Lajme futbolli – Page 601 – Lajmi.net

Aktuale

Juve e Contes më e mirë se Barça e Guardiolës

Me fitoren e mbrëmshme kundër Milanit me rezultat 3-2, Juventus ka shënuar një tjetër rekord nën drejtimin e trajnerit Antonio Conte. Falë fitores në Juventus Stadium, Bianconerët janë bërë skuadra më e pamposhtur e të gjitha kohërave, kanë njoftuar mediet italiane. Juventus ka bilanc më të mirë se Milani i Arrigo Sacchit dhe Barcelona e […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Giovinco, goli më i shpejtë si rezervist

Sebastian Giovinco u bë futbollisti që realizoi golin më të shpejtë pas inkuadrimit në lojë në fitoren e Juventusit ndaj Milanit 3:2 të dielën mbrëma në duelin e vlefshëm për xhiron e shtatë në Serie A. Sulmuesi italian u inkuadrua në lojë në minutën e 67-të në vend të Fabio Quagliarellas dhe i mjaftuan vetëm […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Edhe Kroacia pas Januzajt

Adnan Januzaj është në qendër të vëmendjes pas dy golave që realizoi në fitoren e Manchester Unitedit ndaj Sunderlandit 2-1 të shtunën në debutimin e tij si titullar në Premierligë. Por, përveç tjerash, ylli kosovar është i përfshirë në një çështje të nxehtë se për cilën Kombëtare do të luajë. Së fundmi kanë qarkulluar njoftime […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Top 10 faktet e Januzajt

Doli në skenë duke realizuar dy gola për Manchester Unitedin në fitoren 2-1 ndaj Sunderlandit të shtunën, por çka dini tjetër për Adnan Januzajn? Ylli kosovar nga ky edicion është promovuar në ekipin e parë të gjigantit nga Old Trafford dhe nuk ka humbur kohë duke shfaqur talentin e tij të jashtëzakonshëm me çka u […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Bayernfest

Pep Guardiola po shkëlqen në fushë dhe jashtë saj në Bayern Munich, duke përforcuar edhe më tepër epitetin e fituesit, kurse ka filluar të shijojë kulturën bavareze. Ish trajneri i Barcelonës udhëhoqi ekipin e tij në një ditë familjare në Octoberfest, festival vjetor gjerman, që shënoi ditën e fundit të festës për këtë vit. Veshja […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Chelsea nuk e kopjon Bayernin

Menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho ka përjashtuar sugjerimet se skuadra e tij është duke u munduar të kopjojë kampionin e Evropës, Bayern Munich. Gjiganti bavarez triumfoi në Bundesligë, DFB-Pokal dhe Ligën e Kampionëve edicionin e kaluar nën drejtimin e Jupp Heynckesit, kurse e ka filluar mbarë edhe sezonin e ri me pasardhësin Pep Guardiola. Mirëpo, […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Mega kontratë për Januzajn

Manchester United i ka ofruar Adnan Januzajt kontratë prej 60 mijë funtesh në javë për të qëndruar në Old Trafford pas paraqitjes fantastike në Stadium of Light, ka njoftuar Daily Mail. 18-vjeçari e shënoi debutimin e tij të plotë në Premierligë me dy gola në fitoren 2-1 në udhëtim te Sunderland ku secili prej shënimeve […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Derbi i Juventusit

Juventus mposhti Milanin 3:2 në derbin e xhiros së shtatë në Serie A. Në një duel jashtëzakonisht interesant të zhvilluar me intensitet të lartë, kampioni në fuqi përmbysi rezultatin pas disavantazhit pas vetëm 20 sekondash lojë, kur Sulley Muntari mposhti portierin Gianluigi Buffon. Juventus e barazoi rezultatin nëpërmjet Andrea Pirlos i cili realizoi nga goditja […]...

6 October, 2013Lexo më shumë

Barcelonës i mungon Messi

Barcelona shënoi fitoren e dytë brenda javës në mungesë të Lionel Messit. Gjiganti katalan mposhti Valladolidin 4-1 të shtunën por Neymar thotë se argjentinasi i mungon shumë ekipit në fushë. Një lëndim në kofshë e ka pamundësuar 26-vjeçarin të paraqitet për dy ose tri javë por kjo nuk e ndali Barcelonën të fitojë kundër Celticut […]...

6 October, 2013Lexo më shumë

Rrezikimi i suksesshëm

Menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho deklaroi se u desh të rrezikonte në mënyrë që skuadra e tij të sigurojë fitoren 3-1 në Norwich. Pas barazimit 1-1, 50-vjeçari inkuadroi në lojë treshen Samuel Eto’o, Eden Hazard dhe Willian në përpjekje të rikthejë avantazhin. Hazard dhe Willian të dy shënuan gola në pesë minutat e fundit duke […]...

6 October, 2013Lexo më shumë

Debakël i Tottenhamit, barazon Arsenali

Tottenham u turpërua në White Hart Lane duke pësuar humbje 3-0 nga West Ham United në kuadër të xhiros së shtatë në Premierligë. Pjesa e parë nuk solli gola kurse në atë të dytën mysafirët shkatërruan Tottenhamin, një prej skuadrave më pozitive deri më tani këtë edicion në elitën e futbollit anglez. Winston Reid, Ricardo […]...

6 October, 2013Lexo më shumë

Anglia monitoron Januzajn

Selektori i Anglisë, Roy Hodgson, ka pranuar se është duke monitoruar yllin kosovar Adnan Januzaj. Ai ka bërë të ditur se mesfushori i Manchester Unitedit në të ardhmen mund të paraqitet për Anglinë....

6 October, 2013Lexo më shumë

Milito tremb Interin

Kontrata e Diego Militos me Interin do të skadojë më 30 qershor 2014. Sulmuesi argjentinas është një prej burimeve kryesore të golave në ekipin e Walter Mazzarrit dhe javë më parë u rikthye pas lëndimit të rëndë të gjurit. Por, pavarësisht rëndësisë së madhe të tij në ekip, Milito u shpreh se nuk është duke […]...

6 October, 2013Lexo më shumë

Titujt larg Romës

Mesfushori i Romës, Daniele De Rossi ka pranuar se me vendimin e tij për qëndrim në klub i ka përjashtuar vetes mundësinë që të luftojë për tituj të rëndësishëm te ndonjë nga skuadrat më të mëdha evropiane. De Rossi për një kohë të gjatë u kërkua nga Manchester United ndërsa dikur ishte përmendur edhe si […]...

6 October, 2013Lexo më shumë

Reali, sfidë tjetër

Sulmuesi i Juventusit, Fabio Quagliarella ka deklaruar se dueli i radhës kundër Real Madridit në kuadër të xhiros së tretë në Grupin B në Ligën e Kampionëve, është ballafaqim më ndryshe nga të tjerët. Bianconerët kanë grumbulluar vetëm dy pikë nga dy takimet e para duke barazuar me Copenhagenin dhe Galatasarayn. Por, sulmuesi pranon se […]...

5 October, 2013Lexo më shumë

Alonso, gati për El Clasico?

Rikthimi i Xabi Alonsos nga lëndimi mund të kompletohet para kohës, dhe qarkullojnë spekulime se ai mund të jetë në dispozicion të Real Madridit menjëherë pas pushimit të ndeshjeve ndërkombëtare. Mesfushorit fillimisht i ishte parashikuar rikthimi në fund të nëntorit pas operacionit që iu nënshtrua në gusht. Mirëpo, 31-vjeçari besohet se është duke u rikuperuar […]...

5 October, 2013Lexo më shumë

Costa, mbrojtës në sulm

Ish sulmuesi i mirënjohur argjentinas, Jorge Valdano ka përshkruar yllin e Atletico Madridit, Diego Costa si “mbrojtës që luan në sulm”. Braziliani është kontaktuar nga Federata spanjolle e Futbollit rreth gatishmërisë së tij për të luajtur me ekipin e Vicente del Bosque pasi deri më tani nuk ka zhvilluar asnjë ndeshje zyrtare për Brazilin. Derisa […]...

5 October, 2013Lexo më shumë

Messi, ankthi i rritjes

Në ekstraktet e para nga autobiografia e Lionel Messit, e publikuar në Argjentinë, e përditshmja Ole ka bërë të ditur ankthin e yllit në vegjëli për problemin me hormonet e rritjes. E titulluar ‘El Distino’, libri tregon se Messi i ri vuante nga shqetësimi i madh derisa ballafaqohej me problemet shëndetësore dhe në një rast […]...

