La Liga – Page 349 – Lajmi.net

Aktuale

Clos Gomez e drejton derbin Real Madrid – Barcelona

Tashmë dihet se kush do ta drejtojë ndeshjen El Clasico ndërmjet Real Madridit dhe Barcelonës, që do të zhvillohet më 23 mars në Sanriago Bernabeu. Sipas mediave spanjolle, gjyqtar kryesor i ndeshjes më të madhe në botë do të jetë Clos Gomez. Për këtë të fundit, kjo do të jetë hera e tretë që e […]...

6 March, 2014Lexo më shumë

Mourinho: Messi e Ronaldo më të mirët edhe pa Botëror

Gjatë një interviste ekskluzive të dhënë për portalin e Yahoo, e cila e ka nominuar ambasador global të futbollit në vitin 2014, Jose Mourinho ka folur edhe për Lionel Messin, të cilin e kishte rival derisa e udhëhiqte Real Madridin, në tri sezonet që i kaloi në Santiago Bernabeu. “Është i madh, më i madhi. […]...

6 March, 2014Lexo më shumë

Iniesta e do Botërorin

Andres Iniesta ka qenë protagonist i Botërorit 2010, duke e shënuar golin vendimtar të Spanjës, në fitoren 1:0 ndaj Holandës, në finalen e madhe. Mirëpo, mesfushori spanjoll nuk është ngopur me këtë trofe dhe synon që ta përsërisë këtë sukses edhe në Kampionatin Botëror 2014, që do të mbahet në Brazil, pas disa muajsh. “Na […]...

6 March, 2014Lexo më shumë

Henry e mirëpret Puyolin në SHBA

Sulmuesi i New York Red Bulls, Thierry Henry thotë se ish bashkëlojtari te Barcelona, Carles Puyol do të ishte më shumë se i mirëseardhur në Major League Soccer. Veterani i mbrojtjes e konfirmoi gjatë kësaj jave se do ta lë Camp Noun në fnud të sezonin, pasi e kaloi tërë karrierën në Blaugrana. Kurse, sulmuesi […]...

6 March, 2014Lexo më shumë

Casillas e lavdëron Lopezin

Portieri i Real Madridit, Iker Casillas i ka përshëndetur paraqitjet e Diego Lopezit dhe thotë se ish portieri i Sevillës ka kontribuuar në pozitën e klubit gjatë këtij sezoni në La Liga. Pas barazimit 2:2 ndaj rivalëve të Atletico Madrid, ekipi i Carlo Ancelottit gjendet në krye të kampionatit spanjoll me një pikë më shumë […]...

6 March, 2014Lexo më shumë

Iniesta: Mund ta mposhtim Realin në Bernabeu

Andres Iniesta beson se Barcelona mund ta mposht Real Madridin në Santiago Bernabeu, në El Clasicon që do të zhvillohet më 23 mars. Katalunasit gjenden një pikë prapa ‘Los Blancos’ me dy ndeshje sa kanë mbetur, para se skuadra e Gerardo Martinos të përballet me atë të Carlo Ancelottit në Santiago Bernabeu. Iniesta s’ka dyshim […]...

6 March, 2014Lexo më shumë

Futbollistët e Realit e duan pasqyrën

Menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho ka kritikuar futbollistët e Real Madridit duke thënë se ata ishin më tepër të interesuar për pamjen e tyre, sesa fitimin e titujve. Trajneri portugez u largua nga Los Blancos drejt Chelseas në verën e vitit të shkuar pas tri vjetësh qëndrimi në Santiago Bernabeu. Dhe, ai mbeti i pakënaqur […]...

6 March, 2014Lexo më shumë

Urime Ditëlindja Real Madrid

Real Madrid feston 112 vjetorin e themelimit. Gjiganti spanjoll është një prej klubeve më të mëdha në botë, dhe sot mbush 112 vjet ekzistimi, nga takimi i parë i bordit të drejtorëve të aso kohe Madrid Football Club, më 6 mars 1902. Los Blancos shquhen si skuadra me rekord tituj në garën kryesore kontinentale për […]...

6 March, 2014Lexo më shumë

Costa i kënaqur me debutim

Diego Costa pranoi se ishte i kënaqur me debutimin e tij për Spanjën, edhe pse nuk paraqiti kërcënim serioz kundër Italisë. Sulmuesi i Atletico Madridit luajti 90 minutat e plotë në stadiumin e skuadrës së tij derisa Spanja shënoi fitore me rezultat 1:0. Braziliani i natyralizuar ishte i lumtur që luajti për herë të parë […]...

6 March, 2014Lexo më shumë

Goli i Pedros mposht Italinë

Në një ndeshje mjaft të hapur dhe me shumë raste për shënim, u shënua vetëm një gol. Spanja mposhti Italinë 1:0 në miqësoren e zhvilluar në Vicente Calderon në Madrid. Skuadra kampione e botës dhe Evropës mundi Azzurrët, por me mjaft vështirësi. Pjesa e parë nuk solli gola por të dyja ekipet patën mundësi që […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Pique: Ronaldo është djalosh

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique insiston se imazhi publik i Cristiano Ronaldos nuk korrespondon me atë se si është futbollisti i Real Madridit në jetën reale. Përfaqësuesi portugez është kritikuar shpesh për arrogancën e tij në fushën e blertë, ndërsa mbrojtësi spanjoll thotë se CR7 është një djalosh i shoqërueshëm jashtë fushës. “Ai ka qenë […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Puyol: Adios Barcelona

Kapiteni i Barcelonës, Carles Puyol ka njoftuar se do të largohet nga klubi në fund të sezonit, para se të “pushoj” dhe vendos për hapat e mëtutjeshëm. 35-vjeçari, gjatë gjithë karrierës së deritashme ka qenë anëtar i gjigantit katalan, por ka vendosur që të largohet nga klubi, gjatë verës së këtij viti. Puyol në edicionet […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Pique, president i Barcelonës

Sot është një prej futbollistëve kryesor të Barcelonës, por në të ardhmen lehtë mund të ndodh që të ketë një rol sërish të rëndësishëm tek gjiganti katalan. Qendërmbrojtësi Gerard Pique është futbollisti i radhës që pritet të vazhdojë kontratën e tij me Barcelonën, duke konfirmuar të ardhmen e tij në ‘Camp Nou’. Reprezentuesi spanjoll ka […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Vidal ‘tremb’ Barçën e Realin

Arturo Vidal nuk e ka ndërmend të largohet nga Juventusi. Mesfushori kilian është i koncentruar 100 për qind tek ‘Zonja e Vjetër’, duke mos menduar për zërat e fundit, të cilët spekulojnë se Barcelona dhe Real Madridi ia kanë vënë syrin ish futbollistit të Bayer Leverkusenit. “Barcelona dhe Real Madrid? Nuk ka asgjë, është shaka”, […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Costa do të shkëlqejë me Spanjën

Mbrojtësi i Real Madridit, Sergio Ramos beson se bashkëlojtari më i ri te Spanja, Diego Costa do të bëjë gjëra të mëdha në nivelin kombëtar. Sulmuesi me prejardhje braziliane e zgjodhi ‘Stuhinë e Kuqe’, me të cilën do të debutojë të mërkurën kundër Italisë, pas formës së jashtëzakonshme të cilën e shfaqi me Atletico Madridin […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Casillas nuk largohet nga Reali

Iker Casillas do të donte ta përfundojë karrierën në Real Madrid, por e pranoi se kontrata e tij mund të mos vazhdohet nga klubi kryeqytetas. Portieri spanjoll ka luajtur vetëm në Copa del Rey dhe Ligën e Kampionëve me ‘Los Blancos’ këtë sezon, pasi trajneri Carlo Ancelotti e preferon më shumë Diego Lopezin në ndeshjet […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Messi s’do ta kalojë kurrë Maradonën

Ish përfaqësuesi argjentinas, Hector Enrique beson se sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi nuk do ta arrijë kurrë nivelin e Diego Armando Maradonës. 26 vjeçari konsiderohet si njëri prej futbollistëve më të mirë në histori të futbollit, duke e fituar katër herë ‘Topin e Artë’, por Enrique mendon se ‘pleshti’ nuk do të jetë kurrë i […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Khedira kthehet pas 15-20 ditësh

Lajme të mira për Real Madridin. Sami Kherida mund të kthehet shumë shpejtë në dispozicion të trajnerit Carlo Ancelotti. Sipas mediave spanjolle, mesfushori gjerman pritet të zbresë në fushën e blertë në harkun e një muaji që vjen, mos më shpejtë. Këtë e ka konfirmuar edhe trajneri italian. “Rehabilitimi po shkon mjaft mirë. Sami ka […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Barazimi madrilen e gëzoi Sanchezin

Alexis Sanchez beson se barazimi 2:2 në La Liga ndërmjet Atletico Madrid dhe Real Madrid, ishte rezultat perfekt për Barcelonën. Kampioni aktual i Spanjës iu afrua liderit ‘Los Blancos’ në vetëm një pikë, pas fitores 4:1 ndaj Almerias mbrëmë, ndërsa tash katalunasit gjenden dy pikë përpara pozitës së tretë, të cilën e zënë ‘Los Colchoneros’. […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Simeone beson ende në titull

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone insiston se skuadra e tij mbetet në garë për titull të kampionit, përkundër barazimit 2:2 në shtëpi ndaj Real Madridit mbrëmë. Pasi e gjetën veten në disavantazh në fillim, kur shënoi Karim Benzema, ‘Los Colchoneros’ u kthyen furishëm, duke shënuar dy gola me Koke e Gabi. Por, Cristiano Ronaldo […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Barcelona i afrohet Realit

Barcelona i është afruar Real Madridit në një pikë, pas fitores së sigurt që e shënoi ndaj Almerias sonte me rezultat 4:1, në kuadër të xhiros së 26’të të kampionatit spanjoll të futbollit. Alexis Sanchez e ka nisur serinë e golave në minutën e nëntë, ndërsa Lionel Messi e realizoi një super gol në minutën […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Derbi madrilen pa fitues

Derbi madrilen ndërmjet Atleticos dhe Realit nuk ka sjell fitues. Në një ndeshje tensionuese, emocionuese, me plot raste e gola, skuadrat i ndanë pikët, 2:2, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 26’të të La Ligas spanjolle. ‘Los Blancos’ kaluan të parët në epërsi në minutën e tretë falë golit të sulmuesit Karim Benzema. Por, […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Del Bosque u beson Kampionëve

Vicente Del Bosque ka njoftuar se do t’i besojë gjeneratës së suksesshme të futbollistëve, të cilët e ndihmuan të shpallej kampion evropian dhe botëror, për Botërorin 2014. Të premten, 63 vjeçari e publikoi listën e futbollistëve për miqësoren e së mërkurës ndaj Italisë, ndërsa yjet si Fernando Torres, David Villa, Juan Mata e Fernando Llorente, […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Arda: Atletico favorit për derbi

Arda Turan insiston se Atletico Madridi nuk i frikësohet as Barcelonës e as Real Madridit, duke insistuar se ekipi i tij është favorit para derbit madrilen, që do të zhvilloht sonte. Ekipi i Carlo Ancelottit do të udhëtojë sonte drejt Vicente Calderon, për përballjen kryeqytetase, me një avantazh prej tri pikësh momentalisht në La Liga. […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Barcelona për tre tituj

Trajneri Gerardo Martino është kundërpërgjigjur ndaj kritikëve duke insistuar se Barcelona vazhdon të jetë në garë për tre tituj këtë sezon. Gjiganti katalan humbi 3:1 nga Real Sociedad fundjavën e kaluar dhe u rrëzua nga kreu i tabelës ku tani ka tri pikë më pak se Real Madrid. Por, pas fitores 2:0 ndaj Manchester Cityt […]...

1 March, 2014Lexo më shumë

Khedira shërohet për Botëror

Real Madrid i ka dhënë një lajm të mirë Gjermanisë duke njoftuar se Sami Khedira pritet të jetë i gatshëm për lojë para përfundimit të këtij sezoni. Mesfushori dyshohej se nuk do të luajë më në vazhdim të edicionit si dhe do të mungojë në Kampionatin botëror në Brazil pasi këputi ligamentet kruciale në gjurin […]...

1 March, 2014Lexo më shumë

Bale gjen rehatinë

Në dy ndeshjet e fundit të Real Madridit kemi parë “uraganin” Gareth Bale. Kundër Elches, goli i tij erdhi pas një goditje prej mbi 100 kilometrash në orë – kandidat për golin e sezonit – kurse në Gjermani ai e shqeu mbrojtjen e Schalkes, me dy gola dhe një asistim në fitoren 6:1 të Los […]...

1 March, 2014Lexo më shumë

Ronaldo refuzoi Barcelonën

Cristiano Ronaldo refuzoi mundësinë e transferimit në Barcelonë, para se t’i bashkohej Real Madridit, ka njoftuar ish presidenti i klubit, Ramon Calderon. Ylli portugez kaloi në Madrid më 2009 për 94 milionë euro nga Manchester United dhe u bë ikonë në Santiago Bernabeu duke fituar Topin e Artë 2013 pas paraqitjeve fantastike për klubin dhe […]...

1 March, 2014Lexo më shumë

Laudrup për Barcelonën

Drejtuesit e Barcelonës kanë shprehur mbështetjen ndaj trajnerit Gerardo Martino, mirëpo në mediet spanjolle vazhdojnë spekulimet rreth largimit të tij në fund të këtij sezoni. Strategu argjentinas mori drejtimin e gjigantit katalan në fillim të këtij sezoni dhe ka udhëhequr skuadrën me mjaft sukses deri më tani gjatë këtij sezoni. Mirëpo, pasi Barcelona humbi kryesimin […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Barcelona s’ka frikë nga Reali

Adriano thotë se Barcelona nuk ka fare frikë nga rivali i La Ligës, Real Madrid. Kampioni në fuqi është vërshuar nga kritikat së fundmi, pas humbjes 3:1 nga Real Sociedad në xhiron e shkuar që i rrëzoi nga pozita e parë në tabelë, duke u tejkaluar nga Los Blancos. Mirëpo, Adriano pranon se Reali është […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Adios Real Madrid

Isco do të largohet nga Real Madrid në fund të këtij sezoni. Sipas medieve spanjolle, mesfushori ka vendosur të braktis gjigantin spanjoll, vetëm një vit pas transferimit në klub nga Malaga për 30 milionë euro. Isco e nisi mbarë edicionin duke arritur të luajë si titullar në formacionin 4-2-3-1 të Caerlo Ancelottit, duke shënuar pesë […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Maxwell: Neymar ka magji në këmbët e tij

Mbrojtësi i Paris Saint-Germain, Maxwell, ka gjetur kohë për ta lavdëruar bashkëkombësin e tij, Neymar, duke besuar se ky i fundit e ka treguar veten, që prej se iu bashkua Barcelonës nga Santosi, në fillim të sezonit 2013-14. 22 vjeçari së fundmi u kthye pas lëndimit që e la jashtë fushës së blertë një muaj, […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Halilovic shkon në Barcelonë

Talenti kroat, Alen Halilovic ka njoftuar se do t’i bashkohet Barcelonës nga Dinamo Zagreb. Mediat kroate dhe spanjolle kanë shkruar të enjten se Barcelona ishte afër marrëveshjes me talentin kroat, por vetë lojtari e konfirmoi një gjë ët tillë përmes rrjeteve sociale, sot në mëngjes. “Faleminderit Dinamo për gjithçka. Klubi im i parë dhe dashuria […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Pique, edhe katër vjet në Barcelonë

Barcelona pritet ta sigurojë për një periudhë afatgjate, njërin prej lojtarëve më të rëndësishëm të saj. Po flasim për qendërmbrojtësin Gerard Pique, i cili është shumë afër vazhdimit të kontratës me klubin spanjoll. Sipas uebfaqes spanjolle Mundo Deportivo, e afërt me kampionin aktual spanjoll, javën e kaluar, në prag të ndeshjes së Ligës së Kampionëve […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Fabregas: Messi do të kujdeset për Barcelonën

Cesc Fabregas insiston se, spekulimet e fundit se disa lojtarë të Barcelonës janë të pakënaqur me kontributin e Lionel Messit, janë të pavërteta. Katalunasit morën kritika pas humbjes 3:1 në La Liga nga Real Sociedadi fundjavën e kaluar dhe Messi po ashtu nuk shpëtoi pa fjalë. Mirëpo, Fabregas ka thënë se secili lojtar është i […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Villas-Boas ëndërron Barçën e Realin

Andre Villas-Boas e ka pranuar se ëndërron që një ditë ta udhëheq Barcelonën ose Real Madridin. Pasi e mori ‘zanatin’ nga Jose Mourinho, trajneri portugez bëri emër në Academica, më pas në Porto, para se ta merrte në dorë Chelsean, ku dështoi në sezonin e tij të parë në Stamford Bridge. Më pas, ai u […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Monaco arrin marrëveshje me Valdes

E ardhmja e Victor Valdes do të jetë e lidhur me Monacon. Për këtë është e sigurt e përditshmja franceze, L’Equipe. Kjo e fundit ka shkruar mbrëmë për një para kontratë tashmë të nënshkruar nga ana e portierit spanjoll me klubin francez. Mirëpo, në këtë marrëveshje duket se është cekur një klauzolë, e cila e […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Alba mbron Barcelonën

Barcelona është përballur me kritika të ashpra në periudhën e fundit pasi u rrëzua nga kreu i La Ligës. Gjiganti katalan humbi 3:1 nga Real Sociedad në fundjavën e shkuar dhe humbi pozitën e parë në tabelë, duke u tejkaluar nga Real Madrid. Mirëpo, mbrojtësi Jordi Alba i qëndron në mbrojtje skuadrës. “Pas humbjes nga […]...

27 February, 2014Lexo më shumë

Dhjetë humbjet më të thella në Ligën e Kampionëve

Disfata e rëndë e pësuar të mërkurën mbrëma nga Schalke kundër Real Madridit 1:6 në duelin e parë të fazës eliminatore të Ligës së Kampionëve, ka zënë vend në mesin e disfatave më të thella në histori të garës. Skuadra gjermane kapitulloi në përballje me Los Blancos, por së paku mund të ngushëllohet nga fakti […]...

27 February, 2014Lexo më shumë

Barcelona e konfirmon Martinon

E ardhmja e Gerardo Martinos në krye të Barcelonës nuk është vënë në dyshim asnjëherë. Për këtë ka siguruar presidenti aktual i gjigantit katalunas, Josep Maria Bartomeu, i cili siguroi se trajneri argjentinas nuk është në rrezik dhe se do të vazhdojë të drejtojë Lionel Messin me shokë për një periudhë afatgjate. “Jemi mjaft të […]...

27 February, 2014Lexo më shumë

Martino e do Vidalin në Barcelonë

Arturo Vidal është pa dyshim njëri prej futbollistëve më të mirë në futbollin italian. Kjo ka bërë që gjigantët e futbollit evropian t’ia mësyjnë futbollistit kilian. E përditshmja spanjolle Sport ka shkruar se trajneri argjentinas i Barcelonës, Gerardo Martino, e ka veçuar yllin e klubit italian, të cilin dëshiron ta ketë në skuadër sezonin e […]...

27 February, 2014Lexo më shumë

Casillas mposhtet pas 952 minutash

Goli i jashtëzakonshëm nga vija e 16 metërshit nga Klaas-Jan Huntelaar në ndeshjen ndërmjet Schalkes dhe Real Madridit, e zhvilluar mbrëmë, që përfundoi 6:1, i ka dhënë fund pamposhtësisë së Iker Casillas. Në fakt, portieri spanjoll nuk ishte mposhtur plot 952 minuta, me një total prej 10 ndeshjesh, 2 në Ligën e Kampionëve dhe 8 […]...

27 February, 2014Lexo më shumë

Xavi, i frustruar me hapësirën në Barcelonë

Xavi Hernandez e ka shprehur frustrimin e tij për hapësirën që po i jepet, nën drejtimin e Gerardo Martinos. Veteranit të mesfushës i është shkurtuar koha në fushë dhe për këtë, sigurisht se ai nuk është i kënaqur. Mirëpo, 34 vjeçari insiston se nuk do të bëhet kurrë problem rreth statusit të tij të zëvendësuesit. […]...

27 February, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bike Rivals
  • Play Rock Wheels