Lajme futbolli – Page 3 – Lajmi.net

Aktuale

Tifozët e Islandës takohen me “Dardanët”, ajo çfarë ndodhi është fantastike (FOTO)

Tifozët e Islandës i janë bashkuar "Dardanëve" duke festuar së bashku para ndeshjes sonte në "Loro Boriçi". ...

24 March, 2017Lexo më shumë

Spektakël nga “Plisat” në rrugët e Palermos para ndeshjes me Italinë (VIDEO)

"Plisat" nuk janë duke i ndalur këngët në rrugët e Palermos para ndeshjes mes Italisë dhe Shqipërisë. ...

24 March, 2017Lexo më shumë

Deputeti shqiptar “lë” politikën për futbollin, i bashkohet “Plisave” (FOTO)

Kreu i LIBRA-s Ben Blushi, ditën e sotme ia ka kushtuar sportit....

24 March, 2017Lexo më shumë

Kosova apo Shqipëria? Zbulohet në cilën ndeshje do të jetë sonte Cana (FOTO)

Lorik Cana gjendet në Palermo ku do ta ndjekë nga stadiumi duelin mes Italisë dhe Shqipërisë, duke e humbur takimin mes Kosovës dhe Islandës që zhvillohet njësoj nga ora 20:45. ...

24 March, 2017Lexo më shumë

Shikojeni çfarë është duke ndodhur në kufirin Kosovë – Shqipëri para ndeshjes në Shkodër (FOTO)

Kolonat e gjata në kufirin mes Kosovës dhe Shqipërisë sa vijnë e shtohen para duelit mes Kosovës dhe Islandës në Shkodër. ...

24 March, 2017Lexo më shumë

Ndryshojnë kuotat në bastore për ndeshjen Kosovë – Islandë (FOTO)

Bastoret e mëdha evropiane kanë filluar të ndryshojnë kuotat për ndeshjen e sotme mes Kosovës dhe Islandës. ...

24 March, 2017Lexo më shumë

Kolona në kufi me Shqipërinë, 15 autobusë me “Dardanë” janë rrugës për në Shkodër (FOTO)

15 autobusë me "Dardanë" pritet të mbërrijnë në Shkodër për ta përkrahur ekipin e Kosovës. ...

24 March, 2017Lexo më shumë

“Betting Expert”: Ky do të jetë rezultati i ndeshjes Kosovë – Islandë (FOTO)

Faqja “Betting Expert” pret që Kosova të mposhtet nga Islanda në ndeshjen e sotme kualifikuese për “Kampionatin botëror 2018”...

24 March, 2017Lexo më shumë

“Plisat” në Palermo për ta përkrahur Kombëtaren shqiptare (FOTO)

"Plisat" kanë mbërritur në Palermo për ta mbështetur Kombëtaren shqiptare në ndeshjen kundër Italisë në kualifikime për Kampionatin botëror 2018. ...

24 March, 2017Lexo më shumë

Kosovë – Islandë, çfarë është duke ndodhur në Shkodër? (FOTO)

Disa orë para ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe Islandës, atmosfera në Shkodër është shumë e qetë dhe nuk të jep ndjesinë e ndonjë ndeshje futbolli. ...

24 March, 2017Lexo më shumë

Premtimi i çmendur i tifozes seksi të Kombëtares: Nëse fitojmë sot do të…

Irid Oska, e dashura e futbollistit të Torinos, Akuahka bërë një premtim të veçantë. ...

24 March, 2017Lexo më shumë

Zbulohen fanellat e Kosovës për ndeshjen kundër Islandës (FOTO)

Menaxheri i ekipit të Kosovës, Bajram Shala ka publikuar fanellat me të cilat do të paraqiten në duelin ndaj Islandës. ...

24 March, 2017Lexo më shumë

Donis Avdijaj – Kosova, vjen vendimi nga FIFA

Donis Avdijaj ka marrë përgjigje pozitive nga FIFA dhe do të jetë i gatshëm për Islandën....

24 March, 2017Lexo më shumë

Rashica me shokë e falin xhumanë para ndeshjes me Islandën

Futbollistët e Kosovës kanë bërë lutjet e tyre në xhami para ndeshjes me Islandën....

24 March, 2017Lexo më shumë

Presidenti kërcënon gjyqtarin e ndeshjes Itali-Shqipëri: Do të të rrah nëse gabon…

Ndryshe nga tifozët e tjerë që kanë shkuar pa një plan në stadium, Ded Ndreca i ka idetë e qarta për mënyrën se si do ta mbështesë Kombëtaren....

24 March, 2017Lexo më shumë

Tifozët shqiptarë “show” para ndeshjes me Italinë (VIDEO)

Një grup të rinjsh kanë kënduar himnin dhe këngë të tjera patriotike, duke reflektuar besimin se 90 minutat e ndeshjes eliminatore për në botëror do të finalizohet me fitoren e ekipit kombëtar....

24 March, 2017Lexo më shumë

Mijëra ‘Dardanë’ premtojnë spektakël për ndeshjen kundër Islandës

‘Dardanët’ do të jenë lojtari i 12-të i Kosovës edhe në ndeshjen kundër Islandës. Përkundër largësisë, ata kanë bërë të gjitha përgaditjet dhe janë më të motivuar se kurrë ta përkrahin Kosovën....

24 March, 2017Lexo më shumë

Formacioni i frikshëm i Italisë kundër Shqipërisë

Italia duket se e ka gati formacionin për ndeshjen kundër Shqipërisë në kualifikime për Kampionatin botëror 2018. ...

24 March, 2017Lexo më shumë

Kosovë – Islandë, ja çfarë i ka ndodhur sot Berishës (FOTO)

Melbourne Victory i ka uruar fat Besart Berishës në debutimin për Përfaqësuesen e Kosovës kundër Islandës. ...

24 March, 2017Lexo më shumë

Messi ‘sulmon’ gjyqtarin pas ndeshjes Argjentina – Kili (VIDEO)

Lionel Messi ishte i pakënaqur me gjyqtarin pas ndeshjes mes Argjentinës dhe Kilit në kualifikime për Kampionatin botëror 2018. ...

24 March, 2017Lexo më shumë

Formacioni i Shqipërisë kundër Italisë

Gianni de Biasi duket se e ka vendosur formacionin e Shqipërisë për ndeshjen e sotme ndaj Italisë. ...

24 March, 2017Lexo më shumë

Neymar në top-formë, gol i çmendur për Brazilin (VIDEO)

Neymar realizoi një gol fantastik për Brazilin në fitoren 4:1 ndaj Uruguait në kualifikimet për Kampionatin botëror 2018. ...

24 March, 2017Lexo më shumë

Kolumbi – Bolivi, penallti interesante nga James Rodriguez (VIDEO)

James Rodriguez ka realizuar nga penalltia në fitoren e Kolumbisë ndaj Bolivisë me rezultat 1:0 në kualifikimet për "Kampionatin botëror 2018". ...

24 March, 2017Lexo më shumë

Uruguaj – Brazil, ndeshje e çmendur me 5 gola (VIDEO)

Paulinho realizoi het-trik ndërsa Neymar shtoi një gol tjetër në fitoren e Brazilit ndaj Uruguajit me rezultat 4:1 në kualifikimet për Kampionatin botëror 2018. ...

24 March, 2017Lexo më shumë

Argjentina – Kili, shikojeni çfarë ka bërë Messi nga penalltia (VIDEO)

Lionel Messi realizoi golin e vetëm të ndeshjes nga penalltia derisa Argjentina mposhti Kilin me rezultat 1:0 në kualifikimet për Kampionatin botëror 2018. ...

24 March, 2017Lexo më shumë

U lëndua në stërvitjen e fundit, a do të luajë nesër Ajeti?

Lëndimi i Arlind Ajetit nuk është serioz dhe ai do të luajë nesër. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

Mavraj bën një postim shumë të çuditshëm, e fshinë menjëherë atë (FOTO)

Mërgim Mavraj ka bërë një postim të çuditshëm në Facebook....

23 March, 2017Lexo më shumë

Shikoni çfarë bën Perdedaj një natë para ndeshjes ndaj Islandës (VIDEO)

Futbollisti i Kosovës, Fanol Perdedaj, është në humor të mirë para ndeshjes ndaj Islandës. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

Shaqiri shënon gol të çmendur (VIDEO)

Xherdan Shaqiri ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm në stërvitjet e Zvicrës. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

Trajneri i Kosovës U-19 tregon rezultatin e saktë të ndeshjes ndaj Islandës

Ramiz Krasniqi ka parashikuar fitoren e Përfaqësueses së Kosovës ndaj Islandës, madje duke treguar edhe rezultatin e saktë të triumfit historik....

23 March, 2017Lexo më shumë

Tallet Ventura: Ja çfarë do t’i bëjë Bashës

Giampiero Ventura ka dhënë deklaratë interesante për Migjen Bashën. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

Ansi Agolli tallet keq me Italinë

Ansi Agolli është shfaqur në sallën e konferencave në stadiumin “Renzo Barbera” pak minuta më vonë se sa trajneri De Biazi dhe ka gjetur përpara tij vetëm gazetarët shqiptarë pasi ata italianë ishin larguar. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

Publikohen fanellat e reja të Barcelonës (FOTO)

Faqja e njohur për zbulimin e fanellave, "Footyheadlines", ka zbuluar fanellat e reja të Barcelonës për sezonini e ri....

23 March, 2017Lexo më shumë

Imami Ahmed Kalaja iu kërkon falje ortodoksëve pas talljes së Andi Lilës

Vazhdojnë reagimet rreth talljes së Andi Lilës me priftërinjt. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

Alarm te Shqipëria: Ylli i ekipit lëndohet në stërvitjen e fundit para ndeshjes (FOTO)

Arlind Ajeti rrezikon të mos jetë i gatshëm për ndeshjen kundër Italisë. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

Bekim Haxhiu “godet” rëndë Kujtim Shalën dhe MKRS-në

Ish-zyrtari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Bekim Haxhiu, ka reaguar ashpër para ndeshjes Kosovë-Islandë. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

Ventura flet për tifozët e Shqipërisë

Giampiero Ventura pret shumë tifozë shqiptarë në stadium nesër. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

De Biasi: Për këtë arsye të çuditshme, nuk u bëra trajner i Italisë

Gianni De Biasi duket se ende e "vajton" faktin që nuk u bë trajner i Italisë. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

Një yll i madh i Kosovës, do të mbetet në bankinë

Albert Bunjaku do ta lë jashtë formacionit një yll të madh. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

Kush do ta zëvendësojë Berishën? De Biasi befason të gjithë me përgjigjen

Përzgjedhësi i Shqipërisë, Gianni De Biasi, ka folur në konferencë për shtyp para ndeshjes ndaj Italisë. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

De Biasi: Ja çfarë do të bëjë gjatë himnit të Italisë dhe të Shqipërisë

Gianni De Biasi po flet në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Italisë. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

Ujkani: Kam luajtur dy herë ndaj islandezëve, ja çfarë më kanë bërë

Poerieri i Kosovës, Samir Ujkani, nuk ka kujtime të mira nga ndeshjet me Islandën sa ishte pjesë e Shqipërisë. ...

23 March, 2017Lexo më shumë

Bunjaku konfirmon përforcimin e madh të Kosovës për ndeshjen e ardhshme

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku, po flet në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Islandës. ...

23 March, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Trudeau ndihmon një të ri me karrocë (Foto)
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Supercar Showdown
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Urban Basketball