Lajme futbolli – Page 513 – Lajmi.net

Aktuale

Kroos nuk largohet nga Bayern

Lajm i keq për Manchester Unitedin. Interesimi i kampionit të Premierligës për mesfushorin e Bayern Munichut, Toni Kroos mund të jetë i kotë. Ylli gjerman është i lidhur me Bayernin deri në qershor të vitit 2015 dhe ende nuk ka vazhduar kontratën e tij me kampionin e Bundesligës dhe Evropës. Por, drejtori sportiv i gjigantit […]...

24 February, 2014Lexo më shumë

Balotelli përplaset me një fotograf

Një tjetër natë në diskotekë, një tjetër problem për Mario Balotellin. Sulmuesi i Milanit, i njohur për incidente në fushë dhe jashtë saj, është përplasur me një fotograf në klubin e natës, Covo di NordEst mes Santa Margheritas dhe Paraggit. Sipas të përditshmes sportive italiane Gazzetta dello Sport, ylli i Rossonerëve – i lënduar në […]...

24 February, 2014Lexo më shumë

Fitorja e parë pas 171 ndeshjesh

Për herë të fundit shënuan fitore në shtator 2007, gati gjashtë vjet e gjysmë më parë. Por, pas 171 ndeshjesh, prej të cilave në 169 pësuan humbje, skuadra Tunstall Town FC e riktheu buzëqeshjen. Në një epilog mjaft të pazakonshëm për ta, sinjalizimi për përfundimin e takimit në fundjavë kundër Betley Reserves i nxori ata […]...

24 February, 2014Lexo më shumë

Falcao s’është për Monaco

Jose Mourinho ka ringjallur spekulimet se Chelsea do të tentojë transferimin e sulmuesit të Monacos, Radamel Falcao, gjatë afatit kalimtar të verës. Special One ka deklaruar se golgeteri kolumbian nuk e meriton të jetë anëtar i skuadrës nga Ligue 1. “Unë kam një skuadër, por nuk kam sulmues. Falcao nuk ka një skuadër. Një futbollist […]...

24 February, 2014Lexo më shumë

Osasuna shkatërron Atleticon

Osasuna i bëri nder Real Madridit, duke e mposhtur Atleticon me rezultat të thellë 3:0, në duelin e vlefshëm për xhiron e 25’të në La Ligë. Vendasit ia mohuan Atletico Madridit mundësinë e bashkimit me Realin në krye të tabelës, duke i shkelur me rezultat dhe me lojë. Alvaro Cejudo e kaloi Osasunën në epërsi […]...

23 February, 2014Lexo më shumë

Lazio fiton dramën me Sassuolon

Lazio shënoi fitore ndaj Sassuolos me rezultat 3:2 në ndeshjen dramatike të zhvilluar në Olimpico. Skuadra romake me Etrit Berishën në portë, mposhti skuadrën e fundit në Serie A, por me shumë vështirësi. Radu e kaloi Lazion në epërsi në minutën e 36’të, rezultat me të cilin u mbyll pjesa e parë. Mirëpo, ish sulmuesi […]...

23 February, 2014Lexo më shumë

Shqipëria e vështirë

Selektori i Danimarkës, Morten Olsen çuditërisht është ndarë i kënaqur me shortin e kualifikimeve për Euro 2016 në Francë. Siç e mësuam sot, danezët gjenden në Grupin I me Shqipërinë, Portugalinë, Serbinë dhe Armeninë. Olsen, i cili është duke hyrë në vitin e 14’të në drejtim të Danimarkës është i vetëdijshëm se skuadra e tij […]...

23 February, 2014Lexo më shumë

Shqipëri-Serbi, ndeshje e rrezikshme

Sekretari i përgjithshëm i Federatës së Futbollit të Serbisë (FSS), Zoran Lakovic ka deklaruar se skuadra nuk pati fatin e nevojshëm në shortin për kualifikim në Euro 2016. Serbia gjendet në Grupin I së bashku me Portugalinë, Danimarkën, Shqipërinë dhe Armeninë. Lakovic i ka përshkruar duelet me Shqipërinë, si “ndeshje të rrezikut të lartë”. “Për […]...

23 February, 2014Lexo më shumë

Torino e Juventusit

Juventus e fitoi derbin e qytetit kundër Torinos me rezultat 1:0. Në një duel mjaft të baraspeshuar, skuadra e Antonio Contes fitoi me mjaft vështirësi. Bianconerët kaluan në epërsi pas saktësisht gjysmë ore lojë kur Kwadwo Asamoah asistoi për Carlitos Tevez, i cili shënoi me një goditje nga distanca. Pjesa e parë u mbyll me […]...

23 February, 2014Lexo më shumë

Bayerni në +19

Bayern Munich po shkon me hapa të sigurt drejt mbrojtjes së titullit në Bundesligë. Gjiganti bavarez fitoi 4:0 në udhëtim tek Hannover, dhe krijoi 19 pikë epërsi në krye të Bundesligës. Thomas Muller e kaloi Bayernin në epërsi në minutën e 25-të. Thiago Alcantara realizoi golin e dytë të mysafirëve para intervalit. Muller shtoi një […]...

23 February, 2014Lexo më shumë

Fitore e çmendur e Liverpoolit

Liverpool fitoi ndaj Swanseas me rezultat 4:3, në një duel të jashtëzakonshëm në Anfield. Daniel Sturridge dhe Jordan Henderson e kaluan Liverpoolin në epërsi prej dy golash pas 21 minutash lojë. Por, mysafirët e barazuan rezultatin me golat nga Jonjo Shelvey dhe Wilfried Bong. Reds e rikthyen avantazhin nëpërmjet Sturridge, por Bony barazoi sërish pas […]...

23 February, 2014Lexo më shumë

Reali shet Benzeman, blen Agueron

Sergio Aguero, tashmë një kohë të gjatë është objektiv i Real Madridit. Sipas tabloidit britanik Sunday Mirror, gjiganti madrilen do të bëjë përpjekje të reja për transferimin e sulmuesit argjentinas, gjatë afatit kalimtar të verës. Dhe, interesimi i Paris Saint-Germain për blerjen e sulmuesit të Real Madridit, Karim Benzema, ka shtyrë drejtuesit e gjigantit nga […]...

23 February, 2014Lexo më shumë

Man Utd syon Ligën e Kampionëve

Menaxheri i Manchester Unitedit, David Moyes beson se skuadra e tij mund të fitojë Ligën e Kampionëve këtë sezon, pavarësisht formës së dobët në Premierligë. Skuadra e skocezit ka dështuar të paraqet kandidaturë për mbrojtjen e titullit pasi aktualisht kanë 15 pikë më pak se lideri Chelsea. Por, derisa shanset në Premierligë i kanë humbur, […]...

23 February, 2014Lexo më shumë

Shqipëria kundër Serbisë dhe Ronaldos

Shqipëria do të ketë punë të vështirë në garë për kualifikim në Euro 2016. Skuadra kuqezi është tërhequr në Grupin I, së bashku me Portugalinë, Serbinë, Armeninë dhe Danimarkën. Skuadra e selektorit Gianni de Biasi ishte mjaft e pafat në short pasi u tërhoq në një grup jashtëzakonisht të vështirë. Si ‘mysafire’ në grup do […]...

23 February, 2014Lexo më shumë

Reali jeton edhe pa Ronaldon

Pas ndeshjes kundër Elches, Carlo Ancelotti lavdëroi reagimin e futbollistëve të tij në mungesë të Cristiano Ronaldos. Pavarësisht suspendimit të yllit portugez me tri ndeshje moslojë në La Ligë, Los Blancos i fituan që të tria dhe morën kryesimin në tabelë të shtunën mbrëma kur mposhtën Elchen 3:0 dhe Barcelona humbi në udhëtim te Real […]...

23 February, 2014Lexo më shumë

Martino pranon fajin

Trajneri i Barcelonës, Gerardo Martino ka marrë përgjegjësinë për humbjen nga Real Sociedad duke insistuar se e “lexova gabimisht ndeshjen”. Disfata 3:1 në Anoeta të shtunën mbrëma e la Barcelonën tri pikë mbrapa Real Madridit që mposhti Elchen 3:0 në Santiago Bernabeu. Atletico Madrid ndeshet sonte me Osasunën dhe në rast të fitores, do të […]...

23 February, 2014Lexo më shumë

Ibrahimovic kërcënon Premierligën

Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Zlatan Ibrahimovic nuk njihet si futbollist modest. Ylli suedez deri më tani gjatë karrierës së tij është paraqitur në klube të ndryshme evropiane, por asnjëherë në Premierligë. Ai ishte shumë pranë transferimit në Arsenal si i ri, mirëpo refuzoi ofertën e menaxherit Arsene Wenger i cili e ftoi vetëm në prova. […]...

23 February, 2014Lexo më shumë

Chelsea kërkon rikthimin e Drogbas

Pronari i Chelseas, Roman Abramovich kërkon Didier Drogban të rikthehet në klub në staf teknik, duke ndihmuar zhvillimin e talentit sulmues në Stamford Bridge. Menaxheri Jose Mourinho spekulohej me transferimin e sulmuesit të Galatasarayt menjëherë pas rikthimit të tij në detyrë në verën e vitit të kaluar. Dhe para përballjes së tyre në kuadër të […]...

23 February, 2014Lexo më shumë

Roma feston me Nainggolanin

Roma shënoi fitore minimale 1:0 në udhëtim te Bologna, por shumë të rëndësishme në garë për titull në Serie A. Giallorossët morën pikë të plota nga Dall’Ara, në një ndeshje që nuk ishte aspak e lehtë pasi përball kishin një skuadër që këtë edicion është e përfshirë në luftë për mbijetesë. Pas një pjese të […]...

22 February, 2014Lexo më shumë

Sociedad turpëron Barcelonën

Barcelona pësoi disfatë të rëndë në udhëtim te Real Sociedad me rezultat 3:1 dhe humbi kryesimin në La Ligë. Gjiganti katalan hasi në telashe të mëdha në duel me skuadrën të cilën e eliminoi në gjysmëfinale të Copa del Rey. Dueli nisi mbrapshtë për Barcelonën. Alexandre Song realizoi autogol pas pak më tepër se gjysmë […]...

22 February, 2014Lexo më shumë

Man Utd triumfon ndaj Crystal Palace

Manchester United fitoi në udhëtim te Crystal Palace me rezultat 2:0, në ballafaqimin ku Adnan Januzaj u rikthye në formacionin bazë të kampionit të Premierligës. Ylli kosovar u angazhua si titullar nga menaxheri David Moyes pas kritikave që mori skocezi për mos angazhimin e tij nga fillimi. Dhe, Januzaj së bashku me Juan Matan, Robin […]...

22 February, 2014Lexo më shumë

Huqja e madhe e Dzekos

Edin Dzeko ka kaluar disa muaj duke shprehur hidhërimin e tij që nuk është më titullar në Manchester City, duke kërkuar që të merret më seriozisht. Mirëpo, bazuar në paraqitjen e tij kundër Stoke Cityt, menaxheri Manuel Pellegrini tregoi se ka të drejtë që preferon dikë tjetër si titullarë në repartin sulmues, para reprezentuesit boshnjak. […]...

22 February, 2014Lexo më shumë

Reali vazhdon me fitore

Real Madrid mposhti Elchen me rezultat 3:0 dhe mori kryesimin në La Ligë. Los Blancos, pavarësisht mungesës së Cristiano Ronaldos për shkak të suspendimit, triumfuan me lehtësi ndaj kundërshtarit duke u ngjitur në pozitën e parë në tabelë, para duelit mes Real Sociedadit dhe Barcelonës, sonte në mbrëmje. Asier Illarramendi e kaloi Realin në epërsi […]...

22 February, 2014Lexo më shumë

Arsenali shkel Sunderlandin

Arsenali shënoi fitore të thellë me rezultat 4:1 ndaj Sunderlandit duke ruajtur disavantazhin prej një pike më pak se lideri Chelsea. Skuadra e menaxherit Arsene Wenger reagoi furishëm pas disfatës nga Bayern Munich në mesjavë në kuadër të Ligës së Kampionëve duke mposhtur pa problem Sunderlandin. Olivier Giroud shënoi dy gola brenda gjysmë ore lojë, […]...

22 February, 2014Lexo më shumë

Hamburg e korit Dortmundin

Hamburg e ka befasuar Borussia Dortmundin duke e mposhtur me rezultat të thellë 3:0, në duelin e vlefshëm për xhiron e 21’të në Bundesligë. Vendasit, që janë në luftë për mbijetesë, shënuan fitore të rëndësishme në debutimin e trajnerit të ri Mirko Slomka duke e shkelur kundërshtarin. Petr Jiracek e kaloi Hamburgun në epërsi pak […]...

22 February, 2014Lexo më shumë

Fitore dramatike e Chelseas

Chelsea mposhti Evertonin 1:0 në Stamford Bridge në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 27’të në Premierligë. Lideri dukej se do t’i ndante pikët me kundërshtarin, por krejt në fund, erdhi goli i shumëpritur që solli festën e madhe tek skuadra e Jose Mourinhos. Pjesa e parë nuk solli gol, kurse edhe koha e rregullt […]...

22 February, 2014Lexo më shumë

Arsenali gjen Anelkan e ri

Arsene Wenger beson se Yaya Sanogo mund të bëhet Nicolas Anelka i ri. Wenger befasoi duke angazhuar të riun francez si titullar në ndeshjen kundër Bayernit në mesjavë në Ligën e Kampionëve, duke pasur parasysh se ai bëri vetëm një paraqitje për ekipin dhe atë si rezervist. Por, Wenger e ka përkrahur 21-vjeçarin duke insistuar […]...

22 February, 2014Lexo më shumë

Tiketa e kryendeshjeve

Të gjithë gjigantët e Premierligës, në përjashtim të Liverpoolit, janë në aksion të shtunën.  Nga lideri Chelsea, e deri tek skuadra në krizë, Manchester United do të kërkojnë fitore në duelet e sotme. Por, ata nuk janë të vetmit që do të luajnë. Roma në Serie A dhe Real Madrid e Barcelona në La Ligë […]...

22 February, 2014Lexo më shumë

Flamini ‘grushton’ Wilsheren

Jack Wilshere ka mohuar të jetë kacafytur me bashkëlojtarin Mathieu Flamini në stërvitje të premten, duke publikuar një fotografi në formë shakaje, kinse u përplas me francezin në autobusin e ekipit. Mesfushorët duket se kishin mospajtim në qendrën stërvitore të Arsenalit, vetëm 24 orë para duelit me Sunderlandin në Premierligë. Bacary Sagna intervenoi për të […]...

22 February, 2014Lexo më shumë

Man City blen në Liverpool

Manchester City synon të paraqet ofertë të befasishme për transferimin e qendërmbrojtësit të Liverpoolit, Martin Skrtel nëse skuadra nga Anfield nuk kualifikohet për në edicionin e ardhshëm të Ligës së Kampionëve. Manuel Pellegrini do të jetë në kërkim të një qendërmbrojtësi të ri pasi Joleon Lescott do të largohet nga Etihad gjatë verës. Dhe, sipas […]...

22 February, 2014Lexo më shumë

Maradona nuk rikthehet

Diego Armando Maradona nuk do të rikthehet në fushë. Lajmi i jashtëzakonshëm që qarkulloi gjatë ditës së premte doli të jetë i pavërtetë. Legjenda e Argjentinës raportohej se dëshiron të paraqitet për skuadrën nga liga e pestë, Deportivo Riestra. Mirëpo, kreu i klubit, Marcelo Salorio ka mohuar se Maradona do të luajë për skuadrën e […]...

22 February, 2014Lexo më shumë

Faleminderit Mourinho, mbetem në Inter

Kapiteni i Interit, Javier Zanetti ka falënderuar menaxherin e Chelseas, Jose Mourinho për interesimin për transferimin e tij. Por, mbrojtësi argjentinas ka bërë të ditur se nuk planifikon të largohet nga gjiganti italian. “Sinqerisht kam raport të shkëlqyeshëm me Mourinhon, dëgjohemi shpesh. Por, asnjëherë nuk kemi biseduar për diçka të tillë. Besoj se tifozët e […]...

21 February, 2014Lexo më shumë

Guardiola frikëson kundërshtarët

Trajneri i Bayern Munichut, Pep Guardiola ka paralajmëruar kundërshtarët e tij, duke thënë se skuadra e tij ende nuk e ka dhënë më të mirën nga vetja. Por, strategu katalan pret që kjo gjë do të vijë shumë shpejtë. “Ne mund të përmirësohemi në nivel më të lartë shumë shpejtë”. “Çdo ditë e më shumë, […]...

21 February, 2014Lexo më shumë

Brazili s’ka numër 9

Katër muaj para fillimit të Kampionatit botëror, selektori i Brazilit Luiz Felipe Scolari ende nuk ka gjetur një futbollist ‘numër 9’ të denjë për të udhëhequr repartin sulmues të skuadrës së tij. Dhe, nga shteti nikoqir i garës ndërkombëtare të kësaj vere vjen një lajm i befasishëm se kandidat për të zëvë vend në skuadër, […]...

21 February, 2014Lexo më shumë

Zyrtare: Rooney vazhdon kontratën me Man Utd

Rooney para pak çasteve ka nënshkruar kontratë të re katër vjeçare me skuadrën e Manchester United, që do ta mbajë atë në Old Trafford deri në vitin 2019. Sipas lajmeve të pakonfirmuara nga Manchester United, sulmuesi anglez do të fitojë rekord 300.000 funte në javë me kontratën e tij të re. Me këtë kontratë, anglezi ka […]...

21 February, 2014Lexo më shumë

Kujdes nga Real Madrid

Gareth Bale ka paralajmëruar rivalët evropianë se Real Madrid dëshiron të fitojë të gjithë titujt, përfshirë Ligën e Kampionëve. Los Blancos janë aktiv në të gjitha garat pas kalimit në finalen e Copa del Rey, pikëve të barabarta me Barcelonën në krye të La Ligës dhe përballjeve me Schalke 04 në fazën eliminatore të Ligës […]...

21 February, 2014Lexo më shumë

Balotelli helmon ekipin

Ish mbrojtësi i mirënjohur francez, Frank Leboeuf beson se Milani do të ishte skuadër më e mirë pa Mario Balotellin, pasi mendon se sulmuesi ka ndikim negativ në ekip. Balotelli bëri një paraqitje mbresëlënëse për Milanin në humbjen e pafat 1:0 nga Atletico Madrid në duelin e parë të fazës eliminatore të Ligës së Kampionëve […]...

21 February, 2014Lexo më shumë

Martino i ‘frikësohet’ Bayernit

Trajneri i Barcelonës, Gerardo Martino ka thënë se Bayern Munich është favorit i padiskutueshëm për të fituar titullin e Ligës së Kampionëve këtë sezon. Strategu argjentinas dhe skuadra e tij janë shumë pranë kualifikimit për në çerekfinale të garës kryesore kontinentale pas fitores 2:0 në duelin e parë të 1/8 së finales. Por, ai nuk […]...

21 February, 2014Lexo më shumë

Flamini s’ka problem me Ozilin

Mesfushori i Arsenalit, Mathieu Flamini ka shpjeguar incidentin që e pati me shokun e tij të skuadrës, Mesut Ozilin, në ndeshjen ndaj Bayern Munich. Ai ka thënë se ngjarja nuk ishte ashtu siç duket në shikim të parë, pasi turko-gjermani është njëri ndër shokët e tij më të mirë. “Kur e shikoni incidentin si gazetar […]...

21 February, 2014Lexo më shumë

Capello ftoi futbollistin e gabuar

Selektori i Rusisë, Fabio Capello është turpëruar pasi aksidentalisht e ftoi një futbollist të gabuar në ekipin e tij. Strategu italian ftoi mbrojtësin e Lokomotiv Moskës, Andrey Semenov në skuadrën e tij. Lajmi erdhi si befasi e madhe pasi 21-vjeçari as që është paraqitur për ekipin e parë të Lokomotivës, por klubi e mirëpriti ftesën […]...

21 February, 2014Lexo më shumë

Verratti + Lucas = Pogba

Sipas të përditshmes sportive franceze L’Equipe, Paris Saint-Germain vazhdon të jetë i interesuar për mesfushorin e Juventusit, Paul Pogba. Ylli francez është duke shkëlqyer me Bianconerët dhe spekulohet se është shndërruar në një prej objektivave kryesor të kampionit të Ligue 1, për transferim gjatë afatit kalimtar të verës. Juventus ka insistuar se Pogba nuk është […]...

21 February, 2014Lexo më shumë

Flamini ‘kapet’ me Wilsheren

Arsenali është detyruar të mohojë se Jack Wilshere dhe Mathieu Flamini u përfshinë në një përplasje të turpshme në stërvitje para ndeshjes kundër Sunderlandit të shtunën. Sipas Daily Mail, dyshja e mesfushorëve janë fotografuar derisa duken se kanë mosmarrëveshje mes vete në stërvitje, vetëm 24 orë para takimit me Sunderlandin në kuadër të Premierligës. Mbrojtësi […]...

21 February, 2014Lexo më shumë

Shaqiri: Faleminderit Kosovë

Mesfushori i Bayern Munichut, Xherdan Shaqiri i ka dërguar një letër falënderimi presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga dhe institucionet e vendit, që e dekoruan me titullin ‘Ambasador i nderit’. Mesfushori i Bayern Munichut, Xherdan Shaqiri, ka falënderuar presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe institucionet e vendit, për dekoratën me të cilën u shpall ‘Ambasador i […]...

21 February, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Berry Rush
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bike Rivals