Lajme futbolli – Page 556 – Lajmi.net

Aktuale

Holanda mbetet pa Van der Vaartin

Mesfushori Raphael van der Vaart ka pësuar një lëndim gjatë seancës stërvitore të Holandës, dhe do të mungojë në Kampionatin botëror në Brazil....

28 May, 2014Lexo më shumë

Luiz në PSG, për inat të UEFA-së

Pronari i Paris Saint-Germain, Tamim Al Thani ka thënë se transferimi i qendërmbrojtësit David Luiz nga Chelsea është kundërpërgjigja e tyre për ndëshkimin e shqiptuar nga UEFA....

28 May, 2014Lexo më shumë

Fusha e finales së Botërorit, si në Kosovë

Saktësisht 16 ditë para fillimit të Kampionatit botëror në Brazil, gjendja e fushës në stadiumin Maracana, nikoqir i finales, është e mjerueshme, dhe ngjan në terrenet e futbollit në Kosovë....

28 May, 2014Lexo më shumë

Spanja, më e mira në botë

David de Gea është i bindur se Spanja është ekipi më i mirë në botë. Portieri i Manchester Unitedit shpreson që “Stuhia e Kuqe” ta fitojë Botërorin në Brazil, pasi sipas tij, Del Bosque e ka në dispozicion ekipin më të mirë....

28 May, 2014Lexo më shumë

Spanja e kërkon Botërorin

Pepe Reina thotë se Spanja do të mundohet ta mbrojë titullin e kampionit të botës në Brazil, por është i vetëdijshëm se ekipet tjera kanë motiv shtesë kur përballen me “Stuhinë e Kuqe”....

27 May, 2014Lexo më shumë

Hazard i mbetet besnik Chelseat

Eden Hazard thotë se spekulimet për një transferim të mundshëm në PSG nuk e shpërqendrojnë atë. Mesfushori belg është më shumë i fokusuar tek Botërori i Brazilit për momentin....

27 May, 2014Lexo më shumë

Francës i nevojitet mrekullia në Botëror

Didier Deschamps mendon se Francës i nevojitet mrekullia, për ta fituar Botërorin. Trajneri francez është realist dhe thotë se disa ekipe janë shumë më përpara ‘Trekolorëve’....

27 May, 2014Lexo më shumë

Torres: E dija se do të luaja në Botëror

Fernando Torres e ka pranuar se e kaloi një vit të çuditshëm në nivelin e klubeve me Chelsean, por është i lumtur që bën pjesë në ekipin e Spanjës, me të cilën synon të luajë në Botëror....

27 May, 2014Lexo më shumë

Kranjcar humb Botërorin

Niko Kranjcar do t’i mungojë Kroacisë në Kampionatin botëror në Brazil. Mesfushori pësoi një lëndim në fitoren e Queens Park Rangers ndaj Derby County të shtunën, dhe nuk do të luajë në Brazil....

27 May, 2014Lexo më shumë

Kosovës nuk do t\’i kryenin punë as Januzaj e Shaqiri

Selektori i Kosovës, Albert Bunjaki ka publikuar një letër të gjatë, duke komentuar dy ndeshjet e fundit miqësore kundër Turqisë dhe Senegalit. Por, ai preku edhe shumë çështje të tjera....

27 May, 2014Lexo më shumë

Penalltia më e dobët, Made in Serbia

Kemi parë shumë penallti të ekzekutuara në mënyrë të dobët, mbi portë, ose me goditje të lehta që janë ndalur pa problem nga portieri kundërshtar. Por, ky rast nga Serbia vërtetë është i pa konkurrencë....

27 May, 2014Lexo më shumë

Ekipi pranoi 164 gola, fajëson gjyqtarin

Një skuadër amatore e përbërë nga futbollistë të shurdhër, Birmingham Deaf FC, ka rënë nga liga, por kërkon anulimin e rezultatit sepse është e pakënaqur me ndarjen e drejtësisë. Ata kanë pranuar 164 gola....

27 May, 2014Lexo më shumë

Scolari llogariste në Diego Costan për Botëror

Selektori i Brazilit, Luiz Felipe Scolari ka zbuluar se llogariste në Diego Costan për Botëror. Gjithashtu, trajneri brazilian ka folur edhe për mungesën e ftesës së Kaka dhe Robinho dhe për objektivat në Botëror....

27 May, 2014Lexo më shumë

S’është veç Messi nën presion

Javier Mascherano thotë se Lionel Messi nuk është i vetmi lojtar që do të jetë nën presion në Botëror. Qendërmbrojtësi i Barcelonës pret që Argjentina të jetë e suksesshme në kompeticionin që do të mbahet në Brazil....

27 May, 2014Lexo më shumë

Diego Costa mungon 15 ditë

Diego Costa do të mungojë 15 ditë. Sulmuesi spanjoll, i cili pësoi lëndim në fillim të ndeshjes finale të Ligës së Kampionëve ndaj Real Madridit, mund të kthehet në ditët e para të Botërorit të Brazilit....

26 May, 2014Lexo më shumë

Milito: Tevez e meritoi ftesën për Botëror

Diego Milito insiston se Carlos Tevez e meritoi të ftohej për Botëror nga Përfaqësuesja e Argjentinës, pas paraqitjeve mbresëlënëse që i bëri sezonin e fundit me Juventusin në Serie A....

26 May, 2014Lexo më shumë

Prandelli vazhdon me Italinë

Cesare Prandelli do të jetë selektor i Italisë së paku edhe dy vjet. Trajneri italian e ka vazhduar kontratën të hënën, ndërsa do ta drejtojë ekipin në kualifikimet për Evropianin 2016....

26 May, 2014Lexo më shumë

Pogba synon ta fitojë Botërorin

Paul Pogba e pret me padurim fillimin e Botërorit. Ylli i Juventusit synon të shkëlqejë në Brazil dhe ta ndihmojë Francën që ta fitojë këtë kompeticion, i cili do të mbahet muajin e ardhshëm....

26 May, 2014Lexo më shumë

Messi e Ronaldo janë monstrumë

Daniel De Rossi mendon se Messi dhe Ronaldo janë monstrumë të futbollit, por insiston se nuk ia ka frikën asnjë kundërshtari, teksa po përgatitet për Botërorin e Brazilit....

25 May, 2014Lexo më shumë

Llamkos Kosova shpallet kampion

Llamkos Kosova është kampion i ri i Kosovës në futboll. Skuadra nga Vushtrria fitoi në udhëtim te Drenica me rezultat 3:1, dhe e siguroi titullin....

24 May, 2014Lexo më shumë

Ibrahimovic: Luiz është një bishë

Ylli i Paris Saint-Germain, Zlatan Ibrahimovic mirëpret ardhjen e mbrojtësit David Luiz nga Chelsea dhe thotë se transferimi i brazilianit është mesazh për mbarë Evropën....

24 May, 2014Lexo më shumë

Ronaldinho lëshon shtëpinë me qira për Botëror

Ronaldinho nuk është pjesë e ekipit të Brazilit për Kampionatin botëror. Mirëpo, sulmuesi i mirënjohur synon të përfitojë gjatë zhvillimit të garës. Ai ofron shtëpinë e tij me qera, me çmim prej 15 mijë dollarë në natë....

24 May, 2014Lexo më shumë

Top 10 mbrojtësit më të shtrenjtë

David Luiz do të bëhet mbrojtësi më i shtrenjtë në botë pas zyrtarizimit të marrëveshjes për transferimin e tij në Paris Saint-Germain. Por, deri atëherë, kush zë vend në dhjetë transferimet më të shtrenjta të mbrojtësve?...

24 May, 2014Lexo më shumë

Lahm ka frikë nga Ronaldo

Reprezentuesi i Gjermanisë, Philipp Lahm është shprehur i brengosur para përballjes me Portugalinë në Kampionatin botëror për shkak të formës së jashtëzakonshme të Cristiano Ronaldos....

24 May, 2014Lexo më shumë

Zyrtare: Luiz në PSG

Paris Saint-Germain ka konfirmuar arritjen e marrëveshjes me Chelsean për transferimin e qendërmbrojtësit David Luiz. Ylli brazilian do të jetë anëtar i ri i gjigantit francez, pas hapjes së afatit kalimtar të verës....

24 May, 2014Lexo më shumë

Falcao në shitje

Monaco është duke konsideruar shitjen e futbollistit kryesor Radamel Falcao. Klubi nga Ligue 1 do të vlerësojë ofertat prej 45 milionë euro, për yllin kolumbian i cili është aktualisht duke u rikuperuar nga lëndimi i rëndë....

23 May, 2014Lexo më shumë

Pas Luizit, PSG kërkon edhe Hazardin

Pas qendërmbrojtësit David Luiz, Paris Saint-Germain mund të hidhet në sulm edhe për transferimin e mesfushorit të Chelseas, Eden Hazard. Trajneri Laurent Blanc ka pranuar se e pëlqen shumë yllin belg....

23 May, 2014Lexo më shumë

Neymar kundër Messit

Neymar dhe Lionel Messi janë partnerë në sulmin e Barcelonës. Por, ylli brazilian dëshiron të mposht Argjentinën e Messit në finalen e Kampionatit botëror 2014....

23 May, 2014Lexo më shumë

Bender humb Botërorin

Gjermania ka humbur një mesfushor të rëndësishëm. Ylli i Bayer Leverkusenit, Lars Bender ka pësuar një lëndim në stërvitje dhe është tërhequr nga ekipi, për Kampionatin botëror në Brazil....

23 May, 2014Lexo më shumë

Suarez: Do të luaj në Botëror

Sulmuesi Luis Suarez ka deklaruar se do të rikuperohet me kohë për të luajtur për Uruguain në Kampionatin botëror në Brazil. Ai dëshiron t’i ndihmojë bashkëlojtarëve të tij....

23 May, 2014Lexo më shumë

Meksika ndalon seksin

Selektori i Meksikës, Miguel Herrera u ka ndaluar futbollistëve të tij të kenë marrëdhënie seksuale gjatë Kampionatit botëror në Brazil. Ai thotë se kush nuk mund të qëndrojë një muaj pa seks, nuk është futbollist profesionist....

22 May, 2014Lexo më shumë

Messi premton titullin e kampionit

Ylli i Argjentinës, Lionel Messi u ka premtuar tifozëve se do të fitojë trofeun e kampionit të botës, në Brazil....

22 May, 2014Lexo më shumë

Yjet që nuk e kanë fituar Ligën e Kampionëve

Disa prej tyre konsiderohen si futbollistët më të mirë në histori, ndërsa të tjerët janë ende yje të sotmes. Por, ata të gjithë janë një të përbashkët, nuk e kanë fituar asnjëherë trofeun e Ligës së Kampionëve....

22 May, 2014Lexo më shumë

Formacioni bazë i Anglisë

Kampionati botëror do të fillojë është pak më pak se një muaj larg dhe tifozët e Anglisë kanë filluar të përgatiten. Cili do të jenë formacioni bazë i ekipit të selektorit Roy Hodgson?...

22 May, 2014Lexo më shumë

Zyrtare: Kosova do të luajë me Panamanë dhe Kanadanë

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka njoftuar se ka caktuar dy ndeshje të reja miqësore. Në muajin tetor, Kosova do të luajë kundër Panamasë dhe Kanadasë, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës....

22 May, 2014Lexo më shumë

Lëndohet Van Persie, e rrezikon Botërorin

Robin van Persie ka pësuar lëndim në gju gjatë stërvitjeve me Përfaqësuesen e Holandës dhe rrezikon të mos paraqitet në Botërorin e Brazilit, njëjtë si sulmuesi uruguaian, Luis Suarez....

22 May, 2014Lexo më shumë

Botërori në dyshim për Suarezin

Prezenca e Luis Suarez në Botërorin e Brazilit është vënë në rrezik. Sulmuesi uruguaian mund t’i nënshtrohet një operimi në gju, pasi ka ndier dhimbje gjatë grumbullimit me Përfaqësuesen e Uruguait....

22 May, 2014Lexo më shumë

E ardhmja e Low varet nga rezultatet

Joachim Low dëshiron të qëndrojë në krye të Përfaqësueses së Gjermanisë deri në vitin 2016, por e pranon se e ardhmja e tij do të varet nga rezultatet që do t’i regjistrojë në Botërorin e Brazilit, këtë verë....

22 May, 2014Lexo më shumë

FIFA s’e ndërron orarin e Botërorit

FIFA nuk e ka ndërmend ta ndryshojë orarin e ndeshjeve që do të fillojnë në ora 13:00. Fenapaf e konsideron të rrezikshëm këtë orar, për shkak të temperaturave të larta në Brazil, por shtëpia e futbollit botëror thotë se gjithçka është nën kontroll....

22 May, 2014Lexo më shumë

Kosova duhet të pranohet në UEFA dhe FIFA

Selektori i Turqisë, Fatih Terim përsëriti qëndrimin e tij se UEFA dhe FIFA duhet ta pranojnë Kosovën. Ai premtoi ndihmë të mëtutjeshme për edukimin e futbollit kosovar dhe lavdëroi tifozët në stadiumin ‘Adem Jashari’, për mbështetjen e tyre....

21 May, 2014Lexo më shumë

Vokrri nuk befasohet nga rezultati

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri deklaroi se priste humbje në miqësoren nga Turqia, dhe nuk befasohet nga rezultati përfundimtar 6:1....

21 May, 2014Lexo më shumë

Bunjaki e priste humbjen

Selektori i Kosovës, Albert Bunjaki ka thënë se e priste një humbje nga Turqia në ndeshjen e sotme miqësore. Por, ai e vendos rezultatin 6:1 në plan të dytë dhe fajëson golin e hershëm që sipas tij pati ndikim të madh tek skuadra....

21 May, 2014Lexo më shumë

Thaçi: Edhe Bayerni humbi 5:0 nga Reali

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi e mbështeti Përfaqësuesen e Kosovës pas humbjes 6:1 nga Turqia dhe shtoi se edhe Bayern Munich humbi 5:0 nga Real Madrid në Ligën e Kampionëve...

21 May, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Urban Basketball
  • Play Bubble Trouble