Lajme futbolli – Page 351 – Lajmi.net

Aktuale

Karateistja e Lewandowskit

Ylli i Borussia Dortmundit, Robert Lewandowski është një prej sulmuesve më të rrezikshëm në Evropë. Mirëpo, ai mund të mos paraqet një kërcënim të tillë në shtëpinë e tij. Gruaja e tij, Anna  Stachurska, ka fituar titullin e kampiones së botës në karate në nivel ekipor. Në garën e zhvilluar në Pragë, Lewandowski publikoi një […]...

3 December, 2013Lexo më shumë

Cana me shokë, kontestohen nga tifozët

Lazio është në krizë. Skuadra nga kryeqyteti italian nuk është duke kaluar një periudhë të mirë në Serie A dhe pas 14 xhirosh gjendet poshtë në pozitën e nëntë me vetëm 17 pikë, 20 më pak se lideri Juventus. Lazio pësoi të hënën mbrëma në Olimpico duke u mposhtur nga Napoli me rezultat 4:2. Dhe, […]...

3 December, 2013Lexo më shumë

Vidal-Juventus, deri më 2017

Arturo Vidal dhe Juventus do të jetë së bashku deri në vitin 2017. Ylli kilian ka nënshkruar kontratë të re me kampionin e Italisë, duke konfirmuar të ardhmen e tij te gjiganti torinez. Edhe pse i kërkuar nga shumë klube rivale evropiane përfshirë Bayern Munichun dhe Barcelonën, Vidal ka vendosur të qëndrojë në Juventus. “Dy […]...

3 December, 2013Lexo më shumë

Januzaj për çmimin e BBC’së

BBC ka publikuar emrat e dhjetë kandidatëve për çmimin e sportistit më të mirë të ri për vitin 2013, në mesin e tyre është edhe ylli kosovar i Manchester Unitedit, Adnan Januzaj. 18-vjeçari do të shpresojë të bëhet pasardhës i bashkëlojtarit Wayne Rooney, i cili e fitoi çmimin më 2002, por prezenca e tij si […]...

3 December, 2013Lexo më shumë

Vendim i vështirë

Zgjedhja mes Cristiano Ronaldo, Lionel Messi dhe Franck Ribery për Topin e Artë është më e vështira në histori, sipas presidentit të UEFA’së, Michel Platini. Sulmuesi i Barcelonës, Messi i ndihmoi skuadrës së tij të triumfojë në La Ligë edicionin e kaluar, kurse Ronaldo është favorit aktual pas paraqitjeve fantastike gjatë gjithë vitit, por Real […]...

3 December, 2013Lexo më shumë

Koha për vendim

Marc-Ander ter Stegen ka bërë të ditur se synon të marr vendim në ditët në vazhdim nëse do të transferohet në Barcelonë ose të qëndroj në Borussia Monchengladbach. Portieri, 21-vjeç, tashmë një kohë të gjatë spekulohet me kalim në Nou Camp pasi konsiderohet si pasardhës i Victor Valdesit i cili ka paralajmëruar largimin nga klubi […]...

3 December, 2013Lexo më shumë

Messi më i miri, Ronaldo MVP

Lionel Messi u zgjodh para Cristiano Ronaldos si futbollisti më i mirë në La Ligë për edicionin 2012/13, në ndarjen vjetore të çmimeve, por ylli i Real Madridit u votua si futbollisti më i vlefshëm i stinorit. Sulmuesi i Barcelonës fitoi çmimin për vitin e pestë të njëpasnjëshëm, si dhe u shpall sulmuesi më i […]...

3 December, 2013Lexo më shumë

Autogol i Behramit, fiton Napoli

Valon Behrami ‘harroi’ se ka kohë që është larguar nga Lazio dhe realizoi gol në favor të ish skuadrës së tij, mirëpo Napoli në fund fitoi me rezultat 4:2, në ballafaqimin e fundit të xhiros së 14’të në Serie A. Sulmuesi Gonzalo Higuain kaloi mysafirët në epërsi në minutën e 24’të, mirëpo në aksionin pasues […]...

2 December, 2013Lexo më shumë

Ronaldo, Messi… Benteke

Menaxheri i Aston Villas, Paul Lambert ka reaguar pas kritikave ndaj Christian Bentekes duke theksuar se sulmuesi ishte i mirë sa Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi sezonin e kaluar dhe i lejohet që të vuajë nga rënia e formës. Sulmuesi belg realizoi 19 gola në ligë edicionin e kaluar duke ia siguruar ekipit qëndrimin në […]...

2 December, 2013Lexo më shumë

Problemi në mbrojtje

Menaxheri i Liverpoolit, Brendan Rodgers i ka bërë thirrje skuadrës së tij të përmirësojë paraqitjen në mbrojtje, në duelin e ardhshëm të Premierligës kundër Norwichit në Anfield Road të mërkurën. Reds kanë pranuar gjashtë gola në dy ndeshjet e fundit në Premierligë dhe pësuan disfatë 3:1 nga Hull City të dielën. Tani, Liverpool gjendet shtatë […]...

2 December, 2013Lexo më shumë

Messi? Jo, Ronaldo

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka theksuar se do të refuzonte mundësinë e transferimit të sulmuesit të Barcelonës, Lionel Messi për shkak se në skuadër ka Cristiano Ronaldon. Ylli portugez ka shkëlqyer me paraqitjet e tij të deritashme këtë edicion për klubin dhe Kombëtaren. 28-vjeçari është një prej favoritëve për të fituar Topin e […]...

2 December, 2013Lexo më shumë

Aguero refuzon Realin

Menaxheri i Manchester Cityt, Manuel Pellegrini ka mohuar spekulimet rreth të ardhmes së sulmuesit Sergio Aguero. Ylli argjentinas ka shënuar 15 gola në 13 paraqitjet e fundit në të gjitha garat dhe shkëlqeu gjatë fitores 3:0 ndaj Swanseas në Etihad Stadium në kuadër të Premierligës të dielën. Aguero spekulohet se vazhdon të kërkohet nga Real […]...

2 December, 2013Lexo më shumë

Rreziku Rooben

Presidenti i Bayern Munichut, Uli Hoeness nuk brengoset se Arjen Robben mund të largohet nga klubi duke insistuar se ka ende kohë të mjaftueshme për të arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës së tij. Marrëveshja aktuale e yllit holandez me gjigantin bavarez është e paraparë të skadojë më 2015 dhe Hoeness është optimist se palët […]...

2 December, 2013Lexo më shumë

Portieri më i mirë në botë

FIFPro, unioni global i futbollistëve dhe FIFA kanë zbuluar pesë emrat e kandidatëve në garë për çmimin e portierit më të mirë të vitit në botë, si rrjedhojë e listës së gjerë të publikuar më 9 dhjetor. Deri para shpalljes së fituesit të Topit të Artë 2013, FIFA do të zbulojë të gjithë finalistët e […]...

2 December, 2013Lexo më shumë

Qetësohuni, nuk largohem

Qendërmbrojtësi i Real Madridit, Sergio Ramos ka insistuar se nuk ka ndërmend të largohet nga Real Madrid, pas spekulimeve se do të braktisë gjigantin spanjoll në fund të këtij sezoni. Së fundmi raportohej se Ramos ka mosmarrëveshje me presidentin e klubit, Florentino Perez dhe se dëshiron të largohet nga Real Madrid. Mirëpo, reprezentuesi spanjoll ka […]...

2 December, 2013Lexo më shumë

Ringjallja e Kakas

Për objektivin e parë mungon vetëm edhe një hap. Në Catania, Leite Kaka arriti në kuotën e 99 golave me fanellën e Milanit. Synimi ishte që para përfundimit të vitit të arrijë në shifrën jubilare 100, dhe për ta realizuar atë ai do të ketë në dispozicion tri ndeshje në Serie A, Livorno, Roma dhe […]...

2 December, 2013Lexo më shumë

Wayn€ Roon€y

Sulmuesi Wayne Rooney është i gatshëm të vazhdojë kontratën e tij me Manchester Unitedin. Por, me një kusht. Ylli anglez do të nënshkruajë marrëveshje të re me gjigantin nga Old Trafford nëse klubi i ofron pagë prej 16,5 milionë eurosh në vit, ka njoftuar e përditshmja britanike Daily Mail. Drejtuesit e Manchester Unitedit dëshirojnë që […]...

2 December, 2013Lexo më shumë

Ibra pajtohet me Gallianin

Zlatan Ibrahimovic është pajtuar me Adriano Gallianin. Ish sulmuesi i Milanit u largua nga San Siro në verën e vitit të kaluar duke iu bashkuar gjigantit francez, Paris Saint-Germain. Ylli suedez ishte i hidhëruar me Gallianin i cili i kishte premtuar se do ta mbajë në klub, para se në fund të pranojë ofertën e […]...

2 December, 2013Lexo më shumë

Harrojeni Falcaon

Sulmuesi i Monacos, Radamel Falcao “nuk do të largohet në janar”, sipas drejtorit sportiv të klubit, Vadim Vasilyev. Shumë spekulime e rrethojnë yllin kolumbian i cili u largua nga Atletico Madrid gjatë verës duke iu bashkuar klubit të pasur francez. Mirëpo, së fundmi është raportuar se ai mund të kërkohet nga klube të mëdha nga […]...

2 December, 2013Lexo më shumë

Askush si Ramsey

Arsene Wenger ka përkrahur Aaron Ramseyn të triumfojë çmimet individuale në fund të sezonit. Ylli uellsian ka shkëlqyer gjatë këtij edicioni dhe ishte më meritori në fitoren e Arsenalit në udhëtim te Cardiff me rezultat 3:0 të shtunën, kur realizoi golin e tij të 13’të në të gjitha garat. Sulmuesi i Manchester Unitedit, Wayne Rooney, […]...

2 December, 2013Lexo më shumë

550 minuta pa pranuar gol

Juventus është shkëputur në krye të tabelës në Serie A me tri pikë epërsi ndaj Romës, pas 14 xhirosh. Bianconerët janë në seri pozitive prej gjashtë fitoresh të njëpasnjëshme, e fundit të dielën jashtëzakonisht dramatike pasi ajo erdhi vetëm në minutat shtesë kur sulmuesi spanjoll Fernando Llorente realizoi për fitoren 1:0 kundër Udineses. Mirëpo, një […]...

2 December, 2013Lexo më shumë

Gjunjëzohet Barcelona

Barcelona pësoi humbjen e parë në La Ligë, dhe të dytën me radhë këtë javë. Gjiganti katalan u mposht në udhëtim nga Athletic Bilbao që fitoi me rezultat minimal 1:0 dhe përmbylli një javë të mjerueshme për Barcelonën që në mesjavë humbi 2:1 nga Ajax Amsterdam në Ligën e Kampionëve. Mungesa e sulmuesit të lënduar […]...

1 December, 2013Lexo më shumë

Llorente, hero i Juventusit

Fernando Llorente u bë hero i Juventusit duke shënuar golin e fitores 1:0 kundër Udineses në minutat shtesë të takimit. Sulmuesi spanjoll – i cili erdhi në klub gjatë afatit kalimtar të verës si futbollist i lirë nga Athletic Bilbao – shënoi golin e fitores së madhe, dhe shumë të rëndësishme për gjigantin torinez. Ndeshja […]...

1 December, 2013Lexo më shumë

Barazojnë Roma dhe Interi

Roma nga seria e fitoreve ka hyrë në seri të barazimeve. Giallorossët, pas dhjetë fitoreve rresht, pësuan barazimin e katërt të njëpasnjëshëm duke luajtur 1:1 në udhëtim te Atalanta në kuadër të xhiros së 14’të në Serie A. Davide Brivio e kaloi Atalantan në epërsi në minutën e 51-të, mirëpo një pikë Romës ia siguroi […]...

1 December, 2013Lexo më shumë

Hull turpëron Liverpoolin

Hull City e befasoi Liverpoolin duke e mposhtur me rezultat 3:1 në kuadër të xhiros së 13’të në Premierligë. Në një ndeshje ku vendasit u paraqitën mjaft mirë kurse mysafirët e vuajtën shumë mungesën e sulmuesit të lënduar Dany Welbeck, pikët e plota i takuan nikoqirit. Jake Livermore kaloi Hullin në epërsi pas 20 minutash […]...

1 December, 2013Lexo më shumë

Rooney ndal Tottenhamin

Tottenham ishte dy herë në epërsi, por dy gola nga Wayne Rooney ia nxorën Manchester Unitedit një barazim 2:2 në White Hart Lane, në kryendeshjen e xhiros së 13-të në Premierligë. Në ballafaqimin e skuadrave që kanë dëshpëruar me rezultatet e tyre të deritashme këtë edicion, nuk pati fitues. Kyle walker kaloi Tottenhamin në epërsi […]...

1 December, 2013Lexo më shumë

Milani feston si mysafir

Milani shënoi fitoren e parë si mysafir, gjatë këtij sezoni në Serie A. Rossonerët triumfuan në udhëtim te Catalia me rezultat 3:1, në ballafaqimin e vlefshëm për xhiron e 14’të. Takimi nuk filloi mirë për Milanin. Lucas Nahuel Castro kaloi Catanian në epërsi pas 13 minutash lojë. Mirëpo, kapiteni Riccardo Montolivo barazoi rezultatin me golin […]...

1 December, 2013Lexo më shumë

Wenger kundër Topit të Artë

Arsene Wenger ka kritikuar obsesionin në futboll pas Topit të Artë dhe ka thënë se nuk dëshiron që askush ta fitojë çmimin më prestigjioz individual për një futbollist. Debati është i vazhdueshëm se cili futbollist duhet të shpallet më i miri në ndarjen e çmimit në janar, ku Cristiano Ronaldo dhe Franck Ribery konsiderohen si […]...

1 December, 2013Lexo më shumë

Bayerni nuk është makinë

Manuel Neuer ka thënë se futbollistët e Bayern Munichut janë njerëz e jo makina, pas fitores së tyre 2:0 ndaj Eintracht Braunschweig në Bundesligë të shtunën. Fitorja ishte e 18’ta e njëpasnjëshme për gjigantin bavarez, që erdhi pas dy golave nga Arjen Robben. Neuer ka theksuar se duhet të ulen parashikimet mbi ekipin e Pep […]...

1 December, 2013Lexo më shumë

Ëndrra e realizuar

Gareth Bale ka pranuar se realizoi një ëndërr duke shënuar het-trikun e tij të parë për Real Madridin, në fitoren 4:0 kundër Valladolidit të shtunën. Ylli uellsian ka shkëlqyer për Los Blancos pas tejkalimit të problemeve fizike pas transferimit në klub gjatë verës për 100 milionë euro dhe ka realizuar shtatë gola dhe gjashtë asistime […]...

1 December, 2013Lexo më shumë

Higuain në 80%

Doktori i Napolit, Federico Di Nicola beson se Gonzalo Higuain është duke u paraqitur në 80% të potencialit të tij. Sulmuesi argjentinas kompletoi 90 minuta në vetëm 12 duele për Real Madridin, në sezonin e tij të fundit në Santiago Bernabeu para transferimit në Napoli gjatë verës për 42 milionë euro. Gjashtë gola në 12 […]...

1 December, 2013Lexo më shumë

Berlusconi nuk e lëshon Gallianin

Adriano Galliani ka paralajmëruar se shumë shpejt do të largohet nga klubi. Por, presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi ka deklaruar se Galliani do të vazhdojë detyrën e nënkryetarit, por do ta ndajë atë me bijën e tij, Barbara. “Situata në Milan ka kthyer qetësinë: Galliani mbetet”, deklaroi Berlusconi për mediat italiane. “Kemi arritur marrëveshje për […]...

30 November, 2013Lexo më shumë

Bale, Bale, Bale

Mungon Cristiano Ronaldo? Nuk ka problem, është Gareth Bale. Ylli uellsian realizoi het-trik në fitoren e Real Madridit ndaj Valladolidit 4:0, në Santiago Bernabeu, duel i vlefshëm për xhiron e 15’të në La Ligë. Ronaldo është rikuperuar pas lëndimit muskulor që pësoi fundjavën e shkuar në ballafaqimin kundër Almerias, por trajneri Carlo Ancelotti vendosi të […]...

30 November, 2013Lexo më shumë

Shaqiri Kuq e Zi

Ylli kosovar i Bayern Munichut, Xherdan Shaqiri ka realizuar një set fotografish me fotografin e famshëm shqiptar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Fadil Berisha. Dhe, nga puna e publikuar nga Berisha në profilin e tij në Instagram, nuk bëhet fjalë për fotografi të rëndomta të një futbollisti. Shaqiri, anëtar i gjigantit bavarez dhe Përfaqësueses […]...

30 November, 2013Lexo më shumë

Atletico barazon Barcelonën

Atletico Madrid fitoi në udhëtim te Elche me rezultat 2:0 dhe barazoi me pikë Barcelonën në krye të La Ligës. Skuadra e trajnerit Diego Simeone vazhdoi periudhën e formës së shkëlqyeshme duke marrë pikë të plota nga ballafaqimi i vlefshëm për xhiron e 15-të, dhe shtoi presionin ndaj Barcelonës para takimit të nesërm të gjigantit […]...

30 November, 2013Lexo më shumë

Arsenal i fortë

Arsenali s’ka të ndalur. Gjiganti londinez fitoi edhe në udhëtim te Cardiff City me rezultat 3:0 dhe krijoi epërsi prej shtatë pikësh në krye të Premierligës, para dueleve të përcjellësve Liverpool dhe Chelsea të dielën. Mesfushori uellsian Aaron Ramsey konfirmoi periudhën e formës së shkëlqyeshme duke kaluar skuadrën e tij në epërsi pas gati gjysmë […]...

30 November, 2013Lexo më shumë

Fitore e re e Bayernit

Bayern Munich mposhti Eintracht Braunschweig me rezultat 2:0 në kuadër të xhiros së 14-të në Bundesligë. Pavarësisht mungesave të shumta të futbollistëve të lënduar, gjiganti bavarez vazhdon me fitore dhe me plot meritë qëndron në krye të renditjes. Në mungesë të Franck Riberys, shkëlqeu Arjen Robben i cili realizoi të dy golat në minutën e […]...

30 November, 2013Lexo më shumë

Rritmani rrogën

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi përfiton 18 milionë euro në stinor, sipas kontratës së re me gjigantin katalan të vlefshme deri më 2018, të cilën e nënshkroi në shkurt të këtij viti. Mirëpo, sipas të përditshmes sportive madrilene AS, reprezentuesi argjentinas – i kërkuar vazhdimisht nga shumë klube të mëdha evropiane si Manchester United, Bayern […]...

30 November, 2013Lexo më shumë

Gabimi i Realit

Ish trajneri i Real Madridit, Fabio Capello beson se gjiganti spanjoll gaboi duke shitur Mesut Ozilin në Arsenal gjatë afatit kalimtar të verës. Los Blancos vendosën ta largojnë reprezentuesin gjerman pas transferimit të dyshes Gareth Bale dhe Isco. Por, Capello beson se ata do të përfitonin më tepër nëse do ta mbanin 25-vjeçarin. “Nuk e […]...

30 November, 2013Lexo më shumë

Më i mirë se video lojërat

Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Zlatan Ibrahimovic ka lavdëruar kualitetin e disa prej shënimeve më të jashtëzakonshme të tij gjatë vitit 2013 dhe bëri shaka duke thënë se gola të tillë nuk mund të shohim as në video lojëra. 32-vjeçari është pothuajse vazhdimisht në qendër të vëmendjes për shënimin e golave të bukur, dhe një të […]...

30 November, 2013Lexo më shumë

Sekreti i Vidalit

Për të rinjtë është një modë, kurse për Arturo Vidalin diqka më e rëndësishme. Një frizurë, që përveç se shërben si ‘look’, duket se ndikon edhe në nivelin e paraqitjeve të yllit të Juventusit. “Ai përkujdeset për të sikur ta kishte vëlla”, deklaroi Marco Di Napoli, frizeri i mesfushorit kilian. Janë njoftuar dy vjet më […]...

30 November, 2013Lexo më shumë

Parashikimet e kryendeshjeve

Pas dueleve të rëndësishme në Ligën e Kampionëve në mesjavë, gjigantët e futbollit evropian rikthehen në aksion në ligat përkatëse, me takime jashtëzakonisht interesante. Nga dita e shtunë, kemi veçuar përballjet kryesore dhe ua sjellim epilogun e mundshëm të tyre. Premierligë 16: 00 Cardiff – Arsenal Cardiff City nxori barazim 2:2 në xhiron e shkuar […]...

30 November, 2013Lexo më shumë

Pesë kandidatët e Milanit

Revolucioni ka filluar. Adriano Galliani ka paralajmëruar se para përfundimit të këtij viti do të largohet nga detyra e nënkryetarit, dhe sipas njoftimeve do të zëvendësohet nga Barbara Berlusconi, bija e presidentit të Milanit, Silvio Berlusconi. Por, skuadra nga edicioni i ri pritet të ketë edhe një trajner të ri në bankinë. Si do që […]...

30 November, 2013Lexo më shumë
 

Fotolajm

Kim Jung, bëhet pjesë e batutave
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Supercar Showdown
  • Play iStunt 2
  • Play Zombie Big Trouble