La Liga – Lajmi.net

Aktuale

Ronaldo, favorit për Këpucën e Artë të Championsit

Është hapur rruga për Cristiano Ronaldon, në tentim për t’u shpallur golashënuesi më i mirë ië Ligës së Kampionëve, për një sezon. Pasi e barazoi rekordin e Altafini e Messi, me 14 gola të realizuar brenda një sezoni, CR7 e mori stafetën i vetëm, duke e pasur parasysh se konkurrenti i tij kryesor, Zlatan Ibrahimovic, […]...

4 April, 2014 Lexo më shumë

Casillas, i lidhur shpirtërisht me Del Bosquen

Iker Casillas thotë se një pjesë e Real Madridit iu zhduk, në ditën kur Vicente del Bosque kishte vendosur të largohej nga Santiago Bernabeu. Përzgjedhësi aktual i Spanjës i kishte kaluar katër vjet në drejtim të klubit nga kryeqyteti spanjoll, në periudhën 1999 deri më 2003, gjatë së cilës Los Blancos i fituan dy tituj […]...

4 April, 2014 Lexo më shumë

Casillas: Diego Lopez e meriton Kombëtaren

Stafeta e portierëve në shtëpi të Real Madridit është një argument diskutimi qe më shumë se një vit, nga momenti që Jose Mourinho kishte vendosur që ta sfidonte Iker Casillasin me angazhimin e Diego Lopez. Nga ajo kohë, pas arritjes së Carlo Ancelotti, fanella e titullarit i ka mbetur ish portierit të Sevillës, ndërsa Casillas […]...

4 April, 2014 Lexo më shumë

Casillas ‘shuplakë’ Busquetsit

Iker Casillas ka premtuar se do t’ia ndezë një shuplakë mesfushorit të Barcelonës, Sergio Busquets pas shkeljes që ia bëri mbrojtësit të Real Madridit, Pepe. Reprezentuesi spanjoll u përplas me portugezin në fitoren 4:3 të gjigantit katalan në El Clasicon e muajit të kaluar në Santiago Bernabeu, por ka insistuar në pafajësinë e tij. Pepe […]...

4 April, 2014 Lexo më shumë

Zubizarreta ofron dorëheqje

Drejtori sportiv i Barcelonës, Andoni Zubizarreta ka ofruar dorëheqjen e tij nga detyra, por ajo nuk është pranuar nga bordi i klubit, ka njoftuar Catalunya Radio. Ish portieri i famshëm i gjigantit katalan ofroi largimin e tij nga detyra pas dënimit të FIFA-së që e pamundëson Barcelonën të bëjë shitblerje të futbollistëve në dy afatet […]...

4 April, 2014 Lexo më shumë

Wenger mirëpret dënimin e Barcelonës

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger ka mbështetur vendimin e FIFA-së për dënimin e Barcelonës nga shitblerja e futbollistëve për dy afatet e ardhshme kalimtare. Gjiganti katalan u dënua nga Federata botërore pasi u shpall fajtor për shkelje të rregullave në transferimin dhe regjistrimin e disa futbollistëve të grupmoshës U-18. Wenger beson se FIFA mori vendimin […]...

4 April, 2014 Lexo më shumë

Reali humb Ronaldon

Cristiano Ronaldo nuk do të udhëtojë me ekipin e Real Madridit në San Sebastian për të luajtur kundër Real Sociedadit të shtunën, në një ndeshje shumë të rëndësishme për skuadrën nga kryeqyteti spanjoll. Ylli portugez nuk është paraqitur në stërvitjen e fundit para ballafaqimit me Sociedadin dhe trajneri Carlo Ancelotti ka njoftuar se ai nuk […]...

4 April, 2014 Lexo më shumë

Del Bosque kundër Messit e Ronaldos

Selektori i Spanjës, Vicente del Bosque ka shprehur pakënaqësinë e tij për mungesën e mirënjohjes ndërkombëtare për futbollistët spanjollë derisa Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo kanë dominuar në garë për Topin e Artë në vitet e fundit. Ylli i Real Madridit u shpall futbollisti më i mirë në botë për vitet 2008 dhe 2013 kurse […]...

4 April, 2014 Lexo më shumë

Magjia e Messit

Lionel Messi kaloi një muaj fantastik për Barcelonën. Sulmuesi argjentinas tregoi se përfundimisht është rikuperuar nga lëndimi që e la jashtë fushës për rreth dy muaj dhe ka filluar të bëjë atë që e bën më së miri, të dhurojë magji dhe të shënojë gola. Muaji mars ishte i jashtëzakonshëm për Messin, por së fundmi […]...

4 April, 2014 Lexo më shumë

Reali nuk e ‘dënoi’ Barcelonën

Nënkryetari i Real Madridit, Pedro Lopez Jimenez ka insistuar se klubi nga Santiago Bernabeu nuk luajti rol në vendimin e FIFA-së për të dënuar Barcelonën nga shitblerja e futbollistëve në dy afatet e ardhshme kalimtare. Kampioni në fuqi i La Ligës u sanksionua nga Federata botërore për shkeljen e rregullave lidhur me angazhimin dhe regjistrimin […]...

4 April, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO