Lajme futbolli – Page 370 – Lajmi.net

Aktuale

Përfaqësuesja bëri homazhe te Rugova dhe Jasharajt

Përfaqësuesja e Kosovës është bërë bashkë sot në mëngjes, duke i bërë homazhe varrit të ish presidentit Ibrahim Rugova. Kontingjenti udhëhiqej nga kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, nënkryetari Agim Ademi dhe selektori Albert Bunjaki, të përcjellë nga futbollistët që do t’i mbrojnë ngjyrat e Përfaqësueses më 5 mars, në miqësoren historike […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Kryeministrin e magjeps Stadiumi

Kryeministri Hashim Thaçi ka përuruar renovimet në Stadiumin Olimpik \"Adem Jashari\", i cili është i gatshëm për ndeshjen e parë miqësore të Përfaqësueses së Kosovës. Thotë se është i impresionuar me pamjen që ka marrë Stadiumi. Ka mbetur veç edhe të fitojmë....

3 March, 2014Lexo më shumë

Suarez është afër Messit e Ronaldos

Kapiteni i Liverpoolit, Steven Gerrard beson se Luis Suarez është pothuajse në nivel të Lionel Messi e Cristiano Ronaldo, si njëri prej futbollistët më të mirë në botë. Uruguaiani shënoi 25 gola, ndërsa ka dhuruar 11 asista këtë sezon. Ai e luajti një rol të rëndësishëm ndaj Southamptonit, në fitoren 3:0, ndërsa Gerrard ka mbetur […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Berisha shënon në debutim

Valmir Berisha e ka nisur vrullshëm eksperiencën në Romë. Sulmuesi i ri kosovar ka shënuar gol qysh në debutim me ekipin e të rinjve të Romës, në fitoren 3:0 ndaj ekipit Trapani. 17 vjeçari e shënoi golin e tretë, për t’ia siguruar fitoren skuadrës së tij të re. Në 15 minutat e fundit, Berisha u […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Khedira kthehet pas 15-20 ditësh

Lajme të mira për Real Madridin. Sami Kherida mund të kthehet shumë shpejtë në dispozicion të trajnerit Carlo Ancelotti. Sipas mediave spanjolle, mesfushori gjerman pritet të zbresë në fushën e blertë në harkun e një muaji që vjen, mos më shpejtë. Këtë e ka konfirmuar edhe trajneri italian. “Rehabilitimi po shkon mjaft mirë. Sami ka […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Preshevari në dizajnim të revistës së Cristiano Ronaldos

Lojtari më i mirë në botë, sulmuesi i Real Madridit ka lansuar një revistë digjitale “eMagazine” për fansat e tij. Në numrin e parë të kësaj reviste digjitale e cila është publikuar këtë javë, do të ketë intervistë ekskluzive për Sir Alex Ferguson, ish trajnerin e Manchester United, fotografi ekskluzive nga gala mbrëmja e ndarjes […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Barazimi madrilen e gëzoi Sanchezin

Alexis Sanchez beson se barazimi 2:2 në La Liga ndërmjet Atletico Madrid dhe Real Madrid, ishte rezultat perfekt për Barcelonën. Kampioni aktual i Spanjës iu afrua liderit ‘Los Blancos’ në vetëm një pikë, pas fitores 4:1 ndaj Almerias mbrëmë, ndërsa tash katalunasit gjenden dy pikë përpara pozitës së tretë, të cilën e zënë ‘Los Colchoneros’. […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Pellegrini mendon se është trajner i Unitedit

Manuel Pellegrini e ka bërë një gafë të madhe, pas triumfit në Kupën e Ligës me ekipin e tij. Trajneri kilian, dukej se ai e menaxhon Manchester Unitedin e jo Manchester City. Kjo të paktën të lë përshtypje pas deklaratave që i dha pas lojës. Duke folur për BBC, pas fitores 3:1 në finale të […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Moyes ka nevojë për kohë

Legjenda e Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson është i bindur se pasardhësi i tij, David Moyes, do të jetë i suksesshëm në Old Trafford. Mirëpo, ish trajneri skocez ka kërkuar që t’i jepet kohë ish trajnerit të Evertonit, i cili i mori në dorë ‘Djajtë e Kuq’ në fillim të këtij sezoni. Edhe pse tifozët […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Legjendat luajnë për bamirësi

Ronaldo, Zinedine Zidane, Luis Figo e Paolo Maldini, janë disa nga legjendat që do të jenë pjesë e ndeshjes ekzibicionale që do të zhvillohet të martën në Zvicër. Ndeshja, që do të zhvillohet ndërmjet Ronaldo, Zidane dhe Shokët, kundër BSC Young Boys dhe Shokët, është e 11’ta rresht, që luhet çdo vit kundër varfërisë, ndërsa […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Cana: Te goli bëra reagim instiktiv

Lorik Cana është heroi më i ri i Lazios. Futbollisti kosovar ia dhuroi një fitore të rëndësishme dhe tri pikë të mëdha ekipit të tij, në udhëtimin e vështirë në Firenze, ku e priti Fiorentina. Përfaqësuesi shqiptar e realizoi një gol spektakolar në stilin ‘gërshërë’ dhe u bë njeriu i ndeshjes, kur askush s’e priste. […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Simeone beson ende në titull

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone insiston se skuadra e tij mbetet në garë për titull të kampionit, përkundër barazimit 2:2 në shtëpi ndaj Real Madridit mbrëmë. Pasi e gjetën veten në disavantazh në fillim, kur shënoi Karim Benzema, ‘Los Colchoneros’ u kthyen furishëm, duke shënuar dy gola me Koke e Gabi. Por, Cristiano Ronaldo […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Pellegrinit s’i mjafton një trofe

Manchester City e fitoi trofeun e parë dje nën drejtimin e Manuel Pellegrinit. Trajneri kilian e udhëhoqi ekipin Citizens drejt triumfit në Kupën e Ligës, pas fitores 3:1 ndaj Sunderlandit, në finalen e zhvilluar në stadiumin Wembley të Londrës. Por, ish trajnerit të Real Madridit nuk i majafton vetëm një trofe i fituar për një […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Conte aplaudon Tevezin e Llorenten

Antonio Conte nuk ka se si të mos jetë i kënaqur me ndeshjen e fituar ndaj Milanit 2:0, e cila u zhvillua sonte në San Siro. ‘Zonja e Vjetër’ i shfrytëzoi për mrekulli rastet që iu dhanë dhe për këtë u përkujdes dyshja sulmuese Fernando Llorente – Carlos Tevez. Trajneri italian i ka duartrokitur sulmuesit […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Seedorf: Jemi në rrugën e duhur

Clarence Seedorf është i kënaqur me paraqitjen e Milanit sonte në San Siro, përkundër humbjes nga Juventusi me rezultat 0:2. Fernando Llorente dhe Carlos Tevez realizuan nga një gol, për t’ia siguruar tri pikë të vlefshme Bianconerëve, të cilët i afrohen edhe më shumë titullit të kampionit në Serie A. “Ishte një paraqitje e mirë, […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Barcelona i afrohet Realit

Barcelona i është afruar Real Madridit në një pikë, pas fitores së sigurt që e shënoi ndaj Almerias sonte me rezultat 4:1, në kuadër të xhiros së 26’të të kampionatit spanjoll të futbollit. Alexis Sanchez e ka nisur serinë e golave në minutën e nëntë, ndërsa Lionel Messi e realizoi një super gol në minutën […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Juventus ‘pushton’ Milanon

Juventusi e ka konfirmuar dominimin në futbollin italian, duke e mposhtur Milanin 2:0, në derbin e xhiros së 26’të në Serie A. Bianconeri i shfrytëzuan për mrekulli mundësitë që iu krijuan, duke shënuar me Fernando Llorenten në pjesën e parë dhe përmes Carlos Tevezit në atë të dytë. Madje, ylli argjentinas e shënoi një gol […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Camp Nou mbushet vetëm 72%

Një analizë e fundit ka zbuluar se stadiumi i Barcelonës, Camp Nou gjendet vetëm në pozitën e gjashtë, në renditjen e stadiumeve më të mbushura në La Liga. Në bazë të statistikave të nxjerra nga uebfaqja soccersay.com, mesatarja e shikuesve në një ndeshje në tokën katalunase është 71,963, që do të thotë se stadiumi, në […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Super gol i Lorik Canës (VIDEO)

Qendërmbrojtësi i Lazios dhe kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana ka shënuar një gol të mrekullueshëm sonte kundër Fiorentinës, në minutën e 5’të të ndeshjes. Një top i hedhur nga goditja nga këndi, pas disa prekjeve brenda zonës, përfundon në këmbët e Lorik Canës, i cili me gërshërë e dërgoi atë në rrjetën e portierit […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Nasri në qiellin e shtatë

Samir Nasri ishte mjaft i lumtur që Manchester City e mposhti Sunderlandin me rezultat 3:1, në finale Capital One Cup, ndeshje kjo që u zhvillua në stadiumin Wembley të Londrës. Mesfushori francez i kishte ‘vuajtur’ humbjet me Arsenalin në finale të vitit 2011 dhe më pas me Cityn në FA Cup nga Wigan Athletic vitin […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Mustafi ndihet më shumë shqiptar se gjerman

Shkodran Mustafi e ka pranuar se ndihet më shumë shqiptar sesa gjerman, përkundër faktit se e mori një ftesë ‘shokuese’ nga selektori gjerman, Joachim Loew, për ndeshjen e së mërkurës ndaj Kilit. Loeë po mendon se 21 vjeçari i Samprodias, i cili është pjesë e Përfaqësueses U-21, mund të jetë njëri prej qendërmbrojtësve të tij […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Derbi madrilen pa fitues

Derbi madrilen ndërmjet Atleticos dhe Realit nuk ka sjell fitues. Në një ndeshje tensionuese, emocionuese, me plot raste e gola, skuadrat i ndanë pikët, 2:2, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 26’të të La Ligas spanjolle. ‘Los Blancos’ kaluan të parët në epërsi në minutën e tretë falë golit të sulmuesit Karim Benzema. Por, […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Del Bosque u beson Kampionëve

Vicente Del Bosque ka njoftuar se do t’i besojë gjeneratës së suksesshme të futbollistëve, të cilët e ndihmuan të shpallej kampion evropian dhe botëror, për Botërorin 2014. Të premten, 63 vjeçari e publikoi listën e futbollistëve për miqësoren e së mërkurës ndaj Italisë, ndërsa yjet si Fernando Torres, David Villa, Juan Mata e Fernando Llorente, […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Kupa e Ligës shkon në Manchester

Manchester City është fitues i trofeut të Capital One Cup (Kupa e Ligës). Citizens ia dolën ta mposhtin në finale sot Sunderlandin me rezultat 3:1, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin londinez, Wembley. Madje, ekipi i Manuele Pellegrinit bëri kthesë në rezultat, pasi në pushim shkoi me disavantazh. Në fakt, Sunderlandi shënoi i pari në […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Kasami beson në mbijetesë

Pajtim Kasami ndien se Fulhami i ka kualitetet e duhura për të mbetur në Premierligë, përkundër formës së dobët, e cila rezultoi me humbje 3:1 nga Chelsea të shtunën. Fulhami ishte në lojë në 45 minutat e parë, por humbja e Brede Hangeland, i cili u lëndua, e destabilizoi mbrojtjen. Dhe, Andre Schurrle e Eden […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Rodgers: Tifozët ëndërrojnë me të drejt

Menaxheri i Liverpoolit, Brendan Rodgers thotë se tifozët e këtij klubi kanë të drejt të ëndërrojnë në titull të kampionit në Premierligë. Reds aktualisht gjenden në pozitën e dytë në tabelë, me pikë të njëjta me Arsenalin, 59, katër më pak se lideri, Chelsea. Liverpooli ia doli ta mposht të shtunën Southamptonin 3:0, në një […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Shaqiri e Cana ‘aprovuan’ miqësoret e Kosovës

Xherdan Shaqiri dhe Lorik Cana e kanë ‘aprovuar’ zhvillimin e ndeshjeve miqësore të Përfaqësueses së Kosovës. Yjet e futbollit kosovar ishin bërë bashkë, duke e nënshkruar një kërkesë, e cila më pas do t’i dërgohej FIFA’s, për lejimin e miqësoreve të Kosovës, ndërsa në mesin e futbollistëve të njohur janë edhe Xherdan Shaqiri, Lorik Cana, […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Në Gjermani dihet kampioni

Thomas Muller e ka deklaruar të mbyllur luftën për titull të kampionit në Bundesligë, pasi Bayern Munich u shkëput në 20 pikë në tabelë, pas fitores së pastër 5:1 ndaj Schalkes të shtunën. Tregolëshi i Arjen Robben dhe golat e David Alaba dhe Mario Mandzukic, ia siguruan një tjetër fitore impresionuese ekipit të Pep Guardiolas […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Cana beson në Marseillen

Sonte do të zhvillohet derbi francez ndërmjet Olympique Marseilles dhe Paris Saint Germainit. Për Lorik Canën, kjo ndeshje do të jetë e veçantë, pasi futbollisti kosovar ka qenë pjesë e të dyja skuadrave, në të kaluarën. Ai beson se Marseille mund t’i shkaktojë kokëçarje liderit, në ndeshjen e cila do të fillojë në ora 21:00. […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Van Gaal pasardhës i Moyesit?

E ardhmja e David Moyes në bankinën e Manchester Unitedit nuk është e sigurt. Ish trajneri i Evertonit nuk i ka përmbushur pritshmëritë në Old Trafford dhe ai mund të largohet në fund të sezonit. Sipas tabloidit britanik Mirror, ish trajneri i Evertonit mund të largohet nga ‘Djajtë e Kuq’ në fund të sezonit, ndërsa […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Bunjaki e publikon listën e Kosovës

Më në fund, selektori i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, e ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen historike miqësore ndaj Haitit, që do të zhvillohet më 5 mars në stadiumin ‘Adem Jashari’ të Mitrovicës. Kryesisht, lista nuk ka ndonjë risi nga emrat që janë përmendur kohëve të fundit. Ndër emrat që konsiderohen […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Kosova është gati për debutimin ndërkombëtar

Kosova po bëhet gati për debutimin në skenën ndërkombëtare, kur ky ekip do ta zhvillojë ndeshjen e parë miqësore ndaj Haitit, të parën pasi e mori lejen nga FIFA. Ekipi i Albert Bunjakut do të zbresë në fushë më 5 mars, në stadiumin ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë. “Kjo ndeshje do ta thyejë një akull, është […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Mustafi pëlqehet nga Liverpooli

E ardhmja e Shkodran Mustafit mund të jetë e lidhur me Premierligën. Në fakt, qendërmbrojtësi shqiptar është bërë objektiv i Liverpoolit. Lajmin e ka konfirmuar uebfaqja Sportsdirectnews.com. Sipas kësaj të fundit, Reds janë në kërkim të një futbollisti kualitativ për sezonin e ardhshëm dhe futbollisti i Sampdorias shihet su futbollisti ideal për ekipin e Brandon […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Roma mund ta zë Juventusin

Rudi Garcia insiston se Roma është ende në garë për titull të kampionit në Serie A, përkundër barazimin pa gola, 0:0 mbrëmë ndaj Interit. Rezultati nënkupton se Giallorossi tash janë tetë pikë prapa Juventusit, por ky avantazh i Bianconeri mund të shkojë në 11 pikë, nëse ata e mposhtin sonte Milanin në San Siro. “A […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Pardew gjobitet me 100 mijë funte

Alan Pardew është gjobitur me 100,000 funte nga Newcastle United, pasi e goditi me kokë mesfushorin e Hull Cityt, David Meyler. 52 vjeçari u përplas me lojtarin në zonën e tij, gjatë fitores 4:1 në KC Stadium, të shtunën. Federata Angleze po e heton këtë incident, por Newcastle ka konfirmuar se Pardew nuk do të […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Arda: Atletico favorit për derbi

Arda Turan insiston se Atletico Madridi nuk i frikësohet as Barcelonës e as Real Madridit, duke insistuar se ekipi i tij është favorit para derbit madrilen, që do të zhvilloht sonte. Ekipi i Carlo Ancelottit do të udhëtojë sonte drejt Vicente Calderon, për përballjen kryeqytetase, me një avantazh prej tri pikësh momentalisht në La Liga. […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Super gol nga Salihi

Sulmuesi shqiptar Hamdi Salihi ka realizuar një gol të jashtëzakonshëm në barazimin e skuadrës së tij Hapoel Acren, ndaj Macabi Haifas, me rezultat 1:1. Salihi – që shquhet si futbollist që di të realizojë gola të bukur – kësaj radhe e ka ‘tepruar’ duke shënuar një gol të çmendur. Një ngritje në ajër e pasuar […]...

1 March, 2014Lexo më shumë

Mazzarri: Grande Inter

Trajneri i Interit, Walter Mazzarri ka lavdëruar paraqitjen e skuadrës së tij në barazimin pa gola në udhëtim te Roma në Olimpico. Strategu i Nerazzurrëve ka thënë se futbollistët ngadalë kanë filluar të kuptojnë atë që ai kërkon prej tyre. “Zhvilluam një pjesë të parë shumë të mirë, e mbajtëm posedimin e topit dhe e […]...

1 March, 2014Lexo më shumë

S’ka gola në Olimpico

Roma barazoi pa gola me Interin në Olimpico, në kuadër të xhiros së 26’të në Serie A. Giallorossët nuk arritën të marrin pikë të plota ndaj Nerazzurrëve, që po ashtu nuk erdhën për t’u mbrojtur në kryeqytet, pasi u munduan të kërcënojnë vendasit. Pjesa e parë nuk solli ndonjë rast të mirë për shënim pasi […]...

1 March, 2014Lexo më shumë

Oscar kthehet këmbë në shtëpi

Harroni Ferrarit, Porschet, mesfushori i Chelseas, Oscar ka injoruar metodat e futbollistëve modern të transportit dhe vendosi që të rikthehet në shtëpi, pas fitores 3:1 ndaj Fulhamit, në këmbë. Ylli brazilian jeton afër stadiumit të Fulhamit, Craven Cottage dhe raportohet se vendosi të kursejë karburant duke refuzuar transportin me autobus të ekipit. Braziliani bëri paraqitjen […]...

1 March, 2014Lexo më shumë

Barcelona për tre tituj

Trajneri Gerardo Martino është kundërpërgjigjur ndaj kritikëve duke insistuar se Barcelona vazhdon të jetë në garë për tre tituj këtë sezon. Gjiganti katalan humbi 3:1 nga Real Sociedad fundjavën e kaluar dhe u rrëzua nga kreu i tabelës ku tani ka tri pikë më pak se Real Madrid. Por, pas fitores 2:0 ndaj Manchester Cityt […]...

1 March, 2014Lexo më shumë

Liverpool i dyti në Premierligë

Liverpool shënoi fitore shumë të rëndësishme në udhëtim tek Soputhampton, me rezultat 3:0 dhe u ngjit në pozitën e dytë në Premierligë. Skuadra e menaxherit Brendan Rodgers mori pikë të plota kundër një skuadre të papërshtatshme si Southampton, dhe konfirmoi kandidaturën për titullin e kampionit. Sulmuesi uruguaian Luis Suarez kaloi Reds në epërsi në minutën […]...

1 March, 2014Lexo më shumë

Bayerni shkatërron Schalken

Ngjashëm si Real Madrid në mesjavë, Bayern Munich ia shkaktoi një tjetër disfatë të thellë Schalkes, duke e mposhtur me rezultat 5:1, në kuadër të xhiros së 23’të në Bundesligë. Gjiganti bavarez bëri atë që bëri Reali, duke mposhtur Schalken 6:1 në duelin e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Por, ekipi […]...

1 March, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bike Rivals
  • Play Berry Rush