e qytetit kundër Torinos, me rezultat minimal 1-0, në kuadër të xhiros së gjashtë në Serie A. Kampioni në fuqi e dominoi përballjen por kishte vështirësi t’i konkretizonte ato pak raste që iu ofruan deri në minutën e 55-të kur Paul Pogba realizoi me kokë. Më herët, Sebastian Giovinco pati një mundësi […]...

29 September, 2013Lexo më shumë

Ramsey, fantastik

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger ka lavdëruar mesfushorin Aaron Ramsey i cili vazhdoi me paraqitje të shkëlqyeshme këtë sezon duke realizuar gol në fitoren 2-1 në udhëtim te Swansea City të shtunën me çka skuadra londineze u shkëput në krye të Premierligës. Uellsiani ka shpërthyer me paraqitjet e deritashme këtë stinor duke realizuar tetë gola […]...

29 September, 2013Lexo më shumë

Reali i dobët

Cristiano Ronaldo ka pranuar se Real Madrid nuk ka të drejtë të ankohet pas humbjes 1-0 nga Atletico Madrid në Santiago Bernabeu të shtunën mbrëma. Goli nga Diego Costa në minutën e 11-të doli të jetë vendimtar për Atleticon që fitoi derbin e parë nga viti 1999. Ronaldo refuzoi të jap shpjegime për humbjen dhe […]...

29 September, 2013Lexo më shumë

Dorëzohet Moyes

David Moyes nuk beson se Manchester United ka mjaft “futbollistë të nivelit botëror” për të fituar Ligën e Kampionëve këtë sezon. Gjiganti nga Old Trafford ka filluar mbarë fazën e grupeve duke mposhtur Bayer Leverkusenin 4-2, por 50-vjeçari skocez mendon se skuadra e tij do të vuajë kundër elitës së kontinentit. “Për të fituar Ligën […]...

29 September, 2013Lexo më shumë

Madridi i Atleticos

Atletico Madrid fitoi derbin e qytetit kundër Real Madridit në Santiago Bernabeu duke e ndjekur hap pas hapi Barcelonën, që ka fituar shtatë duelet e para të stinorit të ri në La Ligë. Skuadra e trajnerit Diego Simeone shënoi fitore të madhe në shtëpinë e Los Blancos, të cilëve nuk u doli në ndihmë as […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Milani gjen fitoren

Në mungesë të Mario Balotellit të suspenduar, Milani është në kërkim të një futbollisti tjetër që do të shërbejë golat, deri në rikthimin e italianit pas dy javësh. Në duelin kundër Sampdorias në San Siro, mesfushori Valter Birsa realizoi atë që doli të jetë goli i fitores së mundimshme për Rossonerët, me rezultat minimal 1-0, […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Super Arsenal

Arsenali u shkëput në krye të tabelës në Premierligës pas fitores 2-1 në udhëtim te Swansea City, në duelin e vlefshëm për xhiron e shtatë. Gjiganti londinez konfirmoi periudhën e formës së shkëlqyeshme duke fituar në terrenin e vështirë të Swanseas. Serge Gnabry u bë futbollisti i dytë më i ri në histori të Arsenalit […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Napoli fiton te Genoa

Napoli mori kryesimin në Serie A pas fitores 2-0 në udhëtim te Genoa në duelin e parë të xhiros së gjashtë. Trajneri Rafael Benitez vendosi të pushojë nga formacioni bazë përforcimin e ri, sulmuesin Edinson Cavani dhe në vend të tij inkuadroi maqedonasin Goran Pandev. Dhe, vendimi i strategut spanjoll doli të jetë i drejtë […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Barcelona, 100% fitore

Barcelona s’ka të ndalur. Gjiganti katalan fitoi edhe duelin e shtatë të njëpasnjëshëm në edicionin e ri të La Ligës, duke mposhtur në udhëtim Almerian me rezultat 2-0. Por, fitorja erdhi me një çmim, Lionel Messi pësoi një lëndim muskulor dhe nuk arriti të qëndrojë në fushë për gjithë 90 minutat. Ylli argjentinas e kaloi […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

PSG, lehtë me Toulousen

Paris Saint-Germain mposhti Toulousen 2-0 në Parc des Princes dhe tejkaloi Monacon në krye të tabelës në Ligue 1. Skuadra nga kryeqyteti francez mori pikët e plota në një duel të dominuar me lojë, edhe pse jo aq shumë me rezultat. Qendërmbrojtësi Marquinhos – përforcim i ardhur gjatë afatit kalimtar të verës nga Roma – […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Dështojnë ‘Manchesterat’

