Lajme futbolli – Page 418 – Lajmi.net

Aktuale

Vidal ‘tremb’ Barçën e Realin

Arturo Vidal nuk e ka ndërmend të largohet nga Juventusi. Mesfushori kilian është i koncentruar 100 për qind tek ‘Zonja e Vjetër’, duke mos menduar për zërat e fundit, të cilët spekulojnë se Barcelona dhe Real Madridi ia kanë vënë syrin ish futbollistit të Bayer Leverkusenit. “Barcelona dhe Real Madrid? Nuk ka asgjë, është shaka”, […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Costa do të shkëlqejë me Spanjën

Mbrojtësi i Real Madridit, Sergio Ramos beson se bashkëlojtari më i ri te Spanja, Diego Costa do të bëjë gjëra të mëdha në nivelin kombëtar. Sulmuesi me prejardhje braziliane e zgjodhi ‘Stuhinë e Kuqe’, me të cilën do të debutojë të mërkurën kundër Italisë, pas formës së jashtëzakonshme të cilën e shfaqi me Atletico Madridin […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Casillas nuk largohet nga Reali

Iker Casillas do të donte ta përfundojë karrierën në Real Madrid, por e pranoi se kontrata e tij mund të mos vazhdohet nga klubi kryeqytetas. Portieri spanjoll ka luajtur vetëm në Copa del Rey dhe Ligën e Kampionëve me ‘Los Blancos’ këtë sezon, pasi trajneri Carlo Ancelotti e preferon më shumë Diego Lopezin në ndeshjet […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Low: Në teori jemi ekip i madh

Selektori Joachim Low thotë se Kombëtarja gjermane ka një ekip të madh, por që në momentet kyçe nuk ia del të tregohet e tillë. “Në teori kemi një ekip të madh, por realiteti është krejt tjetër. Siç e dimë, posaçërisht në Botëror, realiteti e mposht teorinë”, deklaroi trajneri gjerman. “Disa lojtarë për momentin nuk janë […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Messi s’do ta kalojë kurrë Maradonën

Ish përfaqësuesi argjentinas, Hector Enrique beson se sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi nuk do ta arrijë kurrë nivelin e Diego Armando Maradonës. 26 vjeçari konsiderohet si njëri prej futbollistëve më të mirë në histori të futbollit, duke e fituar katër herë ‘Topin e Artë’, por Enrique mendon se ‘pleshti’ nuk do të jetë kurrë i […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Tri ndeshje moslojë për De Rossi, Juan e Berardi

Tashmë ka arritur vendimi. Gjyqi Sportiv italian i ka dënuar me tri ndeshje moslojë, mesfushorin e Romës, Daniele De Rossi, mbrojtësin e Interin, Juan Jesus dhe sulmuesin e Sassuolos, Domenico Berardi. De Rossi e Juan Jesus janë dënuar pas xhirimeve televizive, ndërsa Berardi është sanksionuar pas kartonit të kuq direkt që e kishte marrë, pas […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Prezantohet fanella e Italisë për Botëror

Italia i ka prezantuar fanellat me të cilat do të paraqitet në Botërorin ‘Brazil 2014’. Me një stil paksa klasik, Puma, sponsor teknik i Federatës Italiane të Futbollit, është kthyer t’i vesh Azzurri me një fanellë me jakë dhe me trengjyrësh në mëngë. Futbollistët e Përfaqësueses italiane janë fotografuar me fanellat e reja në aeroportin […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Përfaqësuesja bëri homazhe te Rugova dhe Jasharajt

Përfaqësuesja e Kosovës është bërë bashkë sot në mëngjes, duke i bërë homazhe varrit të ish presidentit Ibrahim Rugova. Kontingjenti udhëhiqej nga kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, nënkryetari Agim Ademi dhe selektori Albert Bunjaki, të përcjellë nga futbollistët që do t’i mbrojnë ngjyrat e Përfaqësueses më 5 mars, në miqësoren historike […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Kryeministrin e magjeps Stadiumi

Kryeministri Hashim Thaçi ka përuruar renovimet në Stadiumin Olimpik \"Adem Jashari\", i cili është i gatshëm për ndeshjen e parë miqësore të Përfaqësueses së Kosovës. Thotë se është i impresionuar me pamjen që ka marrë Stadiumi. Ka mbetur veç edhe të fitojmë....

3 March, 2014Lexo më shumë

Suarez është afër Messit e Ronaldos

Kapiteni i Liverpoolit, Steven Gerrard beson se Luis Suarez është pothuajse në nivel të Lionel Messi e Cristiano Ronaldo, si njëri prej futbollistët më të mirë në botë. Uruguaiani shënoi 25 gola, ndërsa ka dhuruar 11 asista këtë sezon. Ai e luajti një rol të rëndësishëm ndaj Southamptonit, në fitoren 3:0, ndërsa Gerrard ka mbetur […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Berisha shënon në debutim

Valmir Berisha e ka nisur vrullshëm eksperiencën në Romë. Sulmuesi i ri kosovar ka shënuar gol qysh në debutim me ekipin e të rinjve të Romës, në fitoren 3:0 ndaj ekipit Trapani. 17 vjeçari e shënoi golin e tretë, për t’ia siguruar fitoren skuadrës së tij të re. Në 15 minutat e fundit, Berisha u […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Khedira kthehet pas 15-20 ditësh

Lajme të mira për Real Madridin. Sami Kherida mund të kthehet shumë shpejtë në dispozicion të trajnerit Carlo Ancelotti. Sipas mediave spanjolle, mesfushori gjerman pritet të zbresë në fushën e blertë në harkun e një muaji që vjen, mos më shpejtë. Këtë e ka konfirmuar edhe trajneri italian. “Rehabilitimi po shkon mjaft mirë. Sami ka […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Preshevari në dizajnim të revistës së Cristiano Ronaldos

Lojtari më i mirë në botë, sulmuesi i Real Madridit ka lansuar një revistë digjitale “eMagazine” për fansat e tij. Në numrin e parë të kësaj reviste digjitale e cila është publikuar këtë javë, do të ketë intervistë ekskluzive për Sir Alex Ferguson, ish trajnerin e Manchester United, fotografi ekskluzive nga gala mbrëmja e ndarjes […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Barazimi madrilen e gëzoi Sanchezin

Alexis Sanchez beson se barazimi 2:2 në La Liga ndërmjet Atletico Madrid dhe Real Madrid, ishte rezultat perfekt për Barcelonën. Kampioni aktual i Spanjës iu afrua liderit ‘Los Blancos’ në vetëm një pikë, pas fitores 4:1 ndaj Almerias mbrëmë, ndërsa tash katalunasit gjenden dy pikë përpara pozitës së tretë, të cilën e zënë ‘Los Colchoneros’. […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Pellegrini mendon se është trajner i Unitedit

Manuel Pellegrini e ka bërë një gafë të madhe, pas triumfit në Kupën e Ligës me ekipin e tij. Trajneri kilian, dukej se ai e menaxhon Manchester Unitedin e jo Manchester City. Kjo të paktën të lë përshtypje pas deklaratave që i dha pas lojës. Duke folur për BBC, pas fitores 3:1 në finale të […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Moyes ka nevojë për kohë

Legjenda e Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson është i bindur se pasardhësi i tij, David Moyes, do të jetë i suksesshëm në Old Trafford. Mirëpo, ish trajneri skocez ka kërkuar që t’i jepet kohë ish trajnerit të Evertonit, i cili i mori në dorë ‘Djajtë e Kuq’ në fillim të këtij sezoni. Edhe pse tifozët […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Legjendat luajnë për bamirësi

Ronaldo, Zinedine Zidane, Luis Figo e Paolo Maldini, janë disa nga legjendat që do të jenë pjesë e ndeshjes ekzibicionale që do të zhvillohet të martën në Zvicër. Ndeshja, që do të zhvillohet ndërmjet Ronaldo, Zidane dhe Shokët, kundër BSC Young Boys dhe Shokët, është e 11’ta rresht, që luhet çdo vit kundër varfërisë, ndërsa […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Cana: Te goli bëra reagim instiktiv

Lorik Cana është heroi më i ri i Lazios. Futbollisti kosovar ia dhuroi një fitore të rëndësishme dhe tri pikë të mëdha ekipit të tij, në udhëtimin e vështirë në Firenze, ku e priti Fiorentina. Përfaqësuesi shqiptar e realizoi një gol spektakolar në stilin ‘gërshërë’ dhe u bë njeriu i ndeshjes, kur askush s’e priste. […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Simeone beson ende në titull

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone insiston se skuadra e tij mbetet në garë për titull të kampionit, përkundër barazimit 2:2 në shtëpi ndaj Real Madridit mbrëmë. Pasi e gjetën veten në disavantazh në fillim, kur shënoi Karim Benzema, ‘Los Colchoneros’ u kthyen furishëm, duke shënuar dy gola me Koke e Gabi. Por, Cristiano Ronaldo […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Pellegrinit s’i mjafton një trofe

Manchester City e fitoi trofeun e parë dje nën drejtimin e Manuel Pellegrinit. Trajneri kilian e udhëhoqi ekipin Citizens drejt triumfit në Kupën e Ligës, pas fitores 3:1 ndaj Sunderlandit, në finalen e zhvilluar në stadiumin Wembley të Londrës. Por, ish trajnerit të Real Madridit nuk i majafton vetëm një trofe i fituar për një […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Conte aplaudon Tevezin e Llorenten

Antonio Conte nuk ka se si të mos jetë i kënaqur me ndeshjen e fituar ndaj Milanit 2:0, e cila u zhvillua sonte në San Siro. ‘Zonja e Vjetër’ i shfrytëzoi për mrekulli rastet që iu dhanë dhe për këtë u përkujdes dyshja sulmuese Fernando Llorente – Carlos Tevez. Trajneri italian i ka duartrokitur sulmuesit […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Seedorf: Jemi në rrugën e duhur

Clarence Seedorf është i kënaqur me paraqitjen e Milanit sonte në San Siro, përkundër humbjes nga Juventusi me rezultat 0:2. Fernando Llorente dhe Carlos Tevez realizuan nga një gol, për t’ia siguruar tri pikë të vlefshme Bianconerëve, të cilët i afrohen edhe më shumë titullit të kampionit në Serie A. “Ishte një paraqitje e mirë, […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Barcelona i afrohet Realit

Barcelona i është afruar Real Madridit në një pikë, pas fitores së sigurt që e shënoi ndaj Almerias sonte me rezultat 4:1, në kuadër të xhiros së 26’të të kampionatit spanjoll të futbollit. Alexis Sanchez e ka nisur serinë e golave në minutën e nëntë, ndërsa Lionel Messi e realizoi një super gol në minutën […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Juventus ‘pushton’ Milanon

Juventusi e ka konfirmuar dominimin në futbollin italian, duke e mposhtur Milanin 2:0, në derbin e xhiros së 26’të në Serie A. Bianconeri i shfrytëzuan për mrekulli mundësitë që iu krijuan, duke shënuar me Fernando Llorenten në pjesën e parë dhe përmes Carlos Tevezit në atë të dytë. Madje, ylli argjentinas e shënoi një gol […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Camp Nou mbushet vetëm 72%

Një analizë e fundit ka zbuluar se stadiumi i Barcelonës, Camp Nou gjendet vetëm në pozitën e gjashtë, në renditjen e stadiumeve më të mbushura në La Liga. Në bazë të statistikave të nxjerra nga uebfaqja soccersay.com, mesatarja e shikuesve në një ndeshje në tokën katalunase është 71,963, që do të thotë se stadiumi, në […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Super gol i Lorik Canës (VIDEO)

Qendërmbrojtësi i Lazios dhe kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana ka shënuar një gol të mrekullueshëm sonte kundër Fiorentinës, në minutën e 5’të të ndeshjes. Një top i hedhur nga goditja nga këndi, pas disa prekjeve brenda zonës, përfundon në këmbët e Lorik Canës, i cili me gërshërë e dërgoi atë në rrjetën e portierit […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Nasri në qiellin e shtatë

Samir Nasri ishte mjaft i lumtur që Manchester City e mposhti Sunderlandin me rezultat 3:1, në finale Capital One Cup, ndeshje kjo që u zhvillua në stadiumin Wembley të Londrës. Mesfushori francez i kishte ‘vuajtur’ humbjet me Arsenalin në finale të vitit 2011 dhe më pas me Cityn në FA Cup nga Wigan Athletic vitin […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Mustafi ndihet më shumë shqiptar se gjerman

Shkodran Mustafi e ka pranuar se ndihet më shumë shqiptar sesa gjerman, përkundër faktit se e mori një ftesë ‘shokuese’ nga selektori gjerman, Joachim Loew, për ndeshjen e së mërkurës ndaj Kilit. Loeë po mendon se 21 vjeçari i Samprodias, i cili është pjesë e Përfaqësueses U-21, mund të jetë njëri prej qendërmbrojtësve të tij […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Derbi madrilen pa fitues

Derbi madrilen ndërmjet Atleticos dhe Realit nuk ka sjell fitues. Në një ndeshje tensionuese, emocionuese, me plot raste e gola, skuadrat i ndanë pikët, 2:2, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 26’të të La Ligas spanjolle. ‘Los Blancos’ kaluan të parët në epërsi në minutën e tretë falë golit të sulmuesit Karim Benzema. Por, […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Del Bosque u beson Kampionëve

Vicente Del Bosque ka njoftuar se do t’i besojë gjeneratës së suksesshme të futbollistëve, të cilët e ndihmuan të shpallej kampion evropian dhe botëror, për Botërorin 2014. Të premten, 63 vjeçari e publikoi listën e futbollistëve për miqësoren e së mërkurës ndaj Italisë, ndërsa yjet si Fernando Torres, David Villa, Juan Mata e Fernando Llorente, […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Kupa e Ligës shkon në Manchester

Manchester City është fitues i trofeut të Capital One Cup (Kupa e Ligës). Citizens ia dolën ta mposhtin në finale sot Sunderlandin me rezultat 3:1, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin londinez, Wembley. Madje, ekipi i Manuele Pellegrinit bëri kthesë në rezultat, pasi në pushim shkoi me disavantazh. Në fakt, Sunderlandi shënoi i pari në […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Kasami beson në mbijetesë

Pajtim Kasami ndien se Fulhami i ka kualitetet e duhura për të mbetur në Premierligë, përkundër formës së dobët, e cila rezultoi me humbje 3:1 nga Chelsea të shtunën. Fulhami ishte në lojë në 45 minutat e parë, por humbja e Brede Hangeland, i cili u lëndua, e destabilizoi mbrojtjen. Dhe, Andre Schurrle e Eden […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Rodgers: Tifozët ëndërrojnë me të drejt

Menaxheri i Liverpoolit, Brendan Rodgers thotë se tifozët e këtij klubi kanë të drejt të ëndërrojnë në titull të kampionit në Premierligë. Reds aktualisht gjenden në pozitën e dytë në tabelë, me pikë të njëjta me Arsenalin, 59, katër më pak se lideri, Chelsea. Liverpooli ia doli ta mposht të shtunën Southamptonin 3:0, në një […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Shaqiri e Cana ‘aprovuan’ miqësoret e Kosovës

Xherdan Shaqiri dhe Lorik Cana e kanë ‘aprovuar’ zhvillimin e ndeshjeve miqësore të Përfaqësueses së Kosovës. Yjet e futbollit kosovar ishin bërë bashkë, duke e nënshkruar një kërkesë, e cila më pas do t’i dërgohej FIFA’s, për lejimin e miqësoreve të Kosovës, ndërsa në mesin e futbollistëve të njohur janë edhe Xherdan Shaqiri, Lorik Cana, […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Në Gjermani dihet kampioni

Thomas Muller e ka deklaruar të mbyllur luftën për titull të kampionit në Bundesligë, pasi Bayern Munich u shkëput në 20 pikë në tabelë, pas fitores së pastër 5:1 ndaj Schalkes të shtunën. Tregolëshi i Arjen Robben dhe golat e David Alaba dhe Mario Mandzukic, ia siguruan një tjetër fitore impresionuese ekipit të Pep Guardiolas […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Cana beson në Marseillen

Sonte do të zhvillohet derbi francez ndërmjet Olympique Marseilles dhe Paris Saint Germainit. Për Lorik Canën, kjo ndeshje do të jetë e veçantë, pasi futbollisti kosovar ka qenë pjesë e të dyja skuadrave, në të kaluarën. Ai beson se Marseille mund t’i shkaktojë kokëçarje liderit, në ndeshjen e cila do të fillojë në ora 21:00. […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Van Gaal pasardhës i Moyesit?

E ardhmja e David Moyes në bankinën e Manchester Unitedit nuk është e sigurt. Ish trajneri i Evertonit nuk i ka përmbushur pritshmëritë në Old Trafford dhe ai mund të largohet në fund të sezonit. Sipas tabloidit britanik Mirror, ish trajneri i Evertonit mund të largohet nga ‘Djajtë e Kuq’ në fund të sezonit, ndërsa […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Bunjaki e publikon listën e Kosovës

Më në fund, selektori i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, e ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen historike miqësore ndaj Haitit, që do të zhvillohet më 5 mars në stadiumin ‘Adem Jashari’ të Mitrovicës. Kryesisht, lista nuk ka ndonjë risi nga emrat që janë përmendur kohëve të fundit. Ndër emrat që konsiderohen […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Kosova është gati për debutimin ndërkombëtar

Kosova po bëhet gati për debutimin në skenën ndërkombëtare, kur ky ekip do ta zhvillojë ndeshjen e parë miqësore ndaj Haitit, të parën pasi e mori lejen nga FIFA. Ekipi i Albert Bunjakut do të zbresë në fushë më 5 mars, në stadiumin ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë. “Kjo ndeshje do ta thyejë një akull, është […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Mustafi pëlqehet nga Liverpooli

E ardhmja e Shkodran Mustafit mund të jetë e lidhur me Premierligën. Në fakt, qendërmbrojtësi shqiptar është bërë objektiv i Liverpoolit. Lajmin e ka konfirmuar uebfaqja Sportsdirectnews.com. Sipas kësaj të fundit, Reds janë në kërkim të një futbollisti kualitativ për sezonin e ardhshëm dhe futbollisti i Sampdorias shihet su futbollisti ideal për ekipin e Brandon […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Roma mund ta zë Juventusin

Rudi Garcia insiston se Roma është ende në garë për titull të kampionit në Serie A, përkundër barazimin pa gola, 0:0 mbrëmë ndaj Interit. Rezultati nënkupton se Giallorossi tash janë tetë pikë prapa Juventusit, por ky avantazh i Bianconeri mund të shkojë në 11 pikë, nëse ata e mposhtin sonte Milanin në San Siro. “A […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Pardew gjobitet me 100 mijë funte

Alan Pardew është gjobitur me 100,000 funte nga Newcastle United, pasi e goditi me kokë mesfushorin e Hull Cityt, David Meyler. 52 vjeçari u përplas me lojtarin në zonën e tij, gjatë fitores 4:1 në KC Stadium, të shtunën. Federata Angleze po e heton këtë incident, por Newcastle ka konfirmuar se Pardew nuk do të […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Arda: Atletico favorit për derbi

Arda Turan insiston se Atletico Madridi nuk i frikësohet as Barcelonës e as Real Madridit, duke insistuar se ekipi i tij është favorit para derbit madrilen, që do të zhvilloht sonte. Ekipi i Carlo Ancelottit do të udhëtojë sonte drejt Vicente Calderon, për përballjen kryeqytetase, me një avantazh prej tri pikësh momentalisht në La Liga. […]...

2 March, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bike Rivals
  • Play Urban Basketball