Lajme futbolli – Page 580 – Lajmi.net

Aktuale

Kujdes nga Villa

David Villa do të shijojë derbin e tij të parë të Madridit kur sonte me Atleticon do të ndeshet me Realin në Santiago Bernabeu. Sulmuesi spanjoll është futbollist i cili ka bilanc personal mjaft pozitiv në përballje me Los Blancos. Si ish anëtar i Real Zaragozas, Valencias dhe Barcelonës, Villa u takua me Real Madridin […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Largimi i Pirlos, katastrofë për Juventusin

Gianluigi Buffon mendon se do të ishte katastrofë për Juventusin nëse Andrea Pirlo largohet nga klubi në fund të sezonit. Kontrata e mesfushorit italian me kampionin e Serisë A është e paraparë të skadojë gjatë verës së vitit 2014 dhe drejtori i përgjithshëm Giuseppe Marotta ka theksuar më herët gjatë javës se klubi nuk ngutet […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Januzaj do të mbetet në Man Utd

Menaxheri i Manchester United, David Moyes ka insistuar se Adnan Januzaj dëshiron të mbetet në Old Trafford. Por, ai theksoi se mesfushori i talentuar kosovar ka ndikim negativ rreth vetes. 18-vjeçari ka bërë tri paraqitje për Unitedin këtë sezon pas promovimit në ekipin e parë të Moyesit, por ende nuk e ka vazhduar kontratën me […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Kurrë më në Liverpool

Pepe Reina ka treguar se kurrë më nuk do ta bartë fanellën e Liverpoolit dhe ende nuk i pranon rrethanat mes së cilave u largua nga Anfield Road. Por, portieri spanjoll ka filluar të shkëlqejë sërish në Itali. I ribashkuar me Rafael Benitezin, Reina është një prej më meritorëve për fillimin e mbarë të sezonit […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

S’ka pushim për Messin

Lionel Messi pritet të ftohet nga Argjentina për ndeshjen e ardhshme kualifikuese për Kampionatin botëror 2014, edhe pse ekipi ka siguruar pjesëmarrjen për në garën që do të zhvillohet vitin e ardhshëm në Brazil. Së fundmi, ishte raportuar se Argjentina do të lejojë sulmuesin e Barcelonës të pushojë, por nuk duket të jetë ashtu, ka […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Plani i Liverpoolit

Brendan Rodgers dëshiron ta mbajë Liverpoolin në mesin e gjashtë pozitave të para, para rihapjes së afatit kalimtar në janar. Gjiganti nga ‘Anfield Road’ ka vetëm dy pikë më pak se lideri Arsenal, pas pesë xhirosh në Premierligë. Menaxheri Rodgers shpreson që mungesa e shpërqendrimit nga paraqitja në League Cup – ku u eliminuan në […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Nuk e kam vrarë askënd

Sulmuesi i Milanit, Mario Balotelli ka kërkuar falje për sjelljen e tij pas suspendimit prej tri ndeshjesh në Serie A si rezultat i përjashtimit me karton të kuq që mori pas përfundimit të takimit kundër Napolit në San Siro të dielën. Ylli italian kishte kërkuar të sqarohet me gjyqtarin Luca Banti pas humbjes 2-1 dhe […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Recoba thotë ‘mjaft’

Mesfushori i mirënjohur uruguaian, Alvaro Recoba ka njoftuar se ky do të jetë stinori i tij i fundit në futbollin profesionist. Ish ylli i Interit, anëtar i ekipit Nacional, ka bërë të ditur se do të pensionohet në fund të këtij sezoni. “Duke filluar nga dhjetori do të intensifikoj përgatitjet për gjashtë muajt e fundit […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Milani s’ka vdekur

Ish qendërmbrojtësi i Milanit, Alessandro Nesta mendon se është ende herët që ekipi të përjashtohet nga gara, pavarësisht fillimit negativ të sezonit. Milani ka grumbulluar vetëm pesë pikë nga pesë xhirot e para kurse në mesjavë barazoi 3-3 në udhëtim te Bologna. “Milani nuk ka filluar mirë në tri sezonet e fundit, por gjithmonë është […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

E dua Arsenalin

Arsene Wenger është i gatshëm të nënshkruajë kontratë të re në Arsenal dhe thotë se dëshiron të qëndrojë te klubi të cilin e dashuron. Francezi mori drejtimin e ekipit londinez më 1996, por periudha negative prej tetë vjetësh pa trofe ka zgjuar spekulime se mund të tërhiqet pas skadimit të kontratës në fund të këtij […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Drogba, trajner i Galatasaray?

Janë përmendur emra të ndryshëm, por në fund mund të del një që askush nuk e kishte pritur. Galatasaray u nga me Fatih Terimin, dhe është në kërkim të një pasardhësi të tij për trajner. Roberto Mancini, Dick Advocaat e disa të tjerë janë përmendur si kandidatë të mundshëm, ku emërimi i strategut të ri […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Përgjigje speciale

Menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho iu përgjigj homologut të tij Andre Villas-Boas i cili bëri të ditur se ata nuk flasin mes vete. Menaxheri i Tottenhamit i cili për shtatë vjet punoi si skaut për Mourinhon te Porto, Inter dhe Chelsea, ka bërë të ditur se ai nuk e konsideron më shok kundërshtarin e tij […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Ndëshkohet ‘gjyqtari i Realit’

Cesar Muniz Fernandez, gjyqtari që u fajësua se ia ‘dhuroi’ Real Madridit fitoren ndaj Elches 2-1 të mërkurën, është ndëshkuar për mënyrën se si ndau drejtësinë në duelin në fjalë. Muniz akordoi një penallti të dyshimtë për Realin në minutën e 96-të të ndeshjes të cilën në gol të fitores e shndërroi Cristiano Ronaldo. Vendimi […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Besiktas, katër ndeshje pa shikues

Besiktas është dënuar me zhvillimin e katër ndeshjeve me dyer të mbyllura pasi qindra tifozë vërshuan fushën duke shkaktuar ndërprerjen e derbit të Stambollit kundër Galatasarayt të dielën. Trajneri Slaven Bilic po ashtu u suspendua për tri ndeshje nga Federata turke e Futbollit, kurse mesfushori brazilian Felipe Melo u dënua me dy ndeshje pas ndëshkimit […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Messi kampion, Messi president

Futbollisti më i mirë në botë, Lionel Messi u paraqit të premten në gjykatë, në seancën e parë dëgjimore e cila e ngarkon me akuzën se së bashku me babain, Jorge, fshehën mbi 4 milionë euro nga tatimi. Ylli i Barcelonës me buzëqeshje në fytyrë u paraqit në një gjykatë në Gava, qytet i vogël […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Biri i Vilanovas, stërvitet me Barcelonën

Adria Vilanova, biri 16-vjeç i ish trajnerit Tito dhe futbollist i ekipit B të Barcelonës, ka stërvitur me ekipin e parë të gjigantit katalan. Ai, së bashku me Dan Seguran dhe Roger Rieran, kompletuan grupin e skuadrës seniore të trajnerit Gerardo Martino, ka njoftuar uebfaqja zyrtare e Barcelonës. Kapiteni Carles Puyol, i cili mungoi për […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Mandzukic, dëshirë e Realit

Disa ditë më parë, Mario Mandzukic shprehu gatishmërinë të pensionohet në Bayern Munich. Por, sipas menaxherit të njohur, Francois Gallardo, ylli kroat është në listën e objektivave të Real Madridit. Agjenti i FIFA-së, ishte mysafir në emisionin sportiv Punto Pelota ku shprehu krenarinë e tij pasi ishte i pari që njoftoi për transferimin e Gareth […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Deco i pensionuar, dënohet për doping

Ish ylli i Barcelonës dhe Chelseas, Deco është dënuar për një vit nga futbolli për doping ka vendosur Gjykata Supreme për Sport, në Brazil. Ish ylli portugez doli pozitiv për një substancë të ndaluar në mars. Por, vendimi nuk pritet të ndikojë tek ai sepse 36-vjeçari ka njoftuar për pensionimin e tij në gusht. Deco […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Guardiola përmirëson Gjermaninë

Selektori i Gjermanisë, Joachim Low beson se ndryshimet se në lojën e Philipp Lahm dhe Bastian Schweinsteiger te Bayern Munich, mund t’i ndihmojnë skuadrës së tij. Lëndimet kanë bërë që Lahm të angazhohet në rol më defanziv se sa pozita e krahut të djathtë, kurse Schweinsteiger është paraqitur në një detyrë më sulmuese gjatë fitores […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Ndihma e Suarezit

Sulmuesi i Liverpoolit, Luis Suarez ka thënë se është i vendosur t’i ndihmojë ekipit të tij pas rikthimi nga suspendimi prej dhjetë ndeshjesh. Ylli uruguaian, 26-vjeç, të mërkurën mbrëma u rikthye nga suspendimi prej dhjetë ndeshjes pas kafshimit të mbrojtësit të Chelseas, Branislav Ivanovic, në humbjen 1-0 nga rivali Manchester United në duelin e vlefshëm […]...

26 September, 2013Lexo më shumë

Pogba, Tevez, Vidal, të pazëvendësueshëm

Ka futbollistë të cilët nuk duhet të pushojnë kurrë. Janë kampionë tepër të rëndësishëm për ekipin, të cilët përcaktojnë ndeshjet edhe kur bëhet ndonjë nismë e gabuar, janë ata që shënojnë, ose i bëjnë të tjerët të shënojnë, e përcjellin kundërshtarin deri në zonën e rrezikshme, kurse në aksionin vijues gjenden në këndin tjetër duke […]...

26 September, 2013Lexo më shumë

Rekordi i Romës

Pesë fitore në pesë ndeshjet e para të një stinori në Serie A nuk kishin ardhur kurrë. Katër po, por pesë jo, asnjëherë. Roma mposhti Sampdorian 2-0 të mërkurën mbrëma dhe u shkëput e vetmuar në krye të Kampionatit italian, njëkohësisht duke thyer rekord për nisjen më pozitive të një stinori në histori të klubit. […]...

26 September, 2013Lexo më shumë

Spanja fton Costan

Federata spanjolle e Futbollit (RFEF) shpreson që gjatë kësaj jave të marrë leje nga FIFA, për të ftuar sulmuesin e Atletico Madridit, Diego Costa. Futbollisti, i lindur në Lagarto (Brazil), ishte ftuar nga strategu i Brazilit, Luiz Felipe Scolari për miqësoret kundër Italisë dhe Rusisë të mars. 24-vjeçari ka luajtur vetëm pesë minuta, kurse mbeti […]...

26 September, 2013Lexo më shumë

Gotze fton Lewandowskin

Mesfushori i Bayern Munichut, Mario Gotze ka thënë se do të jetë i lumtur nëse bashkohet me sulmuesin Robert Lewandowski në Allianz Arena. Gjiganti bavarez dështoi në përpjekjet për transferimin e yllit polak nga Borussia Dortmund gjatë afatit kalimtar të verës, por pritet që të sigurojë shërbimet e tij pas përfundimit të këtij sezoni kur […]...

26 September, 2013Lexo më shumë

Ibrahimovic negocioi largimin nga PSG

Ylli i Paris Saint-Germain, Zlatan Ibrahimovic ka njoftuar se konsideroi mundësinë e largimit nga klubi gjatë afatit kalimtar të verës. Suedezi, 31-vjeç, erdhi në ‘Parc des Princes’ nga Milan më 2012 dhe ndihmoi PSG-n të fitojë titullin e parë në Ligue 1 pas 19 vjetësh. Mirëpo, gjatë verës ai u spekulua me transferim te Chelsea, […]...

26 September, 2013Lexo më shumë

Reali e “vodhi” fitoren

Mbrojtësi i Elches, Edu Albacar tha se Real Madrid “vodhi” fitoren 2-1, pas penalltisë së realizuar nga Cristiano Ronaldo në minutën e 96-të. Reali kishte kaluar në epërsi nëpërmjet yllit portugez i cili kishte shënuar nga goditja e lirë para se Richmond Boakye të barazonte rezultatin në minutën e 91-të. Por, disa sekonda para fundit, […]...

26 September, 2013Lexo më shumë

Gascoigne dëshiron të vdes

Paul Gascoigne me vite është duke u munduar të eliminojë varësinë nga alkooli. Ish ylli i Anglisë në një film dokumentar ka treguar se ka kohë që e ka humbur atë betejë, dhe mezi pres të vdes. Disa herë i shpëtoi vdekjes së sigurt, por Gascoigne ka treguar se është dorëzuar nga jeta. “Mjaft, jam […]...

26 September, 2013Lexo më shumë

‘Skllevërit’ e Botërorit 2022

Organizatorët e Kampionatit botëror 2022 në Katar kanë thënë se janë të “befasuar” nga rezultati i hetimeve rreth tretmanit ndaj punëtorëve të migruar në vend. Organi në fjalë ka thënë se Qeveria e Katarit do të analizojë raportin e publikuar nga e përditshmja britanike The Guardian. Gazeta ka njoftuar se punëtorët nepalez në Katar “përballen […]...

26 September, 2013Lexo më shumë

Goditje gjeniale

Futbollistët e skuadrës gjermane Rot-Weiss Essen kanë realizuar gol nga goditja e lirë, pasi e hutuan plotësisht ‘murin e gjallë’ të ekipit kundërshtar. Gjashtë futbollistë morën pjesë në idenë që pa dyshim mund të quhet gjeniale, pasi solli golin. Ata arritën të mashtrojnë kundërshtarët që formonin murin, por edhe portierin. Ata qëndruan të qetë rreth […]...

26 September, 2013Lexo më shumë

Reali fitoi falë gjyqtarit

Të përditshmet spanjolle u shfaqën njëzëri duke akuzuar gjyqtarin Muniz Fernandez për “ndihmë” ndaj Real Madridit në fitoren 2-1 ndaj Elches të mërkurën mbrëma në duelin e vlefshëm për xhiron e gjashtë në La Ligë. Gjiganti spanjoll fitoi falë penalltisë së akorduar në minutat shtesë, e që ishte mjaft e debatueshme. Por, Fernandez u kritikua […]...

26 September, 2013Lexo më shumë

Komedi dhe teatër

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique dhe anëtari i Real Madridit, Alvaro Arbeloa janë përfshirë në një përplasje pas fitores mes polemikave të gjigantit madrilen ndaj Elches të mërkurën mbrëma. Mysafirët arritën të fitojnë duelin me rezultat të ngushtë 2-1, por vetëm falë një penalltie të diskutueshme që iu akordua në favor në minutat e fundit […]...

26 September, 2013Lexo më shumë

Ronaldo shpëton Realin

Cristiano Ronaldo u bë edhe njëherë hero i Real Madridit duke udhëhequr skuadrën e tij drejt fitores 2-1 në udhëtim te Elche, në duelin e vlefshëm për xhiron e gjashtë në La Ligë. Në ndeshjen me përfundim dramatik, gjiganti madrilen mori pikët e plota, vetëm pas heroizmit të yllit portugez në minutat e fundit të […]...

25 September, 2013Lexo më shumë

Arsenali fiton me penallti

Arsenali u kualifikua për në rrethin e katërt të Capital One Cup ku do të ndeshet me Chelsean, pas fitores me penallti në udhëtim te West Bromwich Albion. Gabimet nga Craig Dawson dhe Morgan Amalfitano e kthyen duelin në favor të Arsenalit, pasi mbrojtësi Nacho Monreal shënoi penalltinë vendimtare. Skuadra e menaxherit Arsene Wenger kishte […]...

25 September, 2013Lexo më shumë

Komandon Roma, ndalet Napoli

Roma është skuadra e vetme me bilanc pozitiv pas pesë xhirosh në Serie A. Skuadra nga kryeqyteti italian fitoi edhe në udhëtim te Sampdoria me rezultat 2-0 duke u shkëputur si e vetme në krye të tabelës, pas barazimit befasues të Napolit me Sassuolon, 1-1. Mehdi Benatia dhe Gervinho shënuan në pjesën e dytë për […]...

25 September, 2013Lexo më shumë

Man Utd eliminon Liverpoolin

Luis Suarez nuk arriti ta shpëtojë Liverpoolin në rikthimin e tij nga suspendimi prej dhjetë ndeshjes pasi sulmuesi i Manchester Unitedit, Javier Hernandez shënoi golin e fitores 1-0 në duelin e vlefshëm për rrethin e tretë në Capital One Cup. Hernandez realizoi pas kornerit të Wayne Rooneyt, vetëm 39 sekonda pas fillimit të pjesës së […]...

25 September, 2013Lexo më shumë

Bayern, lehtë në Kupë

Bayern Munich ka shënuar fitore të lehtë në kuadër të Kupës së Gjermanisë duke mposhtur si nikoqir Hannoverin me rezultat të thellë 4-1. Skuadra e Pep Guardiolës konfirmoi formën e mirë duke shënuar fitore të radhës. Thomas Muller e kaloi Bayernin në epërsi duke shënuar në minutën e 17-të. Kurse, dhjetë minuta më vonë Claudio […]...

25 September, 2013Lexo më shumë

Benzema, i pamjaftueshëm

Selektori i Francës, Didier Deschamps i ka bërë thirrje sulmuesit Karim Benzema të përmirësojë lojën e tij dhe t’i jap fund serisë së paraqitjeve të zbehta për Trekolorët. 25-vjeçari ka shënuar vetëm tri gola në 28 paraqitjet e fundit për Francën, kurse është duke u vërshëllyer vazhdimisht nga tifozët e Real Madridit në Santiago Bernabeu. […]...

25 September, 2013Lexo më shumë

‘Luftëtarët’ e Chelseas

Fernando Torres ka thënë se ekipi i Chelseas duhet të mbajë nivelin e lartë të paraqitjeve për të mbetur në planet e Jose Mourinhos. Sulmuesi zhvilloi 90 minuta për herë të parë këtë stinor në fitoren 2-0 kundër Sëindon Toën në Capital One Cup të martën, ku realizoi golin e parë dhe asistoi në të […]...

25 September, 2013Lexo më shumë

Ronaldo lavdëron Ronaldon

Ish ylli i Real Madridit dhe Kombëtares braziliane, Ronaldo ka thënë se Cristiano Ronaldo është bërë “futbollist i kompletuar” pas transferimit të tij në Santiago Bernabeu. 28-vjeçari ka shënuar 208 gola në 205 paraqitje për Los Blancos pas ardhjes në klub nga Manchester United më 2009 për 94 milionë euro. Emnaku i tij, tre herë […]...

25 September, 2013Lexo më shumë

Fenomeni Januzaj

Adnan Januzaj ka potencial të bëhet fenomen dhe me paraqitjet e para për Manchester Unitedin ka dëshmuar kualitetet e tij. Kështu mendon ish ylli i Belgjikës gjatë periudhës 1980-90, Marc Degryse. Ai ka lavdëruar yllin kosovar të Manchester Unitedit, i cili nga ky stinor është anëtar i ekipit të parë të gjigantit nga Old Trafford. […]...

25 September, 2013Lexo më shumë

Cavani, kush?

Pas largimit të Edinson Cavanit, shumëkush mendoi se Napoli do ta ketë shumë të vështirë të zëvendësojë futbollistin i cili ka qenë burimi kryesor i golave për ekipin nga San Paolo. Mirëpo, klubi në vend të tij solli Gonzalo Higuainin nga Real Madrid, transferim me vlerë prej 37 milionë eurosh, plus bonuset. Dhe në bazë […]...

25 September, 2013Lexo më shumë

Shansi i fundit për Suarezin

Legjenda e Liverpoolit, Robbie Fowler ka paralajmëruar Luis Suarezin se ka shansin e fundit të dëshmohet se i kanë lënë incidentet pas tij. Ylli uruguaian pritet të luajë për herë të parë për Liverpoolin pas shërbimit të suspendimit prej dhjetë ndeshjesh moslojë pasi kafshoi mbrojtësin e Chelseas, Branislav Ivanovic. 26-vjeçari ka realizuar 51 gola në […]...

25 September, 2013Lexo më shumë

Bendtner, i pandalshëm?

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger beson se Nicklas Bendtner mund të jetë i “pandalshëm” para rikthimit të tij në ekipin e parë. Sulmuesi danez pritet të luajë sonte në duelin kundër WBA-së në Capital One Cup, dhe sipas Wengerit mund të ketë ndikim këtë stinor. 25-vjeçari nuk është paraqitur në formacionin bazë të Arsenalit për […]...

25 September, 2013Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Supercar Showdown
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bubble Trouble