La Liga – Page 334 – Lajmi.net

Aktuale

Simulimi i Courtois

Atletico Madrid pas 14 vjetësh arriti të fitojë një ndeshje kundër rivalit të qytetit Real Madrid në Santiago Bernabeu, por edhe pse nuk pati nevojë të bënte shumë intervenime, në këtë sukses u ‘shqua’ portieri, Thibaut Courtois. Në minutën e fundit shtesë, Courtois u përcaktua të simulojë me qëllim që të vjedh kohë dhe ndihmojë […]...

30 September, 2013Lexo më shumë

Messi mungon dy-tri javë

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi do të mungojë deri në tri javë pas dëmtimit në kofshën e këmbës së djathtë në fitoren 2-0 ndaj Almerias të shtunën. Lëndimi i futbollistit më të mirë në botë e pamundëson atë të luajë kundër Celticut në kuadër të Ligës së Kampionëve të martën. Messi, 26-vjeç, shënoi njërin prej […]...

29 September, 2013Lexo më shumë

Reali i dobët

Cristiano Ronaldo ka pranuar se Real Madrid nuk ka të drejtë të ankohet pas humbjes 1-0 nga Atletico Madrid në Santiago Bernabeu të shtunën mbrëma. Goli nga Diego Costa në minutën e 11-të doli të jetë vendimtar për Atleticon që fitoi derbin e parë nga viti 1999. Ronaldo refuzoi të jap shpjegime për humbjen dhe […]...

29 September, 2013Lexo më shumë

Madridi i Atleticos

Atletico Madrid fitoi derbin e qytetit kundër Real Madridit në Santiago Bernabeu duke e ndjekur hap pas hapi Barcelonën, që ka fituar shtatë duelet e para të stinorit të ri në La Ligë. Skuadra e trajnerit Diego Simeone shënoi fitore të madhe në shtëpinë e Los Blancos, të cilëve nuk u doli në ndihmë as […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Barcelona, 100% fitore

Barcelona s’ka të ndalur. Gjiganti katalan fitoi edhe duelin e shtatë të njëpasnjëshëm në edicionin e ri të La Ligës, duke mposhtur në udhëtim Almerian me rezultat 2-0. Por, fitorja erdhi me një çmim, Lionel Messi pësoi një lëndim muskulor dhe nuk arriti të qëndrojë në fushë për gjithë 90 minutat. Ylli argjentinas e kaloi […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Valdes, ‘gishtin’ Piques

Janë shokë, luajnë në të njëjtin ekip dhe Kombtare, por nganjëherë ndodh të përplasen. Portieri i Barcelonës, Victor Valdes u përplas me mbrojtësin Gerard Pique gjatë fitores 4-1 kundër Real Sociedadit në mesjavë. Diskutimi mes tyre duket se erdhi për shkak të një pasimi prapa, dhe Valdes ia tregoi Piques se çka mendoi për të, […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

S’ka pushim për Messin

Lionel Messi pritet të ftohet nga Argjentina për ndeshjen e ardhshme kualifikuese për Kampionatin botëror 2014, edhe pse ekipi ka siguruar pjesëmarrjen për në garën që do të zhvillohet vitin e ardhshëm në Brazil. Së fundmi, ishte raportuar se Argjentina do të lejojë sulmuesin e Barcelonës të pushojë, por nuk duket të jetë ashtu, ka […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Ndëshkohet ‘gjyqtari i Realit’

Cesar Muniz Fernandez, gjyqtari që u fajësua se ia ‘dhuroi’ Real Madridit fitoren ndaj Elches 2-1 të mërkurën, është ndëshkuar për mënyrën se si ndau drejtësinë në duelin në fjalë. Muniz akordoi një penallti të dyshimtë për Realin në minutën e 96-të të ndeshjes të cilën në gol të fitores e shndërroi Cristiano Ronaldo. Vendimi […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Messi kampion, Messi president

Futbollisti më i mirë në botë, Lionel Messi u paraqit të premten në gjykatë, në seancën e parë dëgjimore e cila e ngarkon me akuzën se së bashku me babain, Jorge, fshehën mbi 4 milionë euro nga tatimi. Ylli i Barcelonës me buzëqeshje në fytyrë u paraqit në një gjykatë në Gava, qytet i vogël […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Biri i Vilanovas, stërvitet me Barcelonën

Adria Vilanova, biri 16-vjeç i ish trajnerit Tito dhe futbollist i ekipit B të Barcelonës, ka stërvitur me ekipin e parë të gjigantit katalan. Ai, së bashku me Dan Seguran dhe Roger Rieran, kompletuan grupin e skuadrës seniore të trajnerit Gerardo Martino, ka njoftuar uebfaqja zyrtare e Barcelonës. Kapiteni Carles Puyol, i cili mungoi për […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Mandzukic, dëshirë e Realit

Disa ditë më parë, Mario Mandzukic shprehu gatishmërinë të pensionohet në Bayern Munich. Por, sipas menaxherit të njohur, Francois Gallardo, ylli kroat është në listën e objektivave të Real Madridit. Agjenti i FIFA-së, ishte mysafir në emisionin sportiv Punto Pelota ku shprehu krenarinë e tij pasi ishte i pari që njoftoi për transferimin e Gareth […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Spanja fton Costan

Federata spanjolle e Futbollit (RFEF) shpreson që gjatë kësaj jave të marrë leje nga FIFA, për të ftuar sulmuesin e Atletico Madridit, Diego Costa. Futbollisti, i lindur në Lagarto (Brazil), ishte ftuar nga strategu i Brazilit, Luiz Felipe Scolari për miqësoret kundër Italisë dhe Rusisë të mars. 24-vjeçari ka luajtur vetëm pesë minuta, kurse mbeti […]...

26 September, 2013Lexo më shumë

Reali e “vodhi” fitoren

Mbrojtësi i Elches, Edu Albacar tha se Real Madrid “vodhi” fitoren 2-1, pas penalltisë së realizuar nga Cristiano Ronaldo në minutën e 96-të. Reali kishte kaluar në epërsi nëpërmjet yllit portugez i cili kishte shënuar nga goditja e lirë para se Richmond Boakye të barazonte rezultatin në minutën e 91-të. Por, disa sekonda para fundit, […]...

26 September, 2013Lexo më shumë

Reali fitoi falë gjyqtarit

Të përditshmet spanjolle u shfaqën njëzëri duke akuzuar gjyqtarin Muniz Fernandez për “ndihmë” ndaj Real Madridit në fitoren 2-1 ndaj Elches të mërkurën mbrëma në duelin e vlefshëm për xhiron e gjashtë në La Ligë. Gjiganti spanjoll fitoi falë penalltisë së akorduar në minutat shtesë, e që ishte mjaft e debatueshme. Por, Fernandez u kritikua […]...

26 September, 2013Lexo më shumë

Komedi dhe teatër

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique dhe anëtari i Real Madridit, Alvaro Arbeloa janë përfshirë në një përplasje pas fitores mes polemikave të gjigantit madrilen ndaj Elches të mërkurën mbrëma. Mysafirët arritën të fitojnë duelin me rezultat të ngushtë 2-1, por vetëm falë një penalltie të diskutueshme që iu akordua në favor në minutat e fundit […]...

26 September, 2013Lexo më shumë

Ronaldo shpëton Realin

Cristiano Ronaldo u bë edhe njëherë hero i Real Madridit duke udhëhequr skuadrën e tij drejt fitores 2-1 në udhëtim te Elche, në duelin e vlefshëm për xhiron e gjashtë në La Ligë. Në ndeshjen me përfundim dramatik, gjiganti madrilen mori pikët e plota, vetëm pas heroizmit të yllit portugez në minutat e fundit të […]...

25 September, 2013Lexo më shumë

Ronaldo lavdëron Ronaldon

Ish ylli i Real Madridit dhe Kombëtares braziliane, Ronaldo ka thënë se Cristiano Ronaldo është bërë “futbollist i kompletuar” pas transferimit të tij në Santiago Bernabeu. 28-vjeçari ka shënuar 208 gola në 205 paraqitje për Los Blancos pas ardhjes në klub nga Manchester United më 2009 për 94 milionë euro. Emnaku i tij, tre herë […]...

25 September, 2013Lexo më shumë

Messi-Martino, s’ka problem

Lionel Messi ka insistuar se nuk ka asnjë problem me trajnerin e Barcelonës, Gerardo Martino pas zëvendësimit të tij në ndeshjen kundër Real Sociedadit të martën. Golat nga Neymar, Messi, Sergio Busquets dhe Marc Bartra e udhëhoqën gjigantin katalan drejt fitores së gjashtë pas po aq xhirosh në La Ligë, duke mundur 4-1 Real Sociedadin. […]...

25 September, 2013Lexo më shumë

Casillas nuk largohet

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez ka bërë të ditur se do të jetë e “vështirë” që Iker Casillas të largohet nga klubi gjatë afatit kalimtar të janarit. Los Blancos kanë filluar sezonin e ri me Diego Lopezin si portier i parë, njësoj siç përfundoi stinori i shkuar nën drejtimin e Jose Mourinhos. Edhe trajneri […]...

25 September, 2013Lexo më shumë

Goli e gëzon Neymarin

Sulmuesi i Barcelonës, Neymar është shprehur i lumtur me golin e tij të parë në La Ligë në fitoren 4-1 ndaj Real Sociedadit të martën. Gjiganti katalan kaloi në epërsi pas pesë minutash lojë falë shënimit të brazilianit, goli i tij i parë në Kampionatin spanjoll pas transferimit në Nou Camp gjatë afatit kalimtar të […]...

25 September, 2013Lexo më shumë

Atletico Madrid sikur Barcelona

Atletico Madrid po e përcjell hap pas hapi Barcelonën në kreun e tabelës në La Ligë. Skuadra madrilene mposhti Osasunën me rezultat 2-1 dhe njësoj sikurse gjiganti katalan, ka bilanc pozitiv pas gjashtë xhirosh në La Ligë. Diego Costa po vazhdon të e zëvendësojë me sukses Radamel Falcaon, i cili u largua nga klubi gjatë […]...

24 September, 2013Lexo më shumë

Barcelona perfekte

Barcelona mposhti Real Sociedadin me rezultat të thellë 4-1, për fitoren e gjashtë nga po aq ndeshje të edicionit të ri të La Ligës. Përforcimi i ri Neymar realizoi golin e tij të parë në Kampionatin spanjoll, kur kaloi ekipin e tij në epërsi në minutën e pestë. Kurse, vetëm tre minuta më vonë Lionel […]...

24 September, 2013Lexo më shumë

Çka ka Iniesta?

Andres Iniesta ka bërë një fillim të pazakontë të sezonit. Ai ende nuk është paraqitur në nivelin e tij. Duke pasur parasysh rëndësinë e tij në ekip, ai konsiderohet si futbollisti kryesor i Barcelonës, pas Lionel Messit, por ylli spanjoll duket disi i ngecur, shkruan e përditshmja sportive spanjolle Marca. Nga pesë ndeshjet e deritashme […]...

24 September, 2013Lexo më shumë

Bale, gati për derbi

Gareth Bale nuk do të luajë për Real Madridin në ndeshjen kundër Elches të mërkurën, por pritet të jetë në dispozicion të shtunën për derbin e qytetit kundër Atletico Madridit në Santiago Bernabeu, ka njoftuar trajneri Carlo Ancelotti. Ylli uellsian, futbollisti më i shtrenjtë në botë pas kalimit në Real Madrid për 100 milionë euro […]...

24 September, 2013Lexo më shumë

Bilanci perfekt, Martino nën dyshim

Edhe pse futbollistët e Barcelonës në edicionin e ri të La Ligës kanë shënuar pesë fitore në pesë ndeshjet e para, opinioni i gjerë në Spanjë ka filluar të debatojë rreth asaj se skuadra nuk është më dominuese në posedimin e topit. Debatin e nxiti statistika e ndeshjes Rayo Vallecano-Barcelona në fundjavë ku vendasit kishin […]...

24 September, 2013Lexo më shumë

Bale kushtoi lirë

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez beson se klubi nga Santiago Bernabeu nuk e pagoi shtrenjtë blerjen e Gareth Bale nga Tottenham. Gjiganti spanjoll shpenzoi rekord 100 milionë euro për të blerë yllin uellsian nga klubi londinez. Por, Perez beson se Real nuk e bleu shtrenjtë Balen. “Bale erdhi në Madrid relativisht lirë”, deklaroi Perez […]...

24 September, 2013Lexo më shumë

Valdes, mbret i penalltive

Ka paralajmëruar se do të largohet nga Barcelona në fund të këtij sezoni kur edhe do t’i skadojë kontrata me klubin, por vazhdon të tregojë përkushtim maksimal në fushë. Victor Valdes shkëlqeu me paraqitjet e tij në dy ndeshjet e javës së kaluar kundër Ajax Amsterdamit në Ligën e Kampionëve dhe Rayo Vallecanos në La […]...

23 September, 2013Lexo më shumë

Mos qaj për mua, Hugo Sanchez

Cristiano Ronaldo është makinë e golave. Ylli portugez s’ka të ndalur dhe e ka filluar furishëm edicionin e ri. Me dy golat që realizoi mbrëmë në duelin kundër Getafes (4-1), ai ka arritur në kuotën 209, duke tejkaluar të madhin Hugo Sanchez, i cili ishte realizatori i pestë më i mirë në histori të gjigantit […]...

23 September, 2013Lexo më shumë

Neymar, cak i kundërshtarëve

Neymar është objektivi numër një i kundërshtarëve të Barcelonës. Edhe pse Lionel Messi po ashtu nuk kalon lehtë gjatë ndeshjeve, braziliani është duke u pësuar trefish më tepër ndërhyrje të palejueshme se ylli argjentinas. Ish futbollisti i Santosit ka pësuar gjithsejtë 23 sosh, për dallim nga 7 të Messit. Argjentinasi ka bilanc të njëjtë me […]...

23 September, 2013Lexo më shumë

Reali e ‘harroi’ Suarezin

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez ka bërë të ditur se gjiganti spanjoll nuk do të hidhet në kërkim të Luis Suarezit pas rihapjes së afatit kalimtar në janar. Lajmi do të gëzojë tifozët e Liverpoolit që me padurim e presin rikthimin e yllit uruguaian nga suspendimi prej dhjetë ndeshjesh. “Ne nuk do ta transferojmë […]...

23 September, 2013Lexo më shumë

Bernabeu kundër Benzemas

Një futbollist që nuk shënoi gol por ishte në qendër të vëmendjes në duelin e mbrëmshëm mes Real Madridit dhe Getafes (4-1) ishte sulmuesi Karim Benzema. Ylli francez vazhdon të jetë cak i vërshëllimave në Santiago Bernabeu, ka njoftuar e përditshmja sportive spanjolle AS. Reagimi negativ i tifozëve të Realit ndaj Benzemas ishte aq negativ […]...

23 September, 2013Lexo më shumë

Mungon Bale, përkujdeset Ronaldo

Gareth Bale nuk arriti të debutojë në Santiago Bernabeu për Real Madridin për shkak të një dëmtimi para fillimit të ndeshjes. Por, pavarësisht mungesës së tij, Los Blancos fituan ndaj Getafes me rezultat 4-1 në duelin e xhiros së pestë në La Ligë. Por, fillimi nuk ishte i lehtë për Realin. Getafe kaloi në epërsi […]...

22 September, 2013Lexo më shumë

Roma perfekte

Roma mposhti rivalin e qytetit Lazio me rezultat 2-0 dhe ruajti bilancin perfekt pas katër xhirosh në Serie A. Giallorossët i dhanë fund serisë negative në ‘derbin e Romës’ duke shënuar fitoren e parë ndaj Lazios pas pesë ndeshjesh në të gjitha garat. Mbrojtësi i krahut të majtë Federico Balzaretti e kaloi Romën në epërsi […]...

22 September, 2013Lexo më shumë

Messi-Neymar, nuk funksionojnë

Johan Cruyff pret që Neymar të ketë vështirësi të luajë së bashku me Lionel Messin në formacionin bazë të Barcelonës. Ylli brazilian vazhdon të jetë në kërkim të golit të parë në La Ligë pas pesë ndeshjes, kurse nuk realizoi as në fitoren 4-0 ndaj Rayo Vallecanos të shtunën, dhe Cruyff – i cili në […]...

22 September, 2013Lexo më shumë

Barcelona fitoi ndeshjen, humbi posedimin

Barcelona mposhti Rayo Vallecanon 4-0 të shtunën mbrëma por dështoi të jetë superiore ndaj kundërshtarit në aspektin e posedimit, për herë të parë pas 317 ndeshjesh. Pavarësisht fitores së thellë pas het-trikut nga Pedro Rodriguez dhe golit tjetër nga Cesc Fabregas, statistikat në fund të takimit treguan se skuadra e Gerardo Martinos ishte në disavantazh […]...

22 September, 2013Lexo më shumë

Stuhia katalane

Barcelona është skuadër aq e fortë sa që edhe kur Lionel Messi nuk shënon gol, gjiganti katalan sërish arrin të realizojë fitore të thella. Ekipi i trajnerit Gerardo Martino ruajti bilancin pozitiv në edicionin e ri të La Ligës duke mposhtur si mysafir Rayo Vallecanon me rezultat 4-0 në kuadër të xhiros së pestë. Messi […]...

21 September, 2013Lexo më shumë

‘Ekspres’ Madrid

Carlo Ancelotti ka vendosur formacionin bazë për ndeshjen kundër Getafes të dielën. Do të luajnë pak a shumë futbollistët e njëjtë që nisën duelin kundër Galatasarayt të martën në Stamboll në fitoren 6-1 në Grupin B në Ligën e Kampionëve, përveç përforcimit të ri Gareth Bale. Në ekipin titullar do të jenë: Diego Lopez, Carvajal, […]...

21 September, 2013Lexo më shumë

Adios Real

Xabi Alonso do të largohet nga Real Madrid në fund të këtij sezoni, ka njoftuar e përditshmja sportive spanjolle Marca. Trajneri Carlo Ancelotti nuk ka besim tek reprezentuesi spanjoll, pas dyshimeve rreth gjendjes së tij fizike. Alonso aktualisht është i lënduar por prezenca e tij në skuadrën Los Blancos do të jetë gjithnjë e më […]...

21 September, 2013Lexo më shumë

Buffon rezervist, në portë Storari

Trajneri i Juventusit, Antonio Conte ka befasuar duke njoftuar se Gianluigi Buffon nuk do të jetë titullar në ndeshjen kundër Veronës të dielën në kuadër të xhiros së katërt në Serie A. Në vend të tij do të luajë Marco Storari. “Storari do të jetë titullar. Kemi nevojë për ndihmën e të gjithëve për të […]...

21 September, 2013Lexo më shumë

Ronaldo-Bale, më mirë se Messi-Neymar

Ish mesfushori i Real Madridit, Jose Maria Gutierrez ‘Guti’, beson se transferimi i Gareth Bale në Santiago Bernabeu bëri që gjiganti madrilen të krijojë dyshen sulmuese më të mirë në ligë. Ai beson se uellsiani së bashku me Cristiano Ronaldon janë më të mirë se dy sulmuesit kryesorë të Barcelonës, Lionel Messi dhe Neymar. “Nuk […]...

21 September, 2013Lexo më shumë

Isco, më i mirë se Zidane

Përforcimi i ri i Real Madridit, Isco e ka filluar furishëm karrierën e tij me gjigantin spanjoll, pas transferimit në klub gjatë afatit kalimtar të verës nga Malaga, për rreth 30 milionë euro. Ylli spanjoll menjëherë ka zënë vend në formacionin bazë të trajnerit Carlo Ancelotti dhe me paraqitjet e para ka tejkaluar ish yjet […]...

20 September, 2013Lexo më shumë

Santiago Bernabeu me ‘klimë’

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez ka bërë të ditur planet për renovimin e stadiumit Santiago Bernabeu, që do të përfshijë ndërtimin e një çatie lëvizëse dhe instalimin e sistemit të kondicionerëve të ajrit. Çmimi i renovimit pritet të jetë rreth 300-400 milionë euro. Stadiumi me kapacitet prej 85 mijë ulësesh, është një prej arenave […]...

20 September, 2013Lexo më shumë

Messi, më i miri në histori

Ish mbrojtësi i Barcelonës, Gabriel Milito beson se Lionel Messi është futbollisti më i mirë në histori edhe nëse nuk fiton Kampionatin botëror me Argjentinën. 26-vjeçari vazhdimisht ka theksuar se ëndërron të triumfojë në Botërorin 2014 në Brazil, pasi shpeshherë është kritikuar për paraqitjet e tij në ekipin Kombëtar. Por, Milito beson se Messi nuk […]...

20 September, 2013Lexo më shumë
 

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play World Soccer Champion
  • Play Rock Wheels
  • Play Turbo Racing 3