Manchester United pësoi disfatën e dytë të njëpasnjëshme në Premierligë duke u mundur në Old Trafford nga West Bromwich Albion me rezultat 1-2, në kuadër të xhiros së gjashtë. Kurse, edhe rivali i qytetit, Manchester City pësoi disfatë të befasishme në udhëtim te Aston Villa, 3-2. Morgan Amalfitano kaloi WBA-n në epërsi pas 54 minutash […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Bayerni minimal, Dortmundi maksimal

Bayern Munich shënoi fitore minimale 1-0, por shumë të rëndësishme kundër Wolfsburgut në Allianz Arena, në kuadër të xhiros së shtatë në Bundesligë. Por, gjiganti bavarez vazhdon të jetë në pozitën e dytë – edhe pse me pikë të barabarta – pas Borussia Dortmundit që shkatërroi Freiburgun 5-0, në duelin tjetër. Në minutën e 63-të, […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Suspendojeni Vertonghenin, jo Torresin

Menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho i doli në mbrojtje sulmuesit Fernando Torres pas përjashtimit të tij në barazimin 1-1 me Tottenhamin. Ylli spanjoll u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 81-të pas një dueli ajror me mbrojtësin Jan Vertonghen, por xhirimet e përsëritura treguan se ai nuk e kishte qëlluar kundërshtarin. Madje, Special […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Torres nuk e meritoi të kuqin

Menaxheri i Tottenhamit, Andre Villas-Boas ka pranuar se sulmuesi i Chelseas, Fernando Torres nuk e meritoi përjashtimin në barazimin 1-1 mes skuadrave në White Hart Lane. Ylli spanjoll u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë kur në minutën e 81-të, u përplas në një duel ajror me qendërmbrojtësin Jan Vertonghen. Edhe pse fillimisht mendohej […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Barazim dinamik

Tottenham dhe Chelsea u ndanë baras 1-1 në White Hart Lane, në kuadër të xhiros së gjashtë në Premierligë. Në një duel jashtëzakonisht dinamik, ku pati gjithçka, ekipet londineze i ndanë pikët. Pjesa e parë u dominua nga Tottenham. Skuadra e Andre Villas-Boas kaloi në epërsi në minutën e 19-të me golin e mesfushorit islandez […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Valdes, ‘gishtin’ Piques

Janë shokë, luajnë në të njëjtin ekip dhe Kombtare, por nganjëherë ndodh të përplasen. Portieri i Barcelonës, Victor Valdes u përplas me mbrojtësin Gerard Pique gjatë fitores 4-1 kundër Real Sociedadit në mesjavë. Diskutimi mes tyre duket se erdhi për shkak të një pasimi prapa, dhe Valdes ia tregoi Piques se çka mendoi për të, […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Kujdes nga Villa

David Villa do të shijojë derbin e tij të parë të Madridit kur sonte me Atleticon do të ndeshet me Realin në Santiago Bernabeu. Sulmuesi spanjoll është futbollist i cili ka bilanc personal mjaft pozitiv në përballje me Los Blancos. Si ish anëtar i Real Zaragozas, Valencias dhe Barcelonës, Villa u takua me Real Madridin […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Largimi i Pirlos, katastrofë për Juventusin

Gianluigi Buffon mendon se do të ishte katastrofë për Juventusin nëse Andrea Pirlo largohet nga klubi në fund të sezonit. Kontrata e mesfushorit italian me kampionin e Serisë A është e paraparë të skadojë gjatë verës së vitit 2014 dhe drejtori i përgjithshëm Giuseppe Marotta ka theksuar më herët gjatë javës se klubi nuk ngutet […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Januzaj do të mbetet në Man Utd

Menaxheri i Manchester United, David Moyes ka insistuar se Adnan Januzaj dëshiron të mbetet në Old Trafford. Por, ai theksoi se mesfushori i talentuar kosovar ka ndikim negativ rreth vetes. 18-vjeçari ka bërë tri paraqitje për Unitedin këtë sezon pas promovimit në ekipin e parë të Moyesit, por ende nuk e ka vazhduar kontratën me […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Kurrë më në Liverpool

Pepe Reina ka treguar se kurrë më nuk do ta bartë fanellën e Liverpoolit dhe ende nuk i pranon rrethanat mes së cilave u largua nga Anfield Road. Por, portieri spanjoll ka filluar të shkëlqejë sërish në Itali. I ribashkuar me Rafael Benitezin, Reina është një prej më meritorëve për fillimin e mbarë të sezonit […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

S’ka pushim për Messin

Lionel Messi pritet të ftohet nga Argjentina për ndeshjen e ardhshme kualifikuese për Kampionatin botëror 2014, edhe pse ekipi ka siguruar pjesëmarrjen për në garën që do të zhvillohet vitin e ardhshëm në Brazil. Së fundmi, ishte raportuar se Argjentina do të lejojë sulmuesin e Barcelonës të pushojë, por nuk duket të jetë ashtu, ka […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Plani i Liverpoolit

Brendan Rodgers dëshiron ta mbajë Liverpoolin në mesin e gjashtë pozitave të para, para rihapjes së afatit kalimtar në janar. Gjiganti nga ‘Anfield Road’ ka vetëm dy pikë më pak se lideri Arsenal, pas pesë xhirosh në Premierligë. Menaxheri Rodgers shpreson që mungesa e shpërqendrimit nga paraqitja në League Cup – ku u eliminuan në […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Nuk e kam vrarë askënd

Sulmuesi i Milanit, Mario Balotelli ka kërkuar falje për sjelljen e tij pas suspendimit prej tri ndeshjesh në Serie A si rezultat i përjashtimit me karton të kuq që mori pas përfundimit të takimit kundër Napolit në San Siro të dielën. Ylli italian kishte kërkuar të sqarohet me gjyqtarin Luca Banti pas humbjes 2-1 dhe […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Recoba thotë ‘mjaft’

Mesfushori i mirënjohur uruguaian, Alvaro Recoba ka njoftuar se ky do të jetë stinori i tij i fundit në futbollin profesionist. Ish ylli i Interit, anëtar i ekipit Nacional, ka bërë të ditur se do të pensionohet në fund të këtij sezoni. “Duke filluar nga dhjetori do të intensifikoj përgatitjet për gjashtë muajt e fundit […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Milani s’ka vdekur

Ish qendërmbrojtësi i Milanit, Alessandro Nesta mendon se është ende herët që ekipi të përjashtohet nga gara, pavarësisht fillimit negativ të sezonit. Milani ka grumbulluar vetëm pesë pikë nga pesë xhirot e para kurse në mesjavë barazoi 3-3 në udhëtim te Bologna. “Milani nuk ka filluar mirë në tri sezonet e fundit, por gjithmonë është […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

E dua Arsenalin

Arsene Wenger është i gatshëm të nënshkruajë kontratë të re në Arsenal dhe thotë se dëshiron të qëndrojë te klubi të cilin e dashuron. Francezi mori drejtimin e ekipit londinez më 1996, por periudha negative prej tetë vjetësh pa trofe ka zgjuar spekulime se mund të tërhiqet pas skadimit të kontratës në fund të këtij […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Drogba, trajner i Galatasaray?

Janë përmendur emra të ndryshëm, por në fund mund të del një që askush nuk e kishte pritur. Galatasaray u nga me Fatih Terimin, dhe është në kërkim të një pasardhësi të tij për trajner. Roberto Mancini, Dick Advocaat e disa të tjerë janë përmendur si kandidatë të mundshëm, ku emërimi i strategut të ri […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Përgjigje speciale

Menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho iu përgjigj homologut të tij Andre Villas-Boas i cili bëri të ditur se ata nuk flasin mes vete. Menaxheri i Tottenhamit i cili për shtatë vjet punoi si skaut për Mourinhon te Porto, Inter dhe Chelsea, ka bërë të ditur se ai nuk e konsideron më shok kundërshtarin e tij […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Ndëshkohet ‘gjyqtari i Realit’

Cesar Muniz Fernandez, gjyqtari që u fajësua se ia ‘dhuroi’ Real Madridit fitoren ndaj Elches 2-1 të mërkurën, është ndëshkuar për mënyrën se si ndau drejtësinë në duelin në fjalë. Muniz akordoi një penallti të dyshimtë për Realin në minutën e 96-të të ndeshjes të cilën në gol të fitores e shndërroi Cristiano Ronaldo. Vendimi […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Besiktas, katër ndeshje pa shikues

Besiktas është dënuar me zhvillimin e katër ndeshjeve me dyer të mbyllura pasi qindra tifozë vërshuan fushën duke shkaktuar ndërprerjen e derbit të Stambollit kundër Galatasarayt të dielën. Trajneri Slaven Bilic po ashtu u suspendua për tri ndeshje nga Federata turke e Futbollit, kurse mesfushori brazilian Felipe Melo u dënua me dy ndeshje pas ndëshkimit […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Messi kampion, Messi president

Futbollisti më i mirë në botë, Lionel Messi u paraqit të premten në gjykatë, në seancën e parë dëgjimore e cila e ngarkon me akuzën se së bashku me babain, Jorge, fshehën mbi 4 milionë euro nga tatimi. Ylli i Barcelonës me buzëqeshje në fytyrë u paraqit në një gjykatë në Gava, qytet i vogël […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Biri i Vilanovas, stërvitet me Barcelonën

Adria Vilanova, biri 16-vjeç i ish trajnerit Tito dhe futbollist i ekipit B të Barcelonës, ka stërvitur me ekipin e parë të gjigantit katalan. Ai, së bashku me Dan Seguran dhe Roger Rieran, kompletuan grupin e skuadrës seniore të trajnerit Gerardo Martino, ka njoftuar uebfaqja zyrtare e Barcelonës. Kapiteni Carles Puyol, i cili mungoi për […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Mandzukic, dëshirë e Realit

Disa ditë më parë, Mario Mandzukic shprehu gatishmërinë të pensionohet në Bayern Munich. Por, sipas menaxherit të njohur, Francois Gallardo, ylli kroat është në listën e objektivave të Real Madridit. Agjenti i FIFA-së, ishte mysafir në emisionin sportiv Punto Pelota ku shprehu krenarinë e tij pasi ishte i pari që njoftoi për transferimin e Gareth […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Deco i pensionuar, dënohet për doping

Ish ylli i Barcelonës dhe Chelseas, Deco është dënuar për një vit nga futbolli për doping ka vendosur Gjykata Supreme për Sport, në Brazil. Ish ylli portugez doli pozitiv për një substancë të ndaluar në mars. Por, vendimi nuk pritet të ndikojë tek ai sepse 36-vjeçari ka njoftuar për pensionimin e tij në gusht. Deco […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Guardiola përmirëson Gjermaninë

Selektori i Gjermanisë, Joachim Low beson se ndryshimet se në lojën e Philipp Lahm dhe Bastian Schweinsteiger te Bayern Munich, mund t’i ndihmojnë skuadrës së tij. Lëndimet kanë bërë që Lahm të angazhohet në rol më defanziv se sa pozita e krahut të djathtë, kurse Schweinsteiger është paraqitur në një detyrë më sulmuese gjatë fitores […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Ndihma e Suarezit

Sulmuesi i Liverpoolit, Luis Suarez ka thënë se është i vendosur t’i ndihmojë ekipit të tij pas rikthimi nga suspendimi prej dhjetë ndeshjesh. Ylli uruguaian, 26-vjeç, të mërkurën mbrëma u rikthye nga suspendimi prej dhjetë ndeshjes pas kafshimit të mbrojtësit të Chelseas, Branislav Ivanovic, në humbjen 1-0 nga rivali Manchester United në duelin e vlefshëm […]...

26 September, 2013Lexo më shumë

Pogba, Tevez, Vidal, të pazëvendësueshëm

Ka futbollistë të cilët nuk duhet të pushojnë kurrë. Janë kampionë tepër të rëndësishëm për ekipin, të cilët përcaktojnë ndeshjet edhe kur bëhet ndonjë nismë e gabuar, janë ata që shënojnë, ose i bëjnë të tjerët të shënojnë, e përcjellin kundërshtarin deri në zonën e rrezikshme, kurse në aksionin vijues gjenden në këndin tjetër duke […]...

26 September, 2013Lexo më shumë

Rekordi i Romës

Pesë fitore në pesë ndeshjet e para të një stinori në Serie A nuk kishin ardhur kurrë. Katër po, por pesë jo, asnjëherë. Roma mposhti Sampdorian 2-0 të mërkurën mbrëma dhe u shkëput e vetmuar në krye të Kampionatit italian, njëkohësisht duke thyer rekord për nisjen më pozitive të një stinori në histori të klubit. […]...

26 September, 2013Lexo më shumë

Spanja fton Costan

Federata spanjolle e Futbollit (RFEF) shpreson që gjatë kësaj jave të marrë leje nga FIFA, për të ftuar sulmuesin e Atletico Madridit, Diego Costa. Futbollisti, i lindur në Lagarto (Brazil), ishte ftuar nga strategu i Brazilit, Luiz Felipe Scolari për miqësoret kundër Italisë dhe Rusisë të mars. 24-vjeçari ka luajtur vetëm pesë minuta, kurse mbeti […]...

26 September, 2013Lexo më shumë

Gotze fton Lewandowskin

Mesfushori i Bayern Munichut, Mario Gotze ka thënë se do të jetë i lumtur nëse bashkohet me sulmuesin Robert Lewandowski në Allianz Arena. Gjiganti bavarez dështoi në përpjekjet për transferimin e yllit polak nga Borussia Dortmund gjatë afatit kalimtar të verës, por pritet që të sigurojë shërbimet e tij pas përfundimit të këtij sezoni kur […]...

26 September, 2013Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Bow Master Japan
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Urban Basketball