La Liga – Page 354 – Lajmi.net

Aktuale

Ronaldo-Bale, më mirë se Messi-Neymar

Ish mesfushori i Real Madridit, Jose Maria Gutierrez ‘Guti’, beson se transferimi i Gareth Bale në Santiago Bernabeu bëri që gjiganti madrilen të krijojë dyshen sulmuese më të mirë në ligë. Ai beson se uellsiani së bashku me Cristiano Ronaldon janë më të mirë se dy sulmuesit kryesorë të Barcelonës, Lionel Messi dhe Neymar. “Nuk […]...

21 September, 2013Lexo më shumë

Isco, më i mirë se Zidane

Përforcimi i ri i Real Madridit, Isco e ka filluar furishëm karrierën e tij me gjigantin spanjoll, pas transferimit në klub gjatë afatit kalimtar të verës nga Malaga, për rreth 30 milionë euro. Ylli spanjoll menjëherë ka zënë vend në formacionin bazë të trajnerit Carlo Ancelotti dhe me paraqitjet e para ka tejkaluar ish yjet […]...

20 September, 2013Lexo më shumë

Santiago Bernabeu me ‘klimë’

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez ka bërë të ditur planet për renovimin e stadiumit Santiago Bernabeu, që do të përfshijë ndërtimin e një çatie lëvizëse dhe instalimin e sistemit të kondicionerëve të ajrit. Çmimi i renovimit pritet të jetë rreth 300-400 milionë euro. Stadiumi me kapacitet prej 85 mijë ulësesh, është një prej arenave […]...

20 September, 2013Lexo më shumë

Messi, më i miri në histori

Ish mbrojtësi i Barcelonës, Gabriel Milito beson se Lionel Messi është futbollisti më i mirë në histori edhe nëse nuk fiton Kampionatin botëror me Argjentinën. 26-vjeçari vazhdimisht ka theksuar se ëndërron të triumfojë në Botërorin 2014 në Brazil, pasi shpeshherë është kritikuar për paraqitjet e tij në ekipin Kombëtar. Por, Milito beson se Messi nuk […]...

20 September, 2013Lexo më shumë

Real Madrid si Ferrari

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez ka krahasuar gjigantin spanjoll me ekipin e Formulës 1, Ferrari, pasi beson se të dy bëjnë përpjekje të angazhojnë atletët më të mirë në sportet përkatëse. Reali shpenzoi mbi 170 milionë euro gjatë afatit kalimtar të verës në përforcime, përfshirë Gareth Bale nga Tottenham, kurse Ferrari ka dy herë […]...

20 September, 2013Lexo më shumë

Barcelona, para rekordit

Lionel Messi ka thënë se tejkalimi i Raul Gonzalezit në listën e golashënuesve më të mirë në Ligën e Kampionëve nuk është objektivi i tij primar te Barcelona. Het-triku i argjentinasit në fitoren 4-0 ndaj Ajaxit në Grupin H të mërkurën bëri që ai të ngjitet në kuotën e 62 golave në garën elite kontinentale. […]...

19 September, 2013Lexo më shumë

S’ka gol, s’ka problem

Neymar u ka premtuar tifozëve të Barcelonës se së shpejti do ta shohin në formën e tij më të mirë derisa vazhdon të adaptohet me futbollin evropian. Sulmuesi brazilian debutoi në Ligën e Kampionëve në fitoren 4-0 ndaj Ajaxit të mërkurën, ku Lionel Messi shkëlqeu duke realizuar het-trik. 21-vjeçari ishte zëvendësuar nga Pedro pas 72 […]...

19 September, 2013Lexo më shumë

Bale nuk u ble me kredi

Presidenti i Real Madrid, Floretino Perez iu përgjigj akuzave të mbrojtësit të Barcelonës Gerard Pique, sipas të cilit gjiganti madrilen ka mbështetjen e bankave dhe blerja e Gareth Bale është finalizuar pas një kredie të marrë nga banka “Bankia”. “Ajo që ka thënë Pique nuk është aspak e vërtetë. Ai është një djalë i mirë […]...

19 September, 2013Lexo më shumë

Kaka nuk ka vdekur

Nënkryetari i Milanit, Adriano Galliani ka shprehur besimin e tij se i rikthyeri, Leite Kaka, nuk do të mungojë për një kohë të gjatë pas problemit muskulor që pësoi gjatë ndeshjes kundër Torinos, javën e kaluar në Serie A. Ylli brazilian u rikthye në San Siro, klub prej ku ishte larguar katër vjet më parë […]...

18 September, 2013Lexo më shumë

Fillim ‘galaktik’

Gareth Bale ka thënë se është i kënaqur me fillimin e karrierës së tij në Real Madrid. Ylli uellsian u bë futbollisti më i shtrenjtë në botë kur iu bashkua gjigantit madrilen nga Tottenham Hotspur në fund të afatit kalimtar të verës për rreth 100 milionë euro. Ai shënoi në debutimin e tij për Realin […]...

18 September, 2013Lexo më shumë

Messi s’ka kërkuar rritje të rrogës

Presidenti i Barcelonës, Sandro Rosell ka insistuar se Lionel Messi nuk ka kërkuar kontratë të re të përmirësuar pasi Real Madrid e bëri Cristiano Ronaldon futbollistin më të paguar në botë. Ylli portugez më herët gjatë kësaj jave nënshkroi kontratë të re pesëvjeçare me pagë prej 17 milionë eurosh në stinor, duke u bërë futbollisti […]...

18 September, 2013Lexo më shumë

Casillas ‘grushton’ Ramosin

Iker Casillas iu ‘hakmor’ bashkëlojtarit të tij nga Real Madrid, Sergio Ramos pas dëmtimit që ia shkaktoi mbrëmë gjatë duelit kundër Galatasarayt në kuadër të Grupit B në Ligën e Kampionëve. Casillas bëri paraqitjen e parë si titullar për Realin në sezonin e ri. Mirëpo, në minutën e 13-të, derisa kishte dalë nga porta për […]...

18 September, 2013Lexo më shumë

Hiç Messin, Iniesta është më i miri

Nëse Lionel Messi nuk do të ishte aktiv në futboll, atëherë Andres Iniesta do të ishte futbollisti më i mirë në botë. Kështu mendon zëdhënësi i bordit të drejtorëve të Barcelonës, Toni Freixa. Argjentinasi falë paraqitjeve të shkëlqyeshme të tij me gjigantin katalan ka hyrë në histori si futbollisti i parë që fitoi katër herë […]...

17 September, 2013Lexo më shumë

Casillas, titullar pas 238 ditësh

Pas 238 ditësh mungese, Iker Casillas sonte do të kthehet në formacionin bazë të Real Madridit në duelin në udhëtim te Galatasaray në kuadër të Grupit B të Ligës së Kampionëve. Ikona e gjigantit spanjoll humbi statusin e titullarit pas lëndimit që pësoi në pjesën e dytë të sezonit të kaluar kur ish trajneri Jose […]...

17 September, 2013Lexo më shumë

Barça do të flejë në para

Të hyrat e Barcelonës pritet të shënojnë rritje në 509 milionë euro këtë sezon, ka njoftuar gjiganti katalan të ardhmen, duke u bërë klubi i dytë që arrin të tejkalojë barrierën prej gjysmë miliardi, pas rivalit Real Madrid. Të hyrat për sezonin 2013-14 do të përkrahen nga paratë shtesë që do të vijnë nga marrëveshjet […]...

17 September, 2013Lexo më shumë

Milan, 4-2-3-1 i të lënduarve

Një formacion i plotë jashtë fushës. Duke filluar nga portieri e deri te sulmuesit. Massimiliano Allegri gjatë afatit kalimtar të verës kishte kërkuar t’i shtohet numri i futbollistëve për shkak se nuk dëshironte të përsëritet ajo që ndodhi në stinorët paraprak, me numrin e madh të dëmtimeve. Por, edhe edicioni i ri nuk ka filluar […]...

17 September, 2013Lexo më shumë

Mourinho nuk dyshoi te Ronaldo

Menaxheri i Chelseat, Jose Mourinho ka thënë se për asnjë moment nuk dyshoi se Cristiano Ronaldo mund të largohet nga Real Madrid, pas lajmit për vazhdimin e kontratës së yllit portugez me gjigantin spanjoll, deri në vitin 2018. Mourinho dhe Ronaldo kaluan dy vjet së bashku në Santiago Bernabeu para largimit të strategut nga Setubal […]...

17 September, 2013Lexo më shumë

Messi, gjysmë jete në Barcelonë

Sot janë bërë saktësisht 13 vjet nga dita që ndryshoi historinë e Barcelonës. Më 17 shtator të vitit 2000, Lionel Messi i shoqëruar nga babai i tij ateroi në aeroportin El Prat, për t’ju nënshtruar provave në Barcelonë, të cilat falë ndihmës nga Charly Rexach, i tejkaloi. Messi, 26-vjeç, sot ka bërë saktësisht gjysmë jete me […]...

17 September, 2013Lexo më shumë

Bale, në shtëpinë e Ozilit

Gareth Bale tashmë e ka zënë pozitën e Mesut Ozilit në formacionin bazë të Real Madridit, kurse tani është shumë pranë të merr edhe shtëpinë e ish yllit të gjigantit spanjoll. Sipas Daily Mail, ish ylli i Tottenhamit dhe partnerja e tij Emma e kanë shikuar pronën, që besohet se vlen rreth 1 milion funte, […]...

17 September, 2013Lexo më shumë

Roma po shkelë

Roma iu bashkua Napolit në krye të tabelës në Serie A duke mposhtur Parmën në udhëtim me rezultat 3-1. Skuadra e trajnerit Rudi Garcia vazhdoi fillimin e mbarë të sezonit duke ruajtur bilancin pozitiv pas tri xhirove të para. Vendasit kaluan të parët në epërsi nëpërmjet golit të mesfushorit Jonathan Biabiany në minutën e 39-të. […]...

16 September, 2013Lexo më shumë

Ronaldo, 32 euro në minutë

Cristiano Ronaldo nënshkroi kontratë të re me Real Madridin deri më 2018, me pagë prej 17 milionë eurosh në vit. Por, nëse i hyjmë më thellë shifrave, do ta kuptojmë më mirë se sa të mëdha do të jenë përfitimet për yllin portugez. Ronaldo do të përfitojë 1.4 milionë euro në muaj, 327 mijë euro […]...

16 September, 2013Lexo më shumë

Ronaldo ishte mediokër

Menaxheri i Neymarit, Wagner Ribeiro ka reaguar pas kritikave të përfaqësuesit të Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes i cili ditë më parë kishte thënë se braziliani nuk ka shans të bëhet i mirë sa portugezi. Ribeiro ka reaguar shpejt duke iu kundërpërgjigjur Mendesit. “Neymar dhe Cristiano e ndajnë datëlindjen e njëjtë, 5 shkurt. Në moshën e […]...

16 September, 2013Lexo më shumë

Ronaldo synon rekordin e Raulit

Pas vazhdimit të kontratës deri më 2018, Cristiano Ronaldo do të synojë të bëhet golashënuesi më i mirë në historinë e Real Madridit, rekord të cilin aktualisht e mbanë legjenda e klubit, Raul Gonzalez Blanco. Me 323 gola në 741 ndeshje, Raul kishte mesatare prej 0.44 golash për ndeshje gjatë 16 vjetësh karrierë në Santiago […]...

16 September, 2013Lexo më shumë

Alves ia ofroi mëlçinë Abidalit

Në futbollin modern ku shumë lojtarë janë të interesuar vetëm për përfitime financiare, fatmirësisht ka edhe të tjerë që japin shembuj të mirë. Eric Abidal ka bërë të ditur se në kohën kur u desh t’i nënshtrohej transplantimit të mëlçisë, bashkëlojtari i tij i atëhershëm nga Barcelona, Dani Alves ia ofroi të tijën. “Marrëdhëniet e […]...

15 September, 2013Lexo më shumë

Real Madrid, shtëpia ime

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo i dha fund spekulimeve rreth rikthimit të tij në Manchester United duke nënshkruar kontratë të re trevjeçare që do ta mbajë atë në klub deri në vitin 2018. Ronaldo, i cili ka shënuar 203 gola në po aq ndeshje pas transferimit të tij në Santiago Bernabeu nga Old Trafford […]...

15 September, 2013Lexo më shumë

Ronaldo vazhdon në Real

Cristiano Ronaldo ka vazhduar kontratën me Real Madridin, ka njoftuar gjiganti spanjoll nëpërmjet një komunikate të publikuar në uebfaqen zyrtare të klubit. Detajet e marrëveshjes së re do të bëhen të ditura gjatë një konference për shtyp në Santiago Bernabeu, në ora 13:45. Në të do të paraqiten ylli portugez dhe presidenti i Realit, Florentino […]...

15 September, 2013Lexo më shumë

Bale-Ronaldo, nuk mjaftojnë

Futbollisti më i shtrenjtë në botë, Gareth Bale, shënoi në debutimin e tij për Real Madridin por nuk arriti t’i ndihmojë skuadrës së tij të dalë fituese nga udhëtimi në Villarreal, ndeshje që përfundoi në barazim 2-2. Skuadra e promovuar në elitë këtë stinor, kishte premtuar se nuk do ta ngre ‘flamurin e bardhë’ përballë […]...

14 September, 2013Lexo më shumë

Sanchez, heroi i Barcelonës

Alexis Sanchez shënoi thellë në minutat shtesë për fitoren e Barcelonës ndaj Sevillas me rezultat 3-2 në Nou Camp. Gjiganti katalan rrezikoi seriozisht të humb bilancin pozitiv në këtë nismë të sezonit në La Liga por sulmuesi kilian u bë hero duke siguruar që pikët e plota të mbeten te skuadra vendase. Në fakt, Barcelona […]...

14 September, 2013Lexo më shumë

Ronaldo, më efikas se Bale

Cristiano Ronaldo, dhe bashkëlojtari i tij i ri nga Real Madrid, Gareth Bale, njihen si ekspertë të goditjeve të lira. Përqindja e efikasitetit të tyre nuk dallon shumë, por portugezi del të jetë më i mirë se uellsiani, ka njoftuar e përditshmja sportive spanjolle As. Ronaldo ka realizuar 19 gola nga goditjet e lira në […]...

14 September, 2013Lexo më shumë

Bale nuk është për Real Madrid

Ish selektori i Gjermanisë, Berti Vogst beson se Gareth Bale nuk duhet të konsiderohet futbollist i nivelit botëror. Ai mendon se ylli uellsian do të vuajë të arsyetojë investimin prej 100 milionë eurosh të paguar për transferimin e tij në Real Madrid gjatë afatit kalimtar të verës nga Tottenham. Bale iu bashkua Realit dhe pritet […]...

14 September, 2013Lexo më shumë

Kërkesa e Ronaldos: Silleni Falcaon

Karim Benzema nuk mjafton për të udhëhequr sulmin e Real Madridit. Kështu thotë….Cristiano Ronaldo. Nga Franca ka ardhur një lajm interesant ku sipas ‘Le10sport’, ylli portugez ka kërkuar nga kryesia e klubit që të sjellë në Santiago Bernabeu, sulmuesin Radamel Falcao. Ish anëtari i Atletico Madridit gjatë afatit kalimtar të verës iu bashkua Monacos. Kërkesa […]...

13 September, 2013Lexo më shumë

Plan B për ‘tiki-taka’

Trajneri i Barcelonës, Gerardo Martino ka komentuar deklaratat e bëra nga mbrojtësi Gerard Pique i cili më herët gjatë kësaj jave kishte thënë se futbollistët e gjigantit katalan ishin bërë skllav të lojës ‘tiki-taka’, nën drejtimin e ish trajnerëve, Pep Guardiola dhe Tito Vilanova. “Nuk ka thënë asgjë keq, e kuptoj të gjorin. Gerard është […]...

13 September, 2013Lexo më shumë

Kujdes Bale, po vjen Ronaldo

Cristiano Ronaldo dhe Gareth Bale janë dy futbollistët më të shtrenjtë në botë. Në fakt, uellsiani e tejkaloi portugezin në këtë kategori kur iu bashkua Real Madridit nga Tottenham Hotspur gjatë afatit kalimtar të verës për rreth 100 milionë euro. Ata u takuan për herë të parë të mërkurën në qendrën stërvitore të gjigantit madrilen […]...

13 September, 2013Lexo më shumë

Iniesta refuzon Barcelonën

Andres Iniesta refuzoi ofertën e parë të Barcelonës për vazhdimin e kontratës, ka njoftuar programi sportiv ‘La Graderia’ në radiostacionin spanjoll Cadena SER. Reprezentuesi spanjoll, gjatë gjithë karrierës së tij anëtar i gjigantit katallan, ka bërë të ditur se nuk i intereson nëse është futbollisti i dytë, i tretë ose i katërti më i paguar […]...

13 September, 2013Lexo më shumë

Bale debuton nesër

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka konfirmuar se përforcimi i ri, Gareth Bale, do të debutojë në duelin kundër Villarrealit të shtunën mbrëma. Ylli uellsian iu bashkua gjigantit spanjoll në ditët e fundit të afatit kalimtar të verës për rekord 100 milionë euro, kurse në mesjavë bëri paraqitjen e tij të parë këtë stinor, […]...

13 September, 2013Lexo më shumë

Frizurat e çuditshme të futbollistëve

Gareth Bale prezantoi fanellën e tretë të Real Madridit për sezonin e ri. Por, vëmendja nuk ishte e tëra tek përforcimi i ri i gjigantit madrilen. Bashkëlojtari i tij Karim Benzema – një prej tre futbollistëve të përcaktuar si model – ra në sy me frizurën e tij të çuditshme. Nëse në kohën e fundit […]...

13 September, 2013Lexo më shumë

Refuzimet e Pogbas

Paul Pogba ka thënë se nuk ishte i interesuar të dëgjojë ofertat nga Chelsea, Arsenal, dhe Milan para transferimit të tij nga Manchester United në Juventus. Talenti francez iu bashkua akademisë së gjigantit anglez më 2009 nga Le Havre por nuk ishte në gjendje të sigurojë vend në ekipin e parë, dhe bëri vetëm tri […]...

13 September, 2013Lexo më shumë

Epoka e Barcelonës ka përfunduar

Epoka e dominimit të Barcelonës në futboll ka përfunduar, sipas legjendës së Bayern Munichut, Oliver Kahn. Gjiganti katalan fitoi tri La Liga, dy tituj në Ligën e Kampionëve dhe dy Copa del Rey nën drejtimin e ish trajnerit Pep Guardiola, i cili tani është në Bayern. Kahn beson se Guardiola do të jetë i aftë […]...

12 September, 2013Lexo më shumë

Neymar, talent i rrallë

Mbrojtësi i Barcelonës, Dani Alves beson se bashkëkombësi i tij Neymar është bekuar me talentin e tij nga Zoti. 21-vjeçari shfaqi një pjesë të potencialit të tij duke shkëlqyer për Brazilin në triumfin në Kupën e Konfederatave gjatë verës, por ende nuk e ka hapur llogarinë e golave në La Ligë me Barcelonën. Megjithatë, Alves […]...

12 September, 2013Lexo më shumë

Po vjen Bale

Tifozë të Real Madridit, më pritni. Gareth Bale ka pranuar se nuk është ende në formën më të mirë fizike, por ka premtuar se shumë shpejt do të jetë në dispozicion të ekipit. Ylli uellsian u bë futbollisti më i shtrenjtë në histori kur iu bashkua gjigantit spanjoll nga Tottenham Hotspur për 100 milionë euro, […]...

12 September, 2013Lexo më shumë

Bale, nuk do të jetë lehtë

Gareth Bale është paralajmëruar se përballet me fillim të vështirë të procesit të adaptimit në Real Madrid. Futbollisti më i shtrenjtë në botë stërviti për herë të parë me bashkëlojtarët e tij të ri të mërkurën dhe pritet të debutojë në duelin kundër Villarrealit të shtunën në kuadër të La Ligës. Cristiano Ronaldo priti Balen […]...

12 September, 2013Lexo më shumë

Ozil kërcënon Perezin

Babai i Mesut Ozilit, Mustafa, ka kërcënuar se do ta paditë presidentin e Real Madridit, Florentino Perez pasi kreu i gjigantit madrilen e përshkroi mesfushorin si “joprofesional dhe i pasionuar me femrat dhe jetën e natës”. Por, babai i mesfushorit gjerman ka reaguar kundër akuzave duke theksuar se Perez u mundua të arsyetojë shitjen e […]...

12 September, 2013Lexo më shumë

Casillas, portieri i vitit 2012

Portieri spanjoll i Real Madridit, Iker Casillas është zgjedhur nga Instituti Ndërkombëtar i Statistikave në Futboll (IFFHS) si portieri më i mirë për vitin 2012. Çmimi është marrë nga portieri i Real Madridit pas ndeshjes miqësore me Kilin. Edhe pse nuk luajti si titullar gjatë muajve të fundit të stinorit të shkuar, Casillas mori çmimin […]...

12 September, 2013Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Turbo Racing 3
  • Play iStunt 2
  • Play Bow Master