5 October, 2013Lexo më shumë

Mos pritni shumë

Menaxheri i Manchester Unitedit, David Moyes ka hedhur poshtë njoftimet se ai planifikon të bëjë përforcime të mëdha gjatë afatit kalimtar të janarit. Pas një fillimi dëshpërues të sezonit, Moyes është siguruar se do të ketë në dispozicion para për të sjellë futbollistë të rinj. Mirëpo, Moyes është shprehur i kujdesshëm para se të mundohet […]...

5 October, 2013Lexo më shumë

Sneijderi i vërtetë

Roberto Mancini është zotuar se nën drejtimin e tij, Wesley Sneijder do t’i kthehet formës së tij më të mirë në Galatasaray. Reprezentuesi holandez iu bashkua kampionit të Turqisë nga Inter në janar për 7.5 milionë euro, por ende nuk ka treguar shenja të paraqitjeve të tij të dikurshme me Nerazzurrët. Mancini, i cili më […]...

5 October, 2013Lexo më shumë

Balotelli, i papjekur

Fabio Capello dyshon nëse sulmuesi i Milanit, Mario Balotelli do të tregojë qëndrimin e duhur në fushën e lojës. Ylli italian do të mungojë në ndeshjen kundër Juventusit të dielën për shkak të suspendimit prej tri takimesh pas përjashtimit në humbjen 2-1 nga Napoli në San Siro. Ai pritet të jetë një prej futbollistëve kryesor […]...

5 October, 2013Lexo më shumë

Zidane-Materazzi, statujë në Katar

Derisa vazhdojnë dyshimet rreth zhvillimit të Kampionatit botëror 2022 në Katar, shteti arab ka reaguar duke vendosur një statujë të madhe të njërit prej incidenteve që kanë lënë gjurmë në histori të futbollit. Goditja e famshme e Zinedine Zidane ndaj Marco Materazzit nga finalja e vitit 2006 mes Francës dhe Italisë është bërë e ‘pavdekshme’ […]...

4 October, 2013Lexo më shumë

Me trup në Napoli, me mendje në Barcelonë

Portieri i Liverpoolit, Pepe Reina, i huazuar në Napoli deri në fund të këtij sezoni, ka bërë të ditur se ëndërron rikthimin në Barcelonë në verën e vitit 2014. 31-vjeçari është futbollist i dalë nga akademia e gjigantit katalan por u largua nga më 2002, pasi dështoi të zë vend në formacionin bazë të Barcelonës. […]...

4 October, 2013Lexo më shumë

Neymar, mos e kopjo Messin

Gerardo Martino ka insistuar se nuk ekziston presion mbi Neymarin për të plotësuar hapësirën e krijuar pas lëndimit të yllit të Barcelonës, Lionel Messi. Neymar iu bashkua kampionit të Spanjës gjatë verës për rreth 50 milionë euro dhe menjëherë ka krijuar partneritet të frytshëm me argjentinasin. 20-vjeçari ka realizuar vetëm një gol në La Ligë […]...

4 October, 2013Lexo më shumë

Top 10 futbollistët më të shpejtë

Përveç aftësive teknike, shpejtësia është një tjetër element shumë i nevojshëm për të qenë futbollist i suksesshëm, sidomos për atë që kanë detyra sulmuese. Sa herë që bëhet fjalë për një renditje, ndoshta jeni mësuar që në krye të saj të jenë emra si Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, por jo edhe këtu. Sulmuesi i […]...

4 October, 2013Lexo më shumë

Ancelotti nuk e vajton Ozilin

Trajneri Carlo Ancelotti ka insistuar se Real Madridit nuk po e ndjenë mungesën e mesfushorit Mesut Ozil. Reprezentuesi gjerman u largua nga klubi duke iu bashkuar Arsenalit në ditën e fundit të afatit kalimtar të verës. Menjëherë pas lajmit për kalimin e Ozilit në ‘Emirates’, shumëkush kritikoi Realin për shitjen e një futbollisti kualitativ si […]...

4 October, 2013Lexo më shumë

Bartra, zgjidhja e problemit

Marc Bartra, me tri paraqitjet e fundit në qendër të mbrojtjes i ka dhënë fund një debati të gjatë që e ka përcjellur Barcelonën në muajt e fundit. Gjiganti katalan kërkoi një qendërmbrojtës gjatë afatit kalimtar të verës, por nuk e solli atë ndërsa pritej se do të jetë të kërkim të tij edhe pas […]...

4 October, 2013Lexo më shumë

FIFA shtyn vendimin për Katarin

FIFA ka shtyrë vendimin për zhvendosjen e Kampionatit botëror në Katar për në dimër deri pas përfundimit të garës së vitit të ardhshëm në Brazil, ka njoftuar Sky Sports News. Komisioni ekzekutiv i Federatës botërore të futbollit ka zhvilluar një takim dy-ditor në Zurich për të debatuar rreth propozimit për të zhvendosur garën e vitit […]...

4 October, 2013Lexo më shumë

Ribery, më punëtor se Messi e Ronaldo

Mesfushori i Bayern Munichut, Franck Ribery beson se punon më tepër në fushë se dy rivalët e tij për Topin e Artë, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Ylli francez luajti rol kyç në triumfin e gjigantit bavarez në Ligën e Kampionëve, Bundesligë dhe Kupën e Gjermanisë më 2012-13, dhe ka shfaqur formë të mirë edhe […]...

4 October, 2013Lexo më shumë

Hyypia ëndërron Liverpoolin

Trajneri i Bayer Leverkusenit, Sami Hyypia ka pranuar se “ëndërron” që një ditë të bëhet menaxher i Liverpoolit. 39-vjeçari, ish mbrojtës i skuadrës nga Anfield Road ka bërë fillim të mbarë të karrierës si trajner duke e udhëhequr Leverkusenin në Ligën e Kampionëve. Ai i tha të përditshmes gjermane Bild se rikthimi në Anfield në […]...

4 October, 2013Lexo më shumë

The Guardian përul Shaqirin

E përditshmja britanike The Guardian vendosi të bëjë shaka me yllin kosovar Xherdan Shaqiri derisa publikoi lajmin për interesimin e Arsenalit për shërbimet e mesfushorit të Bayern Munichut. Reprezentuesi zviceran nuk është titullar te skuadra e Pep Guardiolës por kjo thuhet se nuk e ka parandaluar gjigantin londinez – aktualisht lider në Premierligë – të […]...

4 October, 2013Lexo më shumë

Benzema nuk shënon, vrapon

Tifozët në Santiago Bernabeu janë duke e vërshëllyer shpeshherë me arsyetimin se nuk po angazhohet sa duhet. Mirëpo, Karim Benzema – edhe pse nuk arriti të shënojë gol – në fitoren 4-0 ndaj Copenhagenit në xhiron e dytë të ndeshjeve në Grupin B në Ligën e Kampionëve, për 80 minuta sa luajti, vrapoi gati 10 […]...

4 October, 2013Lexo më shumë

Sezon i çuditshëm

Futbollisti-trajneri Ryan Giggs beson se David Moyes së shpejti do të arrijë të bëjë Manchester Unitedin të luajë mirë dhe të fitojë, por pranon se stinori i deritashëm ka qenë i çuditshëm. United ndeshet me Sunderlandin të shtunën në kërkim të fitores së parë në Premierligë nga 14 shtatori. “Menaxheri ka qenë në rregull”, deklaroi […]...

4 October, 2013Lexo më shumë

Hakerët e Trabzonit ‘mposhtin’ Lazion

Trabzonspor dhe Lazio u ndanë në barazim 3-3 në duelin e xhiros së dytë në Grupin J në Europa League. Por, për befasi e ndoshta edhe argëtimin e dikujt tjetër, jo të gjithëve, e sidomos atyre që menaxhojnë uebfaqen zyrtare të Lazios, kanë pësuar nga hakerët e skuadrës turke. Mbi fotografinë e sektorit të tifozëve […]...

4 October, 2013Lexo më shumë

Ibrahimovic në rrezik

Zlatan Ibrahimovic rrezikon të suspendohet. Komisioni Disiplinor i Federatës franceze të Futbollit e ka ftuar sulmuesin e Paris Saint-Germain të jap shpjegime për atë që ndodhi në duelin e xhiros së shkuar në Ligue 1 kundër Toulouse. Ylli suedez, derisa ishte duke dalë nga fusha për t’ia liruar vendin sulmuesit tjetër Edinson Cavani, bëri një […]...

4 October, 2013Lexo më shumë

Wilshere tymos cigare

Jack Wilshere do të përballet me hidhërimin e Arsene Wengerit pasi është zënë duke tymosur cigare jashtë një klubi të natës në Londër. Reprezentuesi anglez është fotografuar me cigare në gojë derisa ishte duke biseduar me një bionde, pas fitores së Arsenalit ndaj Napolit 2-0. “Nuk pajtohem aspak me një sjellje të tillë, më duhet […]...

4 October, 2013Lexo më shumë

Nëse shënoj, festoj

Sulmuesi i Milanit, Alessandro Matri ka paralajmëruar se do të festojë në rast se shënon gol kundër ish skuadrës së tij Juventus, të dielën. Rossonerët vizitojnë Torinon ku i pret kampioni i Italisë në ballafaqimin e vlefshëm për xhiron e shtatë në Serie A, dhe Matri – i cili braktisi Juventusin gjatë afatit kalimtar të […]...

4 October, 2013Lexo më shumë

Një Maldini i ri në Milan

Stërvitja e zakonshme e Milanit para duelit kundër Juventusit të dielën ka qenë e veçantë. Jo vetëm për faktin se kanë mbetur vetëm edhe tri ditë para ballafaqimit me kampionin në fuqi, ndeshje që në rast të fitores mund të ndryshojë edicionin e deritashëm për Rossonerët. Së bashku me futbollistët e tjerë në dispozicion të […]...

4 October, 2013Lexo më shumë

Çmimet e fanellave

Fanellat e skuadrave janë element i domosdoshëm për tifozët e tyre. Por, çmimet e tyre dallojnë, secila prej tjetrës dhe nuk janë të lidhura me statusin e një klubi nëse bëhet fjalë për një skuadër kampion të Evropës apo ndonjë ekip më pak të suksesshëm. Sportsmail ka publikuar renditjen e fanellave më të shtrenjta dhe […]...

3 October, 2013Lexo më shumë

Ozil, magji me sakëz

Kanë thënë se atë që bënte Pele me topin e futbollit, Diego Maradona mund ta bënte me top të tenisit. Por, Mesut Ozil i ka lënë prapa vetes këto dy legjenda. Për aktualisht futbollistin kryesor të Arsenalit, teknika e përsosur nuk është ndonjë risi pasi gjatë gjithë karrierës së deritashme është konsideruar si lojtar me […]...

3 October, 2013Lexo më shumë

Januzaj, titullar kundër Sunderlandit?

Menaxheri i Manchester Unitedit, David Moyes është i gatshëm të inkuadrojë Adnan Januzajn kundër Sunderlandit në fundjavë. Tabloidi britanik The Mirror ka njoftuar të enjten se Moyes planifikon të aktivizojë kosovarin nga minuta e parë në duelin kundër Sunderlandit të shtunën. Januzaj ka rënë në sy me disa paraqitje pozitive si rezervist, deri më tani […]...

3 October, 2013Lexo më shumë

Suarez kushton 55 milionë funte

Liverpool pret që Real Madrid sërish të paraqet ofertë prej 45 milionë funtesh për sulmuesin Luis Suarez pas rihapjes së afatit kalimtar në janar. Ylli uruguaian ishte objektiv i gjigantit spanjoll gjatë afatit kalimtar të verës – kur pranoi publikisht se dëshiron të kalojë në Santiago Bernabeu – por klubi nga Anfield Road insistoi në […]...

3 October, 2013Lexo më shumë

Hart, ndeshje për harresë

Një ndeshje për tu harruar për Joe Hart, portier i Manchester Cityt i cili u vërshua nga kritikat pas paraqitjes së tij të dobët në humbjen 3-1 nga Bayern Munich në ndeshjen e xhiros së dytë të Grupit D në Ligën e Kampionëve të mërkurën mbrëma. Portieri anglez pranoi gola nga Franck Ribery, Thomas Muller […]...

3 October, 2013Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Supercar Showdown
  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master