Lajme futbolli – Lajmi.net

Aktuale

Eto’o dhe 400 celularët e tij

Prej kur zbarkoi në Angli nën urdhrat e Jose Mourinhos, Samuel Eto’o ka përfunduar në ballinat e të përditshmeve vetëm për shkak të ngjarjeve jashtë fushës, dhe jo për atë që ka dëshmuar me fanellën e Chelseas. Disa ditë më parë doli lajmi se ylli kamerunas është i pasionuar pas veturave luksoze dhe posedon disa […]...

10 October, 2013 Lexo më shumë

Ftesë e fortë për Januzajn

Partia e Fortë ka ndërhyrë në debatin e gjerë rreth Adnan Januzajt. Ylli kosovar i Manchester Unitedit është temë e nxehtë dhe kërkohet nga Kombëtare të ndryshme përfshirë Shqipërinë, Anglinë, Belgjikën, Kroacinë e Turqinë – derisa ka të drejtë të luajë edhe për Kosovën – por Partia e Fortë ka një mendim tjetër. Ajo i […]...

10 October, 2013 Lexo më shumë

Mos i vërshëlleni shqiptarët

Selektori i Zvicrës Ottmar Hitzfeld ka thënë se skuadra e tij synon të mbyllë çështjen e kualifikimit për në Kampionatin botëror 2014, menjëherë pas duelit me Shqipërinë të premten. Strategu gjerman ka premtuar se skuadra e tij nuk do të “fshihet” pas ndonjë barazimi, edhe pse një rezultat i tillë do t’i bënte po ashtu […]...

10 October, 2013 Lexo më shumë

Guardiola nuk e do Lewandowskin

Bayern Munich e kërkon tash e një vit, por trajneri i ri Pep Guardiola nuk e do. Sipas të përditshmes sportive spanjolle AS, Guardiola është kundër transferimit të sulmuesit të Borussia Dortmundit,Robert Lewandowski, i cili pritet t’i bashkohet Bayernit në fund të këtij sezoni, pas skadimit të kontratës me skuadrën rivale të Bundesligës. Një burim […]...

10 October, 2013 Lexo më shumë

Januzaj si Pogba

Drejtori i përgjithshëm i Juventusit, Giuseppe Marotta ka konfirmuar interesimin për mesfushorin e talentuar kosovar të Manchester Unitedit, Adnan Januzaj, që mahniti të gjithë me dy golat e tij në fitoren 2-1 ndaj Sunderlandit të shtunën, në debutimin e tij si titullar në Premierligë. Bianconerët në verën e vitit të shkuar transferuan nga Manchester United […]...

10 October, 2013 Lexo më shumë

Ata janë shqiptarë

Qendërmbrojtësi Mërgim Mavraj ka insistuar se Shqipëria nuk i frikësohet Zvicrës para duelit të tyre të premten në Tiranë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin botëror 2014. Mavraj, i rikthyer nga lëndimi i cili e pamundësoi të luajë në dy duelet e shkuara kundër Sllovenisë dhe Islandës, ka theksuar se ekipi kuqezi nuk duhet t’i […]...

10 October, 2013 Lexo më shumë

Special One vs Happy One

Jose Mourinho u rikthye në drejtim të Chelseas gjatë verës, pas largimit nga Real Madrid. Ai e ka nisur aventurën e dytë në postin e menaxherit të gjigantit londinez, por qka ka ndryshuar në skuadër nga koha kur erdhi së pari më 2004 e qëndroi deri më 2007? Aso kohe klubi ishte në zhvillim e […]...

10 October, 2013 Lexo më shumë

Wenger kundër Januzajt

Arsene Wenger i ka dalë në mbrojtje mesfushorit Jack WIlshere i cili u shpreh kundër natyralizimit të futbollistëve të huaj në anglez në mënyrë që të luajnë në ekipin Kombëtar, siç është rasti me yllin kosovar Adnan Januzaj i cili kërkohet nga selektori Roy Hodgson. Mesfushori i talentuar i Manchester United është bërë temë e […]...

10 October, 2013 Lexo më shumë

Frikë nga Reali? Zero

Sulmuesi i Juventusit, Carlos Tevez ka insistuar se nuk i frikësohet aspak Real Madridit para dy përballjeve të njëpasnjëshme me gjigantin spanjoll në kuadër të Grupit B në Ligën e Kampionëve. Ylli argjentinas ka theksuar se dëshiron të triumfojë në garën kontinentale. “Më frikëson lagjja ime e jo Bernabeu. Liga e Kampionëve? Dua ta fitoj. […]...

10 October, 2013 Lexo më shumë

Shaqiri me shokë mbërrijnë në Tiranë

Përfaqësuesja e Zvicrës zbriti në aeroportin Nënë Tereza bashkë me koloninë e lojtarëve shqiptarë që militojnë në radhët e ekipit të Otmar Hitzfeld. Lideri i Grupit E kërkon vetëm edhe një pikë për të siguruar kualifikimin për në Kampionatin botëror 2014 në Brazil dhe objektivi për ta është i qartë. Por përveç përqendrimit që zviceranët […]...

9 October, 2013 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO