La Liga – Page 362 – Lajmi.net

Aktuale

Neymar, talent i rrallë

Mbrojtësi i Barcelonës, Dani Alves beson se bashkëkombësi i tij Neymar është bekuar me talentin e tij nga Zoti. 21-vjeçari shfaqi një pjesë të potencialit të tij duke shkëlqyer për Brazilin në triumfin në Kupën e Konfederatave gjatë verës, por ende nuk e ka hapur llogarinë e golave në La Ligë me Barcelonën. Megjithatë, Alves […]...

12 September, 2013Lexo më shumë

Po vjen Bale

Tifozë të Real Madridit, më pritni. Gareth Bale ka pranuar se nuk është ende në formën më të mirë fizike, por ka premtuar se shumë shpejt do të jetë në dispozicion të ekipit. Ylli uellsian u bë futbollisti më i shtrenjtë në histori kur iu bashkua gjigantit spanjoll nga Tottenham Hotspur për 100 milionë euro, […]...

12 September, 2013Lexo më shumë

Bale, nuk do të jetë lehtë

Gareth Bale është paralajmëruar se përballet me fillim të vështirë të procesit të adaptimit në Real Madrid. Futbollisti më i shtrenjtë në botë stërviti për herë të parë me bashkëlojtarët e tij të ri të mërkurën dhe pritet të debutojë në duelin kundër Villarrealit të shtunën në kuadër të La Ligës. Cristiano Ronaldo priti Balen […]...

12 September, 2013Lexo më shumë

Ozil kërcënon Perezin

Babai i Mesut Ozilit, Mustafa, ka kërcënuar se do ta paditë presidentin e Real Madridit, Florentino Perez pasi kreu i gjigantit madrilen e përshkroi mesfushorin si “joprofesional dhe i pasionuar me femrat dhe jetën e natës”. Por, babai i mesfushorit gjerman ka reaguar kundër akuzave duke theksuar se Perez u mundua të arsyetojë shitjen e […]...

12 September, 2013Lexo më shumë

Casillas, portieri i vitit 2012

Portieri spanjoll i Real Madridit, Iker Casillas është zgjedhur nga Instituti Ndërkombëtar i Statistikave në Futboll (IFFHS) si portieri më i mirë për vitin 2012. Çmimi është marrë nga portieri i Real Madridit pas ndeshjes miqësore me Kilin. Edhe pse nuk luajti si titullar gjatë muajve të fundit të stinorit të shkuar, Casillas mori çmimin […]...

12 September, 2013Lexo më shumë

Cruyff bojkoton Nou Campin

Legjenda e Barcelonës, Johan Cruyff ka njoftuar se nuk do të shkojë më në Nou Camp përderisa Sandro Rosell të jetë president i gjigantit katalan. Ikona e Holandës kaloi 13 vjet në klub duke shërbyer si futbollist dhe trajner. Por, ai nuk ka marrëdhënie të mira me Rosellin. Cruyff, i cili kaloi karrierë të suksesshme […]...

11 September, 2013Lexo më shumë

Takimi i parë, Bale-Ronaldo

Dy futbollistët më të shtrenjtë në botë u takuan për herë të parë prej kur Gareth Bale kompletoi transferimin në Real Madrid nga Tottenham Hotspur gjatë verës për 100 milionë euro. Ai ia shtrëngoi dorën bashkëlojtarit të tij të ri Cristiano Ronaldo, pas rikthimit në Santiago Bernabeu nga pushimi ndërkombëtar. Bale është i vetëdijshëm për […]...

11 September, 2013Lexo më shumë

Vuajtjet e Higuainit

Sulmuesi i Napolit, Gonzalo Higuain ka insistuar se nuk ndihet i penduar për vendimin për largim nga Real Madridi këtë verë, pasi tregoi se ishte i pakënaqur në klub. 24-vjeçari, shënoi mbi 100 gola në La Liga për ekipin madrilen, por përfundoi në rolin e rezervistit në edicionin e shkuar, që u përcoll me shitjen […]...

11 September, 2013Lexo më shumë

Bale fiton 31 centë në sekondë

Gareth Bale u bë përforcimi më i shtrenjtë në botë kur gjatë afatit kalimtar të verës iu bashkua Real Madridit në transferim me vlerë prej rreth 100 milionë eurosh. Ylli uellsian braktisi Tottenhamin duke vazhduar karrierën te nëntë herë kampioni i Evropës, ku përveç mundësisë për të luftuar për tituj të rëndësishëm do të ketë […]...

11 September, 2013Lexo më shumë

Messi shënon çdo 32 minuta

Lionel Messi ka mesataren më të mirë të golave në kampionat në fillimin e këtij sezoni në La Liga. Ylli argjentinas pas ardhjes së trajnerit Gerardo Martino është aktivizuar më pak – për shkak të një lëndimi –  por ka shënuar më shumë. Sipas statistikave, në më pak se dy ndeshje, katër herë topi i […]...

10 September, 2013Lexo më shumë

Rrogë rekorde për kuletën e Ronaldos

Këtë javë, ose më së largu në tjetrën, Real Madrid do të njoftojë për vazhdimin e kontratës me Cristiano Ronaldon deri më 2018, ka bërë të ditur e përditshmja sportive spanjolle As. Gazeta e afërt me gjigantin madrilen ka njoftuar se me marrëveshjen e re ylli portugez do të bëhet futbollisti më i paguar në […]...

10 September, 2013Lexo më shumë

Barcelona, rob i ‘tiki-takas’

Tiki-taka, loja e famshme e Barcelonës e bazuar në posedim të topit dhe pasime të shpeshta mes vete, ka marrë një kritikë të ashpër nga njëri prej atyre që për shumë vjet e ka interpretuar me besnikëri. Mbrojtësi i gjigantit katallan, Gerard Pique, gjatë një interviste për Gazzetta dello Sport nuk ka hezituar të thotë […]...

10 September, 2013Lexo më shumë

Ozil – Bale 5:1

Gareth Bale mund të përballet me kritika edhe më të mëdha pasi zëvendësoi Mesut Ozilin në Real Madrid pasi uebfaqja UKSoccershop.com ka bërë të ditur se përforcimi i ri është duke e mposhtur uellsianin 5-1, me shitjen e fanellave. Reali ka marrë kritika pas shitjes së Ozilit dhe shpenzimit të 100 milionë eurove për blerjen […]...

9 September, 2013Lexo më shumë

Disa tifozë të Barçës nuk e duan Messin

Presidenti i Barcelonës, Sandro Rosell ka bërë të ditur se në një sondazh brenda tifozëve të klubit, dy përqind e tyre janë shprehur kundër Lionel Messit në skuadrën e tyre. Prej kur iu bashkua klubit më 2000, në moshën 13 vjeç, Messi ka shënuar 220 gola në ligë në 248 ndeshje, fitoi gjashtë tituj të […]...

9 September, 2013Lexo më shumë

Ndryshimi i Vilanovës

Tito Vilanova është rikthyer në qendrën stërvitore të Barcelonës (Ciutat Esportiva), për herë të parë nga muaji qershor kur u largua nga klubi dhe u nis drejt Ne Yorkut për t’ju nënshtruar terapisë kundër tumorit në gjëndrat e pështymës. Një foto e publikuar nga portali i të përditshmes sportive katalane El Mundo Deportivo ka shfaqur […]...

9 September, 2013Lexo më shumë

Reali Madrid: 50 milionë € për një ‘9’

Real Madrid do të kërkojë një sulmues të ri gjatë afatit kalimtar të janarit dhe Luis Suarez i Liverpoolit dhe golgeteri i Monacos, Radamel Falcao kryesojnë listën e prioriteteve të gjigantit madrilen, ka njoftuar e përditshmja spanjolle Marca. Gjiganti spanjoll shiti sulmuesit Gonzalo Higuain dhe Jose Callejon në Napoli gjatë verës duke lënë Karim Benzeman […]...

9 September, 2013Lexo më shumë

Perez sulmon Ozilin

Klimë e nxehtë në shtëpinë e Real Madridit. Presidenti Florentino Perez ka kritikuar mesfushorin Mesut Ozil, i cili u largua nga klubi gjatë afatit kalimtar të verës drejt Arsenalit. Ylli gjerman menjëherë pas kalimit te gjiganti londinez u ankua se nuk ishte i përkrahur sa duhet nga Los Blancos. Por, Perez është kundërpërgjigjur duke e […]...

9 September, 2013Lexo më shumë

Bale nuk vlen 100 milionë euro

Zinedine Zidane ka pranuar se përforcimi i ri i Real Madridit, Gareth Bale nuk vlejti 100 milionë euro sa pagoi gjiganti spanjoll për transferimin e tij nga Tottenham Hotspur, gjatë afatit kalimtar të verës. Asistenti i gjigantit madrilen, i cili e mbajti titullin e futbollistit më të shtrenjtë në botë kur u transferua nga Juventus […]...

8 September, 2013Lexo më shumë

Paratë e PSG-së më mirë se Barcelona

Disa muaj më parë e vazhdoi kontratën e tij me Paris Saint-Germain deri më 2018, sipas së cilës do të përfitojë rreth 12 milionë euro në stinor, andaj Thiago Silva ka bërë të ditur se nuk planifikon të braktis klubin francez. Madje, ylli brazilian ka treguar se pikërisht rroga e lartë që përfiton në PSG, […]...

7 September, 2013Lexo më shumë

Barcelona, më mirë se Reali

Është pjesë e Bayern Munichut dhe nuk ka ndërmend ta ndërrojë ekipin por Xherdan Shaqiri ka pranuar se nëse do të duhej të zgjidhte, atëherë do të shkonte te Barcelona para Real Madridit. Mesfushori i Bayern Munichut, Xherdan Shaqiri ka thënë se do të transferohej te Barcelona e jo në Real Madrid, nëse do të […]...

6 September, 2013Lexo më shumë

Neymar nuk është ‘bodybuilder’

Diego Maradona është përkrahës i madh i yllit brazilian Neymar por frikësohet se Barcelona do ta këshillojë atë të forcojë paraqitjen fizike. Diego Maradona ka bërë të ditur se është i brengosur se Barcelona mund ta shndërrojë Neymarin në “bodybuilder’. Ylli brazilian është në qendër të vëmendjes pas transferimit në Nou Camp, kurse kishte humbur […]...

6 September, 2013Lexo më shumë

Mourinho mbret, Guardiola qyqar

Zlatan Ibrahimovic ka thënë se ishte i gatshëm të vdiste për Jose Mourinhon, kurse e sulmoi ashpër Pep Guardiolën duke e quajtur qyqar. Zlatan Ibrahimovic dhe Jose Mourinho kishin raport të shkëlqyeshëm mes vete gjatë kohës sa ishin së bashku te Inter. Ata fituan Scudetton më 2008-2009 dhe suedezi nuk ka asgjë tjetër përveç lëvdata […]...

6 September, 2013Lexo më shumë

Sa kushtoi Bale?

Real Madrid ka njoftuar se bleu Gareth Balen për 91 milionë euro, mirëpo Tottenham insiston se ylli uellsian u shit për 101.5 milionë euro. Transferimi i Gareth Bale në Real Madrid vazhdon të sjellë polemika. Në Spanjë, në veçanti në mesin e atyre që ende pyeten se sa shpenzoi gjiganti madrilen për blerjen e yllit […]...

6 September, 2013Lexo më shumë

Neymar mendoi ta braktisë futbollin

Neymar disa vjet më parë ishte pranë pensionimit nga futbolli, kurse sot është një prej yjeve më të mëdha të këtij sporti. Sot është një futbollist simbol i Brazilit, u transferua te Barcelona nga Santos për 57 milionë euro dhe së bashku me Lionel Messin formon qiftin më të fortë në qarkullim. Por, tre vjet […]...

5 September, 2013Lexo më shumë

Kaçe me fanellën e UÇK’së, çmenden grekët dhe serbët

Futbollisti shqiptar Ergys Kaçe ka publikuar një fotografi derisa ka të veshur një fanellë me simbolin e UÇK-së, duke çmendur opinionin grek dhe atë serb. Futbollisti i talentuar i Kombëtares shqiptare, Ergys Kaçe, anëtar i skuadrës greke PAOK, ka shkaktuar një furtunë të vërtetë në rrjetet sociale pasi ka postuar një fotografi derisa mbante të […]...

5 September, 2013Lexo më shumë

Më fal Ronaldo, Messi është më i mirë

Legjenda e Realit, Guti thotë se Lionel Messi është futbollisti më i mirë në botë, para yllit të Los Blancos, Cristiano Ronaldo. Legjenda e Real Madridit, Guti beson se ylli i Barcelonës, Lionel Messi është futbollisti më i mirë në botë dhe e konsideron më vendimtar se Cristiano Ronaldon. 26-vjeçari argjentinas ka fituar Topin e […]...

5 September, 2013Lexo më shumë

Fabregas në Man Utd? As me rrogë të trefishtë

Cesc Fabregas ka thënë se nuk do të transferohej në Manchester United edhe nëse do t’i ofronin rrogë trefish më të madhe se ajo që ka te Barcelona. Cesc Fabregas ka pranuar se nuk do t’i bashkohej Manchester Unitedit gjatë afatit kalimtar të verës, edhe nëse menaxheri David Moyes t’i premtonte rrogë trefish më të […]...

5 September, 2013Lexo më shumë

Lopez në La Ligë, Casillas në Champions

Iker Casillas është shumë pranë paraqitjes së parë si titullar me Real Madridin në sezonin e ri. Iker Casillas do të bëjë paraqitjen e tij të parë për Real Madridin nën drejtimin e trajnerit të ri Carlo Ancelotti më 17 shtator në Turk Telekom Arena në Stamboll, kundër Galatasarayt në ndeshjen e parë të fazës […]...

5 September, 2013Lexo më shumë

Messi paguan dënimin, 5 milionë euro

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi dhe babai i tij Jorge kanë paguar dënimin prej 5 milionë eurosh te autoritetet spanjolle pasi ishin akuzuar për mashtrim në tatime, ka njoftuar një gjykatë të enjten. Çifti ka deponuar 5 milionë e 16 mijë e 542.27 euro si dënim dhe formë e “pagesës korrekte”, ka shtuar gjykata në […]...

5 September, 2013Lexo më shumë

Ozil, shitja më e shtrenjtë e Realit

Real Madrid njihet si klub që transferon yje të futbollit. Por, gjiganti madrilen ka treguar se di edhe të shesë. Mesut Ozil u largua nga Santiago Bernabeu në ditën e fundit të afatit kalimtar të verës të hënën duke iu bashkuar Arsenalit në transferim që kushtoi 45 milionë euro. Dhe, ylli gjerman u ngjit në […]...

3 September, 2013Lexo më shumë

Kujdes nga Barcelona

Përforcimi i ri i Barcelonës, Neymar, ka bërë një paralajmërim për skuadrat kundërshtare se gjiganti katalan do të përmirësohet edhe më tepër në vazhdim të këtij stinori pas fitores 3-2 në udhëtim te Valencia të dielën. Het-triku nga Lionel Messi ia solli Barcelonës fitoren që ia ruajti ekipit bilancin pozitiv pas tri xhirove të para […]...

3 September, 2013Lexo më shumë

Messi dhe Neymar si yjet në qiell

Trajneri Gerardo Martino ka theksuar se sugjerimet se Neymar dhe Lionel Messi nuk mund të luajnë së bashku, kanë marrë përgjigjen në fitoren e Barcelonës ndaj Valencias me rezultat 3-2 të dielën, në kuadër të xhiros së tretë të La Ligës. Braziliani asistoi për argjentinasin i cili realizoi het-trik në ‘Mestalla’ dhe Martino deklaroi se […]...

3 September, 2013Lexo më shumë

Shpërblehet Iniesta

Andres Iniesta do të jetë futbollisti i dytë më i paguar te Barcelona pas Lionel Messit. Numri 8 i gjigantit katalan do të nënshkruajë kontratë të re deri më 2018 me kushte te përmirësuara financiare. E përditshmja sportive katalane ‘El Mundo Deportivo’ ka njoftuar se Iniesta ka arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës së tij […]...

3 September, 2013Lexo më shumë

Usain Bale

Cristiano Ronaldo njihet si futbollist jashtëzakonisht i shpejtë. Por, Real Madrid gjatë afatit kalimtar të verës ka transferuar një tjetër yll i cili madje e tejkaloi portugezin si futbollisti më i shtrenjtë në histori të futbollit. Gareth Bale erdhi në Santiago Bernabeu nga Tottenham në transferim me vlerë prej 100 milionë eurosh. Përveç aftësive të […]...

3 September, 2013Lexo më shumë

Bale shet fanella

Me blerjen e Gareth Bale nga Tottenham Hotspur për rekord 100 milionë euro, Real Madrid nuk përfitoi vetëm shërbimet e një futbollisti jashtëzakonisht të talentuar por edhe një burim të pashtershëm parash. Kompania e veshmbathjeve sportive Adidas – sponsor i Real Madridit – ka njoftuar për të përditshmen sportive spanjolle Marca se ylli uellsian ka […]...

3 September, 2013Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bike Rivals
  • Play Bow Master Japan
  • Play Bow Master