La Liga – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Lamtumirë Navas, Real Madrid gjen portierin e ri

Real Madrid është i interesuar për transferimin e portierit të Athletic Bilbaos, Kepa Arrizabalaga. ...

15 November, 2017Lexo më shumë

Tri arsyet pse Cristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga Real Madrid

Cristiano Ronaldo ka tri arsye pse dëshiron të largohet nga Real Madrid. ...

15 November, 2017Lexo më shumë

“Më përdori për seks’’, modelja e njohur akuzon Cristiano Ronaldon

Modelja Natasha Rodriguez 21 vjeç thotë se me Ronaldon kanë shkëmbyer vazhdimisht mesazhe dhe kanë fjetur bashkë dhe pas natës romantike ai e ka lënë....

15 November, 2017Lexo më shumë

ZYRTARE: Aduriz nënshkruan me klubin e njohur nga La Liga

Ariz Aduriz ka nënshkruar kontratë të re me klubin bask, deri më 30 qershor të vitit 2019....

15 November, 2017Lexo më shumë

Januzajt i ndodh ajo që pak kush e priste në Real Sociedad

Mundo Deportivo shkruan tani se Adnan Januzaj mund të jetë psardhësi i Carlos Velas tek Real Sociedad. ...

15 November, 2017Lexo më shumë

Rakitic: Nëse vjen ky përforcim, unë largohem nga Barcelona

Ivan Rakitic mund të largohet nga Barcelona në rast të transferimit të Philippe Coutinhos nga Liverpool. ...

15 November, 2017Lexo më shumë

Griezmann – Barcelona, lajmi i fundit nga “Mundo Deportivo”

Antoine Griezmann është shndërruar në objektiv të madh të rivalit nga La Liga. ...

15 November, 2017Lexo më shumë

Real Madrid ofron dy yje për transferimin e Neymarit

Real Madrid dëshiron ta rikthejë Neymarin në La Ligë pas aventurës së tij te Barcelona....

14 November, 2017Lexo më shumë

Ronaldo: Lamtumirë Real Madrid!

Cristiano Ronaldo ka vendosur të largohet nga Real Madrid....

14 November, 2017Lexo më shumë

Lajm fantastik, shikojeni çfarë ka ndodhur në stërvitjen e Barcelonës

Luis Suarez dhe Arda Turan janë duke u stërvitur me ekipin e Barcelonës. ...

14 November, 2017Lexo më shumë

Fanellat e Barcelonës për sezonin e ri

Janë zbuluar fanellat e Barcelonës për sezonin e ri....

13 November, 2017Lexo më shumë

​Pesë lojtarët që u penduan që ndërruan skuadër

Shumë lojtarë për të kërkuar më shumë minuta ose para, vendosin të ndërrojnë skuadër, por jo gjithnjë shkon mirë për ta....

12 November, 2017Lexo më shumë

Antoine Griezmann bëhet me skuadër të re

Vazhdon të rritet interesimi i skuadrave të mëdha për Antoine Griezmannin....

12 November, 2017Lexo më shumë

Reali ia ofron dy yje PSG-së për Neymarin

‘Don Balon’ njofton se Real Madrid ka përgatitur një ofertë të majme për PSG-në për shërbimet e 25 vjeçarit, duke i ofruar dy lojtarë, edhe një shumë të parave....

12 November, 2017Lexo më shumë

Hazard lë Chelsean, i bashkohet gjigantit të La Ligas

Sipas një raporti të ‘Sunday Express’, 26 vjeçari që viteve të fundit ka shkëlqyer te Chelsea, është vënë në krye të listës së dëshirave për t’u transferuar nga Real Madrid....

12 November, 2017Lexo më shumë

Bale largohet nga Reali, ja cilat skuadra po e kërkojnë në Premierligë

Janë skuadrat si Manchester United, Chelsea e Tottenahm, që po kërkojnë Balen....

12 November, 2017Lexo më shumë

Si refuzoi Barcelona të transferonte verën e kaluar sulmuesin më të mirë në botë?

Pierre-Emerick Aubameyang shumë lehtë ka mundur të jetë sot lojtar i Barcelonës....

11 November, 2017Lexo më shumë

Super-sulmuesi e zëvendëson Benzeman te Real Madrid

Një francez mund të jetë zëvendësuesi i Karim Benzema te Real Madrid....

11 November, 2017Lexo më shumë

Neymar, gati për “tradhtinë” më të madhe në histori të futbollit

Neymar verën që shkoi la Barcelonën për t’iu bashkuar PSG për 222 milionë euro....

11 November, 2017Lexo më shumë

Neymar, dy lojtarëve te Barcelonës: Bëra gabim që kalova te PSG

25 vjeçarit, i kanë mjaftuar pak muaj për ta kuptuar se largimi nga Barcelona në drejtim të Paris Saint Germain, ka qenë një vendim i gabuar....

11 November, 2017Lexo më shumë

Atletico Madrid transferon yllin e Napolit

Mertens po shihet si alternativë e mirë e Diego Simeones në rast të largimit të ndonjërit prej lojtarëve, si Antoine Griezmann apo Yannick Carrasco....

11 November, 2017Lexo më shumë

Morata tregon se cilin futbollist te Realit do ta transferonte te Chelsea

Sulmuesi spanjoll do të mirëpriste transferimin e Iscos te Chelsea, duke e joshur këtë të fundit nëse i kërkohet një gjë e tillë....

11 November, 2017Lexo më shumë

“Marca” zbulon çmimin për transferimin e Neymarit në Real Madrid

Real Madrid është i gatshëm të paguajnë 200 milionë euro për transferimin e Neymarit nga Paris Saint-Germain. ...

11 November, 2017Lexo më shumë

Galliani me rol të ri në Real Madrid

“Goal Italia” raporton se italiani kërkohet nga “Los Blancos” në një rol zyrtar në Santiago Bernabeu. ...

11 November, 2017Lexo më shumë

Pas Neymarit, edhe një përforcim nga Barcelona në Paris Saint-Germain

Paris Saint-Germain mund të realizojë një tjetër përforcim nga Barcelona. ...

11 November, 2017Lexo më shumë

Real Madrid humb durimin me Bale, zbulohet emri i klubit të ri

Gareth Bale më afër se kurrë nga largimi nga Real Madrid dhe rikthimi në Premierligë. ...

11 November, 2017Lexo më shumë

Morata turpëron tre sulmuesit e Real Madridit

Alvaro Morata ka bilanc më të mirë se treshja e sulmit të Real Madridit. ...

11 November, 2017Lexo më shumë

Lista me emrat e futbollistëve që do të largohen nga Barcelona

Rafinha, Denis Suarez dhe Arda Turan janë treshja që pritet të largohen nga Barcelona, gjatë afatit kalimtar të janarit. ...

11 November, 2017Lexo më shumë

De Biasi nervozon Zidanen me vendimin për Enzon

Gianni de Biasi nuk është i kënaqur me angazhimin e Enzo Zidane te skuadra e Alavesit. ...

11 November, 2017Lexo më shumë

Messi? Jo, ky futbollist i Barcelonës kushton 400 milionë euro

Me marrëveshjen e re, dëmshpërblimi i tij do të ketë rritje të konsiderueshme prej 40 në 400 milionë euro....

11 November, 2017Lexo më shumë

Mascherano fillon bisedimet me klubin e ri

Javier Mascherani drejt rikthimit në vendlindjen e tij në Argjentinë. ...

11 November, 2017Lexo më shumë

Çdo ndeshje nga ky futbollist i kushton Real Madridit mbi 1 milion euro

Gareth Bale ka pësuar një lëndim të ri dhe do të mungojë për deri në një muaj....

11 November, 2017Lexo më shumë

“Ciao” Napoli, Mertens te klubi i madh nga La Liga

Atletico Madrid ka shfaqur interesim për transferimin e sulmuesit të Napolit....

11 November, 2017Lexo më shumë

Nuk do ta besoni sa lëndime i ka pësuar Bale në Real Madrid

Gareth Bale vazhdon të ketë telashe me lëndime....

11 November, 2017Lexo më shumë

Mascherano befason të gjithë me skuadrën e re

Javier Mascherano në fund të sezonit do të largohet nga Barcelona....

10 November, 2017Lexo më shumë

A duhet Reali ta transferojë Neymarin? Vjen përgjigja e tifozëve

Edhe pse ka luajtur te Barcelona, Neymar në një garë shumë të ngushtë ka fituar besimin për t’u bërë lojtar i Real Madridit....

10 November, 2017Lexo më shumë

Një mysafir i veçantë sot ishte në stërvitje te Real Madridi

E sot në stërvitje, Reali dhe Ronaldo kanë pasur një mysafir të veçantë. Bëhet fjalë për Ronaldo Junior, djalin e portugezit....

10 November, 2017Lexo më shumë

Coutinho i kërkon Liverpoolit që mos ta shes te kjo skuadër

Konkurrenca për Coutinho tani është bërë më e fortë, me PSG-në që ka hyrë në garë....

10 November, 2017Lexo më shumë

Lojtari më i mirë i Milanit transferohet në Real Madrid

Forma e mirë e Susos këtë edicion, duke qenë lojtari më performancën më të mirë te Milani, ka bërë që transferimin e tij ta vlerësojë seriozisht skuadra mbretërore....

10 November, 2017Lexo më shumë

Ozil kthehet në La Ligë por jo te Barcelona

Mesut Ozil ka ofertë të rikthehet në La Ligë. ...

10 November, 2017Lexo më shumë

Neymar në Real Madrid? Interesant çfarë thotë Morata

Alvaro Morata ka thënë se braziliani mund t'i bashkohet klubit nga Santiago Bernabeu....

10 November, 2017Lexo më shumë

Messi tregon ëndrrën që akoma nuk e ka plotësuar, nuk është titulli i botës

Lionel Messi ka deklaruar se ëndrra e tij e madhe është ta vesh fanellën e Newell’s Old Boys....

10 November, 2017Lexo më shumë

Alba: Shumë mirë që ky futbollist u largua nga Barcelona

Jordi Alba nuk brengoset për largimin e Neymarit nga Barcelona. ...

10 November, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Supercar Showdown
  • Play Berry Rush
  • Play Turbo Racing 3