Lajme futbolli – Lajmi.net

Aktuale

Italia ndryshe, krejt ndryshe

Sulmuesi argjentinas Carlos Tevez, i cili gjatë afatit kalimtar të verës kaloi nga Manchester City në Juventus, deklaroi se kishte paramenduar krejt tjetër pasqyre për Serie A, nga ajo me të cilën është njoftuar deri më tani. “Po ju tregoj se çka kam menduar për futbollin italian. Mendoja se askush nuk vrapon, se është lojë […]...

8 October, 2013 Lexo më shumë

‘Patrioti’ Fellaini

Sipas njoftimeve të para, mesfushori Marouane Fellaini do të mungonte për Belgjikën në ndeshjen kundër Kroacisë të premten, duel ky i vlefshëm për kualifikim në Kampionatin botëror 2014. Por, situata ka ndryshuar. Sipas Sky Sports, Fellaini e ka anuluar operacionin e caktuar për këtë javë, në mënyrë që t’i ndihmojë ekipit të selektorit Marc Wilmots, […]...

8 October, 2013 Lexo më shumë

Bombarduesi i Feyenoordit

Ka të atillë që kanë shënuar 37 gola në 38 ndeshje të Kampionatit në 14 muajt e fundit dhe nuk u është ofruar ende mundësia të bartin fanellën e ekipit Kombëtar. Graziano Pelle, sulmuesi 28-vjeç me origjinë nga San Cesari në Lecce, pas transferimit në Holandë është shndërruar në ‘Hero të Rotterdamit”, qytet ku paraqitet […]...

8 October, 2013 Lexo më shumë

Mos luani kundër Shqipërisë

Para duelit , Shqipëri – Zvicër, që zhvillohet të premten në stadiumin Qemal Stafa në Tiranë, grupi më i madh i tifozëve të Kombëtares Shqiptare, ‘Tifozat Kuq e Zi’ iu janë drejtuar futbollistëve me origjinë shqiptare që luajnë në përfaqësuesen helvetike: Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Valon Behrami, Blerim Xhemajli, Admir Mehmedi dhe Pajtim Kasami, duke […]...

8 October, 2013 Lexo më shumë

Man Utd, ‘Kombëtarja’ e Januzajt

Adnan Janzuaj ka insistuar se nuk mendon për të ardhmen e tij ndërkombëtare por është i përqendruar vetëm në Manchester United. Mesfushori kosovar është i përfshirë në një debat të gjerë se për cilin shtet do të luajë pasi interesimi për shërbimet e tij është i madh dhe udhëhiqet nga Shqipëria, Anglia, Belgjika, dhe Kroacia. […]...

8 October, 2013 Lexo më shumë

Viktimat e Botërorit 2022

Ambasada e Nepalit në Katar ka njoftuar se “nga fillimi i vitit janë regjistruar 44 vdekje në mesin e punëtorëve nepalez, si rezultat i kushteve jonjerëzore për punë” për Kampionatin botëror 2022 në futboll. Lajmi është bërë i ditur nga e përditshmja britanike The Guardian. Ambasada nepaleze ka kërcënuar se nëse autoritetet nga Doha nuk […]...

8 October, 2013 Lexo më shumë

Anderlecht vajton largimin e Januzajt

Anderlecht ka pranuar se shkëlqimi i Adnan Januzajt në Manchester United i ka bërë të mendojnë se çka do të kishte ndodhur nëse ai nuk do të kalonte në Old Trafford dy vjet më parë. “Sot, ne jemi humbësit e mëdhenj”, deklaroi drejtori i akademisë së Anderlechtit, Jean Kindermans për Sky Sports News. “Adnan ishte […]...

8 October, 2013 Lexo më shumë

Conte vs Capello

Antonio Conte me punën e deritashme të shkëlqyeshme në Juventus, dhe dy titujt e njëpasnjëshëm në Serie A ka zgjuar krahasime me ish trajnerin Fabio Capello i cili kishte bërë një gjë të tillë gjatë periudhës sa drejtoi Bianconerët më 2004-2006. Për adhuruesit e statistikave, Conte dhe Capello kanë drejtuar Juventusin në numër pothuajse të […]...

8 October, 2013 Lexo më shumë

Top 5 simulimet e Neymarit

Sulmuesi i Barcelonës, Neymar ka bërë një fillim të mbarë të karrierës te gjiganti katalan, pas transferimit në klub gjatë afatit kalimtar të verës nga Santos për 57 milionë euro. Mirëpo, ylli brazilian vazhdon të kritikohet për rrëzimet e shpeshta në tokë, ose shkurt, simulimet. Ditë më parë menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho e përmendi […]...

8 October, 2013 Lexo më shumë

Ramsey – Wenger, më të mirët e shtatorit

Starti i shkëlqyeshëm i Arsenalit në Premierligë është shpërblyer me Barclays Awards për muajin shtator. Mesfushori uellsian Aaron Ramsey është shpallur futbollisti i muajit, për herë të parë në karrierë pas katër golave të shënuar, duke e ngritur në tetë kuotën e përgjithshme në të gjitha garat këtë stinor. Kurse, pasi udhëhoqi Arsenalin drejt pozitës […]...

8 October, 2013 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO