Lajme futbolli – Page 327 – Lajmi.net

Aktuale

Premierliga, më e mira

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger është i bindur se Premierliga është liga më e mirë në botë. Elita e futbollit anglez u kritikua gjatë javës së fundit pas disfatave të Arsenalit, Manchester Cityt dhe Manchester Unitedit në Ligën e Kampionëve, derisa Chelsea barazoi 1:1 në udhëtim me Galatasarayn. Por, Wenger insiston se kualiteti i Premierligës […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Adriano i rikthehet problemeve

Adriano nuk ndryshon. Me disa kilogramë më tepër ose më pak, sulmuesi brazilian vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes. Skuadra e re, problem i ri. ‘Muaji i mjaltit’ me ekipin e tij të ri, Atletico Paranaense zgjati pak. Ish ylli i Interit është përplasur me trajnerin Miguel Angel Portugal dhe nuk është paraqitur në […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Mourinho kritikon orarin

Menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho u ankua për orarin e skuadrës së tij para duelit me rivalin londinez Fulham, të shtunën. Mourinho është i pakënaqur që skuadra e tij do të rikthehet në aksion vetëm tri ditë pas takimit me Galatasarayn në Ligën e Kampionëve në Stamboll. Special One pajtohet me homologun e tij nga […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Balotelli dhe mallkimi Juventus

Mario Balotelli vuan. Krahu vazhdon ta shqetësojë: përgatitje e personalizuar dhe mungesë në stërvitjen kolektive para duelit mes Milanit dhe Juventusit. Në përgjithësi, gjasa minimale për të hyrë në fushë të dielën mbrëma në San Siro. Balotelli më së shumti mund të qëndrojë në bankinë. Të shtunën do t’i nënshtrohet testeve të fundit pas së […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Moyes kritikohet për Mustafin

E përditshmja britanike Daily Mail ka publikuar një tjetër artikull kritikues në drejtim të menaxherit të Manchester Unitedit, David Moyes. Por, kësaj radhe skocezi nuk është sulmuar për ndonjë rezultat të dobët në drejtim të kampionit të Premierligës. Moyes është kritikuar për vendimin që gjatë kohës sa ishte në Everton, lejoi largimin e Shkodran Mustafit, […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Wilshere zhvishet midis dimrit

Shumëkush dyshon se si një përforcim i ardhur nga një shtet jashtë Anglisë mund të adaptohet në të ftohtit në Stoke. Por, për të siguruar se Arsenali do të jetë në kërkimn të fitores në Britannia Stadium të shtunën, Jack Wilshere vendosi një shembull për bashkëlojtarët e tij, duke qëndruar i zhveshur në pjesën e […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Adios Real Madrid

Isco do të largohet nga Real Madrid në fund të këtij sezoni. Sipas medieve spanjolle, mesfushori ka vendosur të braktis gjigantin spanjoll, vetëm një vit pas transferimit në klub nga Malaga për 30 milionë euro. Isco e nisi mbarë edicionin duke arritur të luajë si titullar në formacionin 4-2-3-1 të Caerlo Ancelottit, duke shënuar pesë […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

UEFA suspendon Pellegrini

Menaxheri i Manchester Cityt, Manuel Pellegrini është suspenduar nga UEFA për dy ndeshje pas kritikave ndaj gjyqtarit pas humbjes së skuadrës së tij nga Barcelona në Ligën e Kampionëve. Pellegrini ka kërkuar falje javën e kaluar pas kritikave ndaj gjyqtarit suedez Jonas Eriksson, duke e akuzuar atë se e favorizoi Barcelonën me vendimet e tij […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Maxwell: Neymar ka magji në këmbët e tij

Mbrojtësi i Paris Saint-Germain, Maxwell, ka gjetur kohë për ta lavdëruar bashkëkombësin e tij, Neymar, duke besuar se ky i fundit e ka treguar veten, që prej se iu bashkua Barcelonës nga Santosi, në fillim të sezonit 2013-14. 22 vjeçari së fundmi u kthye pas lëndimit që e la jashtë fushës së blertë një muaj, […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Halilovic shkon në Barcelonë

Talenti kroat, Alen Halilovic ka njoftuar se do t’i bashkohet Barcelonës nga Dinamo Zagreb. Mediat kroate dhe spanjolle kanë shkruar të enjten se Barcelona ishte afër marrëveshjes me talentin kroat, por vetë lojtari e konfirmoi një gjë ët tillë përmes rrjeteve sociale, sot në mëngjes. “Faleminderit Dinamo për gjithçka. Klubi im i parë dhe dashuria […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Gjashtë përfaqësuese e ndjekin Januzajn

Adnan Januzaj nuk e ka zgjedhur ende ekipin kombëtar. Nuk shkon ditë apo javë që nuk spekulohet rreth së ardhmes së tij, në nivelin e Përfaqësueses. Në ‘lojë’ për mesfushorin e talentuar të Manchester Unitedit janë: Turqia, Serbia, Kosova, Anglia, Belgjika dhe Shqipëria, shkruan uebfaqja italiane, mediaset.it. I lindur në Bruksel të Belgjikës, Januzaj vjen […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Pique, edhe katër vjet në Barcelonë

Barcelona pritet ta sigurojë për një periudhë afatgjate, njërin prej lojtarëve më të rëndësishëm të saj. Po flasim për qendërmbrojtësin Gerard Pique, i cili është shumë afër vazhdimit të kontratës me klubin spanjoll. Sipas uebfaqes spanjolle Mundo Deportivo, e afërt me kampionin aktual spanjoll, javën e kaluar, në prag të ndeshjes së Ligës së Kampionëve […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Gjermania fton Mustafin

Gjermania e ka ftuar qendërmbrojtësin shqiptar, Shkodran Mustafi. Në fakt, futbollisti shqiptar është ftuar për ndeshjen miqësore të 5 marsit, në ndeshjen që gjermanët do ta zhvillojnë ndaj Kilit. Selektori Jaachim Loeë e ka publikuar listën e të ftuarve për këtë ndeshje, ndërsa vërehen katër emra të rinj, përfshirë këtu edhe futbollistin e Sampdorias. Për […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Lippi vazhdon me Guangzhou

Marcello Lippi do ta drejtojë edhe për tri vjet ekipin Guangzhou Evergrande, me të cilin e ka fituar kampionatin kinez dhe Ligën e Kampionëve aziatike. Lajmin e ka konfirmuar klubi kinez, i cili ka dashur t’u japë fund spekulimeve rreth së ardhmes së trajnerit italian. Me këtë rast, Guangzhou do të qëndrojë në krye të […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Kosova – Haiti në Livescore

Më në fund, edhe Kosova do ta jetë pjesë e uebfaqes më të njohur në botë, e cila poston rezultatet live të ndeshjeve, Livescore.com. Në fakt, nëse futeni në këtë uebfaqe, në listën e ndeshjeve miqësore që do të zhvillohen mesjavën e ardhshme, gjendet edhe dueli ndërmjet Përfaqësueses së Kosovës dhe Haitit. Kjo do të […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Adnan, Kombi Yt ka nevojë për Ty

Tifozat Kuq e Zi kanë njoftuar se i kanë dërguar një dhuratë mesfushorit të Manchester Unitedit, Adnan Januzaj. Grupi më i madh i përkrahësve të Kombëtares shqiptare edhe një herë tjetër i ka bërë thirrje yllit kosovar që të përfaqësojë skuadrën kuqezi. Së bashku me një fanellë me numrin 10 që mban emrin e tij, […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Mustafi e ëndërron Botërorin me Gjermaninë

Shkodran Mustafi do të ëndërronte të luajë me ekipin e parë të Gjermanisë në Kampionatin Botëror ‘Brazil 2014’. Aktualisht, futbollisti shqiptar është pjesë e ekipit U-21 të Gjermanisë, por ai do të ishte njeriu më i lumtur në botë, nëse do të ftohej për evenimentin më të rëndësishëm botëror të futbollit, që do të mbahet […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Arsenali po mendon ta kthejë Van Persien

Arsenal po punon për ta rikthyer ish kapitenin Robin van Persie, në fund të sezonit. Sulmuesi holandez, i cili mendohej se mund ta mbyll karrierën në Manchester United, u ka thënë privatisht miqve dhe familjes se po mendon ta lë Old Traffordin gjatë verës. Dhe tash, raporimet e fundit nga Holanda e përmendin një rikthim […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Behrami e do Europa Leaguen

Valon Behrami ndihet i lumtur pas fitores 3:1 ndaj Swansea Cityt, në të 16’ën e finales së Europa League. Mesfushori kosovar madje synon ta fitojë këtë kompeticion. “Fillimisht, ky eveniment nënvlerësohet. Ndërsa, pas së tetës së finales, të gjithë duan të luajnë aty. Për ne është e rëndësishme, posaçërisht për shkëputjen që ka ndodhur në […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Fabregas: Messi do të kujdeset për Barcelonën

Cesc Fabregas insiston se, spekulimet e fundit se disa lojtarë të Barcelonës janë të pakënaqur me kontributin e Lionel Messit, janë të pavërteta. Katalunasit morën kritika pas humbjes 3:1 në La Liga nga Real Sociedadi fundjavën e kaluar dhe Messi po ashtu nuk shpëtoi pa fjalë. Mirëpo, Fabregas ka thënë se secili lojtar është i […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Wenger: Do ta shihni Ozilin e vërtetë

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger beson se në pjesën e mbetur të sezonit, tifozët do ta shohin një Mesut Ozil të ri dhe të freskët. Mesfushori gjerman me prejardhje turke e humbi penalltinë ndaj Bayern Munichut në Ligën e Kampionëve dhe ka rënie të formës kohëve të fundit, ndërsa nuk kanë munguar kritikat në drejtim […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Villas-Boas ëndërron Barçën e Realin

Andre Villas-Boas e ka pranuar se ëndërron që një ditë ta udhëheq Barcelonën ose Real Madridin. Pasi e mori ‘zanatin’ nga Jose Mourinho, trajneri portugez bëri emër në Academica, më pas në Porto, para se ta merrte në dorë Chelsean, ku dështoi në sezonin e tij të parë në Stamford Bridge. Më pas, ai u […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Kakà: Duke e mposhtur Juven, na rritet morali

Ricardo Kaka shpreson që Milani ta mposht Juventusin të dielën, për ta rritur moralin në skuadër. Rossonerër do t’i presin Bianconerët të dielën në San Siro, në një ndeshje që pritet të jetë mjaft dhe mjaft e rëndësishme. “Me Juventusin është një derbi i Italisë, një derbi ndërkombëtar, ndeshje me peshë për ne lojtarët, për […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Monaco arrin marrëveshje me Valdes

E ardhmja e Victor Valdes do të jetë e lidhur me Monacon. Për këtë është e sigurt e përditshmja franceze, L’Equipe. Kjo e fundit ka shkruar mbrëmë për një para kontratë tashmë të nënshkruar nga ana e portierit spanjoll me klubin francez. Mirëpo, në këtë marrëveshje duket se është cekur një klauzolë, e cila e […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Bayerni mund të mposhtet

Manuel Neuer ka insistuar se Bayern Munich mund të mposhtet nga Schalke këtë fundjavë nëse nuk shfaqin një paraqitje mbreslënëse. Skuadra e Jens Kellerit u turpërua 6:1 nga Real Madrid në Veltins Arena në mesjavë, duke zgjuar humor në rrjetet sociale se mund të pësojnë dyshifror të golave në vizitën e tyre në Allianz Arena […]...

27 February, 2014Lexo më shumë

Çiftet e 1/8 së finales në Europa League

Europa League mësoi emrat e 16 skuadrave që përbëjnë çiftet e 1/8 së finales. Juventus e rrëzoi Trabzonsporin, Tottenham e përmbysi Dnipron, por Lazio dështoi duke u eliminuar nga Ludogorets. Dhe, ballafaqimet e fazës së radhës përfshijnë disa duele jashtëzakonisht interesante. Juventus do të ndeshet me rivalin nga Serie A, Fiorentina, Sevilla dhe Real Betis […]...

27 February, 2014Lexo më shumë

Conte: Asnjë pyetje për gjyqtarin?

Trajneri i Juventusit, Antonio Conte është shprehur i kënaqur, por edhe ironik, pas fitores 2:0 në ndeshjen e kthimit ndaj Trabzonsporit. Bianconerët siguruan kualifikimin për në 1/8 e finales në Europa League, pas triumfit me rezultat të përgjithshëm 4:0. “Ishim preciz dhe të përqendruar, zhvilluam një ndeshje të shkëlqyeshme. E kam thënë se nuk kemi […]...

27 February, 2014Lexo më shumë

Juventus në 1/8 e Europa League

Juventus mposhti Trabzonsporin 2:0 në udhëtim duke siguruar kualifikimin në 1/8 e finales në Europa League. Bianconerët triumfuan me rezultat të përgjithshëm 4:0. Arturo Vidal kaloi Juventusin në epërsi kur shënoi nga afërsia në minutën e 18’të. Pas pak më tepër se gjysmë ore lojë, Pablo Daniel Osvaldo e dyfishoi avantazhin e mysafirëve pas golit […]...

27 February, 2014Lexo më shumë

Alba mbron Barcelonën

Barcelona është përballur me kritika të ashpra në periudhën e fundit pasi u rrëzua nga kreu i La Ligës. Gjiganti katalan humbi 3:1 nga Real Sociedad në fundjavën e shkuar dhe humbi pozitën e parë në tabelë, duke u tejkaluar nga Real Madrid. Mirëpo, mbrojtësi Jordi Alba i qëndron në mbrojtje skuadrës. “Pas humbjes nga […]...

27 February, 2014Lexo më shumë

Këpucët e veçanta të Suarezit

Secili futbollist ëndërron që këpucët e tij të jenë të rehatshme dhe t’ia japin ndjenjën se i ka këmbët e zbathura, derisa në fakt ka përkrahje maksimale falë një dizajni tradicional. Për këtë arsye kompania e veshmbathjeve sportive Adidas ka lansuar këpucën e quajtur ‘Samba Primeknik’. Këpuca sportive është prodhuar si edicion i limituar dhe […]...

27 February, 2014Lexo më shumë

Drogba dhe Luiz janë havera

Të mërkurën mbrëma ishte shumë e vështirë të vërehet se Didier Drogba është futbollist i Galatasarayt në vend të Chelseas. Sulmuesi që ia solli gjigantit londinez trofeun e Ligës së Kampionëve, luajti kundër tyre të mërkurën. Mirëpo, ai tregoi se ka ende raport të shkëlqyeshëm me ish bashkëlojtarët e tij. Derisa kishte mbërritur në stadiumin […]...

27 February, 2014Lexo më shumë

Syze speciale për tifozët e Man City

Tifozët e Manchester Cityt do të shpresojnë se do të arrijnë të performojnë kremtimin e famshëm të golave ‘Poznan’, gjatë finales në Capital One Cup kundër Sunderlandit në Wembley të dielën. Dhe, ata tashmë janë bërë gati për të, duke përgatitur një palë syze që u mundësojnë të mos e humbin ndeshjen. Problemi është se […]...

27 February, 2014Lexo më shumë

Dhjetë humbjet më të thella në Ligën e Kampionëve

Disfata e rëndë e pësuar të mërkurën mbrëma nga Schalke kundër Real Madridit 1:6 në duelin e parë të fazës eliminatore të Ligës së Kampionëve, ka zënë vend në mesin e disfatave më të thella në histori të garës. Skuadra gjermane kapitulloi në përballje me Los Blancos, por së paku mund të ngushëllohet nga fakti […]...

27 February, 2014Lexo më shumë

Suspendohet Anelka

Sulmuesi i WBA’s, Nicolas Anelka është suspenduar për pesë ndeshje nga Federata e Futbollit të Anglisë. Ish reprezentuesi francez po ashtu është gjobitur me 80 mijë funte për gjestin “ofendues” që bëri pas shënimit të golit në barazimin 3:3 kundër West Ham Unitedit më 28 dhjetor të vitit të kaluar. “Anelka e bëri gjestin ofendues, […]...

27 February, 2014Lexo më shumë

Ekskluzive: Fanella e Kosovës

Në pritje të miqësores së parë ndërkombëtare mes Kosovës dhe Haitit, lajmi.net ka siguruar fotografitë e para të fanellës me të cilën do të paraqitet skuadra e selektorit Albert Bunjaku. Aty është edhe fusnota....

27 February, 2014Lexo më shumë

Sa paguhet një gjyqtar italian?

Pesë milionë euro në sezon. Kjo është shifra, përafërsisht, sa shpenzon futbolli italian qdo vit për ata që ushtrojnë detyrën e arbitrave. Sipas një artikulli hulumtues të Corriere dello Sport, qdo xhiro në Serie A kushton rreth 100 mijë euro. Gjyqtari kryesor përfiton 3800 euro, asistentët dhe arbitrat e zonës marrin nga 1000 secili, kurse […]...

27 February, 2014Lexo më shumë

FIFA publikon top 11 yjet e Kosovës

Revista zyrtare e FIFA’s, në numrin e saj më të ri ka publikuar një artikull për 11 futbollistët më të mirë me prejardhje nga Kosova. Numri i madh i lojtarëve të talentuar me prejardhje nga Kosova nuk kalon pa u vërejtur. Andaj, revista e Federatës botërore të Futbollit ia ka dedikuar atyre një artikull të […]...

27 February, 2014Lexo më shumë

Barcelona e konfirmon Martinon

E ardhmja e Gerardo Martinos në krye të Barcelonës nuk është vënë në dyshim asnjëherë. Për këtë ka siguruar presidenti aktual i gjigantit katalunas, Josep Maria Bartomeu, i cili siguroi se trajneri argjentinas nuk është në rrezik dhe se do të vazhdojë të drejtojë Lionel Messin me shokë për një periudhë afatgjate. “Jemi mjaft të […]...

27 February, 2014Lexo më shumë

Tatuazh për largimin e Moyesit

Në pamundësi për ta shfaqur opinionin në media, radio, televizione apo debate, një tifoz i Manchester Unitedit e ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për ta shfaqur frustrimin e tij në menaxherin David Moyes. Tifozi, i cili ka dashur të mbetet anonim, nuk është fans i Moyes dhe dëshiron që ish trajneri i Evertonit të […]...

27 February, 2014Lexo më shumë

Gjyqtarë zviceranë për miqësoren Kosova – Haiti

Më në fund është zyrtarizuar çifti i gjyqtarëve që do ta drejtojnë ndeshjen miqësore ndërmjet Kosovës dhe Haitit. FIFA i ka deleguar katër gjyqtarë, që do ta drejtojnë takimin e 5 marsit, i cili do të zhvillohet në stadiumin ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë. Lajmin e ka konfirmuar Federata e Futbollit të Kosovës (FFK), përmes një […]...

27 February, 2014Lexo më shumë

Grip bëhet asistent i Bunjakit

Tord Grip do të jetë asistent i Albert Bunjakit. Trajneri me përvojë suedez e ka konfirmuar se do të jetë i pranishëm në ndeshjen e 5 marsit në Mitrovicë, për ta ndihmuar selektorin Albert Bunjaki. Madje, ish ndihmësi i Sven-Goran Eriksson mezi pret ta nis këtë detyrë të re. “Është mjaft emocionuese. Alberti ka kërkuar […]...

27 February, 2014Lexo më shumë

Martino e do Vidalin në Barcelonë

Arturo Vidal është pa dyshim njëri prej futbollistëve më të mirë në futbollin italian. Kjo ka bërë që gjigantët e futbollit evropian t’ia mësyjnë futbollistit kilian. E përditshmja spanjolle Sport ka shkruar se trajneri argjentinas i Barcelonës, Gerardo Martino, e ka veçuar yllin e klubit italian, të cilin dëshiron ta ketë në skuadër sezonin e […]...

27 February, 2014Lexo më shumë

Casillas mposhtet pas 952 minutash

Goli i jashtëzakonshëm nga vija e 16 metërshit nga Klaas-Jan Huntelaar në ndeshjen ndërmjet Schalkes dhe Real Madridit, e zhvilluar mbrëmë, që përfundoi 6:1, i ka dhënë fund pamposhtësisë së Iker Casillas. Në fakt, portieri spanjoll nuk ishte mposhtur plot 952 minuta, me një total prej 10 ndeshjesh, 2 në Ligën e Kampionëve dhe 8 […]...

27 February, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

Kim Jung, bëhet pjesë e batutave
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Berry Rush
  • Play Supercar Showdown
  • Play iStunt 2