Lajme futbolli – Lajmi.net

Aktuale

Penallti për Milanin, çfarë bëri Bacca? (VIDEO)

Milani ka barazuar në 2:2 rezultatin ndaj Torinos, me golin e shënuar nga Bacca nga penalltia. ...

16 January, 2017Lexo më shumë

Torino – Milan, shënohet gol pas një tollovie të madhe në zonë (VIDEO)

Milani ka ngushtuar epërsinë ndaj Torinos, me golin e shënuar nga Bertolacci....

16 January, 2017Lexo më shumë

Torino – Milan, rezultati i pjesës së parë befasi e madhe (VIDEO)

Torino ka shkuar me epërsi 2:0 në pushimin e pjesës së parë ndaj Milanit, me golat e shënuara nga Belotti dhe Benassi. Vendasit kanë mundur të shënojnë edhe golin e tretë, po Ljajic të tregohej më i saktë nga penalltia....

16 January, 2017Lexo më shumë

Penallti për Torinon, e pabesueshme çfarë ka bërë Donnarumma (VIDEO)

Ljajic ka dështuar të shënoi nga penalltia për Torinon për të ngritur epërsinë në 3:0, pasi që Donnarumma ia doli t’ia presë penalltinë....

16 January, 2017Lexo më shumë

Pogba me mesazh emocionues u kërkon falje tifozëve të Manchester Unitedit (FOTO)

Paul Pogba insiston se ai është gati për të luftuar që Manchester Unitedi të marr rezultate më të mira....

16 January, 2017Lexo më shumë

A e dini tifoz i cilës skuadër është i biri i Gerard Pique? (VIDEO)

I biri i Gerard Pique, Milan, është një tifoz i flakët i Barcelonës. Ai madje ka mësuar edhe këngët e tifozëve të Barcelonës, për të shprehur dashurinë për skuadrën e babait....

16 January, 2017Lexo më shumë

Ja pse në Kinë po “çmenden” pas të dashurës së Pelles (FOTO)

Viky Varga, e dashura e sulmuesit të Italisë, Graziano Pelle, po i çmend kinezët...

16 January, 2017Lexo më shumë

Ish lojtari i Milanit dështon në Shqipëri (FOTO)

Mund të kesh qenë pjesë e akademisë së Milanit dhe të jesh trajtuar si një futbollist premtues i të ardhmes nga klubi i njohur italian deri dy vite më parë, por kjo nuk do të thotë detyrimisht se je i aftë për të luajtur në Kategorinë Superiore....

16 January, 2017Lexo më shumë

Ronaldinho emocionon botën e futbollit me skuadrën e re

Një nga lojtarët më të mirë që ka pasur futbolli do të rikthehet të luaj në moshën 36 vjeçare, për kënaqësinë e futbollit dhe gjithë tifozëve anembanë botës....

16 January, 2017Lexo më shumë

Falcao kërkohet në Kinë, përgjigja e tij është përgjigja e vitit

Radamel Falcao është lojtari i fundit që i ka thënë ‘JO’ një kalimi në Kinë....

16 January, 2017Lexo më shumë

Transferimet më të mëdha që janë bërë këtë afat

Transferime interesante janë kryer deri më tani në afatin kalimtar të janarit....

16 January, 2017Lexo më shumë

Xavi: Ja me cilën skuadër do të nënshkruaj Messi

Krerët e Barcelonës kanë pranuar se do të bëjnë gjithçka me fuqinë e tyre për të nënshkruar zgjatjen e kontratës me Lionel Messin....

16 January, 2017Lexo më shumë

Kosova U17 pëson thellë nga Turqia

Përfaqësuesja e Kosovës U-17 ka pësuar humbje të thellë 4-0 nga Turqia në ndeshjen e parë të turneut “Mercedes Benz Aegean Cup” që po zhvillohet në Izmir të Turqisë....

16 January, 2017Lexo më shumë

Icardi – Tijanjin Quanjian, lajm i pabesueshëm nga Kina

Edhe Interi është shqetësuar nga futbolli kinez....

16 January, 2017Lexo më shumë

Mustafi zhgënjen tifozët e Arsenalit (FOTO)

Shkodran Mustafi ka zbuluar idolin e tij në futboll....

16 January, 2017Lexo më shumë

“Provokimi” i lojtarëve te Sevillas për Real Madridin (FOTO)

Atë që se bënë 40 skuadra, e bëri Sevilla....

16 January, 2017Lexo më shumë

Interi, skuadra më shitjet më të këqija në histori të futbollit (FOTO)

Nëse bëhet një listë me skuadrat që kanë larguar apo shitur lojtarë para kohe, asaj sigurisht që do t’i prijë Interi....

16 January, 2017Lexo më shumë

Ronaldo shpërtheu ndaj Ramosit pas golit të Sevillas, ja çfarë i tha

Real Madridi pësoi humbjen e parë pas 40 ndeshjeve....

16 January, 2017Lexo më shumë

10 lojtarët më të vlefshëm në futboll (FOTO)

Që nga viti 2012, CIES Football Observatory ka publikuar vazhdimit raporte vjetore të lojtarëve më të shtrenjtë në botën e futbollit....

16 January, 2017Lexo më shumë

U kacafyt me Conten, shikoni “vuajtjet” e Costas (FOTO)

Diego Costa po vuan pasojat e përplasjes me trajnerin Antonio Conte....

16 January, 2017Lexo më shumë

Sanchez tregon mashtrimin që ka bërë te Barcelona (FOTO)

Edhe Alexis Sanchez sa ishte pjesë e Barcelonës, ka dëmtuar thesarin spanjoll me shmangie nga tatimet....

16 January, 2017Lexo më shumë

Ëndrra që si realizohet Balotellit, kërkon t’i ketë bashkëlojtarë këta dy yje (FOTO)

Mario Balotelli ka zbuluar se cilët lojtarë do të dëshironte t’i kishte partnerë në sulm....

16 January, 2017Lexo më shumë

Pas humbjes, Real Madridi merr një lajm shokues nga Ronaldo (VIDEO)

Pas humbjes ndaj Sevillas, Real Madridi e ka marrë një lajm të keq. ...

16 January, 2017Lexo më shumë

Fotoja e ditës vjen nga Hysaj (FOTO)

Elseid Hysaj pas fitores së rashës me Napolin e tij ka vendosur që të sfidojë temperaturat e ulëta në shtetin fqinj së bashku me një makinë "Jeep". ...

16 January, 2017Lexo më shumë

Zyrtare: Bayerni nënshkruan me super-futbollistin ofensiv (FOTO)

Arjen Robben ka vazhduar kontratën me Bayernin e Munichut deri më 2018....

16 January, 2017Lexo më shumë

Ter Stegen-Bravo, këtë nuk e ka pritur askush

Gjatë merkatos së verës Barcelona ishte në një dilemë të madhe për të vendosur cilin prej portierëve do të mbante në skuadër, gjermanin Marc-Andre ter Stegen apo Claudio Bravo....

16 January, 2017Lexo më shumë

Zyrtare: Skuadra e Verrattit për sezonin e ri

Marco Verratti nuk do të transferohet në Serie A. ...

16 January, 2017Lexo më shumë

Pornostarja spanjolle: Për këtë arsye, ëndërroj të bëj seks me yllin e Barcelonës (FOTO)

Pornostarja spanjolle, Carolina Abril, ka bërë bujë të madhe në mediat spanjolle. ...

16 January, 2017Lexo më shumë

Zbulohet gjithçka: Dybala nënshkruan të mërkurën me gjigantin evropian

Paulo Dybala do të nënshkruajë për Juventusin të mërkurën. ...

16 January, 2017Lexo më shumë

Dështon operacioni Dybala, Reali merr sulmuesin tjetër (FOTO)

Florentino Perez do të transferojë një sulmues në afatin kalimtar të verës. ...

16 January, 2017Lexo më shumë

Berisha reagon ashpër pas deklaratave të Duros

Ylli i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Berisha, iu është kundërpërgjigjur trajnerit Shpëtim Duro, i cili tha që e kishte refuzuar ardhjen e Berishës te Partizani....

16 January, 2017Lexo më shumë

Forlan: Ky është futbollisti më i mirë në botë

Sulmuesi uruguaian, Diego Forlan, beson që Lionel Messi është futbollisti më i mirë në botë. ...

16 January, 2017Lexo më shumë

Konfirmohet skuadra e Robben për sezonin e ri (FOTO)

Arjen Robben do të mbetet te Bayerni i Munichut. ...

16 January, 2017Lexo më shumë

Jeta super-luksoze e Pelles, e dashura e tij zhvishet dhe “çmend” kinezët (FOTO)

Viky Varga e Graziano Pelle nuk kanë asnjë problem kur vjen fjala për të shpenzuar paratë. ...

16 January, 2017Lexo më shumë

Lenjani befason të gjithë, transferohet te klubi i Ligës së Kampionëve

Mbrojtësi i majtë i Renës dhe kombëtares shqiptare, Ermir Lenjani, duket se është pranë gjetjes së një zgjidhjeje për karrierën e tij futbollistike që po kalon përmes momentesh aspak pozitive. ...

16 January, 2017Lexo më shumë

Guardiola-Messi, karikatura e ditës (FOTO)

"Goal" sjellë problemet e Pep Guardiolas në karikaturën e ditës, i cili shfaqet duke e kërkuar Leo Messin, pas krizës së madhe të Manchester Cityt. ...

16 January, 2017Lexo më shumë

Kosova luan nesër me përfaqësuesen e njohur

Ekspedita e Përfaqësueses së Kosovës U-17 në krye me anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të FFK-së dhe stafi i trajnerëve, kanë arritur sot në mesditë në qytetin bregdetar turk, Kusadasi, aty ku do të marrë pjesë në turneun “Aegeani Mercedes Cup 2017”....

16 January, 2017Lexo më shumë

Zyrtare: Kina aprovon ligjin e shumëpritur

Superliga kineze po habit të gjithë, teksa ka ofruar paga marramendëse për të bërë për vete yjet e futbollit. ...

16 January, 2017Lexo më shumë

Refuzohet Juventus, Morata zgjedh gjigantin e Premierligës

Alvaro Morata do ta vazhdojë karrierën në Premierligë....

16 January, 2017Lexo më shumë

Fillimisht nokauton kundërshtarin, pastaj shënon golin e jetës (VIDEO)

Nga një ligë amatore e futbollit vjen një gol që shihet rrallë edhe në kampionatet më prestigjioze në botë....

16 January, 2017Lexo më shumë

Konfirmohet befasia: Hyka nënshkruan kontratë 3-vjeçare me ekipin e ri

Mesfushori i kombëtares shqiptare të futbollit Jahmir Hyka formalizon transferimin në kampionatin amerikan....

16 January, 2017Lexo më shumë

Befason Zidane: Ja si luajti Ramos

Zinedine Zidane është shumë i lumtur me paraqitjen e Sergio Ramos ndaj Sevillas....

16 January, 2017Lexo më shumë

Rooney ia shpëton “jetën” analistit para ndeshjes (VIDEO)

Moment shumë interesant para ndeshjes Manchester United-Liverpool....

16 January, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Mos e gjykoni nga jashtë këtë shtëpi 135 vjeçare, ja si duket brenda
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Supercar Showdown
  • Play Bubble Trouble