Lajme futbolli – Lajmi.net

Aktuale

Chelsea shkatërron Tottenhamin

Chelsea krijoi shtatë pikë epërsi në krye të Premierligës, pas fitores ndaj Tottenhamit në Stamford Bridge me rezultat 4:0. Skuadra e Jose Mourinhos e shfrytëzoi rastin duke mposhtur rivalin e qytetit, kurse skuadrat ndjekëse nuk do të zhvillojnë duele këtë fundjavë pasi Manchester City dhe Arsenali janë të angazhuar në FA Cup, kurse Liverpool nuk […]...

8 March, 2014 Lexo më shumë

Udinese ilaç për Milanin

Pasi i eliminoi nga Kupa e Italisë, Udinese mposhti Milanin në Friuli me rezultat 1:0, në kuadër të xhiros së 27’të në Serie A. Në një ndeshje ku mysafirët patën më tepër nga kontrolli i lojës, vendasit u shfaqën vazhdimisht të rrezikshëm nëpërmjet kundërsulmeve dhe pikërisht ashtu arritën të shënojnë edhe golin e fitores, nëpërmjet […]...

8 March, 2014 Lexo më shumë

Rama me Messin

Valdet Rama me Real Valladolidin e tij njëherë mposhti Barcelonën me rezultat minimal 1:0, e pastaj takoi yllin e katalanëve, Lionel Messi në zhveshtore. Sulmuesi kosovar është tifoz i gjigantit katalan, por sot ai dhe skuadra e tij ishin të pamëshirshëm duke ia shkaktuar kampionit në fuqi një humbje minimale, por shumë të rëndë për […]...

8 March, 2014 Lexo më shumë

Shaqiri me shokë mund të luajnë për Kosovën

Lutjet e tifozëve të Kosovës që yje si Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka e Valon Behrami të luajnë për Kosovën, mund të realizohen. Të mërkurën, në miqësoren e parë ndërkombëtare kundër Haitit, tifozë të pranishëm në stadiumin Adem Jashari në Mitrovicë shpalosën një transparent që përmbante fotografitë e yjeve si Shaqiri, Behrami, Xhaka, Adnan Januzaj e […]...

8 March, 2014 Lexo më shumë

Arabia shkarkon Rijkaardin

Frank Rijkaard e pagoi shtrenjtë serinë e rezultateve negative si selektor i Arabisë Saudite. Federata e shtetit arab e shkarkoi nga detyra, ish mesfushorin legjendar të Milanit. Arabia Saudite dështoi të kualifikohej për në Kampionatin botëror 2014. I angazhuar në detyrë më 2011, dueli i humbur kundër Australisë, ka qenë i fundit në detyrë për […]...

8 March, 2014 Lexo më shumë

PSG shkel Bastian

Paris Saint-Germain shënoi fitore të thellë në udhëtim te Bastia me rezultat 3:0. Kampioni në fuqi nga Ligue 1 bëri një tjetër hap drejt mbrojtjes së titullit duke fituar me lehtësi ndaj skuadrës që zë mesin e tabelës. Zlatan Ibrahimovic kaloi mysafirët në epërsi herët në minutën e gjashtë, kurse sulmuesi argjentinas Ezequiel Lavezzi e […]...

8 March, 2014 Lexo më shumë

Valladolidi i Ramës befason Barcelonën

Valladolid realizoi fitore të madhe duke mposhtur Barcelonën me rezultat 1:0. Gjiganti katalan konfirmoi se është larg nga forma e dëshiruar dhe pësoi një disfatë që mund t’i kushtoj shtrenjtë në garë për titullin e kampionit në La Ligë. Mesfushori italian Fausto Rossi shënoi në minutën e 17’të, atë që doli të jetë goli i […]...

8 March, 2014 Lexo më shumë

Bayerni luan tenis me Wolfsburgun

Bayern Munich s’ka të ndalur në Bundesligë. Gjiganti bavarez vazhdon të shkel gjithçka para vetes dhe fitoi në udhëtim te Wolfsburg me rezultat të thellë 6:1. Edhe pse ishte në disavantazh pas golit nga Naldo në minutën e 17’të, Bayern u kundërpërgjigj furishëm duke barazuar rezultatin dhjetë minuta më vonë nëpërmjet të rikthyerit nga lëndimi […]...

8 March, 2014 Lexo më shumë

Një yll i Anglisë është homoseksual

Një futbollist i ekipit të Anglisë që luajti në miqësoren kundër Danimarkës në Wembley të mërkurën, është homoseksual, kanë njoftuar mediet britanike. Mijëra tifozë të futbollit kanë filluar të spekulojnë se kush mund të jetë ai. Në mesin e atyre më të përmendurve janë mbrojtësi i Chelseas, 33-vjeçari, Ashley Cole. Por, edhe bashkëlojtari i tij […]...

8 March, 2014 Lexo më shumë

Autogoli i bukur

Autogolat mund të jenë qesharak dhe argëtues, por asnjëherë të bukur. Megjithatë, në Maqedoni duket se kjo nuk vlen pasi ekipi Kombëtar u tyre realizoi një autogol vërtetë për lakmi, ndoshta më të bukurin që kemi parë ndonjëherë. Ai ndodhi gjatë duelit me Letoninë këtë javë ku Maqedonia ishte në avantazh 1:0 dhe rrugës për […]...

8 March, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO