Lajme futbolli – Lajmi.net

Aktuale

Terry nuk kthehet në Kombëtaren angleze

John Terry e ka hedhur poshtë mundësinë që të kthehet në Kombëtaren angleze, për ta ndihmuar në Botërorin 2014, që do të mbahet në Brazil. Qendërmbrojtësi i Chelseat u pensionua nga përfaqësuesja në vitin 2012, pas mosmarrëveshjeve me Federatën Angleze, pas dënimit që e kishte marrë për racizëm, por ai po impresionon këtë sezon, së […]...

9 March, 2014 Lexo më shumë

Monaco transferon Valdesin

Monaco ka siguruar shërbimet e portierit të Barcelonës, Victor Valdes. Sipas të përditshmes spanjolle El Confidential, gardiani i gjigantit katalan ka arritur marrëveshje me klubin nga Ligue 1 dhe në fund të këtij sezoni do të transferohet tek skuadra e trajnerit Claudio Ranieri, si futbollist i lirë pas skadimit të kontratës me Barcelonën. Valdes, edhe […]...

8 March, 2014 Lexo më shumë

Eto’o festoi si plak

Samuel Eto’o në periudhën e fundit është përballur me akuza se ka më shumë vjet se ato që i ka të deklaruara. Sulmuesi kamerunas, 32-vjeç vazhdimisht i ka mohuar ato, kurse tani ka vendosur të bëjë shaka me këtë çështje. Pasi shfrytëzoi gabimin e mbrojtësit të Tottenhamit, Jan Vertonghen dhe shënoi duke kaluar Chelsean në […]...

8 March, 2014 Lexo më shumë

Atletico merr kryesimin në La Ligë

Atletico Madrid e shfrytëzoi humbjen e befasishme të Barcelonës nga Real Valladolit, duke mposhtur në udhëtim Celta Vigon me rezultat 2:0, dhe u ngjit mbi gjigantin katalan, dhe rivalin e qytetit, Real Madrid, që ka një ndeshje më pak të zhvilluar. Pjesa e parë nuk solli gola, por në të dytën, sulmuesi David Villa shënoi […]...

8 March, 2014 Lexo më shumë

Chelsea shkatërron Tottenhamin

Chelsea krijoi shtatë pikë epërsi në krye të Premierligës, pas fitores ndaj Tottenhamit në Stamford Bridge me rezultat 4:0. Skuadra e Jose Mourinhos e shfrytëzoi rastin duke mposhtur rivalin e qytetit, kurse skuadrat ndjekëse nuk do të zhvillojnë duele këtë fundjavë pasi Manchester City dhe Arsenali janë të angazhuar në FA Cup, kurse Liverpool nuk […]...

8 March, 2014 Lexo më shumë

Udinese ilaç për Milanin

Pasi i eliminoi nga Kupa e Italisë, Udinese mposhti Milanin në Friuli me rezultat 1:0, në kuadër të xhiros së 27’të në Serie A. Në një ndeshje ku mysafirët patën më tepër nga kontrolli i lojës, vendasit u shfaqën vazhdimisht të rrezikshëm nëpërmjet kundërsulmeve dhe pikërisht ashtu arritën të shënojnë edhe golin e fitores, nëpërmjet […]...

8 March, 2014 Lexo më shumë

Rama me Messin

Valdet Rama me Real Valladolidin e tij njëherë mposhti Barcelonën me rezultat minimal 1:0, e pastaj takoi yllin e katalanëve, Lionel Messi në zhveshtore. Sulmuesi kosovar është tifoz i gjigantit katalan, por sot ai dhe skuadra e tij ishin të pamëshirshëm duke ia shkaktuar kampionit në fuqi një humbje minimale, por shumë të rëndë për […]...

8 March, 2014 Lexo më shumë

Shaqiri me shokë mund të luajnë për Kosovën

Lutjet e tifozëve të Kosovës që yje si Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka e Valon Behrami të luajnë për Kosovën, mund të realizohen. Të mërkurën, në miqësoren e parë ndërkombëtare kundër Haitit, tifozë të pranishëm në stadiumin Adem Jashari në Mitrovicë shpalosën një transparent që përmbante fotografitë e yjeve si Shaqiri, Behrami, Xhaka, Adnan Januzaj e […]...

8 March, 2014 Lexo më shumë

Arabia shkarkon Rijkaardin

Frank Rijkaard e pagoi shtrenjtë serinë e rezultateve negative si selektor i Arabisë Saudite. Federata e shtetit arab e shkarkoi nga detyra, ish mesfushorin legjendar të Milanit. Arabia Saudite dështoi të kualifikohej për në Kampionatin botëror 2014. I angazhuar në detyrë më 2011, dueli i humbur kundër Australisë, ka qenë i fundit në detyrë për […]...

8 March, 2014 Lexo më shumë

PSG shkel Bastian

Paris Saint-Germain shënoi fitore të thellë në udhëtim te Bastia me rezultat 3:0. Kampioni në fuqi nga Ligue 1 bëri një tjetër hap drejt mbrojtjes së titullit duke fituar me lehtësi ndaj skuadrës që zë mesin e tabelës. Zlatan Ibrahimovic kaloi mysafirët në epërsi herët në minutën e gjashtë, kurse sulmuesi argjentinas Ezequiel Lavezzi e […]...

8 March, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO