Lajme futbolli – Lajmi.net

Aktuale

UEFA suspendon Pellegrini

Menaxheri i Manchester Cityt, Manuel Pellegrini është suspenduar nga UEFA për dy ndeshje pas kritikave ndaj gjyqtarit pas humbjes së skuadrës së tij nga Barcelona në Ligën e Kampionëve. Pellegrini ka kërkuar falje javën e kaluar pas kritikave ndaj gjyqtarit suedez Jonas Eriksson, duke e akuzuar atë se e favorizoi Barcelonën me vendimet e tij […]...

28 February, 2014 Lexo më shumë

Maxwell: Neymar ka magji në këmbët e tij

Mbrojtësi i Paris Saint-Germain, Maxwell, ka gjetur kohë për ta lavdëruar bashkëkombësin e tij, Neymar, duke besuar se ky i fundit e ka treguar veten, që prej se iu bashkua Barcelonës nga Santosi, në fillim të sezonit 2013-14. 22 vjeçari së fundmi u kthye pas lëndimit që e la jashtë fushës së blertë një muaj, […]...

28 February, 2014 Lexo më shumë

Halilovic shkon në Barcelonë

Talenti kroat, Alen Halilovic ka njoftuar se do t’i bashkohet Barcelonës nga Dinamo Zagreb. Mediat kroate dhe spanjolle kanë shkruar të enjten se Barcelona ishte afër marrëveshjes me talentin kroat, por vetë lojtari e konfirmoi një gjë ët tillë përmes rrjeteve sociale, sot në mëngjes. “Faleminderit Dinamo për gjithçka. Klubi im i parë dhe dashuria […]...

28 February, 2014 Lexo më shumë

Gjashtë përfaqësuese e ndjekin Januzajn

Adnan Januzaj nuk e ka zgjedhur ende ekipin kombëtar. Nuk shkon ditë apo javë që nuk spekulohet rreth së ardhmes së tij, në nivelin e Përfaqësueses. Në ‘lojë’ për mesfushorin e talentuar të Manchester Unitedit janë: Turqia, Serbia, Kosova, Anglia, Belgjika dhe Shqipëria, shkruan uebfaqja italiane, mediaset.it. I lindur në Bruksel të Belgjikës, Januzaj vjen […]...

28 February, 2014 Lexo më shumë

Pique, edhe katër vjet në Barcelonë

Barcelona pritet ta sigurojë për një periudhë afatgjate, njërin prej lojtarëve më të rëndësishëm të saj. Po flasim për qendërmbrojtësin Gerard Pique, i cili është shumë afër vazhdimit të kontratës me klubin spanjoll. Sipas uebfaqes spanjolle Mundo Deportivo, e afërt me kampionin aktual spanjoll, javën e kaluar, në prag të ndeshjes së Ligës së Kampionëve […]...

28 February, 2014 Lexo më shumë

Gjermania fton Mustafin

Gjermania e ka ftuar qendërmbrojtësin shqiptar, Shkodran Mustafi. Në fakt, futbollisti shqiptar është ftuar për ndeshjen miqësore të 5 marsit, në ndeshjen që gjermanët do ta zhvillojnë ndaj Kilit. Selektori Jaachim Loeë e ka publikuar listën e të ftuarve për këtë ndeshje, ndërsa vërehen katër emra të rinj, përfshirë këtu edhe futbollistin e Sampdorias. Për […]...

28 February, 2014 Lexo më shumë

Lippi vazhdon me Guangzhou

Marcello Lippi do ta drejtojë edhe për tri vjet ekipin Guangzhou Evergrande, me të cilin e ka fituar kampionatin kinez dhe Ligën e Kampionëve aziatike. Lajmin e ka konfirmuar klubi kinez, i cili ka dashur t’u japë fund spekulimeve rreth së ardhmes së trajnerit italian. Me këtë rast, Guangzhou do të qëndrojë në krye të […]...

28 February, 2014 Lexo më shumë

Kosova – Haiti në Livescore

Më në fund, edhe Kosova do ta jetë pjesë e uebfaqes më të njohur në botë, e cila poston rezultatet live të ndeshjeve, Livescore.com. Në fakt, nëse futeni në këtë uebfaqe, në listën e ndeshjeve miqësore që do të zhvillohen mesjavën e ardhshme, gjendet edhe dueli ndërmjet Përfaqësueses së Kosovës dhe Haitit. Kjo do të […]...

28 February, 2014 Lexo më shumë

Adnan, Kombi Yt ka nevojë për Ty

Tifozat Kuq e Zi kanë njoftuar se i kanë dërguar një dhuratë mesfushorit të Manchester Unitedit, Adnan Januzaj. Grupi më i madh i përkrahësve të Kombëtares shqiptare edhe një herë tjetër i ka bërë thirrje yllit kosovar që të përfaqësojë skuadrën kuqezi. Së bashku me një fanellë me numrin 10 që mban emrin e tij, […]...

28 February, 2014 Lexo më shumë

Mustafi e ëndërron Botërorin me Gjermaninë

Shkodran Mustafi do të ëndërronte të luajë me ekipin e parë të Gjermanisë në Kampionatin Botëror ‘Brazil 2014’. Aktualisht, futbollisti shqiptar është pjesë e ekipit U-21 të Gjermanisë, por ai do të ishte njeriu më i lumtur në botë, nëse do të ftohej për evenimentin më të rëndësishëm botëror të futbollit, që do të mbahet […]...

28 February, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO