Lajme futbolli – Page 530 – Lajmi.net

Aktuale

Juventus kërkon Mustafin

Juventus ka filluar të bëjë gati planet për afatin kalimtar të verës. Dhe, në listën e objektivave të trajnerit Antonio Conte është edhe një futbollist shqiptar, mbrojtësi i Sampdorias, Shkodran Mustafi, ka njoftuar e përditshmja sportive italiane Tuttosport. Mustafi ka lënë përshtypje të mira me paraqitjet e tij për skuadrën nga qyteti i Genovas dhe […]...

6 March, 2014Lexo më shumë

Benteke sjell huqjen e sezonit

Christian Benteke ka sjell një rast që pa dyshim se do të jetë kandidat për huqjen e sezonit në një ndeshje ndërkombëtare, kur e dërgoi topin mbi portë nga afërsia, edhe pse ishte i papenguar. Golgeteri i Aston Villas është duke kaluar një stinor delikat në Premierligë, por mori ftesën nga selektori Marc Wilmots për […]...

6 March, 2014Lexo më shumë

Goli i Pedros mposht Italinë

Në një ndeshje mjaft të hapur dhe me shumë raste për shënim, u shënua vetëm një gol. Spanja mposhti Italinë 1:0 në miqësoren e zhvilluar në Vicente Calderon në Madrid. Skuadra kampione e botës dhe Evropës mundi Azzurrët, por me mjaft vështirësi. Pjesa e parë nuk solli gola por të dyja ekipet patën mundësi që […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Portugalia e Ronaldos bombardon Kamerunin

Portugalia shënoi fitore të thellë në miqësoren ndaj Kamerunit me rezultat 5:1. Cristiano Ronaldo dhe shokët e tij e dominuan përballjen në pjesën e dytë kur shënuan katër herë. Ronaldo kaloi Portugalinë në epërsi pas 21 minutash lojë, por pak para përfundimit të pjesës së parë Vincent Aboubakar barazoi shifrat për Kamerunin. Mirëpo, dy gola […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Sturridge gëzon Anglinë

Anglia fitoi miqësoren ndaj Danimarkës me rezultat të ngushtë 1:0. Skuadra e selektorit Roy Hodgson arriti që të fitojë duke siguruar rehatinë dhe përforcimin e vetëbesimit para fillimit të Kampionatit botëror 2014 në Brazil. Pjesa e parë nuk solli gola, kurse edhe ajo e dyta ishte duke shkuar drejt barazimit. Mirëpo, tetë minuta para përfundimit […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Franca dominon Holandën

Edhe pse bëhet fjalë për një ndeshje miqësore, Franca shënoi fitore të madhe duke mposhtur Holandën me rezultat 2:0. Trekolorët realizuan një fitore që pa dyshim se do t’ua ngrit vetëbesimin para fillimit të Kampionatit botëror, pasi triumfuan ndaj një kundërshtari që konsiderohet si një prej favoritëve për garën e këtij viti në Brazil. Të […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Gjermania fiton me golin e Gotzes

Gjermania mposhti Kilin në ndeshje miqësore me rezultat minimal 1:0, falë golit nga ylli i Bayern Munichut, Mario Gotze. Skuadra e selektorit Joachim Low mundi një kundërshtar mjaft të papërshtatshëm që së fundmi ka treguar fuqinë e tij duke mposhtur edhe Anglinë në Wembley. Mirëpo, ata nuk arritën të ndalin Gjermaninë e fuqishme, që megjithatë […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Shaqiri me shokë barazojnë me Kroacinë

Zvicra barazoi 2:2 në ndeshjen miqësore kundër Kroacisë. Me Xherdan Shaqirin, Valon Behramin dhe Granit Xhakën në formacionin bazë, skuadra helvetike luajti mjaft mirë. Por, pas daljes së Shaqirit dhe Behramit në përfundim të pjesës së parë, loja e Zvicrës ndryshoi sado pak dhe kroatët arritën të barazojnë rezultatin. Josip Drmic shënoi dy herë për […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Rumania ndal Argjentinën e Messit

Argjentina dëshpëroi duke luajtur pa gola në miqësoren kundër Rumanisë. Edhe pse u paraqit me yjet më të mëdhenj si Lionel Messi, Sergio Aguero e Angel Di Maria, skuadra nga Amerika e Jugut nuk arriti të realizojë as një gol të vetëm, duke shfaqur një lojë të dobët, dhe brengosëse, para fillimit të Kampionatit botëror. […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Kosova kënaqi tifozët

Pavarësisht barazimit pa gola, tifozët thonë se u ndanë të kënaqur me paraqitjen e Kosovës në miqësoren e parë ndërkombëtare kundër Haitit. Ata përjetuan një ndjenjë të re: Për herë të parë brohoritën emrin e Kosovës, si Kombëtare....

5 March, 2014Lexo më shumë

Ndeshje fantastike

Gjashtë vjet pas shpalljes së pavarësisë nga Serbia, Kosova theu izolimin duke zhvilluar ndeshjen e parë miqësore ndërkombëtare në barazimin 0:0 me Haitin në stadiumin Adem Jashari në Mitrovicë. Por, pavarësisht dështimit për të realizuar edhe një gol të vetëm, më tepër se 17 mijë tifozët e pranishëm në mënyrë frenetike e duartrokitën ekipin me […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Fiton Kombëtarja Tjetër

Kombëtarja e Shqipërisë shënoi fitore 2:0 ndaj Maltës në ndeshjen miqësore ndërkombëtare të zhvilluar në stadiumin Niko Dovana në Durrës. Kuqezinjtë dominuan kundërshtarin duke realizuar fitore të merituar, falë paraqitjes fantastike, ku rezultati përfundimtar lehtë ka mundur të jetë edhe më i thellë për të përzgjedhurit e Gianni de Biasit. Mesfushori Migjen Basha e kaloi […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Kosovë-Haiti, në mediat ndërkombëtare

Mediat prestigjioze botërore kanë raportuar nga ndeshja e parë miqësore e Kosovës në futboll kundër Haitit. AP thotë se Kosova e dominoi Haitin, ndërsa BBC përmend refuzimin e Adnan Januzajt për të luajtur për vendin e tij....

5 March, 2014Lexo më shumë

Tifozët serbë bashkohen kundër Kosovës

Simpatizuesit e Crvena Zvezdës dhe Partizanit ndajnë rivalitet të ashpër mes vete. Mirëpo, ata kanë gjetur një arsye t’i bashkojnë forcat, në shprehjen e qëndrimit të tyre kundër Kombëtares së Kosovës, në kohën kur po zhvillohej ndeshja miqësore kundër Haitit. Disa mbështetës të dy klubeve më të mëdha serbe, janë paraqitur në një breg në […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Fadil Vokrri mendon se testi i parë kaloi mirë

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, thotë se me ndeshjen Kosova-Haiti u dërgua një mesazh i qartë se kosovarët dinë të organizojnë ndeshje dhe padrejtësisht ishin në izolim. Sipas tij, testi i parë kaloi shumë mirë....

5 March, 2014Lexo më shumë

Serbisë i vjen inati për Kosovën

Ndeshja e parë miqësore ndërkombëtare e Kosovës kundër Haitit nuk ka lënë pa u komentuar edhe nga mediat serbe. Në fakt, portali Telegraf.rs me të përfunduar takimi ka publikuar një artikull duke përulur nivelin e lojës, edhe pse skuadra jonë bëri një paraqitje mjaft të mirë, por nuk arriti të gjejë golin. “Shterpësia e shqiptarëve, […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Fillim i mirë për Kosovën

Selektori i Kosovës, Albert Bunjaki u nda i kënaqur nga paraqitja e futbollistëve të tij në barazimin 0:0 me Haitin në ndeshjen e parë ndërkombëtare të zhvilluar sot në Mitrovicë. Kosova e dominoi ndeshjen por nuk arriti të shënojë gol, me çka dështoi të nxjerr fitoren e merituar. Por, Bunjaki nuk dëshpërohet, atij i pëlqeu […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Raskaj: Mungoi vetëm fitorja

Kapiteni i Kosovës, Anel Raskaj u nda i kënaqur nga paraqitja në barazimin 0:0 kundër Haitit, dhe e vetmja gjë që nuk i pëlqeu ishte rezultati. Kosova e dominoi ndeshjen por nuk arriti të gjejë golin e shumëkërkuar dhe të merituar. “Falënderoj të gjithë për përkrahjen, ka qenë një ndeshje fantastike, kemi pasur shumë raste […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Kroacia e zhgënjyer që nuk luajti me Kosovën

Ambasadori kroat në Kosovë, Zoran Vodopija, thotë tha se dëshira e tij ka qenë që Kosova ta zhvillojë miqësoren e parë kundër shtetit të tij. Realizimin e ëndrrës së tij e kanë pamundësuar kushtet të cilat iu imponuan Kosovës kur mori dritën jeshile nga FIFA....

5 March, 2014Lexo më shumë

Formacioni i Kosovës

Selektori i Kosovës, Albert Bunjaki ka publikuar formacionin bazë të skuadrës së tij për ndeshjen miqësore ndërkombëtare kundër Haitit. Dueli do të fillojë në ora 15:00 në stadiumin Adem Jashari në Mitrovicë dhe tashmë ka zgjuar interesim jashtëzakonisht të madh dhe atmosferë të nxehtë në arenë dhe jashtë tij. Me Anel Raskajn si kapiten, Bunjaki […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Kosova, sa e mirë

Përfaqësuesja e Kosovës realizoi ndeshjen e parë miqësore ndërkombëtare kundër Haitit, duke barazuar me rezultat 0:0. Edhe pse nuk pati gola, futbollistët e Kosovës treguan lojë të mirë dhe premtuese për sfidat e ardhshme. E, tifozët nuk i dëgjuam. ...

5 March, 2014Lexo më shumë

Januzaj vs Giggs

Të dy janë bashkëlojtarë dhe luftojnë për të rikthyer Manchester Unitedin në rrugën e duhur pas rezultateve dëshpëruese deri më tani gjatë këtij sezoni. Por, Ryan Giggs dhe Adnan Januzaj janë ndeshur mes vete në një ballafaqim të shkathtësisë. Dyshja mori pjesë në ‘DHL Trick Challenge’ në kompleksin stërvitor të ekipit të martën. Dhe, të […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Xhaka gëzohet për Kosovën

Mesfushori Granit Xhaka është i lumtur që Kosova do të thyejë izolimin shumëvjeqar duke zhvilluar sot ndeshjen e parë miqësore ndërkombëtare kundër Haitit në Mitrovicë. Ylli i Borussia Monchengladbachut dhe Zvicrës e uron përfaqësuesen kosovare. “Është fakt se luhet ndeshje miqësore dhe jo garuese, por edhe kjo është një arritje e shënuar e Kosovës, pas […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Tifozi shqiptar para policisë serbe

Kosova përgatitet për ndeshjen e parë miqësore ndërkombëtare kundër Haitit. Skuadra e selektorit Albert Bunjaki sot në ora 15:00 do të zhvillojë duelin e parë, historik, si shtet. Dhe, derisa jemi në pritje të ballafaqimit në stadiumin Adem Jashari në Mitrovicë, mediat serbe vazhdojnë të publikojnë artikuj në lidhje me Kosovën, tifozët, dhe shumëçka tjetër. […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Zyrtare: Vidic në Inter

Inter ka zyrtarizuar marrëveshjen për transferimin e qendërmbrojtësit të Manchester Unitedit, Nemanja Vidic, pas përfundimit të këtij sezoni. Nëpërmjet një njoftimi të publikuar në uebfaqen zyrtare të klubit italian, është bërë e ditur se ylli serb do të jetë anëtar i ri i Nerazzurrëve, nga fillimi i edicionit të ri, kur do të jetë futbollist […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Wenger është humbës

Ylli i Bayern Munichut, Arjen Robben ka kritikuar ashpër menaxherin e Arsenalit, Arsene Wenger. Holandezi është hidhëruar që trajneri francez e akuzoi atë për simulim në rastin kur fitoi një penallti për gjigantin bavarez në duelin e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve kundër Arsenalit në Emirates. Për më tepër, në këtë […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Serbët nuk pranojnë baste për Kosovë-Haiti

Bastoret në veri të Mitrovicës nuk pranojnë pagesa për ndeshjen miqësore mes Kosovës dhe Haitit, që zhvillohet sot në stadiumin Adem Jashari. Një gazetar serb i portalit Alo.rs ka njoftuar se ka tentuar të vë bast për ndeshjen e sotme në disa bastore serbe në Mitrovicë, por një gjë e tillë ka qenë e pamundur. […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Van Persie në shitje

Menaxheri i Manchester Unitedit, David Moyes është duke konsideruar mundësinë e shitjes së sulmuesit Robin van Persie, në fund të këtij sezoni, pasi është i pakënaqur me qëndrimin e holandezit. Van Persie, i cili po ashtu besohet se është duke shqyrtuar të ardhmen e tij në Old Trafford, ka dështuar të shfaq formën e tij […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Serbët nuk luajnë për Kosovën as për 1 milion euro

Mitrovica si qytet i ndarë, është e tillë edhe për nga atmosfera. Shqiptarët janë në festë, në pritje të ndeshjes së parë miqësore ndërkombëtare që do të zhvillohet sot kundër Haitit, kurse në anën tjetër serbët e injorojnë atë që do të ngjajë në stadiumin e qytetit, Adem Jashari. Por, ata nuk hezitojnë që të […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Kosova-Haiti, nuk është vetëm miqësore

Përfaqësuesja e Kosovës është gati të shkruajë historinë, me duelin e sotëm kundër Haitit, i pari i nivelit miqësor ndërkombëtar që do të shënojë fundin e izolimit të futbollit në vendin tonë.  Gjithçka është gati për duelin në Mitrovicë, dhe selektori Albert Bunjaki ka thënë se takimi me Haitin nuk është vetëm një ndeshje miqësore. […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Kompany injoron Mourinhon

Kapiteni i Manchester Cityt, Vincent Kompany ka vendosur t’i injorojë deklaratat e menaxherit të Chelseas, Jose Mourinho. Special One vazhdon të deklarojë se City është favorit për të fituar titullin e kampionit në Premierligë, edhe pse Blues janë lider me katër pikë epërsi ndaj Liverpoolit në pozitën e dytë. Por, City ka dy ndeshje më […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Reali më i fortë se Bayerni

Arsene Wenger e sheh Real Madridin si kandidat potencial për ta fituar Ligën e Kampionëve, duke besuar se gjiganti madrilen është më i fuqishëm se Bayern Munichu. Fituesit e Ligës së Kampionëve e mposhtën skuadrën e francezit me rezultat 2:0, në ndeshjen e parë të së tetës së finales. Bavarezët janë favoritë për të shkuar […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Suarez mbetet në Liverpool edhe pa Champions

Luis Suarez nuk e ka ndërmend të largohet nga Liverpooli. Sulmuesi uruguaian ka siguruar se do të qëndrojë tek Reds edhe nëse këta të fundit nuk arrijnë të kualifikohen në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm. “Të mbetem tek Reds edhe pa pozitën e katërt? Mendoj se po. E kam nënshkruar kontratën e re sepse […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Luiz synon të fitojë gjithçka me Brazilin e Chelsean

David Luiz është i etur për trofe. Qendërmbrojtësi brazilian synon të fitojë gjithçka në nivelin ekipor dhe kombëtar. 26 vjeçari llogarit në një sezon të suksesshëm, me ekipin e tij Chelsea dhe me Kombëtaren e Brazilit. Me Blues, ish futbollisti i Benficas e do Premierligën, por të jetë i suksesshëm edhe në kompeticionin më të […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Beqiraj e vazhdon karrierën në Kinë

Fatos Beqiraj i ka dhënë fund eksperiencës kroate. Sulmuesi kosovar do ta vazhdojë karrierën në Kinë, në skuadrën Changch Yatai. Lajmin e ka konfirmuar uebfaqja zyrtare e gjigantit kroat të martën. “Afati kalimtar për shumicën e klubeve ka përfunduar, por jo edhe për ato në Kinë, ku po shkon tashmë ish sulmuesi ynë”, thuhet në […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Cech favorizon Cityn për titull

Petr Cech e ka favorizuar Manchester Cityn, në luftën për titull të kampionit në Premierligë. Portieri çek megjithatë insiston se edhe Chelsea do të jetë në garë për ta fituar trofeun më të rëndësishëm në futbollin anglez. “Jemi në krye të tabelës, sepse Manchester City i ka dy ndeshje më pak të luajtura. Nëse ata […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Thiago Silva krenohet që luan me Ibrahimovicin

Thiago Silva e ka lavdëruar Zlatan Ibrahimovicin. Qendërmbrojtësi i Paris Saint germainit ka folur për bashkëlojtarin e tij, për të cilin ka vetëm mendime pozitive. Madje, përfaqësuesi brazilian shpreson të luajë sa më gjatë që të jetë e mundur me futbollistin suedez me prejardhje boshnjake. “Ibra më impresionon çdo ditë, në çdo stërvitje, në çdo […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

De Biasi s’bën eksperimente ndaj Maltës

Kombëtarja shqiptare i ka bërë të gjitha përgatitjet para miqësores që do ta zhvillojë nesër mbrëma ndaj Maltës, në stadiumin ‘Niko Dovana’, duke filluar nga ora 18:00. Selektori Gianni De Biasi ka paralajmëruar se nuk do të bëjë eksperimente, duke iu besuar futbollistëve që i kishte në dispozicion edhe në të kaluarën. “Do të ketë […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Scolari e ka gati ekipin për Botëror

Luiz Felipe Scolari thotë se 95% është i qartë rreth skuadrës së Brazilit, e cila do të luajë në Botëror gjatë verës, por e pranon se dyert janë të hapura për ftesa të befasishme në fund. ‘Seleçao’ do të përballet me Afrikën e Jugut në Johannesburg të mërkurën, ndërsa do t’i vazhdojnë përgatitjet për evenimentin […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Ndeshje historike për Kosovën

Gjashtë vjet pas shpalljes së Pavarësisë, Kosova do ta nis kampanjën e miqësoreve duke luajtur ndaj Haitit në Mitrovicë, 40 kilometra në veri të kryeqytetit Prishtina. Ky është stadiumi i vetëm në vendin e banuar nga 1,7 milion njerëz, i pranuar nga 23 nga 28 vendet e Bashkimit Evropian, i njohur nga 108 vende anëtare […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Pique: Ronaldo është djalosh

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique insiston se imazhi publik i Cristiano Ronaldos nuk korrespondon me atë se si është futbollisti i Real Madridit në jetën reale. Përfaqësuesi portugez është kritikuar shpesh për arrogancën e tij në fushën e blertë, ndërsa mbrojtësi spanjoll thotë se CR7 është një djalosh i shoqërueshëm jashtë fushës. “Ai ka qenë […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Bastoret e favorizojnë Kosovën

Përfaqësuesja e Kosovës është favorite për ta mposhtu Haitin. Kështu të paktën mendojnë bastoret, të cilat e kanë kuotuar fitoren e skuadrës së Albert Bunjaki me koeficientin 1.90, karshi atij 3.20, sa e ka skuadra mysafire. Ndërkaq, barazimi për këtë ballafaqim është vlerësuar me kuotën 3.10. këtë vlerësim e ka bërë bastorja sportive ‘Arena’, e […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

S’ka më bileta për duelin Kosova-Haiti

Lajm i keq për ata që kanë mbetur pa bileta. Në fakt, të hënën janë shitur të gjitha biletat që ishin në dispozicion për miqësoren ndërmjet Kosovës dhe Haitit, që do të zhvillohet të mërkurën në stadiumin ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë. Lajmi është konfirmuar nga kompania “Events & Communications”, me anë të një njoftimi për […]...

4 March, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Bike Rivals
  • Play Rock Wheels
  • Play Urban Basketball