Lajme futbolli – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Ylli i Kolumbisë vjen me një “twerk” të jashtëzakonshëm pas golit (VIDEO)

Futbollisti i njohur i Kolumbisë, Pablo Armero, ka dhuruar një "twerk" pas golit kundër Ekuadorit. ...

29 March, 2017Lexo më shumë

Buffon meriton duartrokitje të madhe, për këtë që ka bërë në intervistë (FOTO)

"Një kampion njihet edhe në të tilla raste: nuk e ul kurrë kokën dhe në momente të vështira. I madhi Gigi", ishte komenti qesharak i faqes së njohur italiane "Calciatori Brutti", për foton e Gianluigi Buffon me Ilda Bejlerin....

29 March, 2017Lexo më shumë

Mbyllet finalja e madhe, kjo skuadër fiton Kupën e Kosovës

Klubi i Volejbollit Drita nga Gjilani, e ka fituar Kupën e Kosovës për edicionin 2016/17, për kategorinë e femrave....

29 March, 2017Lexo më shumë

Befason Scholes: Vetëm kjo skuadër mund ta mposhtë Manchester Unitedin

Paul Scholes ka folur për mundësitë e Manchester United për ta fituar Ligën e Evropës. ...

29 March, 2017Lexo më shumë

Zyrtare: Shqipëri-Kosovë, data e ndeshjes

FIFA ka përcaktuar kalendarin e ndeshjeve të raundit paraeliminator të kualifikueseve të Kupës së Botës 2019 për femra....

29 March, 2017Lexo më shumë

Këtyre dy futbollistëve iu ka ndodhur diçka e pabesueshme (VIDEO)

Faqja e futbollit, "Dream Team", ka publikuar një video shumë interesante ku dy futbollistë "lidhen" me njëri-tjetrin....

29 March, 2017Lexo më shumë

Takohen për t’u rrahur, pamje shokuese nga huliganët rusë (VIDEO)

Derbi i Rusisë mes Spartak Moskës dhe CSKA nuk mund të jetë thjeshtë një ndeshje futbolli që zgjat 90 minuta. ...

29 March, 2017Lexo më shumë

Alexis Sanchez shënon golin e vitit (VIDEO)

Ylli i Arsenalit, Alexis Sanchez, ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm për Kilin....

29 March, 2017Lexo më shumë

Aterron në aeroportin që ka emrin e tij, shikoni reagimin e Ronaldos (VIDEO)

Cristiano Ronaldo ka reaguar me krenari kur dëgjoi njoftimin në aeroplan se aterrimi do të bëhet për disa minuta në Aeroportin Cristiano Ronaldo, në vendlindjen e tij....

29 March, 2017Lexo më shumë

Drenica – Llapi, Trepça – Besa, mbyllen ndeshjet e para gjysmëfinale në Kupën e Kosovës

Golat e Besës i realizuan Qemail Elshani dhe Florent Qorraj. Kurse, për ekipin mitrovicas shënuan Pleurat Hajdini dhe Egzon Qerimi. ...

29 March, 2017Lexo më shumë

FIFA tërheq shortin, Kosova në grup me Shqipërinë (FOTO)

FIFA ka përcaktuar kalendarin e ndeshjeve të raundit paraeliminator të kualifikueseve të Kupës së Botës 2019 për femra....

29 March, 2017Lexo më shumë

Federata shqiptare me vendim të madh për Taulant Xhakën

Sekretari i Federatës shqiptare të Futbollit, Ilir Shulku ka një lajm të madh për Taulant Xhakën. ...

29 March, 2017Lexo më shumë

Drenica – Llapi, çfarë është duke ndodhur? (FOTO)

ndeshja gjysmëfinale ndërmjet Drenicës dhe Llapit, do të përcillet nga forca të mëdha policore....

29 March, 2017Lexo më shumë

Revolucion në futboll, gjithçka do të jetë më ndryshe (VIDEO)

Vendimet me ndihmën e teknologjisë në ndeshjen miqësore mes Francës dhe Spanjës po konsiderohen si revolucion në futboll. ...

29 March, 2017Lexo më shumë

ZYRTARE: Lamtumirë Lindemann, FC Prishtina befason me trajnerin e ri (FOTO)

Arsim Thaqi është emëruar trajner i ri i FC Prishtinës. ...

29 March, 2017Lexo më shumë

Balaj: Kjo nuk dua të ndodh në ndeshjen Izrael – Shqipëri

Bekim Balaj ka një kërkesë për selektorin e Shqipërisë, Gianni de Biasi. ...

29 March, 2017Lexo më shumë

Ditë zie për futbollin shqiptar, vdiq një prej emrave më të njohur (FOTO)

Një ndër emrat më të mëdhenj të futbollit të Durrësit dhe të futbollit shqiptar, Niko Bespalla, është ndarë sot nga jeta. ...

29 March, 2017Lexo më shumë

Vata: ‘Peshkaqenët’ sulmojnë De Biasin, ky ishte gabimi i tij pas “Euro 2016”

Rudi Vata, i del në krahë De Biasit në këtë moment të vështirë që po kalon strategu italian në krye të Kombëtares shqiptare. ...

29 March, 2017Lexo më shumë

Messi i dënuar, shikojeni pozitën e Argjentinës pas humbjes nga Bolivia (FOTO)

Argjentina ka pësuar shumë me humbjen nga Bolivia. Tani, Lionel Messi - i suspenduar - dhe shokët e tij gjenden në pozitën e pestë në renditjen e grupit kualifikues për "Kampionatin botëror 2018" nga Amerika e Jugut. ...

29 March, 2017Lexo më shumë

Gjyqtari më i ‘dobët’ në botë, e anuloi këtë gol për një arsye qesharake (VIDEO)

Trinidad e Tobagos iu anulua një gol pa drejtë në duelin ndaj Meksikës për pozitë jashtë loje që nuk ekzistonte fare. ...

29 March, 2017Lexo më shumë

Shqipëria humbi nga Bosnja, kjo ndodhi në Itali (FOTO)

Mediat italiane i kanë kushtuar më shumë rëndësi faktit se në ndeshjen mes Shqipërisë dhe Bosnjës kanë qenë protagonistë dy futbollistë të cilët i përkasin skuadrave romane, Romës dhe Lazios....

29 March, 2017Lexo më shumë

Brazili pa problem ndaj Paraguajit (VIDEO)

Coutinho, Neymar dhe Marcelo shënuan për Brazilin në fitoren 3:0 ndaj Paraguajit në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin botëror 2018. ...

29 March, 2017Lexo më shumë

Nuk është Messi, nuk është Argjentina (VIDEO)

Bolivia ka befasuar Argjentinën duke e mposhtur 2:0 në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Botëror....

28 March, 2017Lexo më shumë

Lajm i mirë, talenti i Baselit zgjedh Kosovën (FOTO)

Luftëtar Mushkolaj ka zgjedhur përfundimisht për ta përfaqësuar Kosovën....

28 March, 2017Lexo më shumë

Ronaldo thyen tjetër rekord, do t’ia ketë lakmi edhe Messi

Cristiano Ronaldo ka hyrë në top dhjetëshe të golashënuesve më të mirë në garat ndërkombëtare....

28 March, 2017Lexo më shumë

Edhe Memushaj “godet” Xhakën dhe Abrashin

Edhe Ledian Memushaj ka dalë kundër Xhakës dhe Abrashit....

28 March, 2017Lexo më shumë

Spanja më e fortë se Franca (VIDEO)

Spanja ka arritur të fitojë miqësoren ndaj Francës, me rezultat 0:2....

28 March, 2017Lexo më shumë

Edhe Italia e mposht Holandën (VIDEO)

Italia e ka fituar miqësoren e luksit ndaj Holandës, me rezultat 2:1....

28 March, 2017Lexo më shumë

Suedia i befason kampionët e Evropës (VIDEO)

Suedia ka përmbysur rezultatin për të mposhtur 3:2 Portugalinë në ndeshje miqësore....

28 March, 2017Lexo më shumë

Maradona ka dorë në dënimin e Messit

Lionel Messi ka tronditur kombëtaren e Argjentinës....

28 March, 2017Lexo më shumë

Interesim i jashtëzakonshëm i tifozëve për t’iu bashkuar ‘Dardanëve’ (FOTO)

Tifozët zyrtar të Kombëtares së Kosovës, Dardanët, po rriten çdo ditë e më shumë....

28 March, 2017Lexo më shumë

A po vjen fundi i De Biasit te Shqipëria? I ndodh për herë të parë kjo gjë

Me humbjen 2:1 nga Bosnja në ‘Elbasan Arena’, Shqipëria e drejtuar nga Gianni de Biasi, ka barazuar një rekord negativ të vitit 2005....

28 March, 2017Lexo më shumë

Tjetër gol në ndeshjen Holandë – Itali (VIDEO)

Italia ka përmbysur rezultatin ndaj Holandës, me golin e shënuar mbrojtësi Bonucci....

28 March, 2017Lexo më shumë

Autogol qesharak në ndeshjen Portugali – Suedi (VIDEO)

Portugalia ka shënuar golin e dytë ndaj Suedisë, pas një autogoli të Granqvist....

28 March, 2017Lexo më shumë

Portugali – Suedi, super gol nga Ronaldo (VIDEO)

Cristiano Ronaldo Goal HD – Portugal 1-0 Sweden… by Foot_Videos Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6 ...

28 March, 2017Lexo më shumë

“Bomba” në ndeshjen Holandë – Itali (VIDEO)

Italia ka barazuar rezultatin ndaj Holandës me golin e shënuar nga Eder....

28 March, 2017Lexo më shumë

Holandë – Itali, shënohet autogoli i vitit (VIDEO)

Holanda ka kaluar në epërsi ndaj Italisë, me autogolin e shënuar nga Romagnoli....

28 March, 2017Lexo më shumë

Shikojeni çfarë kanë bërë Tifozat Kuq e Zi jashtë ‘Elbasan Arenas’ (FOTO)

“Tifozat Kuq e Zi” të mbledhur jashtë stadiumit “Elbasan Arena”, kanë ironizuar me ata që ishin të pranishëm në shkallët e impiantit dhe po ndiqnin nga afër ndeshjen kundër Bosnjë-Hercegovinës....

28 March, 2017Lexo më shumë

Lulic flet për fitoren e Bosnjës ndaj Shqipërisë

Ylli i Bosnjë Hercegovinës, Senad Lulic, ka folur për fitoren në ndeshjen miqësore ndaj Shqipërisë....

28 March, 2017Lexo më shumë

Ballist Morina “godet” De Biasin (FOTO)

Tifozi i njohur i Kombëtares shqiptare, Ballisti, i cili e lansoi dronin e famshëm në Beograd, e ka bërë një postim interesant në Facebook....

28 March, 2017Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Francë – Spanjë (FOTO)

Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjes miqësore Francë - Spanjë. ...

28 March, 2017Lexo më shumë

De Biasi: Shqipëria e meritoi fitoren ndaj Bosnjës

Gianni De Biasi beson se Shqipëria e ka merituar fitoren ndaj Bosnjës....

28 March, 2017Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Holandë – Itali (FOTO)

Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjes miqësore Holandë - Itali....

28 March, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Trudeau ndihmon një të ri me karrocë (Foto)
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Stealth Sniper
  • Play World Soccer Champion