Lajme futbolli – Lajmi.net

Aktuale

El Clasico në orën 18:00

Federata spanjolle e Futbollit ka konfirmuar se El Clasico i parë këtë sezon në Nou Camp do të zhvillohet ditën e shtunë, më datën 26 tetor në orën 18:00, ashtu siç deklaroi më herët Presidenti i Shoqatës së Klubeve, Javier Tebas. Dueli i fundit mes Barcelonës dhe Real Madridit në kuadër të La Ligës u […]...

7 October, 2013 Lexo më shumë

De Biasi pret Januzajn

Selektori i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka insistuar se ekipi kuqezi vazhdon të jetë i interesuar për përfshirjen e yllit të Manchester Unitedit, Adnan Januzaj. 18-vjeçari është temë e nxehtë pas dy golave në debutimin e tij si titullar për Unitedin në Premierligë të shtunën në fitoren 2-1 ndaj Sunderlandit, derisa vazhdojnë të qarkullojnë njoftime […]...

7 October, 2013 Lexo më shumë

Tiki-taka, argëtuese

Toni Kroos ka shprehur kënaqësinë e tij me stilin e lojës së Bayern Munichut nën drejtimin e trajnerit të ri Pep Guardiola. Ai beson se taktika e re e bazuar në posedim të topit i përshtatet atij. 23-vjeçari bëri një paraqitje pozitive në barazimin 1-1 kundër Bayer Leverkusenit dhe është i kënaqur me mënyrën se […]...

7 October, 2013 Lexo më shumë

Kënga e tifozëve për Januzajn

Adnan Januzaj është aktualisht një prej futbollistëve më të përfolur në Evropë. Ylli kosovar shkëlqeu në fundjavë duke realizuar dy gola në debutimin e tij si titullar i Manchester Unitedit në Premierligë, në fitoren 2-1 ndaj Sunderlandit. Kjo ka bërë që ai të lavdërohet anembanë, dhe si rezultat menjëherë ka fituar një këngë nga përkrahësit […]...

7 October, 2013 Lexo më shumë

A shënohet prej këtu?

Getafe vazhdoi me lojëra pozitive në La Ligë dhe në kuadër të xhiros së tetë fitoi ndaj Real Betisit me rezultat 3-1. Ngjarja më atraktive e ballafaqimit ishte goli fantastik nga Pedro Leon i cili realizoi nga gati gjysma e fushës. Po luhej minuta e 15-të e ndeshjes në stadiumin Alfonso Perez në Madrid, kur Leon […]...

7 October, 2013 Lexo më shumë

Lavezzi ‘nokauton’ kameramanin

Paris Saint-Germain tregoi forcën e vërtetë duke fituar në udhëtim te Olympique Marseille me rezultat 2-1, pavarësisht se zhvilloi më tepër se një orë loje më një futbollist më pak në fushë pas përjashtimit të mesfushorit Thiago Motta në minutën e 31-të. Fitorja e rëndësishme në Velodrome gëzoi yjet e gjigantit francez që pas ndeshjes […]...

7 October, 2013 Lexo më shumë

Juve e Contes më e mirë se Barça e Guardiolës

Me fitoren e mbrëmshme kundër Milanit me rezultat 3-2, Juventus ka shënuar një tjetër rekord nën drejtimin e trajnerit Antonio Conte. Falë fitores në Juventus Stadium, Bianconerët janë bërë skuadra më e pamposhtur e të gjitha kohërave, kanë njoftuar mediet italiane. Juventus ka bilanc më të mirë se Milani i Arrigo Sacchit dhe Barcelona e […]...

7 October, 2013 Lexo më shumë

Giovinco, goli më i shpejtë si rezervist

Sebastian Giovinco u bë futbollisti që realizoi golin më të shpejtë pas inkuadrimit në lojë në fitoren e Juventusit ndaj Milanit 3:2 të dielën mbrëma në duelin e vlefshëm për xhiron e shtatë në Serie A. Sulmuesi italian u inkuadrua në lojë në minutën e 67-të në vend të Fabio Quagliarellas dhe i mjaftuan vetëm […]...

7 October, 2013 Lexo më shumë

Edhe Kroacia pas Januzajt

Adnan Januzaj është në qendër të vëmendjes pas dy golave që realizoi në fitoren e Manchester Unitedit ndaj Sunderlandit 2-1 të shtunën në debutimin e tij si titullar në Premierligë. Por, përveç tjerash, ylli kosovar është i përfshirë në një çështje të nxehtë se për cilën Kombëtare do të luajë. Së fundmi kanë qarkulluar njoftime […]...

7 October, 2013 Lexo më shumë

Top 10 faktet e Januzajt

Doli në skenë duke realizuar dy gola për Manchester Unitedin në fitoren 2-1 ndaj Sunderlandit të shtunën, por çka dini tjetër për Adnan Januzajn? Ylli kosovar nga ky edicion është promovuar në ekipin e parë të gjigantit nga Old Trafford dhe nuk ka humbur kohë duke shfaqur talentin e tij të jashtëzakonshëm me çka u […]...

7 October, 2013 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO