La Liga – Page 299 – Lajmi.net

Aktuale

Ronaldo bëhet si Messi

Në një duel jo edhe aq interesant në Santiago Bernabeu mes Real Madridit dhe Schalkes, argëtimi kryesor ishte pa dyshim Cristiano Ronaldo. Me dy golat e tij kundër skuadrës gjermane, ylli portugez iu afrua një tjetër rekordi. Arritja në fjalë është numri më i madh i golave brenda një edicioni të Ligës së Kampionëve. Ky […]...

19 March, 2014Lexo më shumë

Barcelona nën hetime edhe për Villan

Organet e drejtësisë kanë kërkuar nga liga spanjolle të gjitha dokumentet e lidhura me transferimin e sulmuesit David Villa nga Valencia në Barcelonë. Ylli spanjoll iu bashkua gjigantit katalan më 2010 kurse nga vera e vitit të kaluar është anëtar i Atletico Madridit. Mirëpo, Andres Sanchis, avokat i dy aksionarëve të Valencias ka vërejtur parregullsi […]...

19 March, 2014Lexo më shumë

Jese përfundon sezonin

Sulmuesi i Real Madridit, Jese do të mungojë në pjesën e mbetur të sezonit pas lëndimit që pësoi në ligamentet e gjurit të djathtë gjatë fitores 3:1 ndaj Schalkes të mërkurën. 21-vjeçari u rrëzua keq në tokë pas një dyluftimi me mbrojtësin e Schalkes, Sead Kolasinac. “Jemi të mërzitur sepse na ka prekur thellë, duhet […]...

19 March, 2014Lexo më shumë

Ancelotti bëhet gati për El Clasico

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, pas ndeshjes me Schalken ka siguruar se ekipi i tij ka shpresa të mëdha para El Clasicos, që do të luhet të dielën. Trajneri italian ka siguruar se skuadra e tij është përmirësuar në muajt e fundit dhe se është e gatshme për përballje me Barcelonën. “Po kalojmë në […]...

18 March, 2014Lexo më shumë

Ancelotti, në çerekfinale të Championsit me pesë skuadra

Kualifikimi i lehtë i Real Madridit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, pasi e mundi Schalken brenda e jashtë (6:1 e 3:1), e ka futur Carlo Ancelottin në histori të këtij kompeticioni. Tashmë fitues i Championsit si lojtar dhe trajner, italiani u bë sonte trajneri i parë që e arrin çerekfinalen e këtij kompeticioni me […]...

18 March, 2014Lexo më shumë

Tifozët e duan Pedron për El Clasico

Lexuesit e marca.com janë të qartë. Ata duan që Pedro Rodriguez të luajë nga fillimi i ndeshjes në El Clasicon e së dielës. Tifozët kërkojnë që Tata Martino të luajë me katër mesfushorë (Busquets, Xavi, Cesc e Iniesta), ndërsa Pedrito në sulm së bashku me Leo Messin. Çuditërisht, tifozët e preferuan përfaqësuesin spanjoll përpara Alexis […]...

18 March, 2014Lexo më shumë

Ronaldo e barazon legjendarin Puskas

Cristiano Ronaldo po e shkruan emrin e tij në histori të futbollit. Dy golat e tij të shënuar ndaj Schalkes (3:1) në të tetën e finales së Ligës së Kampionëve, e bënë atë mit madrilen. Me dygolëshin e sontëm, portugezi e barazoi rekordin e Ferenc Puskas me 242 gola në fanellën e bardhë. Ndërkaq, CR7 […]...

18 March, 2014Lexo më shumë

Alves: El Clasico është maksimumi

Gjatë një intervistë dhënë për GolT, mbrojtësi i Barcelonës, Dani Alver ka folur për El Clasico dhe për disa tematika që lidhen me gjigantin katalunas. “Është ndeshja më e mirë që mund të luhet, hiç këtu finalet. Për ata që e duan futbollin, është një ndeshje perfekte. Kur fillon të luash futboll, ëndërron të luash […]...

18 March, 2014Lexo më shumë

Messi e ëndërron Botërorin

Lionel Messi insiston se shpirti i ekipit në Përfaqësuesen e Argjentinës është jashtëzakonisht i fuqishëm, para Botërorit të Brazilit. Ekipi i Alejandro Sabellas është njëri prej favoritëve për ta fituar këtë kompeticion në kontinentin e tyre dhe sulmuesi i Barcelonës e pranon se gjithçka është e mundshme. “Është e qartë se Botërori është ëndërr dhe […]...

18 March, 2014Lexo më shumë

Laudrup: El Clasicon e fiton Reali

Ish mesfushori i Real Madrid e Barcelona, Michael Laudrup thotë se ekipi i Gerardo Martinos duhet ta mposht gjithsesi rivalin e përbetuar të dielën mbrëma, për t’i mbajtur gjallë shpresat për titull të kampionit në La Liga. Klubi kryeqytetas ka katër pikë më shumë se rivalët katalunas, me të cilët do të përballet të dielën […]...

18 March, 2014Lexo më shumë

Bartra vazhdon me Barcelonën

Barcelona ka arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës me mbrojtësin Marc Bartra. Lajmi është bërë i ditur nga uebfaqja zyrtare e gjigantit katalan që ka njoftuar se 23-vjeçari ka vazhduar qëndrimin e tij në Camp Nou deri më 30 korrik të vitit 2017. Me marrëveshjen e re, Bartra do të ketë dëmshpërblim prej 25 milionë […]...

18 March, 2014Lexo më shumë

Largohet Martino, vjen Sabella

Trajneri i Barcelonës, Gerardo Martino do të largohet nga klubi në fund të këtij sezoni. Sipas televizionit spanjoll Esport3, strategu argjentinas ka vendosur të largohet në fund të edicionit dhe tashmë ka njoftuar disa prej bashkëpuntorëve të tij të ngushtë. Nën kontratë deri në fund të sezonit 2015, trajneri ka një dëmshpërblim që i lejon […]...

18 March, 2014Lexo më shumë

Atletico kërkon rikthimin e Torresit

Sipas tabloidit britanik The Sun, Fernando Torres mund të rikthehet atje ku bëri emër në futbollin evropian, në Atletico Madrid. Sulmuesi ka shprehur interesim për rikthim në La Ligë pas aventurës deri më tani dëshpëruese në Chelsea. Derisa gjiganti londinez është në kërkim të një golgeteri për edicionin e ri, Torres mund të jetë ai […]...

18 March, 2014Lexo më shumë

Kontrata e Messit kushton 250 milionë euro

Lionel Messi dhe Barcelona janë në negociata për vazhdimin e kontratës së tij, por palët ende nuk kanë zyrtarizuar marrëveshjen. Arsyet e ngecjes ende nuk janë bërë të ditura, mirëpo futbollisti ka insistuar se nuk e ka ndërmend të largohet nga ‘Camp Nou’. “Përderisa tifozët dhe zyrtarët e Barcelonës më duan, unë do të mbetem […]...

18 March, 2014Lexo më shumë

Dinastia Zidane po rritet

Që kur ekziston bota, djemtë i kanë ndjekur rrugët e baballarëve. Disa i kalojnë prindërit, ndërsa disa mundohen t’i arrijnë nivelet e tyre. Njëjtë po veprojnë edhe fëmijët e Zinedine Zidane. Në kryeqytetin spanjoll, ku babai i tyre bëri karrierë dhe fitoi gjithçka, luajnë Enzo, Luca e Theo. Nëse ky i fundit, i lindur në vitin […]...

17 March, 2014Lexo më shumë

Ronaldo ekspert i golit të parë

Cristiano Ronaldo e ka nderin të jetë futbollisti me më së shumti hapje të serisë golave në sezonin aktual të La Ligas. Ylli portugez ka realizuar tetë herë i pari, në ndeshjet e Real Madridit, përfshirë këtu Elchen (xhiroja e 6’të), Rayo (xhiro 12), Real Sociedad (xhiro 13), Almeria (xhiro 14), Betis (xhiro 20), Granada […]...

17 March, 2014Lexo më shumë

Benzema do të jetë gati për El Clasico

Carlo Ancelotti ka konfirmuar se Real Madridi do të luajë pa Karim Benzeman të martën në Ligën e Kampionëve ndaj Schalkes, por mbetet optimist se përfaqësuesi francez do të jetë i gatshëm për ndeshjen e së dielës në La Liga ndaj Barceonës. 26 vjeçari realizoi dy gola në fitoren e parë të Los Blancos në […]...

17 March, 2014Lexo më shumë

Mësuesi Ronaldo

Ylli i ri i Real Madridit, Jese Rodriguez thotë se ai mëson nga Cristiano Ronaldo çdo ditë dhe se po vazhdon të zhvillohet, për të qëndruar në Santiago Bernabeu. 21 vjeçari po e shijon sezonin e parë tek gjiganti madrilen, duke realizuar tetë gola në 30 ndeshje në të gjitha kompeticionet me ‘Los Blancos’, ndërsa […]...

17 March, 2014Lexo më shumë

Barcelona e gatshme për Realin

Marc Bartra insiston se Barcelona është e gatshme për përballjen me Real Madridin, pas fitores së thellë 7:0 ndaj Osasunas mbrëmë. Gjiganti katalunas e riktheu formën në dy ndeshjet e fundit, pas paraqitjeve të zbehta ndaj Sociedad e Valladolid, por Bartra ndien se Barça e demonstroi në fundjavë se nuk ka vend për brengosje. “Ne […]...

17 March, 2014Lexo më shumë

Iniesta: Real – Barça një luftë e futbollit

Andres Iniesta e pret me padurim duelin e së dielës ndërmjet Real Madridit dhe Barcelonës, e cila do të zhvillohet në Santiago Bernabeu. Mesfushori i gjigantit katalunas thotë se kjo është një luftë, por vetëm futbollistike. Barcelona gjendet katër pikë prapa Realit dhe do ta kërkojë fitoren në udhëtim, për të mbetur në garë për […]...

17 March, 2014Lexo më shumë

Messi ndihet në super formë

Lionel Messi ndien se më në fund i ka lënë prapa krahëve lëndimet, pasi shënoi tre gola në fitoren 7:0 që e regjistroi Barcelona ndaj Osasunës. 26 vjeçari i kaloi dy muajt e fundit të vitit 2013 jashtë fushës, për shkak të problemeve fizike dhe qysh tash e ka arritur formën më të mirë. Sulmuesi […]...

17 March, 2014Lexo më shumë

Benzema: Ronaldo më i miri i të gjitha kohëve

Karim Benzema mendon se bashkëlojtari i tij te Real Madridi, Cristiano Ronaldo, është lojtari më i mirë i të gjitha kohëve. Ylli portugez e fitoi Topin e Artë së fundmi, por dyshimi i të gjithëve është se cili në mes tij dhe Lionel Messit është futbollisti më i mirë në botë për momentin. Mirëpo, përfaqësuesi […]...

17 March, 2014Lexo më shumë

Martino: E kam zgjedhur ekipin për El Clasico

Trajneri i Barcelonës, Gerardo Martino thotë se tashmë ka vendosur për ekipin i cili do të zbresë në fushë të dielën e arshshme, për t’u përballur me Real Madridin në El Clasicon e Santiago Bernabeut. Blaugrana e demoluan Osasunën 7:0 në Camp Nou, për të mbetur katër pikë prapa ekipit të Carlo Ancelottit, i cili […]...

17 March, 2014Lexo më shumë

Messi përjetë në Barcelonë

Lionel Messi nuk e ka ndërmend të largohet nga Barcelona, përkundër spekulimeve të fundit, të cilat e shohin atë larg Camp Nout. Ylli argjentinas shkëlqeu sot duke realizuar tre gola, në fitoren 7:0 ndaj Osasunës, duke u bërë golashënuesi më i mirë në histori të gjigantit katalunas. 26 vjeçari ka insistuar se spekulimet rreth së […]...

16 March, 2014Lexo më shumë

Messi bëhet golashënuesi më i mirë në histori të Barçës

Lionel Messi është bërë golashënuesi më i mië në histori të Barcelonës, pasi e arriti shifrën e 371 golave, falë tre golave të realizuar në ndeshjen e La Ligas ndaj Osasunës. Ylli argjentinas e kaloi rekordin e Paulino Alcantaras, i cili në periudhën 1912-1927 i kishte realizuar 369 gola nga 357 ndeshje. Ndërkaq, Messi tash […]...

16 March, 2014Lexo më shumë

Barcelona e demoloi Osasunën

Barcelona e ka demoluar Osasunën, duke e mposhtur me rezultat të thellë 7:0, në kuadër të xhiros së 28’të të La Ligas. Lionel Messi ka qenë protagonist i gjigantit katalunas, duke realizuar tre gola,në minutat 18, 63 e 88, ndërsa nga një gol e shtuan edhe Alexis Sanchez (22’), Andres Iniesta (34’), Cristian Herrara Tello […]...

16 March, 2014Lexo më shumë

Ronaldo pesë sezone me mbi 25 gola

Cristiano Ronaldo vazhdon të regjistrojë rekorde të njëpasnjëshme. Ylli portugez e realizoi golin e fitores së Real Madridit ndaj Malagas mbrëmë. Falë këtij goli, futbollisti më i mirë në botë arriti në kuptën e 25 golave, duke e bërë këtë për të pestin sezon rresht dhe një gjë të tillë nuk e kishte bërë asnjë […]...

16 March, 2014Lexo më shumë

Ancelotti lavdëron mbrojtjen e Realit

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti e ka lavdëruar qëndrimin e mbrojtjes së tij, pas fitores së rëndësishme ndaj Malagas mbrëmë, 1:0. Goli i Cristiano Ronaldos në La Rosaleda ishte i mjaftueshëm për liderin e La Ligas që ta ruajë serinë prej 18 ndeshjesh pa humbje. Malaga bëri presion në pjesën e dytë, por ekipi […]...

16 March, 2014Lexo më shumë

Atletico nuk dorëzohet

Atletico Madrid nuk e ka ndërmend të lejojë që Real Madrid të ikë në krye të La Ligës. Skuadra e trajnerit Diego Simeone fitoi ndaj Espanyolit me rezultat minimal 1:0 dhe e ruajti disavantazhin prej tri pikësh ndaj rivalit të qytetit. Në një ballafaqim mjaft delikat kundër skuadrës që i kishte mposhtur në duelin e […]...

15 March, 2014Lexo më shumë

El Clasico i rëndësishëm, jo vendimtar

Mesfushori i Real Madridit, Xabi Alonso ka thënë se dueli i radhës në La Ligë kundër Barcelonës do të jetë i rëndësishëm, por jo vendimtar në garë për titull. Los Blancos kryesojnë në tabelë dhe shumëkush mendon se El Clasico i fundjavës së ardhshme mund të përcaktojë kampionin e ri në La Ligë, sidomos në […]...

15 March, 2014Lexo më shumë

Reali fiton me magjinë e Ronaldos

Real Madrid mposhti Malagan 1:0 dhe krijoi gjashtë pikë epërsi në krye të La Ligës. Në një ballafaqim aspak të lehtë për ekipin e trajnerit Carlo Ancelotti, Los Blancos morën pikë të plota falë një magjie nga Cristiano Ronaldo. Ylli portugez realizoi një gol të bukur në minutën e 23’të kur pranoi një top nga […]...

15 March, 2014Lexo më shumë

Tifozi imiton Mourinhon e Guardiolën

Një tifoz spanjoll është në gjendje të imitojë në mënyrë të shkëlqyer disa prej trajnerëve më të mirë në botë. Nga menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho, trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, strategu i Barcelonës, Gerardo Martino dhe drejtuesi i Bayern Munichut, Pep Guardiola, ai i bënë të gjithë. Të gjithë këta strategë të mëdhenj […]...

15 March, 2014Lexo më shumë

El Clasico i shtrenjtë për xhep

Tifozët që kanë dëshirë të ndjekin nga vendi i ngjarjes derbin më të madh në botën e futbollit mes Real Madridit dhe Barcelonës, që do të zhvillohet më 23 mars në Santiago Bernabeu, duhet ta hapin mirë kuletën. Në fakt, mediet spanjolle kanë njoftuar se çmimi i biletave të takimit sillet nga 70 deri në […]...

15 March, 2014Lexo më shumë

Mbrojtësit e kërkuar nga Barcelona

Përveç një portieri, Barcelona është në kërkim edhe të një qendërmbrojtësi pas paralajmërimit nga kapiteni Carles Puyol se do të largohet nga klubi në fund të këtij sezoni. Dhe, gjiganti katalan është hedhur në kërkim dhe deri më tani ka identifikuar plot pesë objektiva. Më i riu në listë është qendërmbrojtësi i Romës, Mehdi Benatia […]...

15 March, 2014Lexo më shumë

Askush si Cristiano Ronaldo

Gareth Bale mendon se bashkëlojtari i tij nga Real Madrid, Cristiano Ronaldo është aktualisht futbollisti më i mirë në botë dhe do të udhëheqë ekipin drejt titullit të kampionit në La Ligë. Pavarësisht paraqitjes së shkëlqyeshme nga Lionel Messi për Barcelonën kundër Manchester Cityt të mërkurën mbrëma, Bale është i sigurt se Ronaldo është më […]...

14 March, 2014Lexo më shumë

Probleme mes Barcelonës dhe Messit

Atmosferë e tensionuar mes Barcelonës dhe Lionel Messit. Sipas të përditshmes sportive spanjolle Marca, palët kanë mosmarrëveshje në përpjekjet për zyrtarizimin e kontratës së re me yllin argjentinas. Presidenti i ri i gjigantit katalan, Josep Maria Bartomeu thuhet se i ka ofruar Messit një kontratë të re me kushte financiare më të vogla se ajo […]...

14 March, 2014Lexo më shumë

Messi, mbreti i së tetës së finales së Championsit

Leo Messi është mbret i së tetës së finales së Ligës së Kampionëve. Ylli argjentinas ka shkëlqyer në këtë fazë në gjashtë sezonet e fundit rresht. Në total, katër herë fituesi i Topit të Artë realizoi 13 gola në këtë fazë, që nga sezoni 2008/09. Viktimat e tij kanë qenë Lyoni, Stuttgarti, Arsenali, Bayer Leverkuseni, […]...

14 March, 2014Lexo më shumë

Fabregas: Barcelona mund t’i fitojë tre trofetë

Cesc Fabregas ka insistuar se Barcelona mbetet favorite për ta fituar Ligën e Kampionëve, La Ligan dhe Copa del Rey, përkundër formës në rënie e sipër të kohëve të fundit. Gjiganti katalunas hasi në vështirësi për t’i fituar ndeshjes e fundit, duke i humbur dy nga tri ndeshjet e fundit në La Liga, duke ia […]...

14 March, 2014Lexo më shumë

Song mund të kthehet në Arsenal

Alex Song është i gatshëm të kthehet në Arsenal gjatë verës. Për këtë është i bindur portali anglez, Football Direct News. Mesfushori kamerunas, ditë më parë e kishte pranuar se dëshiron të kthehet në Preimerligë, por nuk e kishte përjashtuar mundësinë që të transferohet në Itali. Arsenali mund të jetë skuadra e tij e re […]...

14 March, 2014Lexo më shumë

Japonia kurorëzon Ronaldon

Një çmim i ri për Cristiano Ronaldon. Fituesi i Topit të Artë 2013, është konfirmuar si futbollisti më i mirë në botë nga Asociacioni i Futbollistëve Profesionistë të Japonisë. Ylli i Real Madridit mposhti bindshëm konkurrencën e paraqitur nga Lionel Messi, Zlatan Ibrahimovic dhe Franck Ribery, duke marrë shumicën e votave të futbollistëve japonezë, në […]...

13 March, 2014Lexo më shumë

Bale kritikon Premierligën

Ylli i Real Madridit, Gareth Bale ka pranuar se mbeti i befasuar nga aftësia teknike e secilit futbollist në La Ligë duke shpjeguar se në Spanjë “nuk ka topa të gjatë si në Angli”. Reprezentuesi uellsian iu bashkua Los Blancos nga Tottenham gjatë verës së vitit të kaluar për rekord 100 milionë euro dhe pas […]...

13 March, 2014Lexo më shumë

Camacho: Neymar ka më shumë presion sesa Bale

Ish futbollisti dhe trajneri i Real Madridit, José Antonio Camacho insiston se ylli brazilian i Barcelonës, Neymar, ka më shumë presion sesa ylli uellsian i ‘Los Blancos’, Gareth Bale. “Ata duhet t’i bëjnë performancat më të mira. Neymarit i nevojitet ta shtojë peshën, ndërsa Brazili pret nga ai të jetë fytyra kryesore e Botërorit. Bale […]...

13 March, 2014Lexo më shumë

Pepe: Duhet të kemi respekt për Schalken

Mbrojtësi i Real Madridit, Pepe ka folur për ndeshjen e kthimit të së tetës së finales së Ligës së Kampionëve ndaj Schalkes, e cila do të zhvillohet sonte në stadiumin Santiago Bernabeu. Skuadra ‘Los Blancos’ e kishte fituar duelin e parë në Gjermani me rezultat 6:1 dhe shihet si favorit për të kaluar në çerekfinale […]...

13 March, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Berry Rush
  • Play Bow Master