La Liga – Page 318 – Lajmi.net

Aktuale

Alonso, gati për El Clasico?

Rikthimi i Xabi Alonsos nga lëndimi mund të kompletohet para kohës, dhe qarkullojnë spekulime se ai mund të jetë në dispozicion të Real Madridit menjëherë pas pushimit të ndeshjeve ndërkombëtare. Mesfushorit fillimisht i ishte parashikuar rikthimi në fund të nëntorit pas operacionit që iu nënshtrua në gusht. Mirëpo, 31-vjeçari besohet se është duke u rikuperuar […]...

5 October, 2013Lexo më shumë

Costa, mbrojtës në sulm

Ish sulmuesi i mirënjohur argjentinas, Jorge Valdano ka përshkruar yllin e Atletico Madridit, Diego Costa si “mbrojtës që luan në sulm”. Braziliani është kontaktuar nga Federata spanjolle e Futbollit rreth gatishmërisë së tij për të luajtur me ekipin e Vicente del Bosque pasi deri më tani nuk ka zhvilluar asnjë ndeshje zyrtare për Brazilin. Derisa […]...

5 October, 2013Lexo më shumë

Messi, ankthi i rritjes

Në ekstraktet e para nga autobiografia e Lionel Messit, e publikuar në Argjentinë, e përditshmja Ole ka bërë të ditur ankthin e yllit në vegjëli për problemin me hormonet e rritjes. E titulluar ‘El Distino’, libri tregon se Messi i ri vuante nga shqetësimi i madh derisa ballafaqohej me problemet shëndetësore dhe në një rast […]...

5 October, 2013Lexo më shumë

Me trup në Napoli, me mendje në Barcelonë

Portieri i Liverpoolit, Pepe Reina, i huazuar në Napoli deri në fund të këtij sezoni, ka bërë të ditur se ëndërron rikthimin në Barcelonë në verën e vitit 2014. 31-vjeçari është futbollist i dalë nga akademia e gjigantit katalan por u largua nga më 2002, pasi dështoi të zë vend në formacionin bazë të Barcelonës. […]...

4 October, 2013Lexo më shumë

Neymar, mos e kopjo Messin

Gerardo Martino ka insistuar se nuk ekziston presion mbi Neymarin për të plotësuar hapësirën e krijuar pas lëndimit të yllit të Barcelonës, Lionel Messi. Neymar iu bashkua kampionit të Spanjës gjatë verës për rreth 50 milionë euro dhe menjëherë ka krijuar partneritet të frytshëm me argjentinasin. 20-vjeçari ka realizuar vetëm një gol në La Ligë […]...

4 October, 2013Lexo më shumë

Ancelotti nuk e vajton Ozilin

Trajneri Carlo Ancelotti ka insistuar se Real Madridit nuk po e ndjenë mungesën e mesfushorit Mesut Ozil. Reprezentuesi gjerman u largua nga klubi duke iu bashkuar Arsenalit në ditën e fundit të afatit kalimtar të verës. Menjëherë pas lajmit për kalimin e Ozilit në ‘Emirates’, shumëkush kritikoi Realin për shitjen e një futbollisti kualitativ si […]...

4 October, 2013Lexo më shumë

Bartra, zgjidhja e problemit

Marc Bartra, me tri paraqitjet e fundit në qendër të mbrojtjes i ka dhënë fund një debati të gjatë që e ka përcjellur Barcelonën në muajt e fundit. Gjiganti katalan kërkoi një qendërmbrojtës gjatë afatit kalimtar të verës, por nuk e solli atë ndërsa pritej se do të jetë të kërkim të tij edhe pas […]...

4 October, 2013Lexo më shumë

Benzema nuk shënon, vrapon

Tifozët në Santiago Bernabeu janë duke e vërshëllyer shpeshherë me arsyetimin se nuk po angazhohet sa duhet. Mirëpo, Karim Benzema – edhe pse nuk arriti të shënojë gol – në fitoren 4-0 ndaj Copenhagenit në xhiron e dytë të ndeshjeve në Grupin B në Ligën e Kampionëve, për 80 minuta sa luajti, vrapoi gati 10 […]...

4 October, 2013Lexo më shumë

Rikthehet Varane, rikthehet siguria

Qendërmbrojtësi i Real Madridit, Raphael Varane është i lumtur që bëri rikthimin nga lëndimi në fitoren 4-0 ndaj Copenhagenit të mërkurën mbrëma në Ligën e Kampionëve. Reprezentuesi francez ka munguar prej kur u desh t’i nënshtrohej një operacioni në fund të sezonit të kaluar, por bëri paraqitje bindëse në qendër të mbrojtjes kundër skuadrës daneze. […]...

3 October, 2013Lexo më shumë

Futbollisti që ‘fshiu’ mbiemrin

Ciprian Marica ëshët sulmues rumun, i sapo transferuar në La Ligë te Getafe, pas disa vjetësh karrierë në Ukrainë dhe Gjermani. Në gjuhën e vendlindjes së tij, mbiemri i tij nuk ka kurrfarë domethënie, njësoj sikurse te ish skuadrat e tij. Por, në Spanjë është më ndryshe. “Më quani Ciprian, është më mirë”, deklaroi ai […]...

3 October, 2013Lexo më shumë

Super aksioni i Realit

Edhe pse mysafirët e Copenhagen u mbajtën mjaft mirë në duelin kundër Real Madridit, gjiganti spanjoll në fund realizoi fitore të thellë 4-0 në duelin e xhiros së dytë në Grupin B të Ligës së Kampionëve. Të mërkurën mbrëma në Santiago Bernabeu, ekipi i Carlo Ancelottit shënoi fitoren e dytë të njëpasnjëshme duke u shkëputur […]...

3 October, 2013Lexo më shumë

Shtëpia e re e Messit

Lionel Messi planifikon të ndërtojë një shtëpi të jashtëzakonshme që tashmë ka filluar të përshkruhet si “shtëpia e futbollit”. Sipas ciudad.com.ar, sulmuesi i Barcelonës dëshiron të zgjerojë shtëpinë e tij ku gjendet aktualisht së bashku me birin e tij Thiago, dhe gruan Antonella Roccuzzo. Messi dëshiron që të qëndrojë pëherë me familjen e tij në […]...

3 October, 2013Lexo më shumë

Celtic Park, në këmbë për Iniestan

Tifozët e Celticut njihen për krijimin e atmosferëve të jashtëzakonshme gjatë përballjeve në Celtic Park. Njësoj ndodhi edhe mbrëmë në duelin kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve. Përkrahja e tyre e jashtëzakonshme nuk mjaftoi që skuadra e tyre të dalë e pamposhtur nga gjiganti katalan që në fund fitoi 1-0 falë golit nga mesfushori Cesc […]...

2 October, 2013Lexo më shumë

Bale, tri javë ‘out’

Gareth Bale pritet të mungojë në tri javët e ardhshme dhe përballet në garë me kohën për të qenë në dispozicion për El Clasico. Ylli uellsian bëri vetëm një paraqitje si titullar në pesë ndeshjet e Real Madridit pas ardhjes së tij në klub nga Tottenham, në total 132 minuta lojë. Ai ende pret të […]...

2 October, 2013Lexo më shumë

Barcelona e Neymarit

Neymar do të jetë në qendër të vëmendjes sonte në duelin mes Barcelonës dhe Celticut në kuadër të Grupit H në Ligën e Kampionëve. Në mungesë të Lionel Messit të lënduar, braziliani do të marrë përgjegjësinë e udhëheqjes së repartit sulmues në përballje me Celticun, skuadër që befasoi gjigantin katalan në po të njëjtën fazë […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Porta e Realit, derë e hapur

Real Madrid është në vështirësi. Santiago Bernabeu nuk është më kështjell e pamposhtshme. Disfata nga Atletico Madrid të shtunën e dëshmoi këtë. Ekipet kundërshtare të Realit arrijnë të shënojnë në vazhdimësi në udhëtim te Los Blancos. Real Madrid ka pranuar nga së paku një gol në secilën prej 11 ndeshjeve të fundit të zhvilluara në […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Të kritikuarit e Realit

Real Madrid ka zhgënjyer me rezultatet e deritashme këtë stinor në La Ligë, nën drejtimin e trajnerit të ri Carlo Ancelotti. Përkrahësit e gjigantit madrilen e kanë bërë të qartë se nuk janë të kënaqur me paraqitjet e ekipit, pas humbjes 1-0 në derbin e qytetit nga Atletico Madrid të shtunën mbrëma në ‘Santiago Bernabeu’. […]...

30 September, 2013Lexo më shumë

100 ditët e Ancelottit

100 ditë është periudha që i jepet një qeverie të re për të bërë punët fillestare. Është periudhë e mjaftueshme për t’i dhënë përshtypjet e para. Të enjten, Carlo Ancelotti do t’i bëjë 100 ditë si trajner i Real Madridit. Ai erdhi në ditën e parë në klub me mesazhin: “Reali duhet të fitojë duke […]...

30 September, 2013Lexo më shumë

Barcelona mundet edhe pa Messin

Drejtori sportiv i Barcelonës, Andoni Zubizarreta pranon se mungesa e Lionel Messit për duelin e së martës mbrëma kundër Celticut në Ligën e Kampionëve është goditje e rëndë për ekipin, por insistoi se skuadra nuk varet nga një futbollist. Messi do të mungojë për dy-tri javë pas dëmtimit në kofshën e këmbës së djathtë gjatë […]...

30 September, 2013Lexo më shumë

Simulimi i Courtois

Atletico Madrid pas 14 vjetësh arriti të fitojë një ndeshje kundër rivalit të qytetit Real Madrid në Santiago Bernabeu, por edhe pse nuk pati nevojë të bënte shumë intervenime, në këtë sukses u ‘shqua’ portieri, Thibaut Courtois. Në minutën e fundit shtesë, Courtois u përcaktua të simulojë me qëllim që të vjedh kohë dhe ndihmojë […]...

30 September, 2013Lexo më shumë

Messi mungon dy-tri javë

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi do të mungojë deri në tri javë pas dëmtimit në kofshën e këmbës së djathtë në fitoren 2-0 ndaj Almerias të shtunën. Lëndimi i futbollistit më të mirë në botë e pamundëson atë të luajë kundër Celticut në kuadër të Ligës së Kampionëve të martën. Messi, 26-vjeç, shënoi njërin prej […]...

29 September, 2013Lexo më shumë

Reali i dobët

Cristiano Ronaldo ka pranuar se Real Madrid nuk ka të drejtë të ankohet pas humbjes 1-0 nga Atletico Madrid në Santiago Bernabeu të shtunën mbrëma. Goli nga Diego Costa në minutën e 11-të doli të jetë vendimtar për Atleticon që fitoi derbin e parë nga viti 1999. Ronaldo refuzoi të jap shpjegime për humbjen dhe […]...

29 September, 2013Lexo më shumë

Madridi i Atleticos

Atletico Madrid fitoi derbin e qytetit kundër Real Madridit në Santiago Bernabeu duke e ndjekur hap pas hapi Barcelonën, që ka fituar shtatë duelet e para të stinorit të ri në La Ligë. Skuadra e trajnerit Diego Simeone shënoi fitore të madhe në shtëpinë e Los Blancos, të cilëve nuk u doli në ndihmë as […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Barcelona, 100% fitore

Barcelona s’ka të ndalur. Gjiganti katalan fitoi edhe duelin e shtatë të njëpasnjëshëm në edicionin e ri të La Ligës, duke mposhtur në udhëtim Almerian me rezultat 2-0. Por, fitorja erdhi me një çmim, Lionel Messi pësoi një lëndim muskulor dhe nuk arriti të qëndrojë në fushë për gjithë 90 minutat. Ylli argjentinas e kaloi […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Valdes, ‘gishtin’ Piques

Janë shokë, luajnë në të njëjtin ekip dhe Kombtare, por nganjëherë ndodh të përplasen. Portieri i Barcelonës, Victor Valdes u përplas me mbrojtësin Gerard Pique gjatë fitores 4-1 kundër Real Sociedadit në mesjavë. Diskutimi mes tyre duket se erdhi për shkak të një pasimi prapa, dhe Valdes ia tregoi Piques se çka mendoi për të, […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

S’ka pushim për Messin

Lionel Messi pritet të ftohet nga Argjentina për ndeshjen e ardhshme kualifikuese për Kampionatin botëror 2014, edhe pse ekipi ka siguruar pjesëmarrjen për në garën që do të zhvillohet vitin e ardhshëm në Brazil. Së fundmi, ishte raportuar se Argjentina do të lejojë sulmuesin e Barcelonës të pushojë, por nuk duket të jetë ashtu, ka […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Ndëshkohet ‘gjyqtari i Realit’

Cesar Muniz Fernandez, gjyqtari që u fajësua se ia ‘dhuroi’ Real Madridit fitoren ndaj Elches 2-1 të mërkurën, është ndëshkuar për mënyrën se si ndau drejtësinë në duelin në fjalë. Muniz akordoi një penallti të dyshimtë për Realin në minutën e 96-të të ndeshjes të cilën në gol të fitores e shndërroi Cristiano Ronaldo. Vendimi […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Messi kampion, Messi president

Futbollisti më i mirë në botë, Lionel Messi u paraqit të premten në gjykatë, në seancën e parë dëgjimore e cila e ngarkon me akuzën se së bashku me babain, Jorge, fshehën mbi 4 milionë euro nga tatimi. Ylli i Barcelonës me buzëqeshje në fytyrë u paraqit në një gjykatë në Gava, qytet i vogël […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Biri i Vilanovas, stërvitet me Barcelonën

Adria Vilanova, biri 16-vjeç i ish trajnerit Tito dhe futbollist i ekipit B të Barcelonës, ka stërvitur me ekipin e parë të gjigantit katalan. Ai, së bashku me Dan Seguran dhe Roger Rieran, kompletuan grupin e skuadrës seniore të trajnerit Gerardo Martino, ka njoftuar uebfaqja zyrtare e Barcelonës. Kapiteni Carles Puyol, i cili mungoi për […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Mandzukic, dëshirë e Realit

Disa ditë më parë, Mario Mandzukic shprehu gatishmërinë të pensionohet në Bayern Munich. Por, sipas menaxherit të njohur, Francois Gallardo, ylli kroat është në listën e objektivave të Real Madridit. Agjenti i FIFA-së, ishte mysafir në emisionin sportiv Punto Pelota ku shprehu krenarinë e tij pasi ishte i pari që njoftoi për transferimin e Gareth […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Spanja fton Costan

Federata spanjolle e Futbollit (RFEF) shpreson që gjatë kësaj jave të marrë leje nga FIFA, për të ftuar sulmuesin e Atletico Madridit, Diego Costa. Futbollisti, i lindur në Lagarto (Brazil), ishte ftuar nga strategu i Brazilit, Luiz Felipe Scolari për miqësoret kundër Italisë dhe Rusisë të mars. 24-vjeçari ka luajtur vetëm pesë minuta, kurse mbeti […]...

26 September, 2013Lexo më shumë

Reali e “vodhi” fitoren

Mbrojtësi i Elches, Edu Albacar tha se Real Madrid “vodhi” fitoren 2-1, pas penalltisë së realizuar nga Cristiano Ronaldo në minutën e 96-të. Reali kishte kaluar në epërsi nëpërmjet yllit portugez i cili kishte shënuar nga goditja e lirë para se Richmond Boakye të barazonte rezultatin në minutën e 91-të. Por, disa sekonda para fundit, […]...

26 September, 2013Lexo më shumë

Reali fitoi falë gjyqtarit

Të përditshmet spanjolle u shfaqën njëzëri duke akuzuar gjyqtarin Muniz Fernandez për “ndihmë” ndaj Real Madridit në fitoren 2-1 ndaj Elches të mërkurën mbrëma në duelin e vlefshëm për xhiron e gjashtë në La Ligë. Gjiganti spanjoll fitoi falë penalltisë së akorduar në minutat shtesë, e që ishte mjaft e debatueshme. Por, Fernandez u kritikua […]...

26 September, 2013Lexo më shumë

Komedi dhe teatër

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique dhe anëtari i Real Madridit, Alvaro Arbeloa janë përfshirë në një përplasje pas fitores mes polemikave të gjigantit madrilen ndaj Elches të mërkurën mbrëma. Mysafirët arritën të fitojnë duelin me rezultat të ngushtë 2-1, por vetëm falë një penalltie të diskutueshme që iu akordua në favor në minutat e fundit […]...

26 September, 2013Lexo më shumë

Ronaldo shpëton Realin

Cristiano Ronaldo u bë edhe njëherë hero i Real Madridit duke udhëhequr skuadrën e tij drejt fitores 2-1 në udhëtim te Elche, në duelin e vlefshëm për xhiron e gjashtë në La Ligë. Në ndeshjen me përfundim dramatik, gjiganti madrilen mori pikët e plota, vetëm pas heroizmit të yllit portugez në minutat e fundit të […]...

25 September, 2013Lexo më shumë

Ronaldo lavdëron Ronaldon

Ish ylli i Real Madridit dhe Kombëtares braziliane, Ronaldo ka thënë se Cristiano Ronaldo është bërë “futbollist i kompletuar” pas transferimit të tij në Santiago Bernabeu. 28-vjeçari ka shënuar 208 gola në 205 paraqitje për Los Blancos pas ardhjes në klub nga Manchester United më 2009 për 94 milionë euro. Emnaku i tij, tre herë […]...

25 September, 2013Lexo më shumë

Messi-Martino, s’ka problem

Lionel Messi ka insistuar se nuk ka asnjë problem me trajnerin e Barcelonës, Gerardo Martino pas zëvendësimit të tij në ndeshjen kundër Real Sociedadit të martën. Golat nga Neymar, Messi, Sergio Busquets dhe Marc Bartra e udhëhoqën gjigantin katalan drejt fitores së gjashtë pas po aq xhirosh në La Ligë, duke mundur 4-1 Real Sociedadin. […]...

25 September, 2013Lexo më shumë

Casillas nuk largohet

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez ka bërë të ditur se do të jetë e “vështirë” që Iker Casillas të largohet nga klubi gjatë afatit kalimtar të janarit. Los Blancos kanë filluar sezonin e ri me Diego Lopezin si portier i parë, njësoj siç përfundoi stinori i shkuar nën drejtimin e Jose Mourinhos. Edhe trajneri […]...

25 September, 2013Lexo më shumë

Goli e gëzon Neymarin

Sulmuesi i Barcelonës, Neymar është shprehur i lumtur me golin e tij të parë në La Ligë në fitoren 4-1 ndaj Real Sociedadit të martën. Gjiganti katalan kaloi në epërsi pas pesë minutash lojë falë shënimit të brazilianit, goli i tij i parë në Kampionatin spanjoll pas transferimit në Nou Camp gjatë afatit kalimtar të […]...

25 September, 2013Lexo më shumë

Atletico Madrid sikur Barcelona

Atletico Madrid po e përcjell hap pas hapi Barcelonën në kreun e tabelës në La Ligë. Skuadra madrilene mposhti Osasunën me rezultat 2-1 dhe njësoj sikurse gjiganti katalan, ka bilanc pozitiv pas gjashtë xhirosh në La Ligë. Diego Costa po vazhdon të e zëvendësojë me sukses Radamel Falcaon, i cili u largua nga klubi gjatë […]...

24 September, 2013Lexo më shumë

Barcelona perfekte

Barcelona mposhti Real Sociedadin me rezultat të thellë 4-1, për fitoren e gjashtë nga po aq ndeshje të edicionit të ri të La Ligës. Përforcimi i ri Neymar realizoi golin e tij të parë në Kampionatin spanjoll, kur kaloi ekipin e tij në epërsi në minutën e pestë. Kurse, vetëm tre minuta më vonë Lionel […]...

24 September, 2013Lexo më shumë

Çka ka Iniesta?

Andres Iniesta ka bërë një fillim të pazakontë të sezonit. Ai ende nuk është paraqitur në nivelin e tij. Duke pasur parasysh rëndësinë e tij në ekip, ai konsiderohet si futbollisti kryesor i Barcelonës, pas Lionel Messit, por ylli spanjoll duket disi i ngecur, shkruan e përditshmja sportive spanjolle Marca. Nga pesë ndeshjet e deritashme […]...

24 September, 2013Lexo më shumë

Bale, gati për derbi

Gareth Bale nuk do të luajë për Real Madridin në ndeshjen kundër Elches të mërkurën, por pritet të jetë në dispozicion të shtunën për derbin e qytetit kundër Atletico Madridit në Santiago Bernabeu, ka njoftuar trajneri Carlo Ancelotti. Ylli uellsian, futbollisti më i shtrenjtë në botë pas kalimit në Real Madrid për 100 milionë euro […]...

24 September, 2013Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bow Master Japan