Lajme futbolli – Lajmi.net

Aktuale

Wiland sfidon Ronaldon

Portieri i Copenhagenit, Johan Wiland ka lavdëruar sulmuesin e Real Madridit, Cristiano Ronaldo, por insistoi se nuk ka frikë prej tij para përballjes së tyre të mërkurën. Reali e pret skuadrën daneze në Santiago Bernabeu në kuadër të duelit të xhiros së dytë në Grupin B të Ligës së Kampionëve. Los Blancos e filluan edicionin […]...

1 October, 2013 Lexo më shumë

Shpëton Torres

Fernando Torres i shpëtoi suspendimit pas “gërvishtjes” së mbrojtësit të Tottenhamit, Jan Vertonghen në fundjavë. Sulmuesi i Chelseas rrezikoi të dënohej për deri katër ndeshje nëse do të konsiderohej ndëshkimi në bazë të xhirimeve televizive. Sulmuesi spanjoll u përjashtua në barazimin 1-1 me Tottenhamin të shtunën, por pasi pranoi dy kartonë të verdhë, dhe tani […]...

1 October, 2013 Lexo më shumë

Kagawa kërkon shpëtim

Mesfushori i Manchester Unitedit, Shinji Kagawa ka pranuar se duhet të përmirësohet nëse dëshiron të mbetet në Old Trafford. Reprezentuesi japonez pritej të shkëlqente pas transferimit në United gjatë verës së vitit të kaluar nga Borussia Dortmund, nën drejtimin e Sir Alex Fergusonit dhe pasardhësit të tij David Moyes. Kagawa u zëvendësua pas përfundimit të […]...

1 October, 2013 Lexo më shumë

50 milionë për Moyesin

Manchester United është i gatshëm ta përkrahë David Moyesin në tregun e futbollistëve, të vetëdijshëm se ekipi ka nevojë për përforcime. United do të takohet me Shakhtar Donetskun në Ligën e Kampionëve të mërkurën, pas humbjes së befasishme nga WBA në Premierligë, e treta në gjashtë xhirot e para në Premierligës. Skuadra ka bërë nismën […]...

1 October, 2013 Lexo më shumë

Roma, het-trik i përforcimeve?

Roma mund të bëjë tri përforcime gjatë afatit kalimtar të janarit. Giallorossët kanë bërë nismë të shkëlqyeshme të sezonit në Serie A duke fituar gjashtë ndeshjet e para, dhe aktualisht kryesojnë me dy pikë më tepër se Napoli dhe Juventus. Por, e përditshmja sportive italiane Corriere dello Sport ka raportuar se tre futbollist do të […]...

1 October, 2013 Lexo më shumë

Barcelona e Neymarit

Neymar do të jetë në qendër të vëmendjes sonte në duelin mes Barcelonës dhe Celticut në kuadër të Grupit H në Ligën e Kampionëve. Në mungesë të Lionel Messit të lënduar, braziliani do të marrë përgjegjësinë e udhëheqjes së repartit sulmues në përballje me Celticun, skuadër që befasoi gjigantin katalan në po të njëjtën fazë […]...

1 October, 2013 Lexo më shumë

Dita kur ‘mbreti’ braktisi futbollin

Në datën e sotme, para saktësisht 36 vjetësh, në pension shkoi një prej futbollistëve më të mirë i të gjitha kohërave, Edson Arantes do Nascimenti, i njohur shkurt si Pele. Braziliani të cilin e quanin mbret i futbollit, minutat e fundit të karrierës i kaloi në duelin miqësor mes dy klubeve ku u paraqit, Santos […]...

1 October, 2013 Lexo më shumë

Hamburgeri Zlatan

Një restorant në Francë ka përgatitur një hamburger të ri me emrin ‘Le Zlatan’ në nder të sulmuesit të Paris Saint-Germain, Zlatan Ibrahimovic dhe i ka bërë thirrje yllit suedez ta vizitojë restorantin për ta ngrënë atë. Jean-Philippe Grandin, menaxher i Doddy’s Cafe në Boulogne-Billancourt, ka thënë se dëshiroi të krijojë një “hamburger të shkëlqyeshëm, […]...

1 October, 2013 Lexo më shumë

‘Viktima’ Balotelli

Nënkryetari i Milanit, Adriano Galliani ka thënë se Mario Balotelli është duke pësuar tepër ndërhyrje të palejueshme nga futbollistët kundërshtar, dhe kjo ndikon që ai të humb kontrollin. 23-vjeçari u suspendua për tri ndeshje pas tentim sulmit ndaj gjyqtarit në humbjen e skuadrës së tij nga Napoli në San Siro. Galliani ka theksuar se Balotelli […]...

1 October, 2013 Lexo më shumë

Ronaldo, 100 ndeshje në Evropë

Dueli kundër Copenhagenit të mërkurën, do të jetë i 100-ti i Cristiano Ronaldos në gara evropiane për klube. Ylli portugez deri më tani ka bërë 93 paraqitje në Ligën e Kampionëve, katër në fazën kualifikuese dhe dy në Kupën UEFA. Përveç kësaj, bilanci i tij i golave në 99 paraqitjet e deritashme në gara evropiane […]...

1 October, 2013 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO