La Liga – Page 344 – Lajmi.net

Aktuale

Probleme mes Barcelonës dhe Messit

Atmosferë e tensionuar mes Barcelonës dhe Lionel Messit. Sipas të përditshmes sportive spanjolle Marca, palët kanë mosmarrëveshje në përpjekjet për zyrtarizimin e kontratës së re me yllin argjentinas. Presidenti i ri i gjigantit katalan, Josep Maria Bartomeu thuhet se i ka ofruar Messit një kontratë të re me kushte financiare më të vogla se ajo […]...

14 March, 2014Lexo më shumë

Messi, mbreti i së tetës së finales së Championsit

Leo Messi është mbret i së tetës së finales së Ligës së Kampionëve. Ylli argjentinas ka shkëlqyer në këtë fazë në gjashtë sezonet e fundit rresht. Në total, katër herë fituesi i Topit të Artë realizoi 13 gola në këtë fazë, që nga sezoni 2008/09. Viktimat e tij kanë qenë Lyoni, Stuttgarti, Arsenali, Bayer Leverkuseni, […]...

14 March, 2014Lexo më shumë

Fabregas: Barcelona mund t’i fitojë tre trofetë

Cesc Fabregas ka insistuar se Barcelona mbetet favorite për ta fituar Ligën e Kampionëve, La Ligan dhe Copa del Rey, përkundër formës në rënie e sipër të kohëve të fundit. Gjiganti katalunas hasi në vështirësi për t’i fituar ndeshjes e fundit, duke i humbur dy nga tri ndeshjet e fundit në La Liga, duke ia […]...

14 March, 2014Lexo më shumë

Song mund të kthehet në Arsenal

Alex Song është i gatshëm të kthehet në Arsenal gjatë verës. Për këtë është i bindur portali anglez, Football Direct News. Mesfushori kamerunas, ditë më parë e kishte pranuar se dëshiron të kthehet në Preimerligë, por nuk e kishte përjashtuar mundësinë që të transferohet në Itali. Arsenali mund të jetë skuadra e tij e re […]...

14 March, 2014Lexo më shumë

Japonia kurorëzon Ronaldon

Një çmim i ri për Cristiano Ronaldon. Fituesi i Topit të Artë 2013, është konfirmuar si futbollisti më i mirë në botë nga Asociacioni i Futbollistëve Profesionistë të Japonisë. Ylli i Real Madridit mposhti bindshëm konkurrencën e paraqitur nga Lionel Messi, Zlatan Ibrahimovic dhe Franck Ribery, duke marrë shumicën e votave të futbollistëve japonezë, në […]...

13 March, 2014Lexo më shumë

Bale kritikon Premierligën

Ylli i Real Madridit, Gareth Bale ka pranuar se mbeti i befasuar nga aftësia teknike e secilit futbollist në La Ligë duke shpjeguar se në Spanjë “nuk ka topa të gjatë si në Angli”. Reprezentuesi uellsian iu bashkua Los Blancos nga Tottenham gjatë verës së vitit të kaluar për rekord 100 milionë euro dhe pas […]...

13 March, 2014Lexo më shumë

Camacho: Neymar ka më shumë presion sesa Bale

Ish futbollisti dhe trajneri i Real Madridit, José Antonio Camacho insiston se ylli brazilian i Barcelonës, Neymar, ka më shumë presion sesa ylli uellsian i ‘Los Blancos’, Gareth Bale. “Ata duhet t’i bëjnë performancat më të mira. Neymarit i nevojitet ta shtojë peshën, ndërsa Brazili pret nga ai të jetë fytyra kryesore e Botërorit. Bale […]...

13 March, 2014Lexo më shumë

Pepe: Duhet të kemi respekt për Schalken

Mbrojtësi i Real Madridit, Pepe ka folur për ndeshjen e kthimit të së tetës së finales së Ligës së Kampionëve ndaj Schalkes, e cila do të zhvillohet sonte në stadiumin Santiago Bernabeu. Skuadra ‘Los Blancos’ e kishte fituar duelin e parë në Gjermani me rezultat 6:1 dhe shihet si favorit për të kaluar në çerekfinale […]...

13 March, 2014Lexo më shumë

Lopez: Luftojmë me Barçën për tre trofetë

Portieri i Real Madridit, Diego Lopez insiston se gjiganti madrilen do të luftojë me Barcelonën për të gjithë trofetë që janë në lojë, përfshirë këtu Ligën e Kampionëve, La Ligan dhe Copa del Rey. El Clasico do të zhvillohet pas 10 ditësh dhe aty pritet të vendoset shumëçka rreth titullit të kampionit në kampionatin spanjoll […]...

13 March, 2014Lexo më shumë

Katër El Clasico për 25 ditë?

Shorti i çerekfinales së Ligës së Kampionëve, i cili do të hidhet më 21 mars, mund ta nis një ‘maratonë’ të El Clasico ndërmjet Real Madridit dhe Barcelonës. Në total, mund të zhvillohen katër super ndeshje në mes të gjigantëve spanjollë, në harkun e vetëm 25 ditëve. Përballja e parë, e vlefshme për xhiron e […]...

13 March, 2014Lexo më shumë

Rekordmeni Messi

Lionel Messi ka shënuar më shumë se çdo futbollist tjetër në Ligën e Kampionëve për një klub, pasi realizoi ndaj Manchester Cityt në ndeshjen e kthimit të së tetës së finales në Camp Nou mbrëmë. Mbajtësi i rekordit të golave në Ligën e Kampionëve, Raul Gonzalez, kishte shënuar 66 gola me Real Madridit, ndërsa ai […]...

13 March, 2014Lexo më shumë

Messi: Barcelona e vërtetë

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi ka thënë se dueli i kthimit kundër Manchester Cityt dhe fitorja 2:1 në Camp Nou trefoi fytyrën e vërtetë të skuadrës katalane. Ylli argjentinas shënoi njërin nga golat që ia siguruan Barcelonës fitoren dhe kualifikimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. “Pas dy lëshimeve shumë serioze në La Ligë, në […]...

12 March, 2014Lexo më shumë

Xavi i gëzohet kualifikimit

Mesfushori i Barcelonës, Xavi Hernandez u nda i kënaqur nga paraqitja e ekipit në fitoren 2:1 ndaj Manchester Cityt në Camp Nou me çka gjiganti katalan konfirmoi kualifikimin për në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Barcelona kishte fituar edhe ballafaqimin e parë në Etihad me rezultat 2:0, por fitoi edhe ndeshjen e kthimit duke mos […]...

12 March, 2014Lexo më shumë

Barcelona në çerekfinale, Man City në shtëpi

Barcelona mposhti Manchester Cityn edhe në ndeshjen e kthimit në Camp Nou dhe kaloi në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Gjiganti katalan fitoi 2:1, dhe rezultatin e përgjithshëm 4:1. Dueli nisi menjëherë me polemika. Lionel Messi u rrëzua në zonë në një rast që lehtë ka mundur të akordohej penallti për vendasit, që më vonë […]...

12 March, 2014Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Barcelona – Man City

Barcelona dhe Manchester City kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen që do të fillojë në ora 20:45 në Camp Nou, dhe do të sjellë emrin e një tjetër çerekfinalisti në Ligën e Kampionëve. Gjiganti katalan ka avantazh prej dy golave nga dueli i parë në Etihad dhe ka bërë vetëm një ndryshim nga formacioni bazë […]...

12 March, 2014Lexo më shumë

Song e Alves nuk janë Neymar

Dikush mundet, dikush jo. Kjo vlen edhe një një klub të madh si Barcelona. Në stërvitjen e fundit të gjigantit katalan para ballafaqimit me Manchester Cityn në Camp Nou, në kërkim të çerekfinales në Ligën e Kampionëve, sulmuesi brazilian Neymar ka bërë disa veprime të mahnitshme teknike me topin. Bashkëlojtarët e tij Alex Song dhe […]...

12 March, 2014Lexo më shumë

Pepe kundër Mourinhos

Pepe i është kundërpërgjigjur ish trajnerit Jose Mourinho pasi menaxheri i Chelseas theksoi se futbollistët e Real Madridit “kalojnë kohë të gjatë duke u shikuar para pasqyrës”. 51-vjeçari kaloi tri vite në drejtim të Los Blancos, para largimit nga klubi në fund të sezonit të shkuar. Ai e shfrytëzoi rastin për të kritikuar ish futbollistët […]...

12 March, 2014Lexo më shumë

Diego Costa: Nuk ishte lehtë

Edhe pse Atletico Madrid e mposhti Milanin 4:1, Diego Costa insiston se skuadra nuk e pati lehtë në ballafaqimet kundër Milanit në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve. Reprezentuesi spanjoll shënoi golin e fitores në duelin e parë në San Siro dhe shtoi dy të tjerë në Vicente Calderon duke inspiruar Atleticon drejt çerekfinales. […]...

11 March, 2014Lexo më shumë

Atletico rrëzon Milanin

Atletico Madrid e eliminoi Milanin dhe u kualifikua në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Skuadra e trajnerit Diego Simeone mposhti Rossonerët 4:1 në ndeshjen e kthimit në Vicente Calderon dhe me plot meritë hyri në mesin e tetë skuadrave më të mira të kontinentit, për herë të parë pas 17 vjetësh. Atletico kishte fituar edhe […]...

11 March, 2014Lexo më shumë

Ancelotti e do Pogban

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka pranuar se është i interesuar për transferimin e mesfushorit të Juventusit, Paul Pogba. 20-vjeçari është bërë i shumëkërkuar pas paraqitjeve fantastike me Bianconerët, pas transferimit nga Manchester United më 2012. Reprezentuesi francez spekulohet se kërkohet edhe nga kampioni i Ligue 1, Paris Saint-Germain, mirëpo Real Madrid ka konfirmuar […]...

11 March, 2014Lexo më shumë

Kandidatët e Barcelonës

Barcelona deri më tani gjatë këtij sezoni nuk ka shfaqur vazhdimësi të mirë dhe lojën e saj me të cilën në të kaluarën ka ditur të dominojë ndaj kundërshtarëve. Andaj, së fundmi qarkullojnë spekulime se Gerardo Martino do të largohet nga posti i trajnerit në fund të këtij sezoni. Po ashtu, tani kanë filluar të […]...

11 March, 2014Lexo më shumë

13 lojtarë të Realit shënuan këtë sezon

Nuk ka dyshim se më së shumti gola te Real Madridi ka shënuar treshja ‘BBC’, e cila përbëhet nga Cristiano Ronaldo, kryeshënuesi, Gareth Bale dhe Karim Benzema. Por, tre të lartpërmendurit nuk janë të vetmit që kanë realizuar në këtë sezon të pasur me gola për ‘Los Blancos’. Madje, pas golit që e realizoi Marcelo […]...

11 March, 2014Lexo më shumë

Cristiano Ronaldo mister 40 golëshi

Cristiano Ronaldo i është afruar shifrës së 40 golave me Real Madridin këtë sezon. Tre muaj pa përfunduar sezoni, është më e lehtë të thuhet se do të arrijë në kuotën e 50 golave, sesa 40, pasi për ta arritur këtë të dytën i nevojiten vetëm edhe dy, ngase deri tash ka shënuar 38. Për […]...

11 March, 2014Lexo më shumë

Pika më e ulët në karrierën e Messit

Lionel Messi e ka arritur pikët më të ulët në karrierë. Ylli argjentinas nuk po e gjen assesi formën e dikurshme dhe kjo ka ndikuar të bie edhe loja e Barcelonës. “Pika më e ulët e Messit”. Ky është titulli i së përditshmes spanjolle Marca, sipas së cilës, ky është sezoni më i dobët në […]...

11 March, 2014Lexo më shumë

Alexis: Barcelona ende i synon tre trofetë

Alexis Sanchez mbetet optimist për gjasat e Barcelonës për t’i fituar tre trofe këtë sezon, kundër humbjes 1:0 nga Valladolidi fundjavën që shkoi. Kampioni aktual spanjoll gjendet në pozitën e tretë në tabelë pas humbjes së papritur, por sulmuesi kilian insiston se ekipi i tij është i vendosur ta mbrojë titullin në La Liga dhe […]...

11 March, 2014Lexo më shumë

Klose shpreson të jetë në Botëror

Miroslav Klose shpreson ta shijojë Botërorin ‘Brazil 2014’. Sulmuesi gjerman këtë sezon është përballur me probleme fizike dhe nuk mundi ta ndihmonte Lazion, siç bëri dy sezonet e kaluar. Por, kjo nuk e pengon veteranin gjerman që të shpresojë se selektori Joachim Loew do ta ftojë për kompeticionin që do të mbahet këtë verë në […]...

10 March, 2014Lexo më shumë

Ronaldo i ka shënuar 33% të golave të Realit

Cristiano Ronaldo ka qenë protagonist edhe në ndeshje me Levanten në fundjavë, duke realizuar gol me kokë, në fitoren 3:0. Ylli portugez me të vërtetë është në kulmin e karrierës. 29 vjeçari i ka realizuar 24 gola këtë sezon në La Liga, duke qëndruar në krye të realizatorëve. Ish futbollisti i Manchester Unitedit u shkëput […]...

10 March, 2014Lexo më shumë

Courtois do të mbrojë për Realin

Thibaut Courtois është njëri prej portierëve më stabilë në botë për momentin. Portieri belg është i huazuar nga Chelsea në Atletico Madrid në sezonet e fundit, duke shfaqur paraqitje impresionuese me ‘Los Colchoneros’. Sipas të përditshmes spanjolle Cadena SER, Courtois do ta mbyll këtë sezon në Atletico Madrid, për t’u rikthyer gjatë verës në Chelsea, […]...

10 March, 2014Lexo më shumë

Ronaldo është super pasaniku i futbollit

Cristiano Ronaldo është futbollisti më i pasur në botë. Kjo të paktën sipas listës së publikuar nga uebfaqja goal.com, e cila e lë argjentinasin e Barcelonës, Lionel Messi në pozitën e dytë. Ylli portugez i Real Madridit ka një pasuri prej 148 milionë eurosh, ndërsa katër herë fituesi i Topit të Artë, në konton e […]...

10 March, 2014Lexo më shumë

Ancelotti kërkon fitore të njëpasnjëshme

Carlo Ancelotti ka këshilluar Real Madridin të mbetet i fokusuar, pas shkëputjes në La Liga. ‘Los Blancos’ u treguan të fuqishëm përballë Levantes në Santiago Bernabeu, ndërsa golat e Cristiano Ronaldos, Marcelos dhe autogolit të Nikos Karabelas, ia siguruan një fitore të rëndësishme ekipit madrilen. David Navarro u ndëshkua me karton të kuq për mysafirët, […]...

10 March, 2014Lexo më shumë

Puyol është humbje e madhe për Barcelonën

Ish mesfushori i Barcelonës, Edgar Davids beson se largimi i Carles Puyolit në fund të sezonit do të thotë një humbje e madhe për gjigantin katalunas. Holandezi kishte luajtur përkrah Puyolit gjatë kohës sa luajti në këtë klub, në pjesën e dytë të sezonit 2003-04 dhe ka shtuar se ish përfësuesi spanjoll është njëra prej […]...

9 March, 2014Lexo më shumë

Shkëputet Reali

Real Madridi është shkëputur në tabelë, pas fitores së thellë që e regjistroi ndaj Levantes me rezultat 3:0. Cristiano Ronaldo e nisi serinë e golave të gjigantit madrilen në minutën e 11’të, ndërsa më pas shënuan edhe Marcelo (49’) e Nikos Karabelas (81’) autogol. Duhet cekur se ‘Los Blancos’ luajtën me një lojtar më pak […]...

9 March, 2014Lexo më shumë

Khedira pranë rikthimit

Mesfushori i Real Madridit, Sami Khedira shpreson që të kthehet në stërvitje me ekipin pas disa javësh, pas lëndimit të rëndë që e kishte pësuar në gju. Përfaqësuesi gjerman ka munguar nga 9 nëntori, pas kryqëzimit të ligamenteve të gjurit, por ai është optimist se mund t’i zë ndeshjet e fundit të sezonit 2013-14. “Është […]...

9 March, 2014Lexo më shumë

Dy klube angleze pas Ramosit

Dy klube të njohura nga Premierliga janë të gatshme t’i shpenzojnë milionat, për mbrojtësin e Real Madridit, Sergio Ramos. Lajmin e ka bërë të ditur menaxheri i futbollistit spanjoll, respektivisht vëllai i tij, Rene Ramos. Mirëpo, duket se ish futbollisti i Sevillas nuk e ka ndërmend të lëviz nga kryeqyteti spanjoll, pasi ka kontatë me […]...

9 March, 2014Lexo më shumë

Barcelona e tmerrshme

Barcelona është futur në një periudhë absolutisht të tmerrshme. Gjithçka u prish në një sezon që dukej i mbushur me lule. E zeza për gjigantin katalunas nisi kur u morën vesh ‘dallaveret’ që ishin bërë gjatë blerjes së futbollistit brazilian, Neymar. Në planin social, qetësia ishte absolute. Mirëpo, pas dorëheqjes së presidentit Sandro Rosell, gjërat […]...

9 March, 2014Lexo më shumë

Villa: Atletico i ka për obligim fitoret

Sulmuesi i Atletico Madridit, David Villa thotë se skuadra e tij e ka për obligim ta fitojë çdo takim, pas fitores 2:0 ndaj Celta Vigos. Ish futbollisti i Barcelonës e udhëhoqi ekipin e Diego Simeones në krye të La Ligas, pasi realizoi dy gola në Galicia, ndërsa klubi kryeqytetas spanjoll e shfrytëzoi gabimin e Barcelonës […]...

9 March, 2014Lexo më shumë

Monaco transferon Valdesin

Monaco ka siguruar shërbimet e portierit të Barcelonës, Victor Valdes. Sipas të përditshmes spanjolle El Confidential, gardiani i gjigantit katalan ka arritur marrëveshje me klubin nga Ligue 1 dhe në fund të këtij sezoni do të transferohet tek skuadra e trajnerit Claudio Ranieri, si futbollist i lirë pas skadimit të kontratës me Barcelonën. Valdes, edhe […]...

8 March, 2014Lexo më shumë

Atletico merr kryesimin në La Ligë

Atletico Madrid e shfrytëzoi humbjen e befasishme të Barcelonës nga Real Valladolit, duke mposhtur në udhëtim Celta Vigon me rezultat 2:0, dhe u ngjit mbi gjigantin katalan, dhe rivalin e qytetit, Real Madrid, që ka një ndeshje më pak të zhvilluar. Pjesa e parë nuk solli gola, por në të dytën, sulmuesi David Villa shënoi […]...

8 March, 2014Lexo më shumë

Rama me Messin

Valdet Rama me Real Valladolidin e tij njëherë mposhti Barcelonën me rezultat minimal 1:0, e pastaj takoi yllin e katalanëve, Lionel Messi në zhveshtore. Sulmuesi kosovar është tifoz i gjigantit katalan, por sot ai dhe skuadra e tij ishin të pamëshirshëm duke ia shkaktuar kampionit në fuqi një humbje minimale, por shumë të rëndë për […]...

8 March, 2014Lexo më shumë

Valladolidi i Ramës befason Barcelonën

Valladolid realizoi fitore të madhe duke mposhtur Barcelonën me rezultat 1:0. Gjiganti katalan konfirmoi se është larg nga forma e dëshiruar dhe pësoi një disfatë që mund t’i kushtoj shtrenjtë në garë për titullin e kampionit në La Ligë. Mesfushori italian Fausto Rossi shënoi në minutën e 17’të, atë që doli të jetë goli i […]...

8 March, 2014Lexo më shumë

Messi e Ronaldo? Më mirë Suarez

Mesfushori i Atletico Madridit, Koke ka thënë se futbollisti të cilin do të dëshironte ta kishte për bashkëlojtar, është sulmuesi i Liverpoolit, Luis Suarez, edhe pse pranoi se uruguaiani do të ishte tepër i shtrenjtë për klubin madrilen. Suarez ka shkëlqyer për Reds këtë sezon duke shënuar 24 gola. Dhe, i pyetur se kënd do […]...

8 March, 2014Lexo më shumë

Reali s’ka nevojë për Vidalin

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka insistuar se ekipi i tij nuk ka nevojë ta transferojë mesfushorin e Juventusit, Arturo Vidal. Mesfushori kilian flitet se mund të përfundojë në Spanjë gjatë verës, pas eksperiencës së suksesshme tek Bianconeri, me gjigantët e La Ligas, Real Madrid dhe Barcelonës, që thuhet se kanë shprehur interesim për […]...

7 March, 2014Lexo më shumë

Zidane: Ronaldo s’ka limite

Zinedine Zidane e ka çuar në qiell Cristiano Ronaldon. Legjenda e futbollit francez mendon se ylli portugez nuk ka limite dhe se, pa dyshim, është futbollisti më i mirë në botë për momentin. 29 vjeçari e fitoi ‘Topin e Artë’ në janar, pas një viti të jashtëzakonshëm me Real Madridin dhe Përfaqësuesen e Portugalisë, duke […]...

7 March, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Bubble Trouble
  